|   |   | 

Isparta'da Kentsel Dönüşüm İçin Start Verildi!

Isparta Belediyesi'nce daha önceden de ön görüşmeleri yapılan Kentsel Dönüşüm şehir genelinde başlatılıyor. İlk olarak Gülistan Mahallesi'nin tamamında başlatılması öngörülen Kentsel Dönüşüm, daha sonra diğer mahallelere de yayılacak.

Isparta'da Kentsel Dönüşüm İçin Start Verildi!

Öncelikle riskli alanların kentsel dönüşüme tabi tutulması planlanırken, kat oranı düşük olan Davraz Mahallesi gibi noktalarda ise kentsel dönüşüm istenip istenmeyeceği yapılacak olan anketlerle belirlenecek. Bu kapsamda 2 günden buyana yoğun bir çalışmanın sürdürüldüğü ve toplantıların yapıldığı belediyede açıklama MHP'li Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın'dan geldi. 'Bilinçli bir karar alınmasını sağladık'diyen Belediye Başkanı Günaydın, böyle önemli konuların çeşitli çevrelerce istismar edilmemesini isteyerek, "Kentsel Dönüşümün anası da, babası da Isparta Belediyesi'dir. Mahalle aralarında dolaşanlar değil" diyerek kentsel dönüşümü dürüst ve adaletli bir şekilde hakkaniyet çerçevesinde gerçekleştireceklerini duyurdu.

GÜNAYDIN'DAN KENTSEL DÖNÜŞÜM AÇIKLAMASI 
İmar Müdürlüğü personeli, başkan yardımcıları, meclis üyeleri başta olmak üzere 2 günden bu yana Kentsel Dönüşüm ile ilgili yoğun mesai harcayan komisyonun karara vardığı gelişmeleri, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın kamuoyuyla paylaştı. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, kentsel dönüşümün Isparta'nın olduğu kadar Türkiye'nin de bir zaruri ihtiyacı olduğundan bahsederek, Isparta'daki kentsel dönüşümü 6306 Sayılı Kanun çerçevesinde başlattıklarını söyledi. Kentsel dönüşümün nasıl yapılacağı, sürecin nasıl işleyeceği ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Günaydın, bugün bilinçli bir karar alınmasını sağladıklarını belirtti.
Belediyenin sanki kentsel dönüşüm ile ilgili olarak çalışmadığını, eksikliklerinin bulunduğu yönünde bazı çevrelerin mahallelerde dolaşarak bunu konuştuğunu dile getiren Günaydın, kentsel dönüşümün ilk örnekle Gülistan Mahallesi'nden başlatılacağını ve diğer mahalleler de uygulanacağını söyledi.Mahallelerdeki uygulamaların ise halkın da isteğinin önemli olduğunu kaydeden Başkan Günaydın, bunun için kentsel dönüşüme tabi tutulacak yerlerde anket çalışmaları yapılacağını aktardı.

GÜNAYDIN: HALKIM NE İSTİYORSA BEN ONU YAPARIM' DEMİŞTİM 
Kentsel dönüşümün istismar konusu yapılmamasını isteyen Günaydın, "Söylentiler karşısında halkımızın bizzat şahsımdan da bilgi almasını istiyorum. Kentsel dönüşüm zaruri olan mahallelerimizden başlayacak. Risk alanı düşük bölgelerde ise anket çalışması yaparak halkımıza soracağız. Ben seçimlerden önce de belirtmiştim, 'halkım ne istiyorsa ben onu yaparım'demiştim. Bu şekilde bugüne kadar geldik ve bundan sonrada böyle devam edecek. Kimse bu konuda yanlış anlaşılmalara yer vermesin. Kentsel dönüşümü iyi, güzel dürüst ve adaletli bir şekilde yapmak istiyoruz.
Kimsenin hakkını kimseye geçirmeden, bu işi adaletle yapmaya çalışacağız. Adaletsiz bir işte bu belediyeden çıkmaz. Kentsel dönüşüm çalışmalarımızın şehrimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Kayseri'de kentsel dönüşüm konutlarının temeli atıldı 
  Kayseri'de kentsel dönüşüm konutlarının temeli atıldı 

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Kazım Karabekir Mahallesinde başlatılan çalışma için 184 konutun temel atma törenine katıldı. Bakan Özhaseki ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan 248 kişi için 248 bin fidan dikimi törenine katıldı.

 • Siirt kentsel dönüşümle tanışıyor
  Siirt kentsel dönüşümle tanışıyor

  Daha önce Güneydoğu Anadolu bölgesinde Mardin Yeşilli için hazırladığı Riskli Alan teklifi Bakanlar Kurulunca onaylanarak Mardin’de dönüşümün kapısını açan İmpo İmar ekipleri, bir kez daha bölgedeydi.

 • Modern Sahabiye İçin Yıkım Sürüyor
  Modern Sahabiye İçin Yıkım Sürüyor

  Büyükşehir Belediyesi’nin ve ülkemizin önemli kentsel dönüşüm projelerinden Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Seher Sokak’taki binaların yıkımına başlandı.

 • Sanayi Sitelerinin Taşınması Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak
  Sanayi Sitelerinin Taşınması Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak

  Sanayi Bakanlığı'nın görevlerinin yeniden belirlenmesiyle yerleşim alanları içinde kalan sanayi sitelerinin taşınması bir kez daha gündeme gelirken, iş adamları böylece hem kentteki arsa sıkıntısının çözümü hem de kentsel dönüşümün hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini dikkat çekti.

 • Kentsel Dönüşüm'de Herkes Elini Taşın Altına Koysun
  Kentsel Dönüşüm'de Herkes Elini Taşın Altına Koysun

  Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm kapsamında yıkımı gerçekleştirilerek yeniden inşa edilecek konutların temel atma törenine katılan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kentsel dönüşümün bir fırsat olduğunu belirterek, "Herkes taşın altına elini koysun, bu fırsatı değerlendirmeye devam etsin” dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.