|   |   | 

Gayrimenkulde İnovasyonun Önemi Nedir?

EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, "4. Gayrimenkulde Liderler Zirvesi"nde konuştu.

Gayrimenkulde İnovasyonun Önemi Nedir?

Management Plus Danışmanlık eğitim tarafından düzenlenen bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan “4. Gayrimenkulde Liderler Zirvesi” bugünDedeman İstanbul’da gerçekleşiyor. 

“Gayrimenkul Sektöründe Değişim ve İnovasyon” olan zirvede EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı konuşmasında sektöre ilişkin değerlendirmelerle başladı. 

İşte İnanç Kabadayı'nın konuşması: "Değerli katılımcılar, Değerli basın mensupları, 

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Gayrimenkulde Liderler Zirvesi’nde EgeYapı Group olarak sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. 

Zirvenin ilk oturumunda gayrimenkul sektöründe gelişimi ve inovasyonu konuşuyoruz. Gayrimenkulde sektöründe inovasyonunun önemine geçemeden önce sektörle ilgili genel bir değerlendirme yapmak isterim. 

Son yıllarda gerçekleştirdiği büyüme ile dikkat çeken ve dış kaynaklı yatırımların bir numaralı adreslerinden biri olarak ön plana çıkan Türkiye, geçtiğimiz on yılın yükselen ekonomik değeri olarak hala ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Bu süreç, hem yabancı yatırımcıların ülkemize olan ilgisi hem de içeride bizi geleceğe taşıyacak adımların atılmasıyla süreceğine inanıyoruz. 

Sektör olarak arkamıza aldığımız rüzgârla birlikte bugün Türkiye’nin dört bir yanında, dünyanın birçok yerinde gördüğümüz fark yaratan projeleri aratmayan yapılarla karşılaşıyoruz. 

Hepinizin bildiği üzere gayrimenkul sektörü Türkiye ekonomisinin lokomotif olarak tabir ettiğimiz bir öneme ve büyüklüğe sahip. Özellikle son 10 yılda gösterdiği başarılı büyüme performansı sayesinde gayrimenkul sektörünün ilerleyen yıllarda da dikkat çeken sektörler arasında yer alacağını öngörüyoruz. 

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre, Türkiye genelinde konut satışları Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 32.4 artarak 116 bine yükseldi. 

Yabancılara Mart ayında satılan 1,610 konutun 548 adeti İstanbul’da satıldı. İstanbul ilini sırasıyla 451 konut satışı ile Antalya, 119 konut satışı ile Yalova, 103 konut satışı ile Bursa, 72 konut satışı ile Aydın ve 65 konut satışı ile Sakarya izledi. 

En güncel veriler doğrultusunda sektörüne genel olarak baktığımızda, Gayrimenkulün güncelliğini asla yitirmeyen ve diğer yatırım araçlarına göre karlılığı kanıtlanmış bir kavram olduğunu görüyoruz. Birikimini saklamak yerine, doğru ve kazançlı bir yatırım aracına bağlamak düşüncesi daima gayrimenkulü işaret ediyor.  

Saygıdeğer katılımcılar,  

Sektörün bahsetmiş olduğum yüksek başarı grafiği ve cazibesi özellikle son yıllarda ciddi bir rekabet söz konusu. Hızla değişen dinamiklere sahip sektörümüzde hayata geçen konut projelerine baktığımız zaman her biri özellikle, teknoloji, tasarım ve sunduğu fırsatlar açısından bünyelerinde farklı farklı oluşumlar barındırıyor. Kimi proje konutun yanına sosyal yaşam,  alışveriş merkezi, ofis eklerken; kimi projeler farklı teknolojik altyapı ile destekleniyor.  

Bir yılda hayata geçirilen proje sayısının büyüklüğünü, sektör çapını ve zorlu rekabet ortamını göz önünde bulunduracak olursak inovasyonun aslında bizler için ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu anlayabiliriz.   

Sektör profesyonellerinin inovatif bakış açısı, yatırımcının girişimci ruhu ve projenin tüketicilere sundukları ile birleştiği zaman ortaya büyük proje çıkıyor ve sizi sektörde farklılaştırıyor. Tasarım ve inovasyonun birleştiği yerde hayata geçen büyük proje ile artık bir marka haline geliyorsunuz. Son dönemde Türkiye’de marka haline gelmiş ve büyük projelere atmış onlarca inşaat firması. Türkiye’nin emlak alanında konut ihtiyacını kapayan ve farklı ihtiyaçlara farklı talep imkanları oluşturarak cevap veren bu firmalar, Türkiye emlak sektörünü geleceğe taşıyorlar.  

Konutta marka ve inovasyon talep görmeye ve gereklilik arz etmeye başladı. Talep gören markalar da her projede sundukları farklılıklarla hedef kitlelerini oluşturdular. Her bir dengenin son derece hassas olduğu ve bir zincirin halkası gibi birbirlerine bağlı olan farklı dinamiklere sahip gayrimenkul sektöründe; her gün gelişen teknoloji, artan tüketici ihtiyaçları ve beklentileri, zorlu rekabet koşullarının da etkisiyle inovasyon ve gelişiminin durmaksızın devam edeceğine inanıyorum.

Bana ayırdığınız değerli vaktiniz için hepinize teşekkür ederim." 

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Yüksek Katlı Binalara Yeni Düzenleme Yolda!
  Yüksek Katlı Binalara Yeni Düzenleme Yolda!

  İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'a yapılacak yüksek katlı binalarla ilgili bir çalışma yaptıklarını belirti. Başkan Topbaş, "Sayın Cumhurbaşkanımızın da üzerinde durduğu 'az serbest', 'yükselti serbest' mantığını artık geride bırakıyoruz." dedi.

 • Yedinci Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı açıldı 
  Yedinci Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı açıldı 

  Antalya City Expo-Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı, Expo Center’de 7’nci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. 3 gün açık kalacak fuarda, belediyeler ürettiği ürünlerini hem sergileyecek, hem de yurt dışına pazarlama imkanı bulacak.

 • Vatandaşlar Kira Ödemek Yerine Satın Alıyor!
  Vatandaşlar Kira Ödemek Yerine Satın Alıyor!

  İstanbul’da en kolay ev sahibi olunacak bölge olarak bilinen Esenyurt gün geçtikçe kendini yenilemeye devam ediyor. Bölgede daire kiralamak yerine vatandaş satın almayı tercih ediyor.

 • Ev Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
  Ev Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Ödüllü Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş, bahar dönemiyle birlikte ev satın alımlarının artacağını dile getirirken, bu tür durumlarda ailelerin ya da yatırımcıların nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlatıyor.

 • Tadilat Sözleşmesinde Hangi Maddeler Bulunmalı?
  Tadilat Sözleşmesinde Hangi Maddeler Bulunmalı?

  Evinizin ya da işyerinizin herhangi bir bölümünü ya da tamamını yenilemek üzere bir ofisle ya da ekiple anlaştınız. Peki mağdur olmamak için tadilat sözleşmesinde hangi maddelerin bulunması gerektiğini biliyor musunuz?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.