|   |   | 

Ilıcalı ve Orhan’dan Ilıca’daki Afetzedelere Müjde

Ilıca’da 2004 yılında meydana gelen sel felaketinde mağdur olan afetzedeler için TOKİ nezdinde girişimlerde bulunan Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ile Başkan Muhammed Cevdet Orhan’ın çabaları sonuç verdi.

Ilıcalı ve Orhan’dan Ilıca’daki Afetzedelere Müjde

Afet bölgesindeki arsaların bedelleri, hak sahiplerinin TOKİ’ye olan borçlarından düşürülecek.

Erzurum’un Aziziye ilçesine bağlı Ilıca Mahallesi’nde 2004 yılında meydana gelen sel felaketinde mağdur olan ve ardından Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan konutlara taşındıktan sonra arsa paralarını alamayan hak sahiplerinin mağduriyeti gideriliyor. AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ile Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, önce TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile bir araya gelerek sorunun çözümünü sağladı, ardından hak sahipleriyle buluştular. Ilıca’da 2004 yılında Pulur Çayı’nın taşmasıyla meydana gelen sel afetinde mağdur olan vatandaşlar için Yavuz Selim Bölgesi’nde afet evleri yapılarak mağdur vatandaşlar buralara yerleştirilmişti. O dönemde TOKİ ile imzalanan sözleşme gereği afet konutlarının ücretleri hak sahiplerinden talep edilmeye başlanırken, afet bölgesindeki arsa bedelleriyle ilgili herhangi bir ödeme yapılmadı. Milletvekili Ilıcalı ile Başkan Orhan, afetten zarar gören mağdurların arsa bedellerinin ödenmesi ya da mevcut konutlara olan borçlardan düşürülmesi için TOKİ nezdinde girişimlerde bulundular. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’dan çözüm için söz alan Ilıcalı ve Orhan, mahalle muhtarlarının da katıldığı toplantıda afetzedelerle biraraya geldiler. Ilıca TOKİ Şehit Jandarma Er İbrahim Aşıkoğlu İlkokulu sosyal tesisinde düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Orhan, seçim dönemi ilçe sakinlerinin en fazla ilettiği sorunların başında afetzedelerin mağduriyetinin geldiğini belirterek, seçildikten sonra söz konusu sorunun çözümü için büyük gayret sarfettiklerini ifade etti. Başkan Orhan, Milletvekili Ilıcalı’nın desteğiyle sorunun çözümü noktasında ciddi mesafe alındığına vurgu yaparak, ilçe halkı adına kendisine teşekkür etti.

ILICALI: SÖZ SENETTİR

AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, verdiği sözleri birer birer yerine getirdiğini ifade ederek, “Seçim dönemi yaptığımız halk toplantılarında sizlere sorunun çözüleceğine dair söz vermiştim. Rahmetli babam her zaman bizlere ‘Söz senettir’ telkininde bulunurdu. Bizim hemşehrilerimize verdiğimiz ne söz varsa, hepsini birer birer yerine getireceğiz.” dedi.

Konuşmasında Başkan Orhan’ın çalışmalarını da takdirle karşıladığını kaydeden Milletvekili Ilıcalı, “Sorunlara vakıf olan ve çözümü noktasında çaba sarfeden bir belediye başkanımız var. Ben kendisini tebrik ediyorum. Kendisini kardeşim gibi görüyorum. İnşallah birlikte güzel çalışmalara imza atacağız.” diye konuştu. Bundan sonraki süreçte afet bölgesindeki ev ve arsalara bedel koyulacağını kaydeden Ilıcalı, bu bedellerin de mevcut konutların borç taksitinden düşürüleceğini belirtti.

Toplantıda afetzedelerin taleplerini de dinleyen Milletvekili Ilıcalı ve Başkan Orhan, sorunun çözümü için bir komisyon oluşturulacağını ve belirlenen tutarlar üzerinden mağduriyetlerin giderileceğini sözlerine eklediler. Öte yandan afetzedeler de, sorunlarının çözümü noktasında gayret sarf eden Milletvekili Ilıcalı ile Başkan Orhan’a teşekkür ettiler.

Toki Haberleri

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • TOKİ Bölgesindeki Termal Suyun Analiz Sonuçları Sevindirdi
  TOKİ Bölgesindeki Termal Suyun Analiz Sonuçları Sevindirdi

  Nevşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl içerisinde Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki yeni TOKİ konutlarının bulunduğu 2. etap arkasında yapılan termal su sondaj çalışmalarında kaynak çıkış sıcaklığı 42.37 Santigrat derecedeki sıcak suyun analiz sonuçları açıklandı.

 • Stat İhalesi 30 Mart’a Ertelendi
  Stat İhalesi 30 Mart’a Ertelendi

  Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Karşıyaka’nın 15 bin kişilik yeni stadının bugün yapılacak ön yeterlilik ihalesinin tarihini değiştirdi, 30 Mart Perşembe saat 14.30’a erteledi.

 • TOKİ 7 Yılda 425 Bin Konut Üretecek
  TOKİ 7 Yılda 425 Bin Konut Üretecek

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, "Türkiye'nin 2023 hedefi var. Bu çerçevede büyük yatırımlar yapılıyor. TOKİ olarak önümüzdeki 7 yıl içinde yaklaşık 425 bin konut üreteceğiz" dedi.

 • Bakan Elvan’dan Emeklilere TOKİ Müjdesi
  Bakan Elvan’dan Emeklilere TOKİ Müjdesi

  Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, emeklilere düşük bedelle ev sözünün arkasında olduklarını belirterek, Mersin merkez ve ilçelerde tahsisi yapılan arsalara TOKİ’nin yapacağı konut inşaatlarının yüzde 20’si tamamlandığında talep toplamaya başlayacaklarını söyledi.

 • Hani’ye 50 Milyonluk Yatırım
  Hani’ye 50 Milyonluk Yatırım

  Diyarbakır’ın Hani ilçesine kayyum olarak atandığı günden bu yana kenti yeniden inşa eden Şaban Arda Yazıcı, toplam 50 milyon liralık iki yeni projeye imza attı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.