|   |   | 

İnşaata 'köşk' Dopingi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesi inşaat sektöründe doping etkisi yaptı. 2014'te iki seçimi geride bırakan sektör oyuncuları artık geleceğe umutla bakıyor

İnşaata 'köşk' Dopingi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta sonu yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gösterdiği başarı, inşaat sektöründe de coşkuyla karşılandı. Türkiye ekonomisinin amiral gemisi konumundaki sektörün temsilcileri, bu sonucu mevcut istikrarın devam edeceği şeklinde yorumladılar. Son 12 yılda ekonomik ve siyasi yönden çok büyük başarılara imza atıldığına işaret eden inşaat sektörünün dev oyuncuları, yeni yatırımlara başlamak için siyasi ve ekonomik istikrarın devam etmesini istiyor. 
Süleyman Çetinsaya Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

İNŞAAT SEKTÖRÜ YÜKSELECEK
Cumhurbaşka nlığı seçimlerinde çıkan sonucun ülkemizin geleceği ve inşaat sektörü için hayırlı olacağını düşünüyorum. Demokrasinin kazandığı ülkemizde, istikrarın sürdüğü, büyüme hedeflerinin gerçekleşeceği bir süreç başlayacak. İnşaat sektörü bu sonuçla daha da ileriye gidecek.

UĞUR DUMANKAYA DUMANKAYA İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Ülkemiz refaha kavuşacak
Demokrasinin eksiksiz olarak işlemesi ve toplumun çeşitli kesimlerinin temsili bakımından cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde farklı adayların yarışta bulunması ülkemizin siyasi olgunluğu açısından önemli bir gelişmeydi. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığının ülkemizin toplumsal refahına önemli katkılar yapacağı kanaatindeyim.

HAMİT DEMİR DEMİR İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
En büyük yardımcımız olacak
Cumhurbaşkanımız iktidara geldiği ilk günden bugüne nasıl Türkiye kazandıysa bugün de ülkemiz kazandı. Kurulan bu istikrar ve güven ortamı yarınlarımızın bugünden daha iyi olacağının kanıtıdır. Kendisinin kentsel dönüşüm ve Türkiye'nin yapılanmasında bizim en büyük destekçimiz olacağına inanıyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun.

TAMER ÖZYURT ÖZYURTLAR ŞİRKETLER GRUBU BAŞKANI
Halk liderinin arkasında yer aldı
Seçim sonuçları halkın oyunu bir kez daha istikrardan yana kullandığını gösterdi. Ortadoğu ve Basra Körfezi'nde bu kadar karışıklık yaşanırken, Türkiye'de istikrarın bir kez daha tasdiklenmesi, halkın liderinin arkasında olması o bölgelerdeki yatırımcıları Türkiye'ye çekecektir. Seçimlerin hemen sonrasında birkaç hafta içerisinde ekonomideki bu hareketlilik ciddi anlamda hissedilecektir.

TALAT KILIÇ KILIÇOĞLU GRUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI
İç piyasa pozitif etkilenecek
Türk halkı sandığa giderken öncelikli olarak ekonomik istikrarı düşündü ve oyunu istikrardan yana kullandı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde çıkan tablo ile istikrarın korunması piyasalara olumlu yansıyacaktır. Sayın Erdoğan'ın ilk turda seçilmesi iç piyasayı pozitif yönde etkileyecektir. Önümüzdeki dönemde gayrimenkul sektöründe ciddi bir sıçrama yaşanacak ve faizlerin düşme eğilimi devam edecektir.

EVRİM KARAYEL GÜRALLAR YAPI GENEL MÜDÜRÜ
İstikrardan destek alıyoruz
Seçimlerin ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz. Gayrimenkul sektörünün istikrardan nemalandığını, istikrar sayesinde sektörün hızlı bir şekilde büyüdüğünü görüyoruz. Bu sonucun ülkemizin istikrarını ivedi bir şekilde artırmasını ümit ediyoruz ve hayırlı olmasını istiyoruz.

SERDAR İNAN İNANLAR İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Yurtdışı satışlarımız artacak
Dolar düştü, borsa çıktı ve faizler düştü. Bu üç göstergenin hepsi de olumlu yönde. Türkiye'nin geleceği adına hayırlı olmasını diliyoruz. Gayrimenkul istikrara muhtaç bir sektör. Onun için Türkiye'de hafif bir rüzgâr esse gayrimenkul sektörü üşütüyor. Bu durum hem yurtdışı hem de yurtiçi satışlarına etki ediyor. Özellikle yurtdışı satışların hızla yükseleceğini düşünüyorum.

YAŞAR AŞÇIOĞLU AŞÇIOĞLU İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Önümüzdeki 5 yıl daha kaos olmayacak
Sonucun sektörümüzü olumlu etkileyeceğini düşünüyorum. Hem inşaat sektörü, hem de iş dünyası bu durumu olumlu algılayacaktır. Ülke ve sektör olarak kafamızdaki soru işaretleri ortadan kalktı. Dolayısıyla halka güven veren ismin başkan olması, 5 yıl daha kaosun olmayacağını öngörmemizi sağlıyor. Bu da işadamı olarak yeni yatırım kararlarımıza olumlu yansıyacaktır.

HANİFİ MUTLU MUTLUHAN İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
İktidara güvenmeye devam
Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 12 yıllık başarısının cumhurbaşkanlığında da devam edeceği inancındayım. Sonuçlara baktığımızda iktidara güven olduğunu ve Türkiye'de istikrarın devamının istendiğini anlıyoruz. Ben de bu sonucun ülkemiz açısından daha hayırlı olacağı düşüncesindeyim.

BİLENT DİNDAR 216 YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Satışlar hareket kazanır
Cumhurbaşkanımızın seçilmesiyle belirsizlik ortadan kalktı. Gündem siyasetten tekrar ekonomiye döndü. Faizlerdeki düşüş devam eder. Bu da gayrimenkul satışlarını hareketlendirir.

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bakırküre Architects’ten Mutlu ve Verimli Ofisler...
  Bakırküre Architects’ten Mutlu ve Verimli Ofisler...

  25 yılı aşkın tecrübesiyle ofis mekanları üzerine uzmanlaşan Yüksek Mimar Gürhan Bakırküre liderliğindeki Bakırküre Architects, Y kuşağının ve arkadan gelen Z kuşağının beklentilerini de analiz ederek, gelişen teknoloji ve sağladığı avantajlara entegre olmuş ofisler tasarlıyor…

 • Konutder’in Yeni Başkanı Z. Altan Elmas Oldu
  Konutder’in Yeni Başkanı Z. Altan Elmas Oldu

  Konut sektörünün sesini daha güçlü duyurmak ve sağlıklı büyümesinin önünü açmak için 2011 yılında kurulan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği’nin (KONUTDER) 3 dönemdir Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Ömer Faruk Çelik’in tüzük gereğince görev süresinin sona ermesiyle birlikte Başkanlık görevini Z. Altan ELMAS devraldı.

 • Bilecik’te 2017 Şubat Ayında 373 Konut Satıldı
  Bilecik’te 2017 Şubat Ayında 373 Konut Satıldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, Bilecik genelinde konut satışları 2017 Şubat ayında, 2016 Şubat ayına göre yüzde 35,1 oranında artarak 373 adet oldu.

 • Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Değişiyor!
  Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Değişiyor!

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğini sil baştan değiştirmeye hazırlanıyor. Hazırlanan yönetmelik taslağına göre İstanbul, Ankara gibi büyükşehirler başta olmak üzere imar planlarına aykırı şekilde yapılan yükseklik, yoğunluk artışları yeni dönemde mümkün olmayacak.

 • Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor
  Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor

  Akfen Holding tarafından 1,1 milyar liralık yatırımla hayata geçirilen Isparta Şehir Hastanesinin resmi açılışı bugün yapılacak.

 • Eskişehir'de Konut Satışı Arttı
  Eskişehir'de Konut Satışı Arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Eskişehir'deki konut satışları 2016'nın şubat ayına göre artış gösterdi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.