|   |   | 

Kentsel Dönüşüm Hızla Devam Ediyor

Niğde Efendibey Kentsel Dönüşüm alanında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Kentsel Dönüşüm Hızla Devam Ediyor

Bir yandan inşaatlar yükselirken bir yandan da ihalesi yapılan alanda yıkım çalışmaları sürüyor.

Kentsel Dönüşümde 1. 2. 4. alan ihaleleri yapıldı

Efendibey Kentsel Dönüşüm alanında çalışmalar hakkında Kentsel Dönüşüm Yenileme Dairesi Başkanı Gürol Konyalıoğlu'na bilgi veren Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yiğit; "Kentsel Dönüşüm Dairesi Başkanımız Gürol beye alanda yaptığı incelemelerinde dolayı teşekkür ediyorum. İş yoğunluğu arasında Niğde'ye zaman ayırdığı ve Niğdelilerin kentsel dönüşümden beklentilerine cevap adına birinci ağızdan duymuş olduk. Ama asıl önemli olan biz hep söylüyoruz. Niğdeli vatandaşlarımız arkadaşlarımız dostlarımız adına kentsel dönüşüm alanına 120 hektarlık bir alanda sadece konut olarak kullandığımız alanın %10'u % 90'ı sosyal donatı alanı. Yollar parklar rekreasyon alanları olarak ayrılmış yani bir kent yaşamında var olması gereken her şey komple bir yapı sistemini andırıyor. Birde kentsel dönüşüm alanı bir takım yanlış anlaşılmalar var. Buradan seslenmek istiyorum bütün Niğdelilere. Başladığı yerden imam hatibe doğru olan kısım yani 1. 2. 4. alan ihaleleri yapıldı bir tane ihalesi önümüzdeki ayın 7'sinde yapılacak" şeklinde konuştu.

Niğde Belediyesinden 515 lira aylık kira yardımı

Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yiğit; "Vatandaşlara tebligat gönderdik biran önce evleri boşaltmaları gerekiyor. Hak edenlerin yasalar çerçevesinde Niğde Belediyesi olarak 515 lira aylık kira yardımı taahhüdümüz var. Belediye Meclisinden bu karar alındı. Niğde Belediyesi meclisi insanları mağdur etmeme adına kendi elde edeceği gelirlerden gelir olarak görmedi vatandaşlara dağıtılmasını uygun buldu. Mecliste oy birliğiyle de böyle bir karar geçti. Bu karar bizi sevindirdi ziyadesiyle. Bu karar vatandaşları mağdur olmama adına konutlar tamamlanıncaya kadar vatandaşlar içerisine oturuncaya kadar bir kira yardımı taahhüdünü meclisimiz bulundu. Yeni ihalede camimiz var yaklaşık 1650'ye yakın konutumuz var. Hemen akabinde 2 tane okul. İmam hatip lisesi pansiyonu ve Halil Kitapçı ilköğretim okulunu ihaleleri de önümüzdeki ihale paketlerinde gündeme gelecek. TOKİ Başkanlığımız bu hususta yaklaşık maliyetti çalışıyor en kısa zamanda ihaleye çıkacaklar. 35 metrelik bulvar, 25 metrelik yollar ve yolların ihalesinde alt yapı ihalelerinin bir takım ihaleye çıkacaklar. En kısa sürede tamamlamayı ümit ediyoruz. Ben burada yaşayacak vatandaşlarımıza çok rahat bir ortamda yaşam süreceklerine inanıyorum" dedi.

Belediye Başkanı Akdoğan'a Teşekkür

Efendibey mahallesinin çehresini değişmeye başladığını ve bunun için Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan başta olmak üzere, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yiğit ve TOKİ başkanlığına teşekkür eden Efendibey Mahallesi Muhtarı Tevfik Özbek; "Öncelikle Belediye Başkanımız Sayın Faruk Akdoğan'a ve ekibine şahsım

adına mahallem adına teşekkür ediyorum. İnsanlarımıza maddi kira yardımı yapıyor bu insanlarda onu dikkate alması lazım. Mağdur olmuyorlar. Vatandaşımızda biraz duyarlı olup burayı boşaltırsa kentsel dönüşümümüz biran önce yapılır. İhalelerimiz şu anda yapılmakta. Burada oturan vatandaşımız duyarlı olursa bizim işimiz daha çok hızlanır herkesin mağduriyeti giderilir" dedi.

İhale paketine denk gelen yapıların ivedilikle tahliye edilmesi boşaltılması çok önemli

Asılsız haberlere inanmayın... Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor

Kentsel Dönüşüm Yenileme Dairesi Başkanı Gürol Konyalıoğlu; "İhale paketlerimize denk gelen bazı yapıların ivedilikle tahliye edilmesi boşaltılması çok önemli. Vatandaşlarımız arasında bazı şeyler söylemlerin dolaştığı bilgisi geliyor bize. TOKİ'nin projeden vazgeçtiği ihalenin iptal edileceği gibi bir takım söylentiler kesinlikle gerçek dışıdır. Bunlar bizim bilgimiz dışında gelişen hususlardır. TOKİ başladığı bir işi Allah'ın izniyle sonuçlandırma hedefiyle hareket eder. Kesinlikle ihalelerin projelerin iptal edilmesi gibi bir söz konusu değildir. İhaleler bazı teknik kaynakta bilgilerden dolayı bir kaç gün tarihte değişiklik olmuştur. Ama ihalenin iptal edilmesi kesinlikle olmamıştır. Niğdeli vatandaşlarımız hak sahiplerimizde özellikle vurgulamak istediğimiz konu belediyemizin gönderdiği tebligatlar, ihtarnamelere birebir harfiyen uymaları biran önce evini tahliye edip, elektrik su faturalarının bağlantılarını keserek belediyemize yapıyı yıkıma hazır hale getirdiğini teslim etmelerini istiyoruz. Çünkü bu çok önemli. Bir sonraki ihale paketlerimizi arazinin yıkımını beklemeden gerçekleştiriyoruz. Yüklenicilerimiz bir araya geldiği zaman arazideki imalatın biran önce yapılması hedefleniyor. Biran önce biz araziye girelim yüklenici olduğu gibi inşaatlara başlasın tamamlasın ki yeni yaşam alanlarına vatandaşlarımız başlasın. Sağlık huzur içerisinde çocuklarıyla umarım yeni bir hayata adım atarlar böylelikle. şeklinde konuştu.

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Kayseri'de kentsel dönüşüm konutlarının temeli atıldı 
  Kayseri'de kentsel dönüşüm konutlarının temeli atıldı 

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Kazım Karabekir Mahallesinde başlatılan çalışma için 184 konutun temel atma törenine katıldı. Bakan Özhaseki ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan 248 kişi için 248 bin fidan dikimi törenine katıldı.

 • Siirt kentsel dönüşümle tanışıyor
  Siirt kentsel dönüşümle tanışıyor

  Daha önce Güneydoğu Anadolu bölgesinde Mardin Yeşilli için hazırladığı Riskli Alan teklifi Bakanlar Kurulunca onaylanarak Mardin’de dönüşümün kapısını açan İmpo İmar ekipleri, bir kez daha bölgedeydi.

 • Modern Sahabiye İçin Yıkım Sürüyor
  Modern Sahabiye İçin Yıkım Sürüyor

  Büyükşehir Belediyesi’nin ve ülkemizin önemli kentsel dönüşüm projelerinden Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Seher Sokak’taki binaların yıkımına başlandı.

 • Sanayi Sitelerinin Taşınması Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak
  Sanayi Sitelerinin Taşınması Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak

  Sanayi Bakanlığı'nın görevlerinin yeniden belirlenmesiyle yerleşim alanları içinde kalan sanayi sitelerinin taşınması bir kez daha gündeme gelirken, iş adamları böylece hem kentteki arsa sıkıntısının çözümü hem de kentsel dönüşümün hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini dikkat çekti.

 • Kentsel Dönüşüm'de Herkes Elini Taşın Altına Koysun
  Kentsel Dönüşüm'de Herkes Elini Taşın Altına Koysun

  Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm kapsamında yıkımı gerçekleştirilerek yeniden inşa edilecek konutların temel atma törenine katılan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kentsel dönüşümün bir fırsat olduğunu belirterek, "Herkes taşın altına elini koysun, bu fırsatı değerlendirmeye devam etsin” dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.