|   |   | 

Kağıthane’nin ilk dönüşüm projesinde erken teslim

Özbaş Yapı Genel Müdür Yardımcısı Engin Cansız, Kağıthane’nin ilk kentsel dönüşüm projesi olarak inşa ettikleri Trea Residence’ta teslimlerin yaklaştığını açıkladı.

Kağıthane’nin ilk dönüşüm projesinde erken teslim

25 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteren Özbaş Yapı’nın Genel Müdür Yardımcısı Engin Cansız, Kağıthane’nin ilk kentsel dönüşüm projesi olarak inşa ettikleri Trea Residence’ta sona gelindiğini açıkladı. Teslimler belirtilen tarihten yaklaşık 7 ay erken olarak önümüzdeki ay yapılacak.

Trea Residence projesinde ne aşamadasınız?
2013 Temmuz ayında ruhsatımızı aldık. Önümüzdeki ayın 15'i gibi teslimlere başlıyoruz. Satışlarda da yüzde 90'ı bulduk. Toprak sahipleriyle sözleşme imzalarken inşaat süresini 24 ay olarak vermiştik ancak 17'nci ayda teslim etmiş olacağız.

Fiyatlar ne durumda?
Metrekare fiyatları 5.500 liradan satışa çıktık, 13.000 TL'yi bulduk. Kalan daireler 1.5 milyon ile 2 milyon TL arasında. 

Ağırlıklı olarak kimler konut aldı?
Projemizden ağırlıklı olarak yatırımcılar konut aldı. Fotoğraf sanatçısı Nihat Odabaşı,  Anadolu Grubu'nun teftiş grubu başkanı, Coca Cola'nın Ukrayna genel müdürü, Efes Pilsen'in Rusya genel müdürü, Hollandalı yatırımcılar... Son dönemde de yerli yatırımcının ilgisi artmaya başladı. Son 15 gündür epey yoğunuz. 

Nihat Odabaşı hangi daireyi aldı?
Nihat Odabaşı 80 metrekare 2+1 aldı. Yatırım amaçlı aldı. Projenin başlarında almıştı, şu an yüzde 50 oranında kâr etti.

Proje genelinde ne kadarlık prim oranına ulaşıldı?
Projenin geneli yüzde 40-50 oranında prim yaptı. 

Bölgenin geleceği konusunda neler söylersiniz?
Bu buranın ilk kentsel projesi, mimarisi çok farklı bir proje, bölgeye çok değer katacak. Dolayısıyla bu bölgeye bundan sonra yapılacak tüm kentsel dönüşüm projeleri bu bölgeyi çok daha farklı fiyatlarla tanıştırabilir. Büyükdere Caddesi'nin birinci aksında yer kalmadı. Burası ikinci aks. Ve bu aksın ilk projesi bu. Burası Büyükdere Caddesi'yle yarışacak. 

Önümüzdeki dönem için planlarınız neler?
Güngören'de yeni bir projeye başlayacağız. 2,5 dönüm alanda 65 daire olacak. Bu bölgede planladığımız bir iki ada daha var. Biz Trea projesini inşa ettikten sonra başka şirketler de geldi. Hatta burası da Fikirtepe'ye dönüşebilir diye endişeleniyoruz. Fazla rekabet sıkıntı getirebilir. Fikirtepe'de çok fazla müteahhitin girmesiyle birlikte insanlar farklı farklı şirketlerle sözleşme imzaladı, mahkemeler oldu, sözleşmeler iptal edildi. Kağıthane Belediyesi yılbaşından sonra kendi içinde otopark ihtiyacını karşılamayan parsellere ruhsat vermeme kararı aldı. Bu aslında ada bazlı kentsel dönüşümün önünü açmaya yönelik bir strateji. Önümüzdeki projelerimiz bundan daha büyük olacak. Ağırlıklı olarak yine bu bölgede planlıyoruz. Belki marka rezidans projeleri de yapabiliriz.

2014 nasıl geçti?
2014 yılında Trea bizim mesaimizin tamamına yakınını aldı. Çok iddialı ve çok zor bir proje oldu. Ancak hayallerimizin doruk noktasına ulaştık, istediğimiz sonucu aldık. Yine bunun dışında arsa bazlı küçük inşaatlar yapmaya devam ettik. (Hürriyet)

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Residence Trea Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Akçakoca Liman içinde dönüşüm hayata geçiyor

  Akçakoca Liman içinde dönüşüm hayata geçiyor

  Akçakoca Liman içi bölgesinde yapılacak kentsel dönüşüm çalışmalarında sona doğru gelinirken, projeye son halini vermek üzere Belediye Başkanı Yemenici ve ilgili kurum amirleri İstanbul'da buluştular.

 • 50 bin konutluk Kuzey Şehir yükseliyor

  50 bin konutluk Kuzey Şehir yükseliyor

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in Türkiye’ye örnek projelerinden biri olan “Kuzey Şehir” projesinde çalışmalar devam ediyor.

 • Seydişehir’de Kentsel Tasarım Projesi Başladı

  Seydişehir’de Kentsel Tasarım Projesi Başladı

  Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından, yaklaşık 80 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek olan Kentsel Tasarı Projesi kapsamında, ilçenin en eski yerleşim yeri olan Çarşı Meydanı ile Seyitharun Cami ve çevresi yeniden düzenlenecek.

 • Başkan Toru Kentsel Dönüşüm Zirvesi’ne Katıldı

  Başkan Toru Kentsel Dönüşüm Zirvesi’ne Katıldı

  İstanbul’da düzenlenen 3’üncü Kentsel Dönüşüm Zirvesi’ne konuşmacı olarak katılan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “6306 sayılı yasa kapsamında uygulama yapan, dönüşüme imza atan ilk belediyeyiz” dedi.

 • Başbakan Fikirtepe'ye mi geliyor?

  Başbakan Fikirtepe'ye mi geliyor?

  İstanbul’un ‘özel kentsel dönüşüm bölgesi’ Fikirtepe, bu ünvanına kavuştuğu Ocak 2011’den beri 2 Cumhurbaşkanı, 2 TBMM Başkanı, 3 Başbakan, 2 Genelkurmay Başkanı, 2 Kadıköy Belediye Başkanı ve 4 Şehircilik Bakanı gördü…

 • Kentsel dönüşüm yeni düzenlemeyle hız kazanacak

  Kentsel dönüşüm yeni düzenlemeyle hız kazanacak

  Gayrimenkul İçin Strateji Platformu’nun (GİSP) düzenlediği, “Kentsel Dönüşümde Yeni Düzenleme Ve Yeni Dönem” başlıklı toplantı üyelerin ve gayrimenkul sektörünün farklı alanlarından katılımcılarla gerçekleştirildi.

 • Kentsel Dönüşümde Müteahhitlere Belediye İndirimi

  Kentsel Dönüşümde Müteahhitlere Belediye İndirimi

  Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesince 5 ayrı mahallede devam eden Kentsel Dönüşüm Uygulamasının devam ettiğini ve bu mahallerde bina inşaat eden müteahhitlere belediye olarak mali indirimlerde bulunduklarını söyledi.

 • 'Kentsel Dönüşümde Anahtar Emlak Konut’un Elinde'

  'Kentsel Dönüşümde Anahtar Emlak Konut’un Elinde'

  İnşaat Sektörüde GYODER, İNDER ve AYİDER gibi sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevi üstelenen,Kentsel Dönüşüm ve Hukuk Platformu Başkanı Prof. Dr. Gürsel Öngören Gayrimenkul ve İnşaat Sektörünü değerlendirdi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu bir 3DVisualEarth iştirakidir. | Her Hakkı Saklıdır.