|   |   | 

Kağıthane’nin ilk dönüşüm projesinde erken teslim

Özbaş Yapı Genel Müdür Yardımcısı Engin Cansız, Kağıthane’nin ilk kentsel dönüşüm projesi olarak inşa ettikleri Trea Residence’ta teslimlerin yaklaştığını açıkladı.

Kağıthane’nin ilk dönüşüm projesinde erken teslim

25 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteren Özbaş Yapı’nın Genel Müdür Yardımcısı Engin Cansız, Kağıthane’nin ilk kentsel dönüşüm projesi olarak inşa ettikleri Trea Residence’ta sona gelindiğini açıkladı. Teslimler belirtilen tarihten yaklaşık 7 ay erken olarak önümüzdeki ay yapılacak.

Trea Residence projesinde ne aşamadasınız?
2013 Temmuz ayında ruhsatımızı aldık. Önümüzdeki ayın 15'i gibi teslimlere başlıyoruz. Satışlarda da yüzde 90'ı bulduk. Toprak sahipleriyle sözleşme imzalarken inşaat süresini 24 ay olarak vermiştik ancak 17'nci ayda teslim etmiş olacağız.

Fiyatlar ne durumda?
Metrekare fiyatları 5.500 liradan satışa çıktık, 13.000 TL'yi bulduk. Kalan daireler 1.5 milyon ile 2 milyon TL arasında. 

Ağırlıklı olarak kimler konut aldı?
Projemizden ağırlıklı olarak yatırımcılar konut aldı. Fotoğraf sanatçısı Nihat Odabaşı,  Anadolu Grubu'nun teftiş grubu başkanı, Coca Cola'nın Ukrayna genel müdürü, Efes Pilsen'in Rusya genel müdürü, Hollandalı yatırımcılar... Son dönemde de yerli yatırımcının ilgisi artmaya başladı. Son 15 gündür epey yoğunuz. 

Nihat Odabaşı hangi daireyi aldı?
Nihat Odabaşı 80 metrekare 2+1 aldı. Yatırım amaçlı aldı. Projenin başlarında almıştı, şu an yüzde 50 oranında kâr etti.

Proje genelinde ne kadarlık prim oranına ulaşıldı?
Projenin geneli yüzde 40-50 oranında prim yaptı. 

Bölgenin geleceği konusunda neler söylersiniz?
Bu buranın ilk kentsel projesi, mimarisi çok farklı bir proje, bölgeye çok değer katacak. Dolayısıyla bu bölgeye bundan sonra yapılacak tüm kentsel dönüşüm projeleri bu bölgeyi çok daha farklı fiyatlarla tanıştırabilir. Büyükdere Caddesi'nin birinci aksında yer kalmadı. Burası ikinci aks. Ve bu aksın ilk projesi bu. Burası Büyükdere Caddesi'yle yarışacak. 

Önümüzdeki dönem için planlarınız neler?
Güngören'de yeni bir projeye başlayacağız. 2,5 dönüm alanda 65 daire olacak. Bu bölgede planladığımız bir iki ada daha var. Biz Trea projesini inşa ettikten sonra başka şirketler de geldi. Hatta burası da Fikirtepe'ye dönüşebilir diye endişeleniyoruz. Fazla rekabet sıkıntı getirebilir. Fikirtepe'de çok fazla müteahhitin girmesiyle birlikte insanlar farklı farklı şirketlerle sözleşme imzaladı, mahkemeler oldu, sözleşmeler iptal edildi. Kağıthane Belediyesi yılbaşından sonra kendi içinde otopark ihtiyacını karşılamayan parsellere ruhsat vermeme kararı aldı. Bu aslında ada bazlı kentsel dönüşümün önünü açmaya yönelik bir strateji. Önümüzdeki projelerimiz bundan daha büyük olacak. Ağırlıklı olarak yine bu bölgede planlıyoruz. Belki marka rezidans projeleri de yapabiliriz.

2014 nasıl geçti?
2014 yılında Trea bizim mesaimizin tamamına yakınını aldı. Çok iddialı ve çok zor bir proje oldu. Ancak hayallerimizin doruk noktasına ulaştık, istediğimiz sonucu aldık. Yine bunun dışında arsa bazlı küçük inşaatlar yapmaya devam ettik. (Hürriyet)

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Residence Trea Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Anbar'da 260 Dairelik Konutların Temeli Atılacak
  Anbar'da 260 Dairelik Konutların Temeli Atılacak

  Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kentsel Dönüşüm Projesi ve Uygulaması kapsamında Anbar bölgesinde 260 dairelik sosyal konutların temelinin 28 Nisan 2017 Cuma günü saat 13.30’da düzenlenecek tören ile temelinin atılacağını söyledi.

 • Van’da 1065 Konutta Dönüşüm Sağlandı
  Van’da 1065 Konutta Dönüşüm Sağlandı

  Van Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mahsum Semerci, ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ kapsamında Van’da bin 65 bağımsız konut ve 362 iş yerinde dönüşüm sağlandığını belirterek, bu kapsamda 3 milyon 500 bin TL kira desteği verdiklerini söyledi.

 • Yunusemre Modern Bir Şehir Merkezi Kuracak
  Yunusemre Modern Bir Şehir Merkezi Kuracak

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Laleli ve Mesir mahallelerinde gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm için hak sahiplerini bilgilendirmeye devam ediyor.

 • Bursa Çamlık Sitesinde Yıkımlar Başladı!
  Bursa Çamlık Sitesinde Yıkımlar Başladı!

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Nilüfer İlçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki Çamlık Sitesi’nde dönüşüm başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da kentsel dönüşümün önemli olduğunu söyledi..

 • Pendik'te Kentsel Dönüşüm Oranı Yüzde 25'e Ulaştı!
  Pendik'te Kentsel Dönüşüm Oranı Yüzde 25'e Ulaştı!

  Pendik'teki eski konutlar tek tek deprem riskine karşı güvenle yaşanabilecek, modern kent yaşamının ihtiyaçlarını da karşılayabilecek nitelikli yapılara dönüşüyor. Kentsel dönüşümün gerçekleştiği inşaatların oranı, yüzde 25 gibi yüksek bir rakama yükseldi..

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.