|   |   | 

Gayrimenkul Projelerimiz Dünya Gayrimenkul Liginde Lider

2015 Dubai Cityscape Fuarı'nda yer aldığı projelerle büyük ilgi gören Evrenol Architects'in kurucusu Mehpare Evrenol, dünya liginde eksiksiz proje üreticisi bir mimarlık ofisi olarak değerlendirilmekten gurur duyduklarını belirtiyor.

Gayrimenkul Projelerimiz Dünya Gayrimenkul Liginde Lider

Projeleriyle kent kültürünün gelişmesine katkıda bulunan, yapılı çevrenin doğayla olan ilişkisini önemseyen ve deneyimli ekibiyle büyük ölçekli projelere imza atan Evrenol Architects'in kurucusu Mehpare Evrenol, 8-10 Eylül 2015 tarihleri arasında Dubai World Trade Center'da düzenlenen Ortadoğu'nun en büyük gayrimenkul etkinliği 2015 Dubai Cityscape Fuarı'nda, Birleşik Arap Emirlikleri'nin ardından projeleriyle fuara damgasını vuran ikinci ülkenin Türkiye olduğunu belirtiyor.

Türkiye fuarın yıldızlarından

Bölgede ve dünyada yaşanan üzücü gelişmelere paralel olarak bu yılki Cityscape Fuarı'nın geçen yıla kıyasla tempo ve enerji bakımından bir nebze düşük olduğunu ifade eden Evrenol, ancak fuarın global gayrimenkul sektörü üstündeki etkisi ve değerinin yine güçlü bir şekilde devam ettiğini dile getiriyor. Türkiye gayrimenkul sektörünün önde gelen aktörlerinin Cityscape Fuarı'nda bir araya gelmelerinin olumlu sonuçlandığını ve fuarın Türkiye açısından gayet verimli geçtiğini ifade eden Evrenol, önemli olan faktörün bu birlikteliğin devamlılığını sağlayarak uluslararası platformlarda daima birlikte hareket etmek olduğuna vurgu yapıyor.

Cityscape Fuarı gibi global organizasyonların yalnızca proje tanıtımı ve işbirliklerine yönelik ticari nitelik taşımadığına değinen Evrenol, fuar dolayısıyla fikir ve deneyimlerin paylaşılması, vizyon alışverişi, güncele ve geleceğe yönelik paylaşımların yoğun olarak yaşandığının altını çiziyor. Uluslararası bilinirliği olan bir mimarlık ofisi olarak mimari ve müşavirlik hizmetlerini vitrine çıkarıp başarıyla tanıttıklarını kaydeden Evrenol, bununla birlikte aynı platformda yabancı projeleri inceleme ve Evrenol projeleriyle kıyaslayarak değerlendirme yapma imkanı bulduklarını da ifade ediyor.

Disiplinlerarası koordinasyon

Uluslararası gayrimenkul fuarlarının Türkiye'de büyük ölçekli projelere imza atan, birikim ve deneyim sahibi mimarlık firmalarının yalnızca projelerinin tanıtımı açısından değil, sahip oldukları birikimi de göstermeleri açısından büyük öneme sahip olduğuna değinen Evrenol, mimari tasarımın ötesinde disiplinlerarası koordinasyonu sağlayarak mühendislik ve altyapı hizmetlerinden yerel yönetimlerdeki prosedürlerin yönetilmesine kadar projelerin her safhasında yer aldıklarını kaydediyor. Bunun için proje tasarımını yürüten Evrenol Architects'in çatısı altında kurulan Evrenol DETAIL ekibi ile faaliyet gösterdiklerini belirten Evrenol, kuruluşun mimari uygulama teknik uzmanlığıyla tüm safhaların koordinasyonunu sağladığını ifade ediyor.  

Evrenol Architects olarak 3 milyon metrekarenin üzerinde proje üretmiş ve hayata geçirmiş bir mimari ofis olduklarını ifade eden Evrenol, proje tasarımında sahip oldukları gücün uluslararası arenada yeterince bilindiğini, ancak disiplinlerarası koordinasyon ve süreç yönetiminde sahip oldukları birikimin yeterince tanınmadığını, 2015 Dubai Cityscape Fuarı'nda global yatırımcılara Evrenol DETAIL'ın bu deneyimini de sunma imkanı bulduklarını belirtiyor.

Evrenol Architects'in 2015 Dubai Cityscape Fuarı'nda vizyona çıkardığı projelerine gelen olumlu yorum ve değerlendirmelerin yıl boyu harcadıkları büyük efor ve gayretlerin meyvası olduğunu belirten Evrenol, dünya liginde eksiksiz proje üreticisi bir mimarlık ofisi olarak değerlendirilmekten gurur duyduklarını da sözlerine ekliyor.

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Konut Kredisi Faiz Oranları Mart 2017
  Konut Kredisi Faiz Oranları Mart 2017

  Bahar dönemiyle birlikte konut satışlarının artması bekleniyor. Konut fiyatlarındaki artış da devam ediyor. Son açıklanan veriler de bu artışa işaret ediyor.

 • Bakırküre Architects’ten Mutlu ve Verimli Ofisler...
  Bakırküre Architects’ten Mutlu ve Verimli Ofisler...

  25 yılı aşkın tecrübesiyle ofis mekanları üzerine uzmanlaşan Yüksek Mimar Gürhan Bakırküre liderliğindeki Bakırküre Architects, Y kuşağının ve arkadan gelen Z kuşağının beklentilerini de analiz ederek, gelişen teknoloji ve sağladığı avantajlara entegre olmuş ofisler tasarlıyor…

 • Konutder’in Yeni Başkanı Z. Altan Elmas Oldu
  Konutder’in Yeni Başkanı Z. Altan Elmas Oldu

  Konut sektörünün sesini daha güçlü duyurmak ve sağlıklı büyümesinin önünü açmak için 2011 yılında kurulan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği’nin (KONUTDER) 3 dönemdir Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Ömer Faruk Çelik’in tüzük gereğince görev süresinin sona ermesiyle birlikte Başkanlık görevini Z. Altan ELMAS devraldı.

 • Bilecik’te 2017 Şubat Ayında 373 Konut Satıldı
  Bilecik’te 2017 Şubat Ayında 373 Konut Satıldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, Bilecik genelinde konut satışları 2017 Şubat ayında, 2016 Şubat ayına göre yüzde 35,1 oranında artarak 373 adet oldu.

 • Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Değişiyor!
  Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Değişiyor!

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğini sil baştan değiştirmeye hazırlanıyor. Hazırlanan yönetmelik taslağına göre İstanbul, Ankara gibi büyükşehirler başta olmak üzere imar planlarına aykırı şekilde yapılan yükseklik, yoğunluk artışları yeni dönemde mümkün olmayacak.

 • Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor
  Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor

  Akfen Holding tarafından 1,1 milyar liralık yatırımla hayata geçirilen Isparta Şehir Hastanesinin resmi açılışı bugün yapılacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.