|   |   | 
 Melikgazi ilçesindeki yeni projeler ve yeni kampanyalardan haberdar olmak için, Melikgazi ilçesini favorilerinize ekleyin. Melikgazi İlçesini Favorilerime Ekle

Melikgazi Güncel Konut Projeleri


Melikgazi Konut Projeleri Haritası

Melikgazi Konut Projeleri

Melikgazi ilçesi, İç Anadolu'nun ezili sembolu olan ulu Erciyes Dağı'nın eteklerinde kurulmuş, tarihin derinliklerinden gelen kültür birikimini saklayan zengin medeniyetlere beşik olmuş ve adeta Anadolu'da Türklüğün Tapusu sayılan bir çok tarihi eser ve yapıları bağrında taşıyan şirin ama şirin olduğu kadar doğal güzelliği ve modern yerleşimi olan bir ilçedir. 

Merkez ilçe olan Melikgazi, Kayseri ilinin ortasından geçen ve Ankara ile Sivas ili istikametindeki yolun güney cephesinde yer alan, Erciyes Dağı eteklerinde kurulu bir yerleşim yeridir. 

Kayseri Melikgazi Gayrimenkul Yatırım Analizi

Melikgazi Konut (Ev) Satış Fiyatları

Kayseri Melikgazi’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 4 yılda % 42 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 74.000 TL seviyesinde olan Melikgazi satılık konut fiyatları, 2014 yılının Temmuz ayına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 91.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Melikgazi satılık daire fiyatları, 2014 yılının kalan kısmında kısmi bir düşüş yaşayarak 90.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2015 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Melikgazi satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de sürdürmüş ve 105.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Melikgazi Konut (Ev) Kira Fiyatları

Kayseri Melikgazi’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 4 yılda % 32 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 306 TL seviyesinde olan Melikgazi kiralık konut fiyatları, 2013 yılının Subat ayına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 350 TL seviyesine ulaşmıştır. 2013 kalan kısmında kısmi bir düşüş yaşayan Melikgazi kiralık ev fiyatları, 308 TL seviyesine gerilemiştir. 2014 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de devam ettiren Melikgazi kiralık daire fiyatları, 417 TL seviyesine ulaşmıştır.

Melikgazi Yatırım Geri Dönüş Süresi

Kayseri Melikgazi’de yaklaşık olarak 548.000 kişi yaşamaktadır. Melikgazi’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 0 yaş ile 40 yaş aralığındadır. Melikgazi’de yaşayanların yüzde 68’lik kısmı evli kalan yüzde 32’lik kısmı ise bekârdır. Melikgazi bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B-) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

Kayseri Melikgazi’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 21 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Melikgazi Konut Projeleri
daha fazla yükle

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.