|   |   | 

Beşiktaş Konut Projeleri Vitrini

Beşiktaş Projeler Haritası

Beşiktaş Konut Projeleri

İstanbul Avrupa Yakası Beşiktaş Yatırım Analizi

 Beşiktaş Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Beşiktaş’ta 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 256 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 203.000 TL seviyesinde olan Beşiktaş satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 330.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Beşiktaş satılık daire fiyatları, 2009 ve 2010 yıllarında kısmi düşüşler yaşayarak 246.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2011 yılından sonra yeniden dikey olarak yükselmeye başlayan Beşiktaş satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de sürdürmüş ve 724.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Beşiktaş Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Beşiktaş’ta 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 304 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 733 TL seviyesinde olan Beşiktaş kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 1.660 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 ve 2010 yıllarında kısmi bir düşüş yaşayan Beşiktaş kiralık ev fiyatları, 1.235 TL seviyesine gerilemiştir. 2011 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de devam ettiren Beşiktaş kiralık daire fiyatları, 2.966 TL seviyesine ulaşmıştır.

Beşiktaş Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Beşiktaş’ta yaklaşık olarak 188.000 kişi yaşamaktadır. Beşiktaş’taki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 20 ile 40 yaş aralığındadır. Beşiktaş’ta yaşayanların % 50’lik kısmı evli kalan % 50’lik kısmı ise bekârdır. Beşiktaş bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A+) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

 

İstanbul Beşiktaş’ta 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 20 yıl olduğu belirlenmiştir. 

İstanbul’un tüm ilçelerin de olduğu gibi Beşiktaş’ta da en yeni konut projeleri “markalı proje” olarak inşa ediliyor. Bu nitelikli projeler konut, ofis ve rezidans olarak çeşitli kullanım şekillerine hitap ediyor. Ayrıca yatırımlık projeler arasında hemen kendini belli ederek yatırımcılarında dikkatini çekiyor.

Beşiktaş’ta yatırımcılar için çeşitli konut fırsatları da sunuluyor. Yeni lansman projelerde sunulan indirimler ve bitmesi yakın hemen teslim projeler bu durumun örnekleridir.

Beşiktaş’ta son dönemde Badur Boğaziçi Evleri, Maya Residences, Selenium Panorama, Maya Akatlar Sitesi ve Trend Residence Barbaros gibi projeler ön plana çıkıyor.

Beşiktaş Lokasyon

İstanbul Boğazı’nın Rumeli yakasında yer alan ilçe batıda Şişli ve Kağıthane, güneybatıda Beyoğlu, kuzeyde Sarıyer ilçeleriyle komşudur. Yüzölçümü 11 km², İstanbul Boğazına olan sahil uzunluğu 8,375 metredir.

Beşiktaş Ulaşım

Şehrin en merkezi ilçelerinden biri olması ve coğrafi konumu sebebi ile Beşiktaş’a ulaşım için birçok toplu ulaşım aracı kullanılabilir.

Kara yolu ile İETT araçları kullanılarak Beşiktaş sahilde bulunan duraklardan, Otogar yönüne (28O) ve Eminönü-Topkapı-Edirnekapı yönlerine direk araçlar vardır. Ayrıca gün içerisinde kısa aralıklar ile Şişli, Mecidiyeköy, Gayrettepe güzergahında çift yönlü toplu ulaşım araçları kullanılabilir.

Beşiktaş’tan Taksime ulaşımda oldukça aktiftir. Büyükdere caddesinden ve sahilden gelen araçlar kullanılabilirken, Beşiktaş meydandan kalkan sarı dolmuşlar ayrı bir alternatiftir.

İstanbul’un sahil kıyısı ile ulaşım için Beşiktaş’tan günün nerdeyse her saati vapur ve deniz motoru bulmak mümkündür.

Raylı sistem olarak Zeytinburnu’ndan gelen tramvay hattı Kabataş’ta son bulmaktadır. Bu hattın sahil kıyısı boyunca devam edeceği söylense de henüz bir çalışma yapılmamaktadır.

Beşiktaş’taki Önemli Hastaneler

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Acıbadem Fulya Hastanesi, Memorial Şişli Hastanesi, Amerikan Hastanesi, Florence Nightingale Hastanesi, Florance Nightingale Hastanesi, Beşiktaş Sait Çiftçi Devlet Hastanesi, Dora Hospital, Dünyagöz Hastanesi, Academic Hospital, İstanbul Cerrahi Fulya Hastanesi, Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Beşiktaş’taki Önemli Okullar

Bahçeşehir Üniversitesi, Bilge Adam, Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Özel Bilfen Anadolu Lisesi, Piripaşa İlköğretim Okulu, İstanbul Teknik Üniversitesi, Istek Belde Okullari, Ozel Ihlamur kiz ogrenci yurdu

Beşiktaş’taki Önemli Alışveriş Merkezleri

 

Cevahir, Zorlu Center, City's Nişantaşı, Akmerkez, Astoria, Demirören İstiklal, Sinanpaşa İş Merkezi, Büyük Beşiktaş Çarşısı, Fulya Real AVM

Beşiktaş Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Beşiktaş’ta bulunan 40 lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

*Kaynakça:TÜİK-Reidin

Beşiktaş Konut Projeleri

daha fazla yükle

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu bir 3DVisualEarth iştirakidir. | Her Hakkı Saklıdır.