|   |   | 
 Eyüp ilçesindeki yeni projeler ve yeni kampanyalardan haberdar olmak için, Eyüp ilçesini favorilerinize ekleyin. Eyüp İlçesini Favorilerime Ekle

Eyüp Güncel Konut Projeleri

Eyüp Konut Projeleri Haritası

Eyüp Konut Projeleri

Eyüp Bölge Yatırım Analizi

Eyüp Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul’un Eyüp ilçesinde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 97 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 151.000 TL seviyesinde olan Eyüp satılık konut fiyatları, 2009 yılına kadar sürekli olarak yükselerek 239.000 TL seviyesine ulaşmıştır. 2010, 2011 ve 2012 yıllarında sert düşüşler yaşayan Eyüp satılık daire fiyatları, 132.000 TL seviyesine kadar gerilemiştir. 2013 yılından itibaren yeniden dikey olarak yükselmeye başlayan Eyüp satılık ev fiyatları, 2016 yılının son çeyreğinde 298.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Eyüp Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul’un Eyüp ilçesinde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 335 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 466 TL seviyesinde olan Eyüp kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar dikey bir yükseliş ile 1.210 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 ve 2010 yıllarında kısmi bir düşüş yaşayan Eyüp kiralık daire fiyatları, 850 TL seviyesine gerilese de 2011 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlamıştır. Bu yükseliş 2016 yılının son çeyreğine kadar devam etmiş ve Eyüp kiralık ev fiyatları 2.027 TL seviyesine ulaşmıştır.

Eyüp Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Eyüp’te yaklaşık olarak 375.500 kişi yaşamaktadır. Eyüp’teki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 45 yaş aralığındadır. Eyüp’te yaşayanların % 63’lük kısmı evli kalan %37’lik kısmı ise bekardır. Eyüp bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

 

İstanbul Eyüp’te 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 12 yıl olduğu belirlenmiştir.

Eyüp Ulaşım

Eyüp yakın çevresi ile ilişkisini iki arterle sağlamaktadır. Bunlar Eyüp’ü Eminönü’ne bağlayan Rami Kışla Caddesi (Eski Edirne Asfaltı) ve 1. Çevre Yolu (Mecidiyeköy - Şişli - Yeşilköy) dur. Bunların yanında Eyüp Bulvarı Eyüp’ü Rami ve Edirnekapı üzerinden Fatih ve Aksaray’a bağlamaktadır.

Eyüp merkezinin Alibeyköy ile ilişkisi Haliç’in her iki yakasındaki kıyı yolu ile sağlanmıştır. Haliç’in karşı yakasından geçen kıyı yolu kuzeye doğru Kemerburgaz ve Göktürk yönünde devam etmektedir. Bu yol Eyüp’ün kırsal alanı ile ilişkisini sağlayan ana akstır ve Işıklar, İhsaniye üzerinden Karadeniz kıyısına yönelmektedir.

Eyüp İlçesi Haliç üzerindeki yeniden kullanıma açılan iskelesi aracılığıyla Haliç suyolu üzerinden İstanbul’un tarihi çekirdeği ve Doğu Yakası’nda Üsküdar ile doğrudan ilişki içindedir.

Eyüp’teki Önemli Hastaneler

Acıbadem Göktürk Tıp Merkezi, Estethica Sağlıklı Güzellik / Göktürk, Göktürk Aile Sağlık Merkezi, Göktürk Sağlık Ocağı, Göktürk Florence Nightingale Hastanesi, Foot Medical, Özel Ergene Dis Poliklinigi Göktürk, Florance Nightingale

Eyüp’teki Önemli Okullar

Eyuboglu Koleji, Arif Korkmaz Etüt Merkezi, Mutlu Yüzler Anaokulu, Gümüşdere Orta Okulu, Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi, Özel Eyüboğlu Kemerburgaz İlköğretim Okulu

Eyüp’teki Önemli Alışveriş Merkezleri

 

Larus Palas Göktürk, Mesa Studio Plaza, Kemermall Avm, Neo Çarşı, Optimum, Shop Shoes, Madame Coco, Colombia Göktürk

Eyüp  Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Eyüp’te bulunan 60' a yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

 

Eyüp Konut Projeleri
daha fazla yükle

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.