|   |   | 

Kartal'da Birim Fiyatlar 10 Bin TL'ye Çıkabilir

Yakın zamanda Kartal bölgesinde birim fiyatların 10 bin liraya ulaşabileceği iddia edildi.

Kartal'da Birim Fiyatlar 10 Bin TL'ye Çıkabilir

Son dönemlerde yapılan yatırımlarla dikkat çeken Kartal'ın Anadolu Yakası'nın ağırlık merkezi olacağı iddia edildi.
 
1-1.5 kat artacak
 
“Kartal Bölgesi E5 Karayolu üzerindeki aks, 1990'lı yıllardan itibaren gelişen Levent-Maslak aksına benzer bir gelişme gösteriyor. 20 yıl kadar önce, Levent-Maslak aksında imar planlarının uygun olması ve doğru lokasyon bu bölgede bir proje patlamasına yol açmış ve bölge çok hızlı bir gelişim göstermişti.
 
Aynı gelişme E5 Karayolu üzerinde, Kartal bölgesinde başladı ve hızla devam ediyor. İstanbul'un Anadolu Yakası’nda Kartal aksında da eşdeğer gelişme olacağı öngörülüyor. Bu düzlemde yapılan fiyat gelişimi simülasyonları, Kartal bölgesinde birim fiyatların birkaç yıl içerisinde döviz bazında 1 ile 1,5 kat artacağını gösteriyor” diyen Royal Group da, Kartal E5 aksında, en merkezi noktada Royal Skyblue İstanbul projesini bu öngörü ile inşa ettiğinin altını çiziyor ve ekliyor:
 
“Bölgede konut fiyatlarının henüz yüksek noktalara ulaşmamış olması, Kartal bölgesinde alınacak konutların yatırım değerinin çok iyi olmasını sağlıyor. Şu anda bölgede 3500-5500 TL aralığında yer alan ortalama fiyatlar, uzun olmayan bir gelecekte rahatlıkla 8000-10000 TL bandına gelecek.”
 
'Ağırlık merkezi Kartal olacak'
 
Körfez geçiş köprüsünün 1 yıl sonra tamamlanmasıyla Yalova bölgesinin de İstanbul’un doğal bir parçası haline geleceğini ve böylelikle İstanbul Anadolu Yakası’nın kendi içerisinde 6 milyonluk bir şehir halini alacağına işaret eden Royal Group Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Çehreli; Kartal’ın da bu bölgenin ağırlık merkezi olacağını vurguluyor. 
 
“Royal Group olarak bizler de bu öngörü ile çalışmalarımızı yaklaşık 3 yıldır, Kartal bölgesinde yoğunlaştırdık. Bu bölgedeki ilk projemiz olan Royal SkyBlue İstanbul’un tamamlanmasına sadece aylar kaldı. Bunun yanı sıra diğer çalışmamız ise 13500 m2 arsa üzerindeki kentsel dönüşüm projesi. 
 
30 ve 20 katlı iki kule
 
Tüm yasal prosedürlerin tamamlandığı ve belediyede ruhsat aşamasında olan projemizin adıysa: Royal Garden Kartal. Burada da 30 ve 20 katlı iki kuleden oluşan, 374 dairelik bir projeye imza atıyoruz” diyen Royal Group Yönetim Kurulu Başkanı Çehreli;  her iki projeden de alıcılar, oturum amaçlı aldıklarında konforu ve keyfi yaşarken, yatırım amaçlı aldıklarında ise yüksek prim ve kiralama değeri ile kazançlı çıkacaklar diyor.
 
Royal Group, Kartal bölgesinde proje geliştirme çalışmalarına devam edecek. Proje geliştirme konusunda seçici davrandıklarını söyleyen Royal Group yönetimi, ‘günümüzün değil, geleceğin Kartal’ına yakışacak marka değerinde projeler üretmek amacıyla kuyumcu hassasiyeti ile çalışmak gerektiğini düşünüyoruz’ diyor.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • Kiracı İle Ev Sahibi Arasında Kalan Emlakçıların Mağduriyetine Son
    Kiracı İle Ev Sahibi Arasında Kalan Emlakçıların Mağduriyetine Son

    Kiracının, kirayı ödememesi halinde mülk sahiplerinin haklarını koruma altına alan yeni bir uygulama hayata geçti. Kiracıya kefil olan uygulama kapsamında, mülk sahiplerinin ödenmeyen kiraları karşılanarak, maddi zarara uğraması önlenecek. Öte yandan, ev sahibi ile kiracı arasında kalan emlakçıların mağduriyetine de son verilmiş olacak.

  • Evinizi kiralamadan önce yapmanız gerekenler
    Evinizi kiralamadan önce yapmanız gerekenler

    Evinizi kiraya vermeye karar verdiniz ve bunun için sadece ilan vermenizin yeterli olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Konut ya da işyerinizi kiraya vermeden önce yapmanız gerekenleri sizin için derledik.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.