|   |   | 

Ispartakule Bahçeşehir Bağlantı Yolu Son Durum

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolunda son durum ne? Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu köprü inşaatı ne zaman bitiyor?

Ispartakule Bahçeşehir Bağlantı Yolu Son Durum


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin imarpanosu.com’a yaptığı açıklamada verdiği tarih ne? TOKİ-EPP, yolu ne zaman bitirecek? Bahçeşehir Ispartakule bağlantı yolu için şimdi ne bekleniyor? 

Ispartakule Bahçeşehir arasındaki 4,5 kilometrelik yolu 700 metreye düşürecek 4,5 milyon TL’ye mal olacak bağlantı yolunda iş bölümü yapıldı ve köprü inşaatını İstanbul Büyükşehir Belediyesi üstlendi. Büyükşehir, Ocak 2015’te başladığı köprü çalışmasında sona geldi. Peki Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu köprüsü ne zaman bitecek? Bahçeşehir Ispartakule bağlantı yolu ne zaman hizmete açılacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı açıklamaya göre; Ispartakule- Bahçeşehir bağlantı yolu köprüsü Büyükşehir tarafından, yol kısmı kısımları ise TOKİ-EPP tarafından yapılıyor…

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu üzerindeki köprü inşaatının 15 Mart 2015 Pazar günü tamamlanması planlanıyor… Köprünün üçüncü ayağı da tamamlanmak üzere, kamyonlar dolgu için bölgeye malzeme taşıyorlar…

Köprü 15 Mart’ta bitecek, peki ya yol?..

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolunda İstanbul Müzeler Müdürlüğü’nün talebiyle Anıtlar Kurulu tarafından arkeologlar tarafından inceleme yapıldı ve bölgede tarihi değeri henüz saptanmamış bir ‘su kanalı’ çıktı… Araştırma sürecinin uzaması, yağmur ve kar gibi mevsimsel olaylar bağlantı yolunun kaderini belirleyecek kararı sürekli erteledi.

Hava koşullarının olumlu seyri halinde bölgedeki çamurun kurumasının ardından arkeologlar bölgeyi tekrar inceleyecek ve su kanalının tarihi bir değeri olup olmadığına dair rapor hazırlayacak. Anıtlar Kurulu’na verilecek raporun yol açısından olumlu olması, yani yol inşaatına izin verilmesi halinde Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu, 2 ayda tamamlanacak.

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolunda hangi çalışmalar yapıldı?

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu ihalesi sonrasında başlayan çalışmalarda;

– Köprü-yol bağlantısı yapıldı,

– Yol kenarlarının dolgusu tamamlandı,

– Bağlantı yolunun dolgu, sertleşme çalışması yapıldı.

– Anıtlar Kurulu’ndan izin çıktığı gün bağlantı yolunun yol katmanları atılacak ve asfaltlama çalışması yapılarak 2 ayda yol hizmete hazır hale getirilecek…

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolunun tarihçesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Avcılar Ispartakule Bahçeşehir Bağlantı Yolu’nun temelini 16 Mart 2014’te attı. Ancak yol inşaatı, tarihi sit alanı içinde kaldığı gerekçesiyle 28 Mart 2014’te durduruldu…

İstanbul 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü, 12 Mayıs 2014’te bölgeye arkeolog gönderdi, rapor hazırlattı. Raporu inceleyen kurul, 22 Mayıs 2014’te bir de kurul üyelerince yerinde incelenmesi kararına vardı. Rapor, 15 Temmuz 2014’te yazılarak kurula verildi.

Ispartakule – Bahçeşehir yoluna 4 Ağustos 2014’te iş makinaları getirildi ve yol inşaatında faaliyet başladı.

Ancak bağlantı yolu bu seferde Eylül 2014’te köprü-viyadük ihalesine takıldı. İtiraz edilen ihale sonucu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu viyadük köprüsünü kendisi yapmaya karar verdi.

Ocak 2015’te ayaklarının yapımına başlanan köprü, 15 Mart 2015 tarihinde tamamlanacak hale getirildi…

Bu arada Ispartakule sakinleri tarafından sosyal medya sitesi Facebook’ta oluşturulan Ispartakule-Bahçeşehir Bağlantı Yolu İstiyoruz Facebook Grubu, 22 Ocak 2015’te Özcan Özdemir başkanlığında Ispartakule Derneği’ni (ISDER) kurdu.


Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Saruhanlı'da 60 yıllık arazi sorunu çözülüyor

  Saruhanlı'da 60 yıllık arazi sorunu çözülüyor

  Manisa'nın Saruhanlı İlçesinde yaklaşık 60 yıl önce usulüne uygun olarak belediyeye devredilen ancak bir süre önce hatalı idari yorumlara dayanılarak açılan arazilere ilişkin tapu iptal davalarının çözümü için hazırlanan kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

 • Türk yapı sektörünün hedefi yeni pazarlardaki yerel müteahhitler

  Türk yapı sektörünün hedefi yeni pazarlardaki yerel müteahhitler

  Türk yapı malzemeleri sektörünün yeni pazarlara yöneldiğini belirten İDDMİB Başkanı Rıdvan Mertöz, “Türk yapı malzemeleri sektörünün ihracat pazarlarını artırması için sadece ihracat gerçekleştirdiğimiz ülkelerdeki Türk müteahhitlerine değil, o ülkelerdeki yerel firmalara da satış yapmalıyız” dedi.

 • Queen Central Park’ta Caz Keyfi

  Queen Central Park’ta Caz Keyfi

  Türkiye’nin ilk HIGHLIFE temalı evleri ile göz kamaştıran, Sinpaş GYO imzalı Queen Central Park’ta, kahvaltıda caz etkinlikleri başladı.

 • Tapu Harcı Artmayacak!

  Tapu Harcı Artmayacak!

  Tapu harçlarının belirlenmesine yönelik düzenlemede oranlarda artış olacağına yönelik iddialara Maliye Bakanı Naci Ağbal “Tapu harcı artmayacak” diye son noktayı koydu...

 • Tarihi Kule Evlerine mimari dokunuş!

  Tarihi Kule Evlerine mimari dokunuş!

  Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü yüksek lisans öğrencileri, Foça’nın yüzyıllardır süregelen konut geleneğini oluşturan ve birçoğu kaderine terk edilmiş halde bulunan tarihi Kule Evlerini yeniden tasarladı.

 • 4 Ayda Kaç Kişi Devlet Destekli Konut Hesabı Açtı?

  4 Ayda Kaç Kişi Devlet Destekli Konut Hesabı Açtı?

  Devlet; bankada 3-5 yıl birikim yapıp ilk evini alanlara maddi destek sağlıyor. 4 ayda yaklaşık 10 bin kişi hesap açıp, 36.4 milyon lira biriktirdi. Desteğin sınırı da arttı. 77 bin 875 lira biriktirene devlet de 15 bin 575 lira verecek.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.