|   |   | 

İstanbul ve Ankara'da bugün okullar tatil mi?

İstanbul ve Ankara'da bugün okullar tatil mi? Ankara Valiliği'nden açıklama İstanbul'da bugün okullar tatil mi? Öğrencilerin tüm gün merak ettiği sorunun yanıtı gece yarısı geldi. İstanbul ve Ankara Valiliği merak edilen "kar tatili" açıklamasında öğrencilere müjdeyi verdi. İstanbul ve Ankara Valiliği yaptığı açıklamada yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Peki İstanbul ve Ankara haricinde bugün hangi okullar da tatil edildi? İşte tüm liste...

İstanbul ve Ankara'da bugün okullar tatil mi?

İstanbul ve Ankara'da okulların tatil olduğu haberi sosyal medyayı salladı. Öğrenciler okulların tatil olmasının ardından büyük sevinç yaşadı. İstanbul Valisi Vasip Şahin'in hesabı öğrenciler tarafından teşekkür yağmuruna tutuldu. 

İSTANBUL VALİLİĞİ'NİN AÇIKLAMASI 

İstanbul Valiliği öğlen yaptığı açıklamada Meteorolojik değerlendirmelere göre okulların tatil olup olmayacağı kararını vereceklerini belirtmişlerdi. Yapılan değerlendirmelerin ardından yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.  

İstanbul Valiliği, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulları bugün tatil etti. Valilikten yapılan açıklamada, şöyle denildi: 

"Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde halen devam eden kar yağışının tahmin edildiği gibi özellikle Boğaz civarı ve Anadolu Yakası'nda etkili olarak geceden itibaren öğle saatlerine kadar devam edeceği, öğle saatlerinden sonra yoğunluğu azalsa bile özellikle ara sokaklarda bırakacağı kütlenin ulaşımda zorluk ve tehlikeye yol açacağı değerlendirilmiştir. 

Bu nedenle, Valiliğimizce öğrencilerin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları açısından, anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 11 Şubat Çarsamba günü 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır." 

ANKARA VALİLİĞİ'NİN AÇIKLAMASI 

Ankara Valiliğinden, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı temel eğitim ve  ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği  bildirildi. 

İŞTE 11 ŞUBAT ÇARŞAMBA GÜNÜ OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ İLLER 

Yağış sonrası çeşitli illerden kar tatili haberleri de gelmeye başladı. İşte bugün okulların tatil edildiği iller (Şu ana kadar)

KARABÜK OVACIK 

Ovacık Kaymakamlığından yapılan açıklamada, kar yağışının akşam  saatlerinde etkili olduğu, bugün de artarak devam etmesinin beklendiği  bildirildi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle Ovacık'ta Milli Eğitim Bakanlığına  bağlı okullarda eğitim öğretime 11 Şubat 2015 Çarşamba ara verildiği belirtildi.  

HAKKARİ 

Hakkari Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ile merkeze bağlı köylerdeki okullarda eğitime bir süreyle ara verildiğini açıkladı.  

ÇANAKKALE 

Çanakkale'nin Çan ve Yenice ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle  eğitime bir gün ara verildi. 

Dün gece başlayan ve Sabaha karşı etkisini arttıran kar yağışı  nedeniyle Çan ve Yenice ilçelerinde okulların 11 Şubat'ta tatil edilmesi kararlaştırıldı.  

BİLECİK 

Bilecik merkeze bağlı köylerde taşımalı sistemle eğitim gören  öğrenciler ile Pazaryeri ilçesinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime  bugün ara verildi. 

Kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezine bağlı  köylerde taşımalı eğitim gören öğrenciler ile Pazaryeri ilçesinde tüm okullarda  11 Şubat Çarşamba eğitime ara verildi.  

KÜTAHYA 

Kütahya merkez ile Tavşanlı ilçesinde taşımalı eğitim veren, diğer  ilçeler de ise tüm okullarda eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.  

Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle  köylerden gelerek merkez ve Tavşanlı ilçesinde taşımalı eğitim gören öğrenciler  ile diğer ilçelerdeki tüm ilk ve orta dereceli okulların 11 Şubat Çarşamba tatil  edildiği belirtildi.  

MANİSA (KULA) 

Kula'da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları  nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların 1 gün süre ile tatil edildiği açıklandı. 

AFYONKARAHİSAR 

Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışından dolayı  eğitime bugün ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi  ve merkez ilçeye bağlı köy ile beldelerdeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve  liselerin, bugün bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi. Engelli ve hamile kamu görevlilerinin de bugün bir gün idari izinli  oldukları ifade edildi.  

ANTALYA (AKSEKİ) 

Akseki ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta  dereceli okullar bugün tatil edildi. Akseki Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçe merkezi ile bağlı  mahallelerde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların bugün bir  gün süreyle tatil edildiği kaydedildi.  

KONYA (BAZI İLÇELER) 

Konya'nın Bozkır ve Hadim ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk  ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Bozkır ile Hadim ilçelerinde etkisini artıran yoğun kar yağışı, yaşamı  olumsuz etkiliyor. Kar yağışı nedeniyle Bozkır ve Hadim ilçelerinde ilk ve orta  dereceli okullar 11 Şubat Çarşamba tatil edildi. Kar yağışı nedeniyle Taşkent ve Derebucak ilçelerinde de ilk ve orta  dereceli okulların aynı gün tatil edildiği daha önce duyurulmuştu.  

AĞRI

Ağrı'da da okulların 1 gün süre ile tatil edildiği açıklandı.
 

DENİZLİ 

Denizli’nin Kale, Güney, Çameli ve Buldan ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullara bir gün ara verildiği açıklandı. Birçok ilçede de okulların tatil edilmesiyle ilgili toplantıların devam ettiği öğrenildi.

Denizli’yi etkisi altına alan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Yoğun kar yağışı ulaşımı etkilerken, bazı ilçelerde okullar tatil edildi. Denizli’nin Kale, Güney, Çameli ve Buldan ilçelerinde okullar 1 gün süreyle tatil edilirken, bu ilçede engelli ve hamile memurların da idari izinli sayıldığı açıklandı. 

KIRIKKALE

Kırıkkale'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelerde ilk ve orta dereceli okular bugün tatil edildi. 

UŞAK

Uşak'ta, 3 ilçede eğitime bir gün ara verildi. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağını bildirmesi üzerine toplanan Hıfzısıhha Kurulları, Eşme, Ulubey ve Sivaslı ilçelerinde 11 Şubat Çarşamba günü eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı. 

KOCAELİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı sistemle eğitim verilen okullar ile Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim ve öğretime 11 Şubat Çarşamba günü ara verildi.  

Olumsuz hava koşullarının etkili olduğu Kocaeli il genelinde taşımalı sistemle eğitim verilen okulların 11 Şubat Çarşamba günü tatil edildiği duyuruldu.  

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sadettin Hülagü de kar kalınlığının yarım metreye ulaştığı Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’nde bulunan Tıp Fakültesi’nin 11 Şubat Çarşamba günü tatil kararı aldığını twitter hesabından duyurdu. 

BURDUR

Burdur’da etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün süreyle ara verildi. 

Burdur’da akşam saatlerinde kar yağışı etkili olmaya başladı. Kent merkezinde kar kalınlığı 10 santimi bulurken, maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi. Belediye ekipleri kent içi yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor. 

Burdur Valisi Hasan Kürklü’nün talimatıyla kar yağışının yaratabileceği olumsuzluklara karşı il genelinde eğitime 1 gün süreyle ara verildiği açıklandı. 

Diğer yandan, Burdur- Antalya karayolunun Çeltikçi Beli mevkiinde kayan TIR’lar nedeniyle ulaşıma kapandığı belirtildi. TIR’ların yoldan kaldırılması için ekipler çalışmalarını sürdürüyor. (Milliyet)

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • THY Yolculara Laptop Verecek
  THY Yolculara Laptop Verecek

  TÜRK Hava Yolları, ABD ve İngiltere'ye yapılan uçuşlarda uygulanan elektronik yasağının ardından yolculara dizüstü bilgisayar dağıtma kararı aldı.

 • Ekonomide Yeni Dönem Başlıyor!
  Ekonomide Yeni Dönem Başlıyor!

  Yeni hükümet modeli ile ekonomide reformlar başlıyor. Yıl sonuna kadar faiz, işsizlik ve enflasyon tek haneye düşecek, 40 yıl vadeli finansman hayata geçecek. Ayrıca kamu ürününde zam olmayacak.

 • EXPO Özelleştirme Kapsamına Alındı
  EXPO Özelleştirme Kapsamına Alındı

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, EXPO 2016 Antalya'nın yeni bir sürece girdiğini belirterek, "Bu alan özelleştirme kapsamına alınmış bulunuyor." dedi.

 • 29 Nisan 2017 Yurtta Hava Durumu
  29 Nisan 2017 Yurtta Hava Durumu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının güney, iç ve batı kesimlerde artarak mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

 • Nisanın Son Haftası Borsa Kazandırdı!
  Nisanın Son Haftası Borsa Kazandırdı!

  Borsa İstanbul`da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 2,41 yükseldi. Bu hafta 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı yüzde 3,93, dolar/TL ise yüzde 2,63 değer kaybetti.

 • Kırgızistan'da Heyelan
  Kırgızistan'da Heyelan

  Kırgızistan'ın güneyinde meydana gelen heyelanda 6 evin yıkıldığı, göçük altında kalan 24 kişi için arama kurtarma çalışması başlatıldığı bildirildi.

 • İkinci Elde Ayıplı Mala İlk Ceza
  İkinci Elde Ayıplı Mala İlk Ceza

  Bakımları yapılmıştır ilanı üzerine aldığı araç 4. gün yolda kalan tüketici dava açıp araç bedeli, tamir ve dava masraflarını geri aldı. İkinci el araç satışında ilk defa alınan karar emsal olacak.

 • AB'den Flaş Referandum Açıklaması!
  AB'den Flaş Referandum Açıklaması!

  Avrupa Birliği''nden yapılan açıklamada, 16 Nisan'da yapılan Anayasa Değişikliği referandumuyla ilgili 'Sonuçlara saygı duyuyoruz' denildi.

 • Ankara Valiliğinden 1 Mayıs Açıklaması
  Ankara Valiliğinden 1 Mayıs Açıklaması

  Ankara Valiliği, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilecek kutlamalara katılacak vatandaşların poşet, çanta ve benzeri malzemelerle alanlara alınmayacağını açıkladı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.