|   |   | 

Kan donduran cinayet!

Adana polisi 10 yıl önce sevgilisiyle kaybolan gencin cesedini, Mersin'in Silifke ilçesinde toprağa gömülmüş ve üzerine beton dökülmüş olarak buldu.

 Kan donduran cinayet!

 Adana polisi 10 yıl önce sevgilisiyle kaybolan gencin cesedini, Mersin'in Silifke ilçesinde toprağa gömülmüş ve üzerine beton dökülmüş olarak buldu. Gencin, kız arkadaşının ağabeyleri tarafından önce işkence yapılarak, daha sonra boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı. 10 yıldır kayıp olan üniversiteli genç kız için de ailenin kayıp başvurusu yapmadığı ortaya çıktı. 

Evlenmelerine izin verilmedi 
Edinilen bilgiye göre, Çağ Üniversitesi öğrencisi Gülşen Y. (27) Çukurova ilçesi, Güzelyalı Mahallesi, Süleyman Demirel Bulvarı'nda kuaförlük yapan Oğuzhan Ekinci (23) ile iş yerinde tanışıp arkadaş oldu. Bir süre sonra iki genç birbirine aşık oldu. Çift kısa süre sonrada evlenmeye karar verdi. Oğuzhan Ekinci ailesini Yüksel'in evine gönderip genç kızı istetti, ancak Yüksel ailesi kızlarının okuyacağını söyleyerek evlenmelerine izin vermedi. 
Cengiz Y. Bülent Y. ve Mehmet Ali Y. kız kardeşlerine kuaförle görüşmemesi için baskı yaptı. İddiaya göre kardeşler genç kızı, kuaförü öldürmekle tehdit edip ondan uzaklaşmasını sağladı.

Lokantada buluşma
Genç kız bu tehditler üzerine sevgilisinden uzaklaştı ancak daha sonra tekrar görüşmeye başladı. Bu durumu öğrenen Cengiz Y. kız kardeşiyle, "Biz seni Diyarbakır'dan buraya okutmaya getirdik, sen ne yapıyorsun, hemen onunla ilişkini bitireceksin" diyerek tartıştı. Cengiz Y. kuaförü sevdiğini söyleyen kız kardeşini darp etti. Bu sırada Cengiz Y, eşi Emine Y.'yi de ilişkilerini bildiği halde kendisine söylemediği için darp etti. Bu sırada genç kız baskılara rağmen sevgilisi ile gizli gizli buluşmaya devam etti. Bu durumu öğrenen Cengiz Y. kız kardeşiyle görüşüp kuaför ile kendisinin de geleceği bir yerde görüşmek istediğini söyledi. Gülşen Yüksel de yaşadığı tedirginlikten sonra sevgilisini arayıp ağabeyinin kendisiyle görüşmek istediğini Süleyman Demirel Bulvarı'nda bir lokantaya gelmesini istedi. 

7 kişiyle kaçırdılar 
Cengiz Y., yanına kardeşi Muhammet Ali Y., arkadaşları Hüseyin Y., Bülent A. Haluk K., Muhammet U. ve Mustafa E. ile 14 Temmuz 2016 tarihinde Süleyman Demirel Bulvarı'ndaki lokantaya gitti. Kuaför Oğuzhan Ekinci lokantaya genç kız ile geldiği sırada 7 kişi genci bir otomobile bindirip genç kızı da orada bırakıp gitti.

4 gün süren işkence
Kardeşler ve arkadaşları genci Sinanpaşa Mahallesi'nde Kemal D. isimli şahsın evine götürdü. Buraya daha sonra kardeş Bülent Y. de geldi. 3 kardeş Cengiz Y., Bülent Y. ve Muhammet Ali Y., kız kardeşinden vazgeçmeyen gence işkence yapmaya başladı. Gencin elini kolunu ayaklarını bağlayıp ağzını kapatan zanlılar, sopa ve yumrukla saatlerce döverek işkence yaptı. 
İşkencenin ikinci gününde Oğuzhan Ekinci fenalaşınca şahıslar doktor getirtip tedavisini yaptırdılar.
Daha sonra genç tekrar kendine gelince işkence yapmaya devam ettiler. Yaklaşık 4 gün süren işkencenin ardından genci, kardeşler boğarak öldürdü. 

Gömüp üzerine beton döktüler 
Oğuzhan Ekinci öldükten sonra cesedini kilime saran şahıslar, otomobil ile Mersin'in Silifke ilçesine götürdü. Genç kızın kardeşleri giderken yanlarına kum, çimento, kürek ve kazma aldılar. Daha sonra Kız Kalesi bölgesindeki yüksek bir tepeye çıkan kardeşler burada mezar açtı. Cesedin üzerini toprakla kapatan kardeşler beton döküp tekrar toprak attıktan sonra üzerine kayalar bırakıp olay yerinden ayrıldı.

"Siz onu öldürdünüz"
Bu sırada genç kız sevgilisinden haber alamayınca ağabeylerine, sevgilisine ne yaptıklarını sormaya başladı. Ağabeyler genç kıza "Biz onunla konuştuk sonra bıraktık gitti" dediler. Daha sonra buna inanmayan genç kız "Siz onu öldürdünüz ben biliyorum sizi şikayet edeceğim" diyerek tepki gösterdi. Bu tepkiden sonra genç kızdan bir daha haber alınamadı. 
Bu arada, Y. kardeşler kendilerine yardım eden arkadaşlarını da "Bu olayı ihbar eden aynı bunun gibi olur üzerine beton dökülür, kimse kimseye bir şey anlatmayacak" diye tehdit etti. 

Annesini de tehdit ettiler 
Oğuzhan Ekinci'nin annesi oğlu eve gelmeyince Y. ailesine giderek, "Oğlum en son sizin çocuklarla buluşmuş 2-3 gündür yok ona ulaşamıyorum" dedi. Ancak Y. ailesi görmediklerini söyleyerek kadını evlerinden gönderdi. Bir kaç gün sonra anne tekrar eve gelip aynı şeyleri söyleyerek bu kez şikayetçi olacağını söyledi. Bunun üzerine ağabeyler kadını ölümle tehdit ederek 'polise şikayetçi olması, kayıp başvurusunda dahi bulunması halinde' onu öldüreceklerini söyledi. 

1 yıl sonra şikayet
Korkuya kapılan enne Fatma Ekinci, kayıp başvurusunda bile bulunmadan Adana'yı terk edip Antalya'ya yerleşti. Ancak oğlundan 1 yıl boyunca haber alınmayınca en sonunda ölümü göze alarak polise gelip şikayette bulundu. Polis bu şikayet üzerine araştırma başlattı. Anacak kayıp şahıs bulunamadı. 

Polis, özel ekip kurdu 
Polis geçtiğimiz günlerde uzun süredir kayıp olan şahısların olaylarının aydınlatılması için emniyet genel müdürlüğünün talimatıyla özel ekip kurdu. Özel ekip çalışmasına Oğuzhan Ekinci olayından başladı. Polis kısa sürede yaptığı çalışmada önemli ipuçlarına ulaştı. Şahsın en son Y. ailesinden gençlerle görüştüğünü belirledi. Onlarla yapılan görüşmede bir sonuca varılmadı. Ancak polis 10 yıl önce Y. ailesi dışında lokantaya gelen başka bir kişiyi daha tespit etti. Onunla yapılan görüşmede vicdan azabı çeken zanlı polise her şeyi anlattı. Polis buradan yola çıkarak Oğuzhan Ekinci'nin gömülü olduğu yeri bulmak için de çalışma başlattı. Ayrıca polis hemen Cengiz Y., Bülent Y., Muhammet Ali Y., kardeşler ve anne Emine Y. ile olaya karıştığı ileri sürülen Bülent A., Hüseyin Y., Muhammet U., Mustafa E., Haluk K., Kemal D., Arif D., Nihat T., Mehmet E. ve Cengiz E'yi gözaltına almak için harekete geçti. Polis 11 kişiyi gözaltına alırken ağabey Cengiz Y. ile Bülent Y.'nin başka bir suçtan cezaevinde olduğu belirlendi.

Şimdi kayıp kız aranıyor
Polis, Silifke'de yaptığı kazı sonucunda da kuaförün cesedine ulaştı. Ancak cesede ulaşmak mezar üzerine konulan kaya ve dökülen betondan dolayı bir hayli güç oldu. Polis uzun uğraşın sonunda Oğuzhan Ekinci'nin kemiklerine ulaştı. Kemikler alınıp incelenmek üzere adli tıp kurumu morguna götürüldü. Yapılan DNA testinden sonra kemikler aileye teslim edilecek. 
Bu arada, polis, kaybolan genç kızın da öldürülerek gömülmüş olabileceği ihtimali üzerinde durarak zanlıları genç kızın yerini söylemesi için sorguya aldı. Ancak kardeşler genç kızdan haberleri olmadığını belirtirken, polis ailenin neden kayıp başvurusu yapmadığını sordu. Ancak anne dahil kardeşler bu soruya cevap veremedi. Diğer zanlılar ise genç kızı hiç görmediklerini ileri sürdü. Polis genç kızı da bulmak için çalışma başlattı ancak bir sonuç alamadı. Zanlılar ise sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılardan Mustafa E., Hüseyin Y., Kemal D., Haluk K., Muhammet U., Bülent A., Muhammet Ali Y. tutuklanırken, Arif D., Nihat T., Mehmet E, ve Emine Y. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
İHA

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • THY Yolculara Laptop Verecek
  THY Yolculara Laptop Verecek

  TÜRK Hava Yolları, ABD ve İngiltere'ye yapılan uçuşlarda uygulanan elektronik yasağının ardından yolculara dizüstü bilgisayar dağıtma kararı aldı.

 • Ekonomide Yeni Dönem Başlıyor!
  Ekonomide Yeni Dönem Başlıyor!

  Yeni hükümet modeli ile ekonomide reformlar başlıyor. Yıl sonuna kadar faiz, işsizlik ve enflasyon tek haneye düşecek, 40 yıl vadeli finansman hayata geçecek. Ayrıca kamu ürününde zam olmayacak.

 • EXPO Özelleştirme Kapsamına Alındı
  EXPO Özelleştirme Kapsamına Alındı

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, EXPO 2016 Antalya'nın yeni bir sürece girdiğini belirterek, "Bu alan özelleştirme kapsamına alınmış bulunuyor." dedi.

 • 29 Nisan 2017 Yurtta Hava Durumu
  29 Nisan 2017 Yurtta Hava Durumu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının güney, iç ve batı kesimlerde artarak mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

 • Nisanın Son Haftası Borsa Kazandırdı!
  Nisanın Son Haftası Borsa Kazandırdı!

  Borsa İstanbul`da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 2,41 yükseldi. Bu hafta 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı yüzde 3,93, dolar/TL ise yüzde 2,63 değer kaybetti.

 • Kırgızistan'da Heyelan
  Kırgızistan'da Heyelan

  Kırgızistan'ın güneyinde meydana gelen heyelanda 6 evin yıkıldığı, göçük altında kalan 24 kişi için arama kurtarma çalışması başlatıldığı bildirildi.

 • İkinci Elde Ayıplı Mala İlk Ceza
  İkinci Elde Ayıplı Mala İlk Ceza

  Bakımları yapılmıştır ilanı üzerine aldığı araç 4. gün yolda kalan tüketici dava açıp araç bedeli, tamir ve dava masraflarını geri aldı. İkinci el araç satışında ilk defa alınan karar emsal olacak.

 • AB'den Flaş Referandum Açıklaması!
  AB'den Flaş Referandum Açıklaması!

  Avrupa Birliği''nden yapılan açıklamada, 16 Nisan'da yapılan Anayasa Değişikliği referandumuyla ilgili 'Sonuçlara saygı duyuyoruz' denildi.

 • Ankara Valiliğinden 1 Mayıs Açıklaması
  Ankara Valiliğinden 1 Mayıs Açıklaması

  Ankara Valiliği, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilecek kutlamalara katılacak vatandaşların poşet, çanta ve benzeri malzemelerle alanlara alınmayacağını açıkladı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.