|   |   | 

Kampus Hattında 62 Yeni Araç Hizmete Girdi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen, 62 adet yeni otobüsün teslimi düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Kampus Hattında 62 Yeni Araç Hizmete Girdi

Kampus Otobüs duraklarında düzenlenen törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcı Taylan Ergin "Kampus hattının 62 minibüsünün Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ücret toplama sistemine dahil olması oldukça uzun bir süreçti. Belli sancılar, zorluklar yaşadık. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanımızın desteği, toplu ulaşım ana planının hazırlanmış ve bunu destekler olması bizleri bu sureci bu noktaya getirmemizde katkı sundu. Bundan sonraki süreçte; bunun diğer kooperatiflere örnek olmasını diliyorum. Elektronik ücret toplama sistemi çatısı altında Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş. çatışı altında Balıkesir toplu ulaşımınının engellilere uyumlu, klimalı araçlarla, günümüzün teknolojisini kullanan, çağdaş bir şehire yakışır bir şekilde devam etmesi bize gurur veriyor. Ben desteğini esirgemeyen tüm taraflara teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların devamının geleceğini; Balıkesir'in daha etkin bir toplu taşıma sistemiyle devam edeceğini buradan herkese bildirmek isterim"dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur ise kampus hattında mutlu sona erişildiğini ifade ederek "Bu uzun bir süreç oldu. Neticede Şoförler Odamız, Esnaf Odaları Birliği Başkanımız kampus hattının kooperatifinin, herkesin çorbada tuzu var. Ama karşılıklı konuşarak, diyalogla, ortak akılla Balıkesir'i şu görünen modern arabalara kavuşturduk. Herkesin burada payı, emeği var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. En uygun krediyi Akbank verdi, kooperatifte onu tercih etti. Esnaf Odaları Başkanımızın emeği var. Kendisiyle defalarca konuştu. Şoförler Odası ile defalarca görüştük. Kooperatif ve şoför arkadaşlarla defalarca konuştuk. Balıkesir bu modern toplu taşıma araçlarına kavuştu. İlk yaptığımız örnek de Kampus Hattı oldu. Daha sonra Ayvalık'ta da aynı şekilde bütün toplu taşıma araçları yenileniyor. İstiyoruz ki Balıkesir'in halk otobüsleri, Balıkesir'de toplu taşıma yapan bütün araçları vatandaşımızın çok rahatlıkla kullandığı araçlar olsun"şeklinde konuştu.

Değişim ve dönüşümde bazı sıkıntıların yaşandığına dikkat çeken Başkan Uğur "Bu elektronik bilet meselesi, şirketin değişmesi ile ilgili basın da biz demedik ki şöyle böyle oldu diye yazdılar. Bunun tabi ki sıkıntısı da olacak. Her nimetin bir külfeti var. Yeni bir sisteme geçildi. İstiyoruz ki sağlıklı çalışsın. Esnaf kardeşlerimiz daha fazla kazansın. Vatandaşımız da memnun olsun. Buradan otobüsleri temin eden firmaya da teşekkür ediyorum. onlar da çok yardımcı oldu ve sözünü yerine getirerek yardımcı oldu" dedi.

ÇOCUK KÖYÜ 45 GÜN SONRA AÇILIYOR

Balıkesir'in değişip geliştiğine vurgu yapan Başkan Uğur "Bugün sabahtan Çay Deresi'ni, yeni rekreasyon alanını, çocuk köyündeki yapılan bütün şantiyeleri gezdik. Şu anda çay deresinde müteahhit bütün şantiyesini kurdu, şimdi beton santralini kuruyor. Diğer rekreasyon alanında da çalışmalar, kamyonlar, üniteler çalışıyor. Çocuk Köyü'ne gittik. Orada da binanın camı çerçevesi takılmış. İnşallah çocuk köyünü 45 gün sonra faaliyete geçireceğiz. Bütün Balıkesirliler 2 yaşından gelişmişlere kadar herkes bu çocuk köyündeki etkinliklerden yararlanacak. O rekreasyon alanı, yine bir ihale yapacağız. bu ihale kongre merkezinin ihalesi olacak. Kalkınma Ajansımızın yapacağı destek dolayısıyla onların olurunu bekliyoruz. Arkasından Hal Binasını taşıyacağız, onun ihalesine çıkıyoruz. Yani Allah izin verirse; yani kavşak düzenlemeleri şu anda devam ediyor. Rekreasyon alanından, DSİ lojmanlarının olduğu yere doğru 1 metre çapında çelik boru demiryolunun altından Bandırma caddesinin altından karşıya geçecek ve onu Paşaalanı Mahallesi üzerinden diğer mahallelere su vereceğiz. Onun çalışması da bir taraftan yapılıyor. Yani Balıkesir şantiye. İnşallah Balıkesir'de yapılan bu işlerden halkımız yararlanacak, memnun olacak. Müteahite bayram tatilinde vatandaşlar sıkıntı çekmesin, yolları kapatmayalım dedik. Bir taraftan da su borusunun deplesesi yapılıyor. Çelik borunun döşenmesi yapılacak. Çay deresinin etrafındaki binalar yıkıldı. Bugün baktım trafoların hepsi de yıkılıyor ve başka yere taşınıyor. İnşallah bunların hepsi halkımız için Balıkesir'imiz için. Hayırlı uğurlu olsun"şeklinde sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Balıkesir Şoförler Odası Başkanı Fehmi Erdem hep birlikte kurdele keserek araçları hizmete soktu. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur ve beraberindekiler yeni hizmete giren otobüsle şehirde deneme turu attılar.

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • THY Yolculara Laptop Verecek
  THY Yolculara Laptop Verecek

  TÜRK Hava Yolları, ABD ve İngiltere'ye yapılan uçuşlarda uygulanan elektronik yasağının ardından yolculara dizüstü bilgisayar dağıtma kararı aldı.

 • Ekonomide Yeni Dönem Başlıyor!
  Ekonomide Yeni Dönem Başlıyor!

  Yeni hükümet modeli ile ekonomide reformlar başlıyor. Yıl sonuna kadar faiz, işsizlik ve enflasyon tek haneye düşecek, 40 yıl vadeli finansman hayata geçecek. Ayrıca kamu ürününde zam olmayacak.

 • EXPO Özelleştirme Kapsamına Alındı
  EXPO Özelleştirme Kapsamına Alındı

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, EXPO 2016 Antalya'nın yeni bir sürece girdiğini belirterek, "Bu alan özelleştirme kapsamına alınmış bulunuyor." dedi.

 • 29 Nisan 2017 Yurtta Hava Durumu
  29 Nisan 2017 Yurtta Hava Durumu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının güney, iç ve batı kesimlerde artarak mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

 • Nisanın Son Haftası Borsa Kazandırdı!
  Nisanın Son Haftası Borsa Kazandırdı!

  Borsa İstanbul`da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 2,41 yükseldi. Bu hafta 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı yüzde 3,93, dolar/TL ise yüzde 2,63 değer kaybetti.

 • Kırgızistan'da Heyelan
  Kırgızistan'da Heyelan

  Kırgızistan'ın güneyinde meydana gelen heyelanda 6 evin yıkıldığı, göçük altında kalan 24 kişi için arama kurtarma çalışması başlatıldığı bildirildi.

 • İkinci Elde Ayıplı Mala İlk Ceza
  İkinci Elde Ayıplı Mala İlk Ceza

  Bakımları yapılmıştır ilanı üzerine aldığı araç 4. gün yolda kalan tüketici dava açıp araç bedeli, tamir ve dava masraflarını geri aldı. İkinci el araç satışında ilk defa alınan karar emsal olacak.

 • AB'den Flaş Referandum Açıklaması!
  AB'den Flaş Referandum Açıklaması!

  Avrupa Birliği''nden yapılan açıklamada, 16 Nisan'da yapılan Anayasa Değişikliği referandumuyla ilgili 'Sonuçlara saygı duyuyoruz' denildi.

 • Ankara Valiliğinden 1 Mayıs Açıklaması
  Ankara Valiliğinden 1 Mayıs Açıklaması

  Ankara Valiliği, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilecek kutlamalara katılacak vatandaşların poşet, çanta ve benzeri malzemelerle alanlara alınmayacağını açıkladı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.