|   |   | 

İstanbullu Yatırımcı Gaziantep’e Yöneldi

Dünyanın en büyük gayrimenkul danışmanlık firması olan RE/MAX Gökçem Broker/Ovner’ı Uğur Tosun, gayrimenkul yatırımcısı için İstanbul’un cazibesini kaybettiğini belirterek, “Artık İstanbullu yatırımcılar her yıl yüzde 25 ile yüzde 100 arasında kazandıran Gaziantep’i tercih etmeye başladı” dedi.

İstanbullu Yatırımcı Gaziantep’e Yöneldi

97 Ülkede 140 bin danışmanla hizmet veren RE/MAX danışmanları arasında 2014 yılında dünya beşincisi, 2015’te de dünya dördüncüsü olan Uğur Tosun, Türkiye gayrimenkul sektöründe Gaziantep’in çok özel bir yere sahip olduğunu söyledi. RE/MAX Gökçem Broker/Ovner Uğur Tosun, “Tarihi İpekyolu üzerinde bulunan Gaziantep, her dönemde canlı bir ticaret merkezi olmuştur. Ayrıca Gazianteplilerin kazançlarını banka faizine değil de yatırıma, üretime yönlendirmesi de sektörün canlılığını olumlu etkilemektedir” dedi.

GAYRİMENKUL YATIRIMCISININ YENİ ROTASI GAZİANTEP
Son dönemlerde özellikle İstanbul ve diğer metropol şehirlerdeki gayrimenkul yatırımcılarının Gaziantep’le ilgilenmeye, yatırım imkanlarını araştırmaya ve yatırım yapmaya başladıklarına dikkat çeken Tosun, “İstanbul ve diğer büyük şehirler, artık gayrimenkul yatırımcısı için kazandıran bir şehir olmaktan çıktı. Çünkü sektör tıkandı. Fiyatlar çok yüksek. Oraya yapılacak bir yatırımın geri dönüşü için belki 20 yıl beklemek gerekiyor. Kendilerine alternatif arayan özellikle İstanbullu yatırımcı Gaziantep’i keşfetti. Gaziantep’te ise piyasalardaki olumsuzluklara rağmen gayrimenkul sektörü hareketliliğini koruyor. Gaziantep, İstanbullu yatırımcının yanında Ortadoğu ülkelerindeki yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Gaziantep’te gayrimenkul fiyatları her yıl piyasanın durumuna göre yüzde 25 ile yüzde 100 arasında prim yapıyor. Çok cazip olan bu oranlar yatırımcının Gaziantep’e yönelmesinde büyük rol oynuyor. Gayrimenkul her dönemde en karlı, en sağlam yatırım aracı olma özelliğini koruyor” şeklinde konuştu.

“ EKONOMİNİN CAN DAMARI ‘’
Gayrimenkul sektörünü, “Ekonominin can damarı” olarak nitelendiren Tosun, “Eğer gayrimenkul sektörü canlı ise ekonomi iyi yoldadır” şeklinde değerlendirmede bulundu. Gayrimenkulün hem ihtiyaç hem de yatırım aracı olma özelliğine sahip olduğunu hatırlatan Uğur Tosun, “İnsanların ihtiyaçları bitmez. Sermaye de yatırım yapacak alan arar. Bu nedenle gayrimenkule ihtiyaç her zaman olacaktır. Sektörün gelişimi gelecekte daha da hızlanacaktır. Gayrimenkulde bir yıl öncesine kadar en fazla talep arazideydi. Şimdi işyeri, konut, imarlı arsalar ve ticari alanlara talep daha fazla” diye konuştu.

“YATIRIMCIYI DOĞRU YÖNLENDİRİYORUZ’’
Sektörde kurumsallık, güven ve müşteri memnuniyetinin çok önemli olduğunu vurgulayan Uğur Tosun, RE/MAX ‘in sunduğu avantajları konusunda “Öncelikle dünyada gayrimenkul sektörünün en büyük firmasıyız. Kurumsallık ve güven bizde çok ön plandadır. Bizim en büyük özelliğimiz, eğitime verdiğimiz önemdir. Danışmanlarımız sürekli eğitimden geçer. Bu nedenle de müşteri memnuniyetimiz çok yüksektir. Uluslararası bir firmayız. Kendi içimizdeki bir ağ ile müşterinin tüm dünyadaki ihtiyaçlarına cevap verebiliyoruz. RE/MAX Gökçem olarak yatırımcıyı doğru yönlendiriyoruz” şeklinde ifadelere yer verdi.

“ TÜRKİYE VE AVRUPA’NIN EN BÜYÜK OFİSİ’’
RE/MAX Gökçem’i 2013 yılında Türkiye’nin en hızlı gelişen Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmete açan Uğur Tosun, 2015 yılında da Gaziantep’in en prestijli bölgesi İbrahimli’de Avrupa ve Türkiye’nin en büyük RE/MAX ofisi ile hizmet vermeye başladı. Tosun, böyle bir ofisin Gaziantep için büyük bir ihtiyaç olduğunu kaydederek, “Çünkü Gaziantep, sadece bölgenin değil, bölge ülkelerinin de ticaret merkezlerinin başında geliyor. Sektör önümüzdeki yıllarda daha da büyüyecektir. Sektörün büyümesi ile birlikte gelecek talepleri karşılamak amacıyla Gaziantep merkezinde böyle bir ofisin bulunması büyük önem taşımaktadır” şeklinde açıklamada bulundu.

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Mod İstanbul’da 60 ay sıfır faiz fırsatı
  Mod İstanbul’da 60 ay sıfır faiz fırsatı

  İstanbul’un farklı ilçelerinde orta ve üst gelir grubuna yaptığı projelerle adından sıkça söz ettiren Ortadoğu Grup, Kâğıthane’de hayata geçirdiği Mod İstanbul projesinde, bahar aylarına özel vade farksız 60 ay taksit imkanı sunuyor.

 • Babacan Port Royal'de fiyatlar 240 bin liradan başlıyor
  Babacan Port Royal'de fiyatlar 240 bin liradan başlıyor

  Babacan Holding imzasıyla hayata geçirilen ‘Babacan Port Royal’, bölgenin en iddialı, en prestijli, en kaliteli projelerinden biri olmasının yanı sıra, bölgenin en hesaplı projesi olma özelliğiyle de dikkat çekiyor.

 • Milas'ta 40'a Yakın Binanın Tescili Yapılıyor!
  Milas'ta 40'a Yakın Binanın Tescili Yapılıyor!

  Muğla'nın Milas ilçesinde bulunan 40'a yakın bina tescilleniyor. Binaların tescillenmesi konusu Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından düzenlenen toplantıda belirtildi...

 • Kınık’a İki Yeni Yatırım Müjdesi
  Kınık’a İki Yeni Yatırım Müjdesi

  İzmir Kınık’ta, Hazine’ye ait olan arazide plan değişikliğine gidildi, arazi ‘sağlık tesis alanı’ ve ‘kapalı spor tesis alanı’na dönüştürüldü. İlçeye, spor salonu ve 25 yataklı hastane yapılacak.

 • Düşen Kiralar Ofis Piyasasını Hareketlendirdi
  Düşen Kiralar Ofis Piyasasını Hareketlendirdi

  İstanbul’da ofis piyasası hareketlendi. Bunun nedeni yeni yabancı yatırımlar değil, fiyatlardaki düşüşü fırsat olarak değerlendiren şirketlerin pazarlık masasına oturması. İstanbul’un merkezi iş alanlarında boş ofislerin oranı %17’ye ulaşırken dip nokta için 12 aylık süreç olduğu vurgulanıyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.