|   |   | 

Kağıthane’nin ilk dönüşüm projesinde erken teslim

Özbaş Yapı Genel Müdür Yardımcısı Engin Cansız, Kağıthane’nin ilk kentsel dönüşüm projesi olarak inşa ettikleri Trea Residence’ta teslimlerin yaklaştığını açıkladı.

Kağıthane’nin ilk dönüşüm projesinde erken teslim

25 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteren Özbaş Yapı’nın Genel Müdür Yardımcısı Engin Cansız, Kağıthane’nin ilk kentsel dönüşüm projesi olarak inşa ettikleri Trea Residence’ta sona gelindiğini açıkladı. Teslimler belirtilen tarihten yaklaşık 7 ay erken olarak önümüzdeki ay yapılacak.

Trea Residence projesinde ne aşamadasınız?
2013 Temmuz ayında ruhsatımızı aldık. Önümüzdeki ayın 15'i gibi teslimlere başlıyoruz. Satışlarda da yüzde 90'ı bulduk. Toprak sahipleriyle sözleşme imzalarken inşaat süresini 24 ay olarak vermiştik ancak 17'nci ayda teslim etmiş olacağız.

Fiyatlar ne durumda?
Metrekare fiyatları 5.500 liradan satışa çıktık, 13.000 TL'yi bulduk. Kalan daireler 1.5 milyon ile 2 milyon TL arasında. 

Ağırlıklı olarak kimler konut aldı?
Projemizden ağırlıklı olarak yatırımcılar konut aldı. Fotoğraf sanatçısı Nihat Odabaşı,  Anadolu Grubu'nun teftiş grubu başkanı, Coca Cola'nın Ukrayna genel müdürü, Efes Pilsen'in Rusya genel müdürü, Hollandalı yatırımcılar... Son dönemde de yerli yatırımcının ilgisi artmaya başladı. Son 15 gündür epey yoğunuz. 

Nihat Odabaşı hangi daireyi aldı?
Nihat Odabaşı 80 metrekare 2+1 aldı. Yatırım amaçlı aldı. Projenin başlarında almıştı, şu an yüzde 50 oranında kâr etti.

Proje genelinde ne kadarlık prim oranına ulaşıldı?
Projenin geneli yüzde 40-50 oranında prim yaptı. 

Bölgenin geleceği konusunda neler söylersiniz?
Bu buranın ilk kentsel projesi, mimarisi çok farklı bir proje, bölgeye çok değer katacak. Dolayısıyla bu bölgeye bundan sonra yapılacak tüm kentsel dönüşüm projeleri bu bölgeyi çok daha farklı fiyatlarla tanıştırabilir. Büyükdere Caddesi'nin birinci aksında yer kalmadı. Burası ikinci aks. Ve bu aksın ilk projesi bu. Burası Büyükdere Caddesi'yle yarışacak. 

Önümüzdeki dönem için planlarınız neler?
Güngören'de yeni bir projeye başlayacağız. 2,5 dönüm alanda 65 daire olacak. Bu bölgede planladığımız bir iki ada daha var. Biz Trea projesini inşa ettikten sonra başka şirketler de geldi. Hatta burası da Fikirtepe'ye dönüşebilir diye endişeleniyoruz. Fazla rekabet sıkıntı getirebilir. Fikirtepe'de çok fazla müteahhitin girmesiyle birlikte insanlar farklı farklı şirketlerle sözleşme imzaladı, mahkemeler oldu, sözleşmeler iptal edildi. Kağıthane Belediyesi yılbaşından sonra kendi içinde otopark ihtiyacını karşılamayan parsellere ruhsat vermeme kararı aldı. Bu aslında ada bazlı kentsel dönüşümün önünü açmaya yönelik bir strateji. Önümüzdeki projelerimiz bundan daha büyük olacak. Ağırlıklı olarak yine bu bölgede planlıyoruz. Belki marka rezidans projeleri de yapabiliriz.

2014 nasıl geçti?
2014 yılında Trea bizim mesaimizin tamamına yakınını aldı. Çok iddialı ve çok zor bir proje oldu. Ancak hayallerimizin doruk noktasına ulaştık, istediğimiz sonucu aldık. Yine bunun dışında arsa bazlı küçük inşaatlar yapmaya devam ettik. (Hürriyet)

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Residence Trea Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Kayseri'de kentsel dönüşüm konutlarının temeli atıldı 
  Kayseri'de kentsel dönüşüm konutlarının temeli atıldı 

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Kazım Karabekir Mahallesinde başlatılan çalışma için 184 konutun temel atma törenine katıldı. Bakan Özhaseki ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan 248 kişi için 248 bin fidan dikimi törenine katıldı.

 • Siirt kentsel dönüşümle tanışıyor
  Siirt kentsel dönüşümle tanışıyor

  Daha önce Güneydoğu Anadolu bölgesinde Mardin Yeşilli için hazırladığı Riskli Alan teklifi Bakanlar Kurulunca onaylanarak Mardin’de dönüşümün kapısını açan İmpo İmar ekipleri, bir kez daha bölgedeydi.

 • Modern Sahabiye İçin Yıkım Sürüyor
  Modern Sahabiye İçin Yıkım Sürüyor

  Büyükşehir Belediyesi’nin ve ülkemizin önemli kentsel dönüşüm projelerinden Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Seher Sokak’taki binaların yıkımına başlandı.

 • Sanayi Sitelerinin Taşınması Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak
  Sanayi Sitelerinin Taşınması Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak

  Sanayi Bakanlığı'nın görevlerinin yeniden belirlenmesiyle yerleşim alanları içinde kalan sanayi sitelerinin taşınması bir kez daha gündeme gelirken, iş adamları böylece hem kentteki arsa sıkıntısının çözümü hem de kentsel dönüşümün hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini dikkat çekti.

 • Kentsel Dönüşüm'de Herkes Elini Taşın Altına Koysun
  Kentsel Dönüşüm'de Herkes Elini Taşın Altına Koysun

  Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm kapsamında yıkımı gerçekleştirilerek yeniden inşa edilecek konutların temel atma törenine katılan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kentsel dönüşümün bir fırsat olduğunu belirterek, "Herkes taşın altına elini koysun, bu fırsatı değerlendirmeye devam etsin” dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.