|   |   | 

Gayrimenkul Sertifikası İle Borsaya 3 Bin Yeni Yatırımcı Katıldı!

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, gayrimenkul sertifikasından bahsederek sertifikayla borsaya 3 bin yeni yatırımcının girdiğini belirtti.

Gayrimenkul Sertifikası İle Borsaya 3 Bin Yeni Yatırımcı Katıldı!

'Gayrimenkul sertifikası' yerli yabancı yatırımcıların 'konut projelerinden' pay alarak ortak olmasını sağlıyor. Yeterli payı biriktiren, proje bittikten sonra konut sahibi oluyor. 

Ev prim yaptıysa payları satan kar ediyor. İlk sertifika ihracı referandumdan önce 'TOKİ-Makro İnşaat ortaklığındaki konut projesi' için yapılmıştı. 

Himmet Karadağ, bu ihraçla borsaya 3 bin yeni yatırımcının girdiğini söyledi. 

İlk gayrimenkul sertifikasının referandum gündemi nedeniyle çok ilgi görmediğine dikkat çeken Himmet Karadağ, ''Hem TOKİ hem de ilgili aracı kuruluşla bu haftadan başlamak üzere kapsamlı bir tanıtım ve bilgilendirme kampanyası başlatacağız'' dedi. 

Konut projesiyle ilgili açıklamaların sıradan bir vatandaşın anlayacağı şekilde basitleştirileceğimi söyleyen Karadağ, ''Önceki projenin detayını ben bile anlamakta zorlandım'' dedi. Posta

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • Park Adana AVM Törenle Açıldı!
    Park Adana AVM Törenle Açıldı!

    Merkez Seyhan İlçesi, D-400 Karayolu üzerinde trafik kavşağında bulunan Park Adana AVM hizmete açıldı. Proje 130 milyon Euro yatırım bedeline sahip...

  • Taşınmadan Bir Ay Önce Yapmanız Gerekenler
    Taşınmadan Bir Ay Önce Yapmanız Gerekenler

    Evinizi taşımak, hayatınızda yeni bir sayfa açmak anlamına geliyor. Ama hayatınızda büyük bir değişim anlamına gelen bu iş aynı zamanda stresli ve yorucu bir süreçtir ve bazı ön hazırlıklar gerektirir. Taşınmadan bir ay önce yapmanız gerekenlerin ne olduğunu biliyor musunuz?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.