|   |   | 

Ispartakule Bahçeşehir Bağlantı Yolu Son Durum

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolunda son durum ne? Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu köprü inşaatı ne zaman bitiyor?

Ispartakule Bahçeşehir Bağlantı Yolu Son Durum


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin imarpanosu.com’a yaptığı açıklamada verdiği tarih ne? TOKİ-EPP, yolu ne zaman bitirecek? Bahçeşehir Ispartakule bağlantı yolu için şimdi ne bekleniyor? 

Ispartakule Bahçeşehir arasındaki 4,5 kilometrelik yolu 700 metreye düşürecek 4,5 milyon TL’ye mal olacak bağlantı yolunda iş bölümü yapıldı ve köprü inşaatını İstanbul Büyükşehir Belediyesi üstlendi. Büyükşehir, Ocak 2015’te başladığı köprü çalışmasında sona geldi. Peki Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu köprüsü ne zaman bitecek? Bahçeşehir Ispartakule bağlantı yolu ne zaman hizmete açılacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı açıklamaya göre; Ispartakule- Bahçeşehir bağlantı yolu köprüsü Büyükşehir tarafından, yol kısmı kısımları ise TOKİ-EPP tarafından yapılıyor…

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu üzerindeki köprü inşaatının 15 Mart 2015 Pazar günü tamamlanması planlanıyor… Köprünün üçüncü ayağı da tamamlanmak üzere, kamyonlar dolgu için bölgeye malzeme taşıyorlar…

Köprü 15 Mart’ta bitecek, peki ya yol?..

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolunda İstanbul Müzeler Müdürlüğü’nün talebiyle Anıtlar Kurulu tarafından arkeologlar tarafından inceleme yapıldı ve bölgede tarihi değeri henüz saptanmamış bir ‘su kanalı’ çıktı… Araştırma sürecinin uzaması, yağmur ve kar gibi mevsimsel olaylar bağlantı yolunun kaderini belirleyecek kararı sürekli erteledi.

Hava koşullarının olumlu seyri halinde bölgedeki çamurun kurumasının ardından arkeologlar bölgeyi tekrar inceleyecek ve su kanalının tarihi bir değeri olup olmadığına dair rapor hazırlayacak. Anıtlar Kurulu’na verilecek raporun yol açısından olumlu olması, yani yol inşaatına izin verilmesi halinde Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu, 2 ayda tamamlanacak.

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolunda hangi çalışmalar yapıldı?

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu ihalesi sonrasında başlayan çalışmalarda;

– Köprü-yol bağlantısı yapıldı,

– Yol kenarlarının dolgusu tamamlandı,

– Bağlantı yolunun dolgu, sertleşme çalışması yapıldı.

– Anıtlar Kurulu’ndan izin çıktığı gün bağlantı yolunun yol katmanları atılacak ve asfaltlama çalışması yapılarak 2 ayda yol hizmete hazır hale getirilecek…

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolunun tarihçesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Avcılar Ispartakule Bahçeşehir Bağlantı Yolu’nun temelini 16 Mart 2014’te attı. Ancak yol inşaatı, tarihi sit alanı içinde kaldığı gerekçesiyle 28 Mart 2014’te durduruldu…

İstanbul 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü, 12 Mayıs 2014’te bölgeye arkeolog gönderdi, rapor hazırlattı. Raporu inceleyen kurul, 22 Mayıs 2014’te bir de kurul üyelerince yerinde incelenmesi kararına vardı. Rapor, 15 Temmuz 2014’te yazılarak kurula verildi.

Ispartakule – Bahçeşehir yoluna 4 Ağustos 2014’te iş makinaları getirildi ve yol inşaatında faaliyet başladı.

Ancak bağlantı yolu bu seferde Eylül 2014’te köprü-viyadük ihalesine takıldı. İtiraz edilen ihale sonucu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu viyadük köprüsünü kendisi yapmaya karar verdi.

Ocak 2015’te ayaklarının yapımına başlanan köprü, 15 Mart 2015 tarihinde tamamlanacak hale getirildi…

Bu arada Ispartakule sakinleri tarafından sosyal medya sitesi Facebook’ta oluşturulan Ispartakule-Bahçeşehir Bağlantı Yolu İstiyoruz Facebook Grubu, 22 Ocak 2015’te Özcan Özdemir başkanlığında Ispartakule Derneği’ni (ISDER) kurdu.


Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Yüksek Katlı Binalara Yeni Düzenleme Yolda!
  Yüksek Katlı Binalara Yeni Düzenleme Yolda!

  İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'a yapılacak yüksek katlı binalarla ilgili bir çalışma yaptıklarını belirti. Başkan Topbaş, "Sayın Cumhurbaşkanımızın da üzerinde durduğu 'az serbest', 'yükselti serbest' mantığını artık geride bırakıyoruz." dedi.

 • Yedinci Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı açıldı 
  Yedinci Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı açıldı 

  Antalya City Expo-Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı, Expo Center’de 7’nci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. 3 gün açık kalacak fuarda, belediyeler ürettiği ürünlerini hem sergileyecek, hem de yurt dışına pazarlama imkanı bulacak.

 • Vatandaşlar Kira Ödemek Yerine Satın Alıyor!
  Vatandaşlar Kira Ödemek Yerine Satın Alıyor!

  İstanbul’da en kolay ev sahibi olunacak bölge olarak bilinen Esenyurt gün geçtikçe kendini yenilemeye devam ediyor. Bölgede daire kiralamak yerine vatandaş satın almayı tercih ediyor.

 • Ev Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
  Ev Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Ödüllü Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş, bahar dönemiyle birlikte ev satın alımlarının artacağını dile getirirken, bu tür durumlarda ailelerin ya da yatırımcıların nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlatıyor.

 • Tadilat Sözleşmesinde Hangi Maddeler Bulunmalı?
  Tadilat Sözleşmesinde Hangi Maddeler Bulunmalı?

  Evinizin ya da işyerinizin herhangi bir bölümünü ya da tamamını yenilemek üzere bir ofisle ya da ekiple anlaştınız. Peki mağdur olmamak için tadilat sözleşmesinde hangi maddelerin bulunması gerektiğini biliyor musunuz?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.