|   |   | 

Karapınar’da İlk Etap Tamamlandı

Eskişehir'in Odunpazarı bölgesinde uygulanan ‘Karapınar Vadisi’ projesinin ilk etabı olan ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan 1091 konut, kura çekimi sonucunda hak sahiplerine teslim edildi.

Karapınar’da İlk Etap Tamamlandı

Eskişehir'in Odunpazarı bölgesinde uygulanan ‘Karapınar Vadisi' projesinin ilk etabı olan ve Toplu konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan 1091 Konut, kura çekimi sonucunda hak sahiplerine teslim edildi.
Porsuk spor salonu'nda gerçekleştirilen törene, TOKİ Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Şahin ile Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı'nın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Yeni evlerine kavuşma heyecanı ile salonu dolduran vatandaşlar kura çekimi sırasında heyecanlarını gizleyemedi.Toki Başkanı Şahin ile Sakallı'da temsili olarak birer kura çekerek iki vatandaşın ismini belirledi.

Törende konuşan TOKİ Başkan Yardımcısı Şahin, toplu konut hamleleri ile alt gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya çalıştıklarını söyledi. ‘Konut insan için en temel ihtiyaçların başında gelmektedir' diyen Şahin, "Toplu Konut İdaresi, Anayasanın 57. Maddesine göre, konut ihtiyacını karşılayacak şekilde tedbirler alma görevi çerçevesinde çalışmalarını 1984 yılından bu yana sürdürmektedir. 2011 yılında 500 bin konut hedefimizi gerçekleştirdik. Bugün Odunpazarı bölgesinde yapılan bu konutlar diğer illerde başlanacak olan TOKİ konutlarına da bir örnek teşkil etmektedir. Bu proje diğer belediyeler tarafından dikkatle izleniyor. Gecekonduların ve kaçak çok katlı binaların dönüşümüne sağlamak çok zor bir durum. Bu durum kurumların altından tek başlarına kalkacakları bir iş değildir. Böyle bir işte her kesimden birileri bir araya gelip, çözümler üretmelidir. TOKİ'nin aktif olarak 133 projesi devam etmektedir. Yerel yönetimler ise yeni 76 proje ile biz başvurdu. Günümüze kadar tamamlanan proje sayımız ise 89 adettir. Ülke genelinde mevcut projelerde bulunan 264 bin 555 konuttan, 51 bin 246 konut tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmiştir" dedi.

Daha sonra konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı ise, ‘Karapınar Vadisi'nin bölgedeki ilk gecekondu geri dönüşüm projesi olduğunu kaydetti.

Proje ile 6 bin vatandaşın yaşayacağı modern bir kent kurduklarına dikkat çeken Sakallı, "Biz inanıyoruz ki alt ve üst yapı gereksinimlerinin tümüyle karşılandığı sağlıklı bir kentte ve güvenli konutlarda oturma isteği her vatandaş için ertelenemez bir haktır. Biz Odunpazarı Belediyesi olarak fiziki belediyeciliğin yanı sıra sosyal belediyecik sorumluluğuyla toplam her kesimini özelliklede alt gelirli vatandaşlarımızı Ev sahibi yapma, kira fiyatları en düşük seviyelere çekmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.karapınar vadisi projesi ile yaklaşık 6 bin vatandaşımızın yaşayacağı modern bir kent kuruyoruz. Bugün 1. Etabı tamamlanan 1091 konutun hak sahiplerine kura çekim törenini gerçekleştiriyoruz. Böylelikle Vadişehir ve Ihlamurkent projelerinden sonra yaklaşık yarım milyon metre karelik bir alana bir şehir kuruyoruz. Karapınar, Erenköy, Huzur ve Alanönü mahallerinde niteliksiz konutlar ve gecekondulardan oluşan bölgedeki görsel kirliliği önleyerek, Eskişehir'i konum olarak en güzel bölgesini yeniden aktifleştiriyor, huzur veren bir yaşam alanına dönüştürüyoruz. Hedefimiz, şehrin unutulmuş, çökmüş bir bölgesini vatandaşların içinde yaşarken zevk aldığı prestijli bir bölgeye dönüştürmektedir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından TOKİ Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Şahin ile Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, kura çekimi yaptı.

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Camilere Deprem Koruması

  Camilere Deprem Koruması

  6.5 milyon konutun yenileneceği kentsel dönüşüm süreci devam ederken, yapı denetim zorunluluğunun kapsamı genişletiliyor.

 • İstanbul'da 1.600 Bin Yapının Denetlenmesi Gerekiyor!

  İstanbul'da 1.600 Bin Yapının Denetlenmesi Gerekiyor!

  İstanbul Mimarlar Odası, bu yılki İstanbul ve Deprem Sempozyumu'na hazırlanıyor. Konunun uzmanları ise yine İstanbul'un olası bir depreme hazır olmadığı görüşünde birleşiyor ve İstanbul'da 1 milyon 600 bin yapının denetlenmesi gerektiğini belirtiyorlar..

 • Şahinbey Belediyesi 1500 Aileyi Daha Ev Sahibi Yapıyor

  Şahinbey Belediyesi 1500 Aileyi Daha Ev Sahibi Yapıyor

  Binlerce kişiyi ev sahibi yaparak hayalleri gerçeğe dönüştüren Şahinbey Belediyesi tarafından 5 ayrı bölgede yapımı tamamlanan ve oturuma hazır bin 500 konutu daha satışa çıkararak, ev sahibi olmak isteyenlerin umudu oldu.

 • Pazarkapı Projesi İçin 20 Milyonluk Destek

  Pazarkapı Projesi İçin 20 Milyonluk Destek

  Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, belediye hizmet binasının yapılacağı Pazarkapı Projesi'nin finansmanı için İlbank'tan sağlanan 20 milyon TL'lik kredinin onaylandığını söyledi.

 • Evlerde Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır?

  Evlerde Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır?

  Evinizdeyken ya da evinizden uzaktayken, hem sevdiklerinizi hem de sahip olduğunuz eşyaları kötü niyetli kişilerden korumak için alarm sistemi kurmaya karar verdiniz. Evlerde alarm sistemlerinin genel özellikleri nedir? Bu sistemler nasıl çalışır?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.