|   |   | 

Gayrimenkul Sertifikası İle Borsaya 3 Bin Yeni Yatırımcı Katıldı!

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, gayrimenkul sertifikasından bahsederek sertifikayla borsaya 3 bin yeni yatırımcının girdiğini belirtti.

Gayrimenkul Sertifikası İle Borsaya 3 Bin Yeni Yatırımcı Katıldı!

'Gayrimenkul sertifikası' yerli yabancı yatırımcıların 'konut projelerinden' pay alarak ortak olmasını sağlıyor. Yeterli payı biriktiren, proje bittikten sonra konut sahibi oluyor. 

Ev prim yaptıysa payları satan kar ediyor. İlk sertifika ihracı referandumdan önce 'TOKİ-Makro İnşaat ortaklığındaki konut projesi' için yapılmıştı. 

Himmet Karadağ, bu ihraçla borsaya 3 bin yeni yatırımcının girdiğini söyledi. 

İlk gayrimenkul sertifikasının referandum gündemi nedeniyle çok ilgi görmediğine dikkat çeken Himmet Karadağ, ''Hem TOKİ hem de ilgili aracı kuruluşla bu haftadan başlamak üzere kapsamlı bir tanıtım ve bilgilendirme kampanyası başlatacağız'' dedi. 

Konut projesiyle ilgili açıklamaların sıradan bir vatandaşın anlayacağı şekilde basitleştirileceğimi söyleyen Karadağ, ''Önceki projenin detayını ben bile anlamakta zorlandım'' dedi. Posta

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Esenyurt ve Beylikdüzü’ne olan ilgi artıyor
  Esenyurt ve Beylikdüzü’ne olan ilgi artıyor

  EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, entegre ulaşım ağlarının yapımı ve uygun fiyatlı markalı konutların Esenyurt ve Beylikdüzü’ne olan ilgiyi artırdığını belirtiyor.

 • İzmir’e 250 Milyon Liralık Yatırım
  İzmir’e 250 Milyon Liralık Yatırım

  İzmir’in Menemen ilçesinde hayata geçirilen, 250 milyon Türk Liralık yatırım bedeline sahip Kuzeyşehir projesinin satış ofisi ve örnek dairesinin tanıtımı yapıldı.

 • Enda Konakları’ndan Teslimler Başlıyor
  Enda Konakları’ndan Teslimler Başlıyor

  Ankara, Gölbaşı’nda hayata geçirilen ‘yatay mimari’ konseptli ve akıllı ev teknolojili Enda Konutları’nda önümüzdeki haftalarda yapılacak teslimlerle Ağustos ayı itibariyle ‘yeni nesil konak keyfi’ başlayacak.

 • Marina Ankara Kazanç Festivali’nde Son 32 Daire
  Marina Ankara Kazanç Festivali’nde Son 32 Daire

  Ankara’yı marina yaşamıyla tanıştıracak olan Marina Ankara projesinde başlayan Kazanç Festivali ile Sinpaş Yapı Ankaralılara hayal ettikleri eve sahip olmaları için kaçırılmayacak son fırsatı sunuyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.