|   |   | 

Kartal Konut Projeleri Vitrini

Kartal Projeler Haritası

Kartal Konut Projeleri

*İstanbul Kartal Yatırım Analizi

Kartal Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Kartal’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 294 oranında bir artış göstermiştir.

20003 yılında 71.000 TL seviyesinde olan Kartal satılık konut fiyatları, 20008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 117.000 TL seviyesine ulaşmıştır Kartal satılık daire fiyatları, 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayarak 100.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Kartal satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de sürdürmüş ve 283.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Kartal Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Kartal’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 387 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 254 TL seviyesinde olan Kartal kiralık konut fiyatları, 20008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 600 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında sert bir düşüş yaşayan Kartal kiralık ev fiyatları, 454 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de devam ettiren Kartal kiralık daire fiyatları, 1.239 TL seviyesine ulaşmıştır.

Kartal Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Kartal’da yaklaşık olarak 450.000 kişi yaşamaktadır. Kartal’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 40 yaş aralığındadır. Kartal’da yaşayanların % 62’lik kısmı evli kalan %38’lik kısmı ise bekardır. Kartal bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

 

İstanbul Kartal’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 19 yıl olduğu belirlenmiştir. 

 

Kartal Lokasyon

Kartal ilçesi, Kocaeli yarımadasının güneybatı kesiminde yer alır. Doğusunda Pendik, batısında Maltepe, kuzeyinde Sultanbeyli ve Sancaktepe ilçeleri, güneyinde ise Marmara denizi ile çevrilidir. Kartal 20 Mahalleden oluşmakta olup, 2186 adet Cadde ve Sokak mevcut olup, yüzölçümü Aydos ormanı dahil Kartal Merkezi 391,73 km2 dir. İstanbul' un en yüksek tepesi olan 573 m. yüksekliğindeki Aydos Dağı kısmen Kartal sınırlarında bulunmaktadır.

Kartal Ulaşım

Kartal'da ulaşım denizyolu, demiryolu ve otoyol ile sağlanmaktadır. Kartal, Kurtköy 'de bulunan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'na on beş dakika uzaklıktadır. Kartal'dan Adalar ilçesine vapur, Yalova iline de deniz otobüsü seferleri yapılmaktadır.

Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne giden otoban ve E5 karayolu da Kartal'dan geçer. Kadıköy-Kartal arası uzanan Bağdat Caddesi ve Tuzla ile Bostancı arası sahil yolu Kartal'daki diğer karayolu ulaşım seçenekleridir. Kartal'a Haydarpaşa-Gebze arasında çalışan banliyö ve Haydarpaşa-Adapazarı arasında çalışan Adapazarı Ekspresi'yle de ulaşılabilir. Temmuz 2012'de açılan Kadıköy-Kaynarca metrosunun bir durağı Kartal'dadır.

Kartal’daki Önemli Hastaneler

Kartal Türkmed Diyaliz Merkezi, Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi, Murat Uçkan Aile Sağlık Merkezi, Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi Polikliniği ( Taşocakları ), Yakacik Kadin Dogum Ve Cocuk Hastaliklari Hastanesi, Semiha Şakir Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Klinikleri, Yakacık Çocuk Hastanesi, Yavuz Selim Devlet Hastanesi, Asya Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi, Megapol Hastanesi, Yavuz Selim Hastanesi Polikliniği, Yakacik Tip Merkezi

Kartal’daki Önemli Okullar

Atatürk İlköğetim Okulu Kartal, Hacı İsmail Gündoğdu Çok Programlı Anadolu Lisesi, Era Koleji, Medine Tayfur Sokmen Lisesi, Ahmet Şimşek Koleji, Yakacık Doğa Lisesi, Mehmet Hilmi Altay Ilk Ogr, Kartal Satranç Merkezi, Aydın Alper Koleji, Hacı Hatice Bayraktar Koleji, Yesevi Sağlık Koleji, Disk Anadolu Teknik Meslek Lisesi, Fen Bilimleri Okulları Yakacık, Medine Tayfur Sokmen Lisesi

Kartal’daki Önemli Alışveriş Merkezleri

 

Real Avm, M1 Kartal Avm, İstanbul Tic Avm Maxis, Migros

Kartal Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Kartal’da bulunan 40’a yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

*Kaynakça: TÜİK, REİDİN

Kartal Konut Projeleri

daha fazla yükle

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu bir 3DVisualEarth iştirakidir. | Her Hakkı Saklıdır.