|   |   | 

Karapınar’da İlk Etap Tamamlandı

Eskişehir'in Odunpazarı bölgesinde uygulanan ‘Karapınar Vadisi’ projesinin ilk etabı olan ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan 1091 konut, kura çekimi sonucunda hak sahiplerine teslim edildi.

Karapınar’da İlk Etap Tamamlandı

Eskişehir'in Odunpazarı bölgesinde uygulanan ‘Karapınar Vadisi' projesinin ilk etabı olan ve Toplu konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan 1091 Konut, kura çekimi sonucunda hak sahiplerine teslim edildi.
Porsuk spor salonu'nda gerçekleştirilen törene, TOKİ Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Şahin ile Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı'nın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Yeni evlerine kavuşma heyecanı ile salonu dolduran vatandaşlar kura çekimi sırasında heyecanlarını gizleyemedi.Toki Başkanı Şahin ile Sakallı'da temsili olarak birer kura çekerek iki vatandaşın ismini belirledi.

Törende konuşan TOKİ Başkan Yardımcısı Şahin, toplu konut hamleleri ile alt gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya çalıştıklarını söyledi. ‘Konut insan için en temel ihtiyaçların başında gelmektedir' diyen Şahin, "Toplu Konut İdaresi, Anayasanın 57. Maddesine göre, konut ihtiyacını karşılayacak şekilde tedbirler alma görevi çerçevesinde çalışmalarını 1984 yılından bu yana sürdürmektedir. 2011 yılında 500 bin konut hedefimizi gerçekleştirdik. Bugün Odunpazarı bölgesinde yapılan bu konutlar diğer illerde başlanacak olan TOKİ konutlarına da bir örnek teşkil etmektedir. Bu proje diğer belediyeler tarafından dikkatle izleniyor. Gecekonduların ve kaçak çok katlı binaların dönüşümüne sağlamak çok zor bir durum. Bu durum kurumların altından tek başlarına kalkacakları bir iş değildir. Böyle bir işte her kesimden birileri bir araya gelip, çözümler üretmelidir. TOKİ'nin aktif olarak 133 projesi devam etmektedir. Yerel yönetimler ise yeni 76 proje ile biz başvurdu. Günümüze kadar tamamlanan proje sayımız ise 89 adettir. Ülke genelinde mevcut projelerde bulunan 264 bin 555 konuttan, 51 bin 246 konut tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmiştir" dedi.

Daha sonra konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı ise, ‘Karapınar Vadisi'nin bölgedeki ilk gecekondu geri dönüşüm projesi olduğunu kaydetti.

Proje ile 6 bin vatandaşın yaşayacağı modern bir kent kurduklarına dikkat çeken Sakallı, "Biz inanıyoruz ki alt ve üst yapı gereksinimlerinin tümüyle karşılandığı sağlıklı bir kentte ve güvenli konutlarda oturma isteği her vatandaş için ertelenemez bir haktır. Biz Odunpazarı Belediyesi olarak fiziki belediyeciliğin yanı sıra sosyal belediyecik sorumluluğuyla toplam her kesimini özelliklede alt gelirli vatandaşlarımızı Ev sahibi yapma, kira fiyatları en düşük seviyelere çekmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.karapınar vadisi projesi ile yaklaşık 6 bin vatandaşımızın yaşayacağı modern bir kent kuruyoruz. Bugün 1. Etabı tamamlanan 1091 konutun hak sahiplerine kura çekim törenini gerçekleştiriyoruz. Böylelikle Vadişehir ve Ihlamurkent projelerinden sonra yaklaşık yarım milyon metre karelik bir alana bir şehir kuruyoruz. Karapınar, Erenköy, Huzur ve Alanönü mahallerinde niteliksiz konutlar ve gecekondulardan oluşan bölgedeki görsel kirliliği önleyerek, Eskişehir'i konum olarak en güzel bölgesini yeniden aktifleştiriyor, huzur veren bir yaşam alanına dönüştürüyoruz. Hedefimiz, şehrin unutulmuş, çökmüş bir bölgesini vatandaşların içinde yaşarken zevk aldığı prestijli bir bölgeye dönüştürmektedir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından TOKİ Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Şahin ile Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, kura çekimi yaptı.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Ondörtüç Pendik'te kaba inşaat bitti
  Ondörtüç Pendik'te kaba inşaat bitti

  Gayrimenkul sektörünün önemli aktörlerinden İnsay Yapı, Pendik’te inşa ettiği Ondörtüç Pendik'in kaba inşaatını tamamlayarak, ince detay işleri için kolları sıvadı.

 • Yerinde Dönüşüm İlkadım'ın Kaderini Değiştirecek
  Yerinde Dönüşüm İlkadım'ın Kaderini Değiştirecek

  Hastane Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, yıllardır beklenen kentsel yenilenmenin ilk adımını attıklarını ifade ederek, "Hastane ve Kökçüoğlu’ndaki yerinde dönüşüm İlkadım’ın kaderini değiştirecektir" dedi.

 • Aydınlılar Konuta Yatırım Yapıyor
  Aydınlılar Konuta Yatırım Yapıyor

  Türkiye genelinde yılın ilk dört ayında 440 bin 226 konut satışı yapıldı. Aydın’da ise 11 bin 111 konut satılırken, 2016 yılının Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre satışların arttığı görüldü.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.