|   |   | 
 Kağıthane ilçesindeki yeni projeler ve yeni kampanyalardan haberdar olmak için, Kağıthane ilçesini favorilerinize ekleyin. Kağıthane İlçesini Favorilerime Ekle

Kağıthane Güncel Konut Projeleri

Kağıthane Konut Projeleri Haritası

Kağıthane Konut Projeleri

Kağıthane Yatırım Analizi

Kağıthane Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul’un Kağıthane ilçesinde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 298 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 82.000 TL seviyesinde olan Kağıthane satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselerek 136.000 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yıllında sert bir düşüş yaşayan Kağıthane satılık daire fiyatları, 109.000 TL seviyesine kadar gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan Kağıthane satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğine kadar sürdürmüş ve 326.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Kağıthane Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul’un Kağıthane ilçesinde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 377 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 314 TL seviyesinde olan Kağıthane kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar dikey bir yükseliş ile 800 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayan Kağıthane kiralık daire fiyatları, 677 TL seviyesine gerilese de 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlamıştır. Bu yükseliş 2016 yılının son çeyreğine kadar devam etmiş ve Kağıthane kiralık ev fiyatları, 1.498 TL seviyesine ulaşmıştır.

Kağıthane Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Kağıthane’de yaklaşık olarak 438.000 kişi yaşamaktadır. Kağıthane’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 40 yaş aralığındadır. Kağıthane’de yaşayanların % 61’lik kısmı evli kalan %39’luk kısmı ise bekardır. Kağıthane bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B+) olarak nitelendirilen orta üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

 

İstanbul Kağıthane’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 18 yıl olduğu belirlenmiştir.

Kağıthane Lokasyon

Kâğıthane, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bir ilçesidir. Doğudan Beşiktaş ilçesi, batıdan Eyüp ilçesi, kuzeyden ve güneyden Şişli ilçesi ve güneybatıdan Beyoğlu ile çevrilidir. İlçenin, Kağıthane Deresi'nin sona erdiği kesimde Haliç'e kısa bir kıyısı vardır.

Kağıthane Ulaşım

İstanbul Boğazı'nı Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleriyle aşan otoyollar, Kağıthane İlçesi topraklarından geçer. Bunlardan O-1 Otoyolu güneyde Şişli İlçesi'yle sınır oluşturur. O-2 Otoyolu ise Kağıthane ilçesinin kuzey kesiminde doğu-batı doğrultusunda izler. Okmeydanı ve Hasdal kavşakları arasında uzanan bir başka otoyol da O-1 ve O-2 otoyollarını birbirine bağlar.

İlçede şehir içi ulaşım minibüsler, İETT ve ÖHO’leri ile sağlanır.

Kağıthane’deki Önemli Hastaneler

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Florence Nightingale, Memorial Şişli Hastanesi, Amerikan Hastanesi, Türkiye Hastanesi, Acıbadem Fulya Hastanesi, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Florence Nightingale Hastanesi, Kolan International Hospital, Okmeydanı Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi, Kağıthane Devlet Hastanesi, İstanbul Cerrahi Fulya Hastanesi, Dora Hospital, Şişli Etfal Hastanesi, Mecidiyeköy Hospitadent Diş Hastanesi, Özel Çevre Hastanesi, Fransız Lape Hastanesi, Kadıoğlu Hastanesi, Darülaceze, Özel Levent Hastanesi, Özel Haliç Hospital, Özel Okmeydani Hastanesi, İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, Florance Nightingale Hastanesi, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis, Özel Osmanoğlu Hastanesi

Kağıthane’deki Önemli Okullar

İto Kadınlar Çeşmesi İlkokulu, Maçka Hüsamettin Ziler Pakmaya Orta Okulu, İsmail Tarman OrtaOkulu, FMV Özel Işık Anaokulu, Dr Sadik Ahmet Lisesi, Santralistanbul ÇSM Study Hall, Bahçeşehir Üniversitesi, Mecidiyekoy Anadolu Lisesi, Halic Universitesi Kagithane Kampusu, Galatasaray İlköğretim Okulu, Hasan Kalyoncu Surekli Egitim Merkezi, Piripaşa İlköğretim Okulu, Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu, Fatih Universitesi FUSEM, Nişantaşı Anadolu Lisesi

Kağıthane’deki Önemli Alışveriş Merkezleri

 

Metro Grossmarket, Sapphire İstanbul, Profilo Alışveriş Merkezi, Kağıthane Namlı Alışveriş Merkezi, Axis, Cevahir, Trump Alışveriş Merkezi, Evkur, Reasürans Çarşısı, 

Kağıthane Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Kağıthane’de bulunan 50’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

 

*Kaynakça: TÜİK, REİDİN

Kağıthane Emlak Haberleri

Emlak Emlak
MİNT Kağıthane'de yaşam başladı

Gayrimenkul sektöründe yeni nesil yaşam alanları ve konseptler geliştirmek amacıyla inşaat sektörüne hızlı bir giriş yapan MİNT, ilk projesi olan MİNT Kağıthane’de Nisan ayı itibariyle daire teslimlerine başladı.

Kağıthane Konut Projeleri
daha fazla yükle

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.