|   |   | 

Fuar Merkezi Hedefindeki Kocaeli, İdev İle Boy Gösterecek

Kocaeli’de 3-6 Mart 2016 tarihinde düzenlenecek olan 2. Doğu Marmara İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı’ndan (İDEV) beklentilerinin çok yüksek olduğunu belirten Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, hedeflerinin kenti fuar merkezi haline getirmek olduğunu söyledi.

Fuar Merkezi Hedefindeki Kocaeli, İdev İle Boy Gösterecek

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı Murat Özdağ, 3-6 Mart tarihlerinde tüm Doğu Marmara illerinin sanayi ve ticaret odalarını destekleriyle düzenlenecek olan 2. Doğu Marmara İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı (İDEV) hakkında açıklamalarda bulundu. 2015 yılında birincisini düzenledikleri fuardan büyük verim aldıklarını belirten KOTO Başkanı Murat Özdağ, 2. İDEV fuarı ile Kocaeli’yi fuar merkezi haline getirme hedeflerine bir adım daha yaklaşacaklarını ifade etti.

“EVLİLİK İÇİN HER ŞEY İDEV’DE VAR”

Kocaeli’nin fuarcılık açısından önemli bir noktada olduğunu söyleyen KOTO Başkanı Özdağ, “Geçen yıl düzenlediğimiz fuar da müthiş bir karşılık buldu. 20 binin üzerinde ve 30 bine yakın ziyaretçi oldu. İDEV, İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı şeklinde olduğu için, evlenmek isteyen herkesin ihtiyacı olan, isteği olan, her şeyini bulabileceği, nikah şekerinden tutun da, balayına gideceği yere kadar, mobilyasına kadar, arabasına kadar detaylarına girmiyorum, düğün salonu ve her şeyi bulabileceği bir fuar burası. Geçen yıl da 30 milyon TL ticaret oluştu burada, birebir tüketicinin geldiği yer olduğu için” dedi.

“MARKALAR BİR AN ÖNCE İDEV’DE YERİNİ ALSIN”

Geçen yıl yaptıkları ankette İDEV’e katılan firmaların yüzde 93’ün yeniden katılmak istediğini dile getiren Özdağ, “Müthiş bir ilgi ve müthiş bir alaka var İDEV’e. Bu noktada da tüm Doğu Marmara illerini kapsayacak şekle fuarımızı getirdik. Bugün Yalova, Düzce, Bolu, Sakarya’nın da içinde olduğu bir organizasyon halinde ve tüm odalarımızın destek verdiği bir organizasyon oldu. İnşallah bölgemize iyi katkılar sağlamasını düşünmekteyiz. Buradan son kalan arkadaşlarımız varsa yerlerini bir an önce alsınlar bence” diye konuştu.

Kocaeli’yi fuarcılığın merkezi haline getirmek istediklerini anlatan KOTO Başkanı Murat Özdağ, “Biz zaten çalışmaları bu noktada başlattık. İlk geldiğimiz günden beri söylediğimiz bir şey var. Kocaeli tüm yolların kesiştiği bir noktada olması hasebiyle ve çevrede bu bölge zaten Türkiye’nin San Francisco olarak biliniyor. Üretiyor, ürettiğini taşıyor, taşıdığını da aynı zamanda satabilen bir şehirse, o zaman bu şehir başka şeylerin hepsini de yapıyor olmalı. Bundan dolayı da Anadolu yakasının, baktığımızda fuar ve kongre merkezi olması için her türlü alt yapı hazır. Bundan dolayı Anadolu’yu kongre ve fuar merkezi yapma çalışmalarımız hat safhada sürüyor. Bunun karşılığını da gerek üyelerimizden, gerek halkımızdan alıyoruz. Başarılı bir şekilde giden fuarlar zincirini yapmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

“KOCAELİ TEKNOLOJİNİN ÜRETİM MERKEZİ OLSUN”

Kocaeli’yi bir teknoloji merkezi yapmayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Özdağ, “5-6 tane fabrikanın olduğu otomobil üretiminin olduğu, bir şehirde ve yan sanayisinin olduğu bir şehirde yaşıyoruz. İleri teknoloji ürünleri satma noktasında, otomotivin de ihtiyacı olan Nowhovn’ı, gerekse teknoloji TÜBİTAK’ımızla, MAM’ımızla beraber çok iyi karşılayacağımızı bildiğimiz için, biz bu bölgeyi Detroit olarak nitelendiriyoruz. Bölgenin özellikle otomotiv üretiminde kıymetli olduğunu, lojistik olarak çok rahat bir bölgede olduğunu biliyoruz. San Francisco gibi, Detroit gibi merkez olması noktasında ciddi adımlarımızı attık” ifadelerini kullandı.

“YERLİ OTOMOBİLİN ARKASINDAYIZ”

Yerli otomobil üretimini sonunda kadar desteklediğini vurgulayan KOTO Başkanı Özdağ, sözlerine şöyle devam etti:

“Sayın Bakanımızın, Başbakanımızın ve Cumhurbaşkanımızın büyük katkılarıyla, belli bir noktaya getirdiğimiz, ortağı olduğumuz Bilişim Vadisiyle, TÜBİTAK’ımızla, MAM’ımızla beraber de yerli otomotive en büyük katkıyı vereceğiz. Teknolojisinin tamamen buradan olacağını, ilk adımlarının burada atıldığını, ilk sahibinin de buradan olan ve önümüzdeki günlerde gerekse üretiminin, gerekse pazarlamasının, gerekse tüm organizasyonun dağıtımının, bizlerin bölge olarak sahiplenebileceğiz. Yerli otomobili üretebilecek tüm alt yapımız hazır. Sadece bileşenlerini bir araya getirmek gibi bir sevdamız, derdimiz var. Bunu da başaracağımıza inanıyoruz. Bu noktada hükümetimizin çalışmalarını beğeniyor, arkasından da yapılabilecek tüm aksiyonları iş adamı olarak, yani babayiğidi bulma, babayiğidi destekleme, açısından da desteklediğimizi bahsetmek isterim.”

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Geleceğin Mimarları, Altınoran Ve Marina Ankara’yı Gezdi
  Geleceğin Mimarları, Altınoran Ve Marina Ankara’yı Gezdi

  Sinpaş Yapı, Konya Selçuk Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden 3 akademisyen ve 24 öğrenciyi Türkiye gayrimenkul sektörünün temalı en büyük yaşam projesi Altınoran ve Ankara’nın ilk ve tek marina konseptli projesi Marina Ankara’da ağırladı.

 • Afete Maruz Bölge Nedir?
  Afete Maruz Bölge Nedir?

  Afete maruz kalan bölgelerdeki riskli yapıların tespiti ve dönüştürülmesi nasıl yapılır?

 • Avrupa ve ABD’deki Arap sermayesi yönünü Türkiye’ye çevirecek
  Avrupa ve ABD’deki Arap sermayesi yönünü Türkiye’ye çevirecek

  Referandum sonrasında Ortadoğu ve Körfez ülkeleri başta olmak üzere; yabancı yatırımcıların Türkiye’den gayrimenkul alma sürecine gireceğini ifade eden ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, özellikle Katar ve Suudi Arabistan’dan süreci takip eden ve düğmeye basmayı bekleyen yatırımcılar olduğunu söyledi.

 • İzmir'de gayrimenkul yatırımcısının gözdesi Torbalı
  İzmir'de gayrimenkul yatırımcısının gözdesi Torbalı

  İzmir'in Torbalı ilçesi, şehir içi banliyö trenleri olarak bilinen İZBAN'ın da devreye alınmasıyla daha avantajlı hale gelirken, ihracatta yaşanan artışta gayrimenkul yatırımlarının rotasını bu ilçeye doğru yöneltti.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.