|   |   | 

Kartal'da Birim Fiyatlar 10 Bin TL'ye Çıkabilir

Yakın zamanda Kartal bölgesinde birim fiyatların 10 bin liraya ulaşabileceği iddia edildi.

Kartal'da Birim Fiyatlar 10 Bin TL'ye Çıkabilir

Son dönemlerde yapılan yatırımlarla dikkat çeken Kartal'ın Anadolu Yakası'nın ağırlık merkezi olacağı iddia edildi.
 
1-1.5 kat artacak
 
“Kartal Bölgesi E5 Karayolu üzerindeki aks, 1990'lı yıllardan itibaren gelişen Levent-Maslak aksına benzer bir gelişme gösteriyor. 20 yıl kadar önce, Levent-Maslak aksında imar planlarının uygun olması ve doğru lokasyon bu bölgede bir proje patlamasına yol açmış ve bölge çok hızlı bir gelişim göstermişti.
 
Aynı gelişme E5 Karayolu üzerinde, Kartal bölgesinde başladı ve hızla devam ediyor. İstanbul'un Anadolu Yakası’nda Kartal aksında da eşdeğer gelişme olacağı öngörülüyor. Bu düzlemde yapılan fiyat gelişimi simülasyonları, Kartal bölgesinde birim fiyatların birkaç yıl içerisinde döviz bazında 1 ile 1,5 kat artacağını gösteriyor” diyen Royal Group da, Kartal E5 aksında, en merkezi noktada Royal Skyblue İstanbul projesini bu öngörü ile inşa ettiğinin altını çiziyor ve ekliyor:
 
“Bölgede konut fiyatlarının henüz yüksek noktalara ulaşmamış olması, Kartal bölgesinde alınacak konutların yatırım değerinin çok iyi olmasını sağlıyor. Şu anda bölgede 3500-5500 TL aralığında yer alan ortalama fiyatlar, uzun olmayan bir gelecekte rahatlıkla 8000-10000 TL bandına gelecek.”
 
'Ağırlık merkezi Kartal olacak'
 
Körfez geçiş köprüsünün 1 yıl sonra tamamlanmasıyla Yalova bölgesinin de İstanbul’un doğal bir parçası haline geleceğini ve böylelikle İstanbul Anadolu Yakası’nın kendi içerisinde 6 milyonluk bir şehir halini alacağına işaret eden Royal Group Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Çehreli; Kartal’ın da bu bölgenin ağırlık merkezi olacağını vurguluyor. 
 
“Royal Group olarak bizler de bu öngörü ile çalışmalarımızı yaklaşık 3 yıldır, Kartal bölgesinde yoğunlaştırdık. Bu bölgedeki ilk projemiz olan Royal SkyBlue İstanbul’un tamamlanmasına sadece aylar kaldı. Bunun yanı sıra diğer çalışmamız ise 13500 m2 arsa üzerindeki kentsel dönüşüm projesi. 
 
30 ve 20 katlı iki kule
 
Tüm yasal prosedürlerin tamamlandığı ve belediyede ruhsat aşamasında olan projemizin adıysa: Royal Garden Kartal. Burada da 30 ve 20 katlı iki kuleden oluşan, 374 dairelik bir projeye imza atıyoruz” diyen Royal Group Yönetim Kurulu Başkanı Çehreli;  her iki projeden de alıcılar, oturum amaçlı aldıklarında konforu ve keyfi yaşarken, yatırım amaçlı aldıklarında ise yüksek prim ve kiralama değeri ile kazançlı çıkacaklar diyor.
 
Royal Group, Kartal bölgesinde proje geliştirme çalışmalarına devam edecek. Proje geliştirme konusunda seçici davrandıklarını söyleyen Royal Group yönetimi, ‘günümüzün değil, geleceğin Kartal’ına yakışacak marka değerinde projeler üretmek amacıyla kuyumcu hassasiyeti ile çalışmak gerektiğini düşünüyoruz’ diyor.

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bilecik’te 2017 Şubat Ayında 373 Konut Satıldı
  Bilecik’te 2017 Şubat Ayında 373 Konut Satıldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, Bilecik genelinde konut satışları 2017 Şubat ayında, 2016 Şubat ayına göre yüzde 35,1 oranında artarak 373 adet oldu.

 • Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Değişiyor!
  Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Değişiyor!

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğini sil baştan değiştirmeye hazırlanıyor. Hazırlanan yönetmelik taslağına göre İstanbul, Ankara gibi büyükşehirler başta olmak üzere imar planlarına aykırı şekilde yapılan yükseklik, yoğunluk artışları yeni dönemde mümkün olmayacak.

 • Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor
  Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor

  Akfen Holding tarafından 1,1 milyar liralık yatırımla hayata geçirilen Isparta Şehir Hastanesinin resmi açılışı bugün yapılacak.

 • Eskişehir'de Konut Satışı Arttı
  Eskişehir'de Konut Satışı Arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Eskişehir'deki konut satışları 2016'nın şubat ayına göre artış gösterdi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.