|   |   | 

İnistanbul’da Üçüncü Proje İnistanbul Hayat Satışta!

Yoğun ilgi gören İnistanbul Gala ve İnistanbul Lokal’in ardından İnistanbul Hayat da satışa çıktı. Ön talep döneminde çok kısa sürede 3.000’e yakın talep alan İnistanbul Hayat’a ilgi şimdiden yoğun.

İnistanbul’da Üçüncü Proje İnistanbul Hayat Satışta!

Türkiye’nin öncü iki gayrimenkul markası İş GYO ve Nef’in, üçüncü projesi İnistanbul Hayat’ta üniteler satışa sunuldu. İki şirketin ilk projesi olan İnistanbul Gala’ya gösterilen yoğun ilgi, ikinci proje İnistanbul Lokal’e de yansıdı ve İnistanbul, iki projede 1.721 konutun hızla satılmasıyla Türkiye’nin en çok ve en hızlı satan projesi unvanına sahip oldu. İnistanbul’un üçüncü projesi olan İnistanbul Hayat’a da yoğun bir ilgi gözlenirken, İnistanbul Gala, Lokal ve Hayat projelerinden bugüne dek elde edilen ciro yaklaşık 1 milyar TL oldu. Projenin toplam yatırım maliyeti ise 1.1 milyar TL.

PROJE İLE İLGİLİ EN GÜNCEL BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ön talep döneminde çok kısa süre içerisinde 3.000’e yakın talep alan İnistanbul Hayat’ta 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler, 48 ay vade farksız ödeme ya da %0,99 faiz avantajı ile sunuluyor. İnistanbul Hayat, 1,5 yıl süren detaylı hazırlık süreci, küçük bir şehrin inşasını temel alan ayrıntılı “master-plan”ı, İstanbul’un merkezine ve gözde yerleşim alanlarına yakın konumu ve yatırımcılara yönelik kazançlı seçenekleriyle ön plana çıkıyor.

İş GYO Kurumsal İletişim Satış, Kiralama ve Pazarlama Grup Başkanı Gülfem Sena Tandoğan, İnistanbul Hayat ile ilgili şu görüşü paylaştı: “Bugüne kadar sunduğumuz projelerle paydaşlarımızın ve toplumun güvenini kazanmış iki şirketiz. Türkiye’deki şehir yaşamı anlayışına yeni bir soluk getirmek, özlediğimiz mahalle yaşamını modern şehirciliğe dair inovatif dokunuşlarla süsleyeceğimiz bir birlikteliğe imza attık. Bu birlikteliğin ilk iki projesi İnistanbul Gala ve İnistanbul Lokal kısa zamanda büyük talep gördüler. İnistanbul Gala’ya gelen yoğun talep ve satışların kısa sürede tamamlanması üzerine İnistanbul Lokal’in lansmanını 6 ay öne çekmiştik. İnistanbul Hayat da diğer projelerimiz gibi yatırım değeri her geçen gün yükselen bir bölgede yenilikçi dokusu ve cazip şartlarıyla örnek teşkil edecek. Küçük bir şehrin mimarisinden peyzajına, enerji kaynaklarının depolanma şeklinden su kullanımına kadar tüm ayrıntıları nasıl ele alınıyor ve bir plan dahilinde gerçeğe dönüştürülüyorsa, İnistanbul Hayat’ta da aynı özen gösterilecek. Sosyal donatıları, yenilikçi Foldhome konsepti ve İstanbul’un ulaşım damarlarına olan yakınlığıyla İnistanbul Hayat şehir yaşamının trafik, zaman kaybı, gürültü kirliliği gibi olumsuz yanlarından uzakta, modern ve samimi bir yaşam sunacak.” 

Nef Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Çelik ise şunları söyledi: “Konumu ve imkânları itibarıyla öncü, yatırım değeri açısından Türkiye’nin en kazançlı gayrimenkul projeleri arasında yer alan İnistanbul’da üçüncü projemiz İnistanbul Hayat’ı da konut sahibi olmak isteyenlere sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. İnistanbul’da, daha önceki Nef projelerinde uygulanan “Foldhome” konseptine yer veriyoruz. Bu konsept kapsamında satın alınan ünite 1+1, 2+1, 3+1 ya da 4+1 biçiminde oda yapılarına sahip olsa da misafir ağırlama, çocukların oyun oynama ihtiyacı, film izleme, halı saha maçı yapma gibi farklı amaçlar için özel olarak tasarlanmış Foldhome odalarından yararlanılabiliyor. Bir sosyal tesisten farklı olarak Foldhome konseptinde sabit aidat bulunmuyor. İnistanbul sakinleri, gün ve saati bildirdikten sonra oyun odasını, geniş katılımlı yemekler için yemek odasını, geniş mutfağı, spor odasını, sinema salonunu ve daha birçok odayı kullanabiliyor ve aidat yerine, odayı kullandıkları kadar ücret ödüyorlar. Dünyada bir ilk olan foldhome konseptiyle yaşam alanları daha da genişleyen ev sahipleri, ayrıca dilediklerinde kullanabilecekleri kişisel gelişim stüdyosu, davet, müzik, misafir, sinema, playstation, toplantı, eğlence, parti ve kareoke odalarından da faydalanabiliyorlar.”

Ödüllü tasarım, yüksek yatırım değeri

Mimari tasarımını Perkins+Will’in üstlendiği ve “En İyi Mimari Tasarım” ödülüne layık görülen İnistanbul Hayat, İstanbul Topkapı’da hayata geçecek. Projenin yer alacağı konum, yüksek yatırım değeri ile öne çıkıyor. 35.000’e yakın işletmenin yer aldığı bölge 1,3 milyon kişiye de ev sahipliği yapıyor. Alışveriş merkezleri, eğitim kurumları, spor ve kültür tesisleri gibi canlı bir yaşamın ana unsurlarını içerisinde barındıran Topkapı’daki projeye özellikle İstanbul’un Avrupa yakasında çalışan bireyler ve aileler büyük ilgi gösteriyor.

Davutpaşa metrosuna yürüme mesafesinde

İnistanbul Hayat, İnistanbul Gala ve İnistanbul Lokal ile birlikte, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa yerleşkesinin tam karşısında yer alacak.İnistanbul, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsünün karşısında, Davutpaşa metro istasyonuna 100 m, Yenikapı Hızlı feribot iskelesine 7 dakika, Marmaray’a 3,2 kilometre, Yenikapı sahil yoluna 4 kilometre, Yenikapı Hızlı Feribot iskelesine 5 kilometre, TEM karayoluna 7 kilometre, Ataköy’e 7 kilometre ve Zincirlikuyu’ya 8 kilometre mesafede bulunuyor. Zincirlikuyu, Çağlayan, Yenikapı, Bakırköy, Ataköy ve Atatürk Havalimanı gibi merkezleri birbirine bağlayan ve yatırımcıların yüksek yatırım değeri atfettiği ana aksın ortasında yer alan proje için 1,5 yıl süren detaylı hazırlık süreci yaşandı. Küçük bir şehrin inşasını temel alan bir ayrıntı seviyesine sahip “master-plan” İnistanbul Hayat’ı, şehrin örnek projelerinden biri haline getirecek.

Ailenin her üyesine hitap eden sosyal olanaklar

İnistanbul Hayat’ta fitness salonu, kapalı basketbol ve futbol sahaları, squash kortu, çocuk oyun alanı, teras alanı, yürüyüş yolları, yüzme havuzu gibi aileler, gençler, çocuklar için sunulan sosyal olanakların yanı sıra kapalı otopark ve güvenlik de bulunuyor.

İnistanbul Hayat Proje Künyesi:

Arsa Alanı: 16.734 m2

Toplam Peyzaj Alanı: 12.373 m2

Blok Adedi: 3

Ünite Adedi: 404

Konsept Mimari: Pekins + Will

İç Tasarım: Autoban

Güncel Emlak Haberleri

İnistanbul Hayat Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Alt Kiralama Nedir?

  Alt Kiralama Nedir?

  Hangi durumlarda alt kira sözleşmesi yapılabilir? Alt kira ne demektir? Kiralanan taşınmazın kullanım hakkı nasıl devredilir?

 • İpotek Terkini nedir?

  İpotek Terkini nedir?

  İpotek, kredilere teminat olmak üzere gayrimenkul üzerindeki hakların birey ve kurumların üzerine geçmesidir. Peki, ipotek terkini ne demektir? Nasıl yapılır?

 • Tapu Devirlerinde Değişiklik!

  Tapu Devirlerinde Değişiklik!

  Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, tapu devirleri ve çeklerin borsanın takas sistemi üzerinden yapılabilmesi için çalıştıklarını söyledi.

 • Ev Satın Alırken Dikkate Alınacak Masraflar Nelerdir?

  Ev Satın Alırken Dikkate Alınacak Masraflar Nelerdir?

  İstediğiniz yaşama kavuşmak ve kendi yuvanıza yerleşmek için sonunda evinizi almaya hazırlanıyorsunuz. Bütçenizi planladınız ancak özellikle ilk kez emlak satın alanların gözden kaçırabileceği bazı başka giderleriniz olacak. Peki, ev satın alırken dikkate almanız gereken masraflar nelerdir?

 • ÇED Nedir?

  ÇED Nedir?

  ÇED Raporu Nasıl ve Nereden Alınır? ÇED Raporu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.