|   |   | 

Gayrimenkul Projelerimiz Dünya Gayrimenkul Liginde Lider

2015 Dubai Cityscape Fuarı'nda yer aldığı projelerle büyük ilgi gören Evrenol Architects'in kurucusu Mehpare Evrenol, dünya liginde eksiksiz proje üreticisi bir mimarlık ofisi olarak değerlendirilmekten gurur duyduklarını belirtiyor.

Gayrimenkul Projelerimiz Dünya Gayrimenkul Liginde Lider

Projeleriyle kent kültürünün gelişmesine katkıda bulunan, yapılı çevrenin doğayla olan ilişkisini önemseyen ve deneyimli ekibiyle büyük ölçekli projelere imza atan Evrenol Architects'in kurucusu Mehpare Evrenol, 8-10 Eylül 2015 tarihleri arasında Dubai World Trade Center'da düzenlenen Ortadoğu'nun en büyük gayrimenkul etkinliği 2015 Dubai Cityscape Fuarı'nda, Birleşik Arap Emirlikleri'nin ardından projeleriyle fuara damgasını vuran ikinci ülkenin Türkiye olduğunu belirtiyor.

Türkiye fuarın yıldızlarından

Bölgede ve dünyada yaşanan üzücü gelişmelere paralel olarak bu yılki Cityscape Fuarı'nın geçen yıla kıyasla tempo ve enerji bakımından bir nebze düşük olduğunu ifade eden Evrenol, ancak fuarın global gayrimenkul sektörü üstündeki etkisi ve değerinin yine güçlü bir şekilde devam ettiğini dile getiriyor. Türkiye gayrimenkul sektörünün önde gelen aktörlerinin Cityscape Fuarı'nda bir araya gelmelerinin olumlu sonuçlandığını ve fuarın Türkiye açısından gayet verimli geçtiğini ifade eden Evrenol, önemli olan faktörün bu birlikteliğin devamlılığını sağlayarak uluslararası platformlarda daima birlikte hareket etmek olduğuna vurgu yapıyor.

Cityscape Fuarı gibi global organizasyonların yalnızca proje tanıtımı ve işbirliklerine yönelik ticari nitelik taşımadığına değinen Evrenol, fuar dolayısıyla fikir ve deneyimlerin paylaşılması, vizyon alışverişi, güncele ve geleceğe yönelik paylaşımların yoğun olarak yaşandığının altını çiziyor. Uluslararası bilinirliği olan bir mimarlık ofisi olarak mimari ve müşavirlik hizmetlerini vitrine çıkarıp başarıyla tanıttıklarını kaydeden Evrenol, bununla birlikte aynı platformda yabancı projeleri inceleme ve Evrenol projeleriyle kıyaslayarak değerlendirme yapma imkanı bulduklarını da ifade ediyor.

Disiplinlerarası koordinasyon

Uluslararası gayrimenkul fuarlarının Türkiye'de büyük ölçekli projelere imza atan, birikim ve deneyim sahibi mimarlık firmalarının yalnızca projelerinin tanıtımı açısından değil, sahip oldukları birikimi de göstermeleri açısından büyük öneme sahip olduğuna değinen Evrenol, mimari tasarımın ötesinde disiplinlerarası koordinasyonu sağlayarak mühendislik ve altyapı hizmetlerinden yerel yönetimlerdeki prosedürlerin yönetilmesine kadar projelerin her safhasında yer aldıklarını kaydediyor. Bunun için proje tasarımını yürüten Evrenol Architects'in çatısı altında kurulan Evrenol DETAIL ekibi ile faaliyet gösterdiklerini belirten Evrenol, kuruluşun mimari uygulama teknik uzmanlığıyla tüm safhaların koordinasyonunu sağladığını ifade ediyor.  

Evrenol Architects olarak 3 milyon metrekarenin üzerinde proje üretmiş ve hayata geçirmiş bir mimari ofis olduklarını ifade eden Evrenol, proje tasarımında sahip oldukları gücün uluslararası arenada yeterince bilindiğini, ancak disiplinlerarası koordinasyon ve süreç yönetiminde sahip oldukları birikimin yeterince tanınmadığını, 2015 Dubai Cityscape Fuarı'nda global yatırımcılara Evrenol DETAIL'ın bu deneyimini de sunma imkanı bulduklarını belirtiyor.

Evrenol Architects'in 2015 Dubai Cityscape Fuarı'nda vizyona çıkardığı projelerine gelen olumlu yorum ve değerlendirmelerin yıl boyu harcadıkları büyük efor ve gayretlerin meyvası olduğunu belirten Evrenol, dünya liginde eksiksiz proje üreticisi bir mimarlık ofisi olarak değerlendirilmekten gurur duyduklarını da sözlerine ekliyor.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Ağrı Daire Sayısı En Az Olan İl
  Ağrı Daire Sayısı En Az Olan İl

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kars Bölge Müdürlüğü, 2017 yılı Ocak-Mart, yapı izin istatistiklerini açıkladı. Ağrı daire sayısı en az olan il olarak belirlendi.

 • Türkiye’nin Güvenilir Asansörleri Seçildi
  Türkiye’nin Güvenilir Asansörleri Seçildi

  Asansör ve yürüyen merdivenleri denetleyen bir kuruluş olan Hollandalı Liftinstituut, her yıl yurtdışında gerçekleştirdiği ‘Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması’nı bu yıl Türkiye’ye taşıdı.

 • Yapı Malzemelerinde Yanmaz Ürün Tercih Edilmeli
  Yapı Malzemelerinde Yanmaz Ürün Tercih Edilmeli

  Yapı malzemesi sektörünün öncü kuruluşu, gazbeton üretiminde dünya lideri Türk Ytong, 23-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’nda yapılarda yangın güvenliğine dikkat çekiyor.

 • 262 Towers Satışa Çıktı!
  262 Towers Satışa Çıktı!

  Bambau GMYO’nun hayata geçirdiği konut, ofis, ve rezidans bloklarından oluşan 262 Towers lanse edildi. Yatırımcısına prim garantisi veren 262 Towers tamamlandığında Kocaeli’ne 500 milyon TL değer katacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.