|   |   | 

İnnovia 4'te inşaat çalışmaları devam ediyor!

Esenyurt’ta yaşanan imar sorunları nedeniyle gecikmeli başlayan İnnovia 4 projesinde inşaat çalışmaları devam ediyor. Yeşil GYO Genel Müdürü Işık Gökkaya, “Sorunlar nedeniyle 6 ay şantiyeye giremedik. Ancak proje söz verdiğimiz şekliyle bitecek” dedi...

İnnovia 4'te inşaat çalışmaları devam ediyor!

Gayrimenkul sektörünün en çok tartışılan bölgesi Esenyurt’ta imar krizi çözüldü ama projeler gecikti. Bölgedeki şantiyenin durmasına neden olan imar sorunu İstanbul Büyükşehir Belediye’nin 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planları’nı onaylamasıyla sona erdi. Ancak çözüme giden süreçte yaşanan zaman kaybı Esenyurt’tan daire sahibi olanları kaygılandırdı. 14 bin konutla Türkiye’nin en büyük özel sektör projelerinden biri olarak hayata geçen İnnovia’nın 4’üncü etabında benzer sorunlar yaşandığı öne sürüldü. İnnovia 4’ten konut alanlar teslim süresi yaklaşan projede henüz kat çıkılmaması nedeniyle endişe duyduklarını söyledi. Konu ile ilgili iddialara cevap veren Yeşil GYO Genel Müdürü Işık Gökkaya inşaatın sorunsuz devam ettiğini ifade etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Esenyurt Belediyesi arasında yaşanan sorunlar nedeniyle gecikme olduğunu belirten Gökkaya, “Biz iki günlük bir şirket değil, halka açık bir şirketiz. Yakın zamanda 3. etabı teslim edip projede toplam 8 bin konut teslimi yapmış olacağız. En yakın zamanda İnnovia 4 projesini de teslim edeceğiz” diye konuştu. Gökkaya, 4 bin 300 konutluk projede 2 bin konutun satıldığını dile getirdi. 

3 VARDİYAYLA ÇALIŞILIYOR 

Projelerde en büyük zaman ve maliyetin toprak aşamasında yaşandığını söyleyen Gökkaya, fore kazıkların çakılmaya başlandığını ifade etti. Projenin erken teslimi için 3 vardiyalı çalışma yürüttüklerini belirten Gökkaya, “Sözleşmelerimizde karşılıklı yükümlüküklerimiz söz konusu. Geç kalınan projelerde daire sahiplerine gerekli ödemeler yapılır” diye konuştu.

EK PROJE İPTAL OLDU

Şirket yakın zamanda İnnovia Park adında bir proje daha yapacağını duyurmuştu. Söz konusu proje İnnovia 4’ün bünyesinde yer alıyor. Projeden daire alanların yaptığı açıklamaya göre, İnnovia 4’ten yüzde 35’lik kesinti yapılarak yeni bir proje daha yapılması teklif edildi. Gökkaya, “Biz müşterilerimize gecikmeyi önlemek için bu projeyi önerdik. Amacımız mağduriyetleri önlemekti. Bu amaçla imar haklarımızdan feraget edecektik. Ancak onlar eskisi gibi kalmasını tercih etti. Bu nedenle İnnovia 4 ilk açıklanan haliyle inşa ediliyor” dedi.

Ödeme kolaylığı istiyorlar

YEŞİL GYO imzalı projeden konut alan ve mağdur olduklarını iddia eden kişiler sosyal medyada grup kurdu. Projeden ev sahibi olanlar, “2011’den bu yana taksit ödüyoruz ama ortada proje yok. Teslim tarihi Aralık 2013 olan ve en geç 2014 Haziran’da teslim edileceği söylenen projede ödemelerin büyük kısmını yaptık. Projeyi teslim alıp kira geliri ile taksit ödemeyi planlıyorduk ama proje bitmeyince bunu da yapamadık. Mağduriyetimizin engellenmesi için ödemelerin teslim tarihine ertelenmesini ya da taksitlendirilmesini istiyoruz” dedi.

GYO Haberleri

İnnovia 4. Etap Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

GYO Kategorisindeki diğer haberler

 • İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes; İnşaatta 2.0'a geçilmeli
  İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes; İnşaatta 2.0'a geçilmeli

  YEM işbirliğiyle düzenlenen “Yapı Sektöründe Yeni Açılımlar İçin Fırsatlar” paneline katılan İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, büyümenin lokomotifi gayrimenkul sektörünün genel durumu ve geleceği hakkında önemli saptamalarda bulundu.

 • Mall of İstanbul'dan Gurur Veren Başarı
  Mall of İstanbul'dan Gurur Veren Başarı

  Mall of İstanbul, dünya çapında önemli bir başarıya imza attı. Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından dünyanın en iyi AVM’leri arasında düzenlenen VIVA Best of the Best 2017 Awards’ta Mall of İstanbul “En İyilerin En İyisi” seçildi.

 • Emlak Konut’tan 1.3 milyon M2’lik 5 dev ihale
  Emlak Konut’tan 1.3 milyon M2’lik 5 dev ihale

  Yılın ilk çeyreğinde satış rekorları kırarak sektöre yön veren Emlak Konut GYO 5 dev proje için ihaleye çıkıyor. Haziran ve Temmuz aylarında ihalesi gerçekleştirilecek; İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve 2 Etap şeklinde ihale edilecek olan İzmir Alsancak’taki projeler toplamda 1 milyon 327 bin m2’lik araziyi kapsıyor.

 • Akıllı Şehirler Geleceğin Yaşam Biçimi Olacak
  Akıllı Şehirler Geleceğin Yaşam Biçimi Olacak

  Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, “Türkiye Geleceğini Yeniden Tasarlıyor” ana teması ile bu yıl 16. kez düzenlenen Forum İstanbul 2023 Konferansı’nda akıllı şehir uygulamaları hakkında bilgi verdi.

 • Nurol GYO’dan İnsan Odaklı Çözümler
  Nurol GYO’dan İnsan Odaklı Çözümler

  Kurulduğu ilk günden itibaren kalite ve güven esaslarına bağlı kalarak, yaşadığı topluma ve dokunduğu her bireye fayda sağlamayı misyon edinen Nurol GYO, geliştirdiği insan odaklı yaklaşımlarını, “Nurol Çözümleri” (N Çözümleri) başlığı altında tanıttı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.