|   |   | 

Zeytinburnu Konut Projeleri Vitrini

Zeytinburnu Projeler Haritası

Zeytinburnu Konut Projeleri

İstanbul Zeytinburnu Gayrimenkul Yatırım Analizi

Zeytinburnu Konut Satış Fiyatları 

Zeytinburnu ilçesinde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 dairenin satış fiyatlarına bakıldığında, geride bıraktığımız 12 yıl içerisinde %374 oranında artış gösterdiği görülmektedir.

Zeytinburnu konut satış fiyatları 2003 yılında 66 bin TL iken, takip eden yıllarda sürekli yükselen Zeytinburnu konut satış fiyatları, 2016 yılının ilk çeyreğinde 313 bin TL seviyesine ulaşmıştır.

Zeytinburnu Konut Kira Fiyatları

Zeytinburnu ilçesinde 100 metrekare büyüklüğünde 2+1 dairenin kira fiyatları,  konut satış fiyatlarına benzerlik göstererek son 12 senede % 366 artış göstermiştir.

Zeytinburnu’nda konut kira getirisi, 2003 yılında 317 TL civarlarında iken, 2008 yılına kadar 766 TL’ye kadar yükselmiştir. 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayan Zeytinburnu kiralık ev fiyatları, takip eden senelerde sürekli artarak, 2016 yılının ilk çeyreğinde 1.480 TL civarına kadar yükselmiştir.

Zeytinburnu Yatırım Geri Dönüş Süreleri

İstanbul Zeytinburnu'nda yaklaşık olarak 288.000 kişi yaşamaktadır. İlçedeki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 35 yaş aralığındadır. Zeytinburnu'nda yaşayanların % 60’lık kısmı evli kalan %40'lık kısmı ise bekardır. Şişli bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A-) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Zeytinburnu ilçesinde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 18 yıl olduğu belirlenmiştir.

Zeytinburnu Loksayon

Zeytinburnu, Tarihi yarımada ile surlarla ayrılmış, E-5 karayoluna sınır ve havalimanına 15-20 dakikalık mesafededir. Bu sebeple İstanbul’un dışarı açılan önemli bir penceresidir.

Doğusunda Fatih, kuzeydoğuda Eyüp, kuzeyinde Bayrampaşa, batısında Güngören, Bakırköy, kuzeybatısında Esenler, güneyinde ise Marmara Denizi'yle çevrilidir.

Zeytinburnu Ulaşım

Zeytinburnu’nun otobüs kodu 93'tür. Eminönü(93), Beyazıt(93C), Taksim(93T) ve Mecidiyeköy(93M)'e ilçeden otobüs seferi vardır. Ayrıca ilçenin sahil kısmından (81) kodlu Eminönü - Yeşilköy otobüsü ve (E-51) kodlu Taksim - Yeşilköy ekspres otobüsü de geçmektedir.

Sirkeci-Halkalı Banliyö Tren Hattı, ilçeden geçer ve ilçede 2 durakta durur. Bunlar; Kazlıçeşme ve Zeytinburnu Tren İstasyonları

T1 ve M1 hatları, Zeytinburnu sınırlarından geçer.

Bunların yanında, Topkapı ve Bakırköy'e dolmuşlar vardır.

Zeytinburnu Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Zeytinburnu’nun da bulunan 15’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

 

*Kaynakça: TÜİK, REİDİN

Zeytinburnu Emlak Haberleri

Zeytinburnu Konut Projeleri

daha fazla yükle

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu bir 3DVisualEarth iştirakidir. | Her Hakkı Saklıdır.