|   |   | 

Avcılar Konut Projeleri Vitrini

Avcılar Projeler Haritası

Avcılar Konut Projeleri

Avcılar Bölge Yatırım Analizi

Avcılar Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Avcılar’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 300 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 56.000 TL seviyesinde olan Avcılar satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 92.000 TL seviyesine ulaşmıştır Avcılar satılık daire fiyatları, 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayarak 78.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Avcılar satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de sürdürmüş ve 225.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Avcılar Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Avcılar’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 380 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 220 TL seviyesinde olan Avcılar kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükselmiş ve 550 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayan Avcılar kiralık ev fiyatları, 480 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de devam ettiren Avcılar kiralık daire fiyatları, 1.050 TL seviyesine ulaşmıştır.

Avcılar Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Avcılar’da yaklaşık olarak 417.000 kişi yaşamaktadır. Avcılar’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 30 ile 40 yaş aralığındadır. Avcılar’da yaşayanların % 62’lik kısmı evli kalan %38’lik kısmı ise bekârdır. Avcılar bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B-) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Avcılar’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 18 yıl olduğu belirlenmiştir.

 

Avcılar Lokasyon

İlçenin doğusunda Küçükçekmece gölü ile Küçükçekmece ilçesi, güneyinde ise Marmara denizi ile çevrelenmiş ve yaklaşık 3.850 hektar yani 38,5 milyon m²'lik bir yüzölçümüne sahiptir.

İstanbul'a 27 km. uzaklıktadir. TEM otoyolu, E-5 (D-100) karayolu ilçe sınırları içinden geçmektedir.

Avcılar'daki Önemli Hastahaneler

Özel Doğa Hospital, Koç Diyaliz Merkezi, Avcılar Hospital, Murat Kölük Devlet Hastanesi, Özel Medilife Hastanesi, Özel Doğan Hastanesi, Özel Esencan Hastanesi, Avcilar Anadolu Hastanesi, Avcılar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Avcilar Hospital Hastanesi, Dr. Sadik Ahmet Hastanesi, Asya Göz Hastanesi, Özel Anadolu Hastanesi, Medicana, Doğa Hospital, Acıbadem Beylikdüzü Tıp Merkezi

Avcılar'daki Önemli Okullar

İstanbul Aydın Üniversitesi, Mektebim Anadolu Lisesi Beylikdüzü, İlkin Eğitim Anaokulları, Şair Fevzi Kutlu Kalkancı Orta Okulu, Mektebim Koleji Beylikdüzü Kampüsü, Özel Marmara Evleri İhlas Fen Lisesi, Esenyurt Mustafa Yeşil Ortaokulu, Gelişim Üniversitesi, Florya İMKB Turizm Otelcilik Anadolu Lisesi, Çınar Koleji Şantiyesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Avcılar Anadolu Lisesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Avcılar Lisesi, Beyaz Kalem Akademi, Özel Boğaziçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Özel Yüz12 Anadolu Sağlık Meslek Lisesi CZ., Mercan Çağrı Koleji, Beylikdüzü Azem Yükseloğlu Anadolu Imam Hatip Lisesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi Mimarlık Ve Mühendislik Fakültesi, Fatih Sultan Mehmet Lisesi, Dr. İsmet Birgül Lisesi

Avcılar'daki Önemli Alışveriş Merkezleri

Koçtaş AVM, Gormez Avm, Pelican Mall, Marmara Park AVM, Parseller Ekonomik Pazar, Torium, Migros AVM, CarrefourSA, Bauhaus, Galeri Irfan Home, Han Plus, Benimevim Alışveriş Merkezleri/Avcılar

Avcılar Ulaşım

İlçe içinde ve diğer ilçeler ile ulaşımda toplu taşıma araçları kullanılabilir.

Avcılar Konut Projeleri

Avcılar’da birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Avcılar’da bulunan 20 lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

 

Avcılar Emlak Haberleri

Avcılar Konut Projeleri

daha fazla yükle

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu bir 3DVisualEarth iştirakidir. | Her Hakkı Saklıdır.