|   |   | 

Hesaplı Konutlar, Dubai'de Görücüye Çıkıyor

Türk gayrimenkul sektörünün projelerinin Dubai'de sergileneceği bir etkinlik düzenlenecek.

Hesaplı Konutlar, Dubai'de Görücüye Çıkıyor

Türk inşaat firmaları, ürünlerini Dubai'de Arap alıcıların karşısında görücüye çıkaracaklar. 8-10 Şubat 2016 tarihleri arasında Dubai, Abu Dabi, Kuveyt, Katar, Bahreyn, İran, Suudi Arabistan, Ürdün, Yemen, Irak, Rusya Federasyonu ülkeleri, Azerbaycan ve Libya dan gelecek yüzlerce emlakçı ve alımgücü potansiyeli bulunan binlerce ziyaretçi ile Türk inşaat firmaları B2B With Turkey'in Dubai'de gerçekleştirileceği "Hesaplı Konutlar Buluşması’nda biraraya gelecek. Türk konut üreticileri ile arsa ve arazi pazarlayan yatırım firmaları, Körfez ülkelerinin potansiyel alıcıları ile etkili ve sonuca odaklı üç gün geçirecek.

İNŞAAT SEKTÖRÜ PAZARLAMADA SINIRLARI AŞTI
Son yıllarda Türkiye'de üretilen konutların alıcıları arasına Arap ülkelerinin vatandaşları da eklendi. Bu nedenle Türkiye'deki konut üreticileri bu pazardan pay almanın yollarını deniyorlar. Bazı büyük Türk inşaat firmaları Körfez ülkeleri diye tabir edilen zengin Arap ülkelerinde ofis açarak her an müşteriye ulaşmayı hedeflerken, bazı firmalarımız ise etkinlikler veya fuarları takip ederek konut pazarlama yolunda ilerliyorlar.

KÖRFEZ PAZARINA HENÜZ GİREMEYEN FİRMALAR İÇİN İYİ BİR FIRSAT
Mevcut durumda stoğu bulunan ve yeni projelere başlamış olan inşaat firmaları pazarlama portföylerine yabancı yatırımcıya konut satışı yapabilmeyi de eklediler. Büyük ve güçlü projelere sahip firmalar zaten bunu yapmakta. Ancak daha uygun fiyatlarla konut satışı yapan firmalar bu fırsattan istifade edemiyor. Paralı, kararlı ve yatırım yapacak yatırımcı özellikle körfez ülkeleri diye adlandırılan Arap ülkelerinin vatandaşları. Yüksek fiyatlarla konut pazarlayan güçlü firmalar bu ülkelere açtıkları satış ofisleri ve acentalarıyla potansiyel Arap alıcılara ulaşmakta güçlük yaşamamakta. Ama uygun fiyatla konut satan birçok inşaat firması söz konusu bölgede pazarlama fırsatları araştırıyorlar. Bölgede 50 bin ila 200 bin dolar aralığında yatırım yapmak isteyen çok sayıda Arap yatırımcı bulunmakta. Yabancı yatırımcıya konut satabilmek ve büyük firmalar gibi körfez ülkelerinin vatandaşlarını kendi porföylerine eklemek artık irili ufaklı tüm inşaat firmaları için mümkün hale geldi. B2B With Turkey önümüzdeki Şubat ayında Dubai'de "Hesaplı Konutlar Buluşması" adı ile bir etkinlik düzenleyerek, bu projeleri körfez alıcılarla tanıştıracak.

Hesaplı Konutlar Buluşması’nın organizatörü Yasemin Arslan, bu etkinliği ne için ve neden Dubai'de düzenlediklerini şöyle açıkladı: "Dubai Körfez ülkeleri başta olmak üzere, Asya ve Afrika ülkelerinin de buluşma noktası olan önemli bir ticaret merkezi. Bölge dediğimiz zaman sadece körfez ülkeleri akla gelmemeli. Asya, Afrika, Ortadoğu ve Akdeniz ülkelerini kapsayan büyük bir coğrafyadan söz ediyorum. İşte Dubai dünyanın çok büyük bir alanına ve buradaki ticarete hükmediyor. Değişik zamanlar gerektiren, gidilmesi zor ve çok pahalıya mal olacak etkinlikleri tek bir seferde hem de bir merkezde büyük bir coğrafyanın hedef kitlesine etkili ulaşmayı sağlayan bir pazardır Dubai. Bunu için Dubai’yi seçtik. Dubai’de her birey bir yatırımcı aynı zamanda. İnşaat sektörümüzden bahsedecek olursak yine biliyorum ki; Dubai'de ofisi bulunan veya çok sayıda acentesı olan ve direkt olarak burada pazarlamasını yapabilen Türk firmaları var. Ama bunlar büyük firmalar, bu maliyetleri kaldırabilecek güçleri var. Biz "Hesaplı Konutlar Buluşması"nı imkanı daha kısıtlı olan firmalarımız için bir fırsat eşitliği olması açısından düzenliyoruz . Onların da bu pazara girebilmelerine olanak sağlayacak biçimde tasarladık.. Buluşmada İstanbul’un yanısıra sahil kentlerinden ve Anadolu’dan fiyatı 35 bin ile 500 bin dolar aralığında projeler olacak.

HESAPLI KONUTLAR BULUŞMASINA KATILIM DA HESAPLI OLACAK
Dubai'de 8-10 Şubat 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan Hesaplı Konutlar Buluşması Türk gayrimenkul sektörü açısından önemli bir fırsat olacaktır. B2B With Turkey yetkilileri hem alıcı hem de satıcı tarafların azami fayda sağlayacağı ve memnuniyetle ayrılacağı alışılmış fuar şablonunun dışında bir dizayndan oluşacak bir buluşma olacağını belirtiyor. Bu buluşma sadece konut alıcısına yönelik olmayıp Türkiye'deki arsa ve arazi pazarlaması yapanlara da büyük oranda hitap edecektir. Ayrıca etkinliğin uygun ve makul maliyetle katılımcı firmalara yansıyacağını iddia ediyor. B2B With Turkey, bu fırsatı değerlendirmek isteyen firmalar için sonuca odaklı ve hesaplı bir buluşma organize ettiğini belirtiyor.

B2B With Turkey Yönetim Kurulu Başkan'ı Yasemin Arslan, "Katılacak konut üreticilerine ve dolayısı ile Türk inşaat sektörüne büyük imkanlar sağlayacak bir etkinlik düzenliyoruz. Dubai'nin iş adamı ve turist potansiyelinin yanısıra Abu Dabi ve BAE'deki diğer emirlikler ve Kuveyt, Katar, Bahreyn, İran'dan oluşan tüm körfez ülkeleri ile Suudi Arabistan gibi Ortadoğu'nun alımgücü potansiyeli bulunan ülkeleri yanısıra Rusya Federasyonu ülkeleri, Azerbaycan ve Libya dan yüzlerce emlakçı ve binlerce ziyaretçi davet ettik. Düzenlediğimiz bu etkinlikte bölgede emlak pazarlama sektöründe yüzlerce emlakçı ve binlerce ziyaretçiyi Türk firmalarımız ile buluşturacağız. Düzenleyeceğimiz "Hesaplı Konutlar Buluşması"na katılım da adı gibi hesaplı olacaktır. Katılımcı firmalarımız maliyetine denilebilecek bir miktar harcayarak, sektörün büyük firmalarının fırsatlarına sahip olacaklar. Biz bunu bir fuar gibi düzenlemiyoruz. Alıcı ve satıcıları birebir görüşebilecekleri, uluslararası arenada B2B denilen bir dizayn ile buluşturacağız. Yani firmalarımızın temsilcileri kendileri için ayrılan bölümde direkt müşterisi veya bölgede konutlarını pazarlayabilecek emlakçı ile yüzyüze görüşerek ürünlerini anlatma, karşı tarafın istek ve fikirlerini duyabilme kaabiliyetine sahip olacaktır. Yabancıların, özellikle de Arap ülkelerinin vatandaşlarının Türkiye'ye ilgisi her geçen gün artıyor. Bu nedenle Hesaplı Konutlar Buluşması'na katılacak bölge emlakçılarınının da talepleri artmakta. Bunun sonucunda da umuyorum ki etkinliğimizden herkes mutlu ayrılacaktır."

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • İDO'dan İndirim!

  İDO'dan İndirim!

  İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), Eskihisar-Topçular hattı gidiş-geliş ücretlerinde hafta sonu geçerli olacak yeni tarife ve indirim uygulaması başlattı. İDO, Sirkeci-Harem hattında da hizmet sürelerini uzattı.

 • Trabzon’da Balık Fiyatları Uçtu!

  Trabzon’da Balık Fiyatları Uçtu!

  Trabzon’da balık fiyatları son 30 yılın en yüksek rakamını gördü. Geçen yıl bu dönemlerde kilosu 5 TL’den satılan hamsi bu günlerde 25 TL’yi görürken diğer balık çeşitlerinin fiyatları da 3-4 katına kadar çıktığı gözlendi.

 • Doğuş Grubu Medyadan Çıkıyor

  Doğuş Grubu Medyadan Çıkıyor

  Ferit Şahenk'in Doğuş Grubu'ndaki tüm medya kuruluşlarını Katarlı BeIN Grubu'na satmak için anlaşmaya vardığı iddia edildi.

 • Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Dolandırıcılık Uyarısı

  Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Dolandırıcılık Uyarısı

  Milli Eğitim Bakanlığı, Halk Eğitim Merkezlerindeki en kıdemli usta öğreticilere kadro verileceğinden bahisle bakanlık ve üst düzey yöneticilerin adlarını kullanarak usta öğreticilerin bilgilerini isteyen ve daha sonra onlardan kadro için para talep edenler konusunda 81 il valiliğini uyardı.

 • Trafikte Saygı Eğitimi Başlıyor

  Trafikte Saygı Eğitimi Başlıyor

  Milli Eğitim Bakanlığınca, yeni ehliyet alacaklara zorunlu tutulan "trafik adabı" dersi içeriğindeki "trafikte saygı eğitimleri"nin, ehliyet sahibi 25 milyon sürücünün tamamına ücretsiz verilecek.

 • 7 Yeni Gezegen Daha Bulundu

  7 Yeni Gezegen Daha Bulundu

  NASA yetkilileri, bir grup uzay bilimci ekibin dünyaya 40 ışık yılı mesafede bir yıldızın yörüngesinde 7 gezegenin bulunduğunu açıkladı.

 • Çiftçinin yüzünü güldüren tarım projesi

  Çiftçinin yüzünü güldüren tarım projesi

  İzmir'in Torbalı ilçesinde faaliyet gösteren DB Tarımsal Enerji, Trakya ve Anadolu'da sözleşmeli çiftçilerin ürettiği yerli tarım ürünü yağlı tohumları ve topladığı atık bitkisel yağları ileri teknolojik tesisinde işleyerek biyodizel üretiyor. Böylelikle hem çiftçiye hem de ülke ekonomisine katma değer oluşturuyor.

 • Vergi İndirimi Meclis'ten Geçti!

  Vergi İndirimi Meclis'ten Geçti!

  "Vergisini düzenli ödeyenlere yüzde 5 indirim" Meclis`te kabul edildi. Hesaplanan indirim tutarı, her hal ve takdirde 1 milyon liradan fazla olamayacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.