|   |   | 

Isparta'da Kentsel Dönüşüm İçin Start Verildi!

Isparta Belediyesi'nce daha önceden de ön görüşmeleri yapılan Kentsel Dönüşüm şehir genelinde başlatılıyor. İlk olarak Gülistan Mahallesi'nin tamamında başlatılması öngörülen Kentsel Dönüşüm, daha sonra diğer mahallelere de yayılacak.

Isparta'da Kentsel Dönüşüm İçin Start Verildi!

Öncelikle riskli alanların kentsel dönüşüme tabi tutulması planlanırken, kat oranı düşük olan Davraz Mahallesi gibi noktalarda ise kentsel dönüşüm istenip istenmeyeceği yapılacak olan anketlerle belirlenecek. Bu kapsamda 2 günden buyana yoğun bir çalışmanın sürdürüldüğü ve toplantıların yapıldığı belediyede açıklama MHP'li Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın'dan geldi. 'Bilinçli bir karar alınmasını sağladık'diyen Belediye Başkanı Günaydın, böyle önemli konuların çeşitli çevrelerce istismar edilmemesini isteyerek, "Kentsel Dönüşümün anası da, babası da Isparta Belediyesi'dir. Mahalle aralarında dolaşanlar değil" diyerek kentsel dönüşümü dürüst ve adaletli bir şekilde hakkaniyet çerçevesinde gerçekleştireceklerini duyurdu.

GÜNAYDIN'DAN KENTSEL DÖNÜŞÜM AÇIKLAMASI 
İmar Müdürlüğü personeli, başkan yardımcıları, meclis üyeleri başta olmak üzere 2 günden bu yana Kentsel Dönüşüm ile ilgili yoğun mesai harcayan komisyonun karara vardığı gelişmeleri, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın kamuoyuyla paylaştı. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, kentsel dönüşümün Isparta'nın olduğu kadar Türkiye'nin de bir zaruri ihtiyacı olduğundan bahsederek, Isparta'daki kentsel dönüşümü 6306 Sayılı Kanun çerçevesinde başlattıklarını söyledi. Kentsel dönüşümün nasıl yapılacağı, sürecin nasıl işleyeceği ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Günaydın, bugün bilinçli bir karar alınmasını sağladıklarını belirtti.
Belediyenin sanki kentsel dönüşüm ile ilgili olarak çalışmadığını, eksikliklerinin bulunduğu yönünde bazı çevrelerin mahallelerde dolaşarak bunu konuştuğunu dile getiren Günaydın, kentsel dönüşümün ilk örnekle Gülistan Mahallesi'nden başlatılacağını ve diğer mahalleler de uygulanacağını söyledi.Mahallelerdeki uygulamaların ise halkın da isteğinin önemli olduğunu kaydeden Başkan Günaydın, bunun için kentsel dönüşüme tabi tutulacak yerlerde anket çalışmaları yapılacağını aktardı.

GÜNAYDIN: HALKIM NE İSTİYORSA BEN ONU YAPARIM' DEMİŞTİM 
Kentsel dönüşümün istismar konusu yapılmamasını isteyen Günaydın, "Söylentiler karşısında halkımızın bizzat şahsımdan da bilgi almasını istiyorum. Kentsel dönüşüm zaruri olan mahallelerimizden başlayacak. Risk alanı düşük bölgelerde ise anket çalışması yaparak halkımıza soracağız. Ben seçimlerden önce de belirtmiştim, 'halkım ne istiyorsa ben onu yaparım'demiştim. Bu şekilde bugüne kadar geldik ve bundan sonrada böyle devam edecek. Kimse bu konuda yanlış anlaşılmalara yer vermesin. Kentsel dönüşümü iyi, güzel dürüst ve adaletli bir şekilde yapmak istiyoruz.
Kimsenin hakkını kimseye geçirmeden, bu işi adaletle yapmaya çalışacağız. Adaletsiz bir işte bu belediyeden çıkmaz. Kentsel dönüşüm çalışmalarımızın şehrimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Anbar’da 260 Konutun Temeli Atıldı
  Anbar’da 260 Konutun Temeli Atıldı

  Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kentsel dönüşüm projesi kapsamında Anbar mahallesinde başlatılan çalışma için 260 konutun temeli düzenlenen tören ile atıldığını söyledi.

 • Anbar'da 260 Dairelik Konutların Temeli Atılacak
  Anbar'da 260 Dairelik Konutların Temeli Atılacak

  Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kentsel Dönüşüm Projesi ve Uygulaması kapsamında Anbar bölgesinde 260 dairelik sosyal konutların temelinin 28 Nisan 2017 Cuma günü saat 13.30’da düzenlenecek tören ile temelinin atılacağını söyledi.

 • Van’da 1065 Konutta Dönüşüm Sağlandı
  Van’da 1065 Konutta Dönüşüm Sağlandı

  Van Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mahsum Semerci, ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ kapsamında Van’da bin 65 bağımsız konut ve 362 iş yerinde dönüşüm sağlandığını belirterek, bu kapsamda 3 milyon 500 bin TL kira desteği verdiklerini söyledi.

 • Yunusemre Modern Bir Şehir Merkezi Kuracak
  Yunusemre Modern Bir Şehir Merkezi Kuracak

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Laleli ve Mesir mahallelerinde gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm için hak sahiplerini bilgilendirmeye devam ediyor.

 • Bursa Çamlık Sitesinde Yıkımlar Başladı!
  Bursa Çamlık Sitesinde Yıkımlar Başladı!

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Nilüfer İlçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki Çamlık Sitesi’nde dönüşüm başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da kentsel dönüşümün önemli olduğunu söyledi..

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.