|   |   | 

Kentsel Dönüşümde Şehitkamil Farkı

Türkiye genelinde uygulanan kentsel dönüşüm çalışmaları içerisinde hayata geçirdiği örnek projelerle adından sıkça bahsettiren Şehitkamil Belediyesi, vatandaşı mağdur etmeden ev sahibi yapıyor.

Kentsel Dönüşümde Şehitkamil Farkı

Şehitkamil Belediyesi, Türkiye’deki belediyeler içerisinde kentsel dönüşüm kapsamında evi yıkılan kişilere koşulsuz, kurasız ev alma hakkı tanıyan ilk belediye oldu.
Şehitkamil Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Türkiye’ye örnek olacak projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. TOKİ işbirliğiyle önemli projelerin altına imza atan Şehitkamil Belediyesi, vatandaşı mağdur etmeden ev sahibi olmasına olanak sağlıyor. Başkan Rıdvan Fadıloğlu, vatandaşın hayat standardının yükseltilmesi amacıyla gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi. Fadıloğlu, “Hareket noktamız insanlarımızın en ekonomik şekilde ve en nitelikli konutu almasını sağlamak. Kendi nefsimize ne istiyorsak, vatandaşımız için de onu istiyoruz” dedi.

SORUN YOK KALİTELİ HİZMET VAR
Şehitkamil ilçe sınırları içerisinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmaları sonucunda dezavantajlı bölgeleri avantajlı ve modern yaşam alanlarına çevirmek için çalışmalarını aralıksız sürdüren Şehitkamil Belediyesi, halkın yaşam standardını yükseltmek adına kaliteli konutlar inşa ediyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin değerlendirmede bulunan Başkan Rıdvan Fadıloğlu, bugüne kadar hiç kimseyle kamulaştırma konusunda sorun yaşadıklarını söyledi. Sorunsuz ortamda daha kaliteli hizmet ürettiklerini kaydeden Başkan Fadıloğlu, konut yapımının devam edeceğini ifade etti.

AMACIMIZ YAŞAM STANDARDINI ARTTIRMAK
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Karşıyaka Mahallesi İpekyolu üzerinde gerçekleştirilen başarılı kentsel dönüşüm sürecine değindi. Sürecin TOKİ ile yürütüldüğünü aktaran Başkan Fadıloğlu, amacın ise yaşam standardı olduğunu kaydetti. Fadıloğlu, “Seyrantepe’de yaklaşık 75 bin metrekarelik bir alan vardı. Bu alan için TOKİ ile görüştük. İlk başta burayı satın almayı düşündük ve onlar da bize bu arsayı satabileceklerini söyledi. Daha sonra ekip arkadaşlarımız ile görüştük ve arsayı almaktan vazgeçtik. Oysaki o arsayı satın alıp 5 katı değerine satarak belediyemiz için ciddi bir gelir elde edebilirdik. Bizim derdimiz, yaşam standartları iyi olmayan insanlarımızın yaşam standardını arttırmak. İnsanlarımızın yaşam standardını da nitelikli konutlar yaparak ve bu konutları uygun fiyatla sunarak arttırmaya çalışıyoruz. Daha sonra TOKİ’ye yeni bir projeyle gittik. TOKİ’den Seyrantepe’ye ucuz ve kaliteli konutlar yapmasını istedik. Yapılan konutları da kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında evi yıkılan kişilere koşulsuz, kurasız bir şekilde ev alma hakkı verilmesini talep ettik. Biz bu projeyi TOKİ işbirliğiyle hayata geçirdik. Gaziantep’te yaşanan konut sıkıntısının ortadan kalkması ve vatandaşın daha modern, kaliteli ve konforlu alanlarda yaşaması amacıyla Seyrantepe Mahallesi’nde yapımını tamamladığımız bin 680 konuttan 966 tanesinin anahtarlarını hak sahiplerine teslim ettik. Bundan sonraki süreçte de çalışmalarımız aralıksız sürecek” diye konuştu.

BELEDİYECİLİK BIÇAK SIRTI BİR İŞ
Kentsel dönüşüm sürecinde hiç kimseyle herhangi bir sorun yaşanmadığına vurgu yapan Başkan Fadıloğlu, belediyeciliğin bıçak sırtı bir iş olduğunu kaydetti. Fadıloğlu, “Bir tarafta 800 bin kişinin kaynağını kontrol ediyorsunuz, bu 800 bin insanın hakkını kollamak zorundasınız. Diğer tarafta da kul hakkıyla karşı karşıyasınız. Fazla para verseniz 800 bin kişinin hakkının nasıl hesabını vereceksiniz. Az para verirseniz kul hakkıyla yarın ahirette nasıl hesap vereceksiniz. Çok hassas bir nokta. Bu yüzden belediyecilik bıçak sırtı bir iş. Şu ana kadar mahkeme yolun gittiğimiz bir vatandaşımız dahi yoktur. Herkesle anlaşma yoluyla huzur içerisinde bu meseleyi çözdük. Farkında olmadan kırdığımız, üzdüğümüz hemşehrimiz varsa hakkını helal etsin. Bile bile hata yapmayız. Bilmeden bir kusurumuz olmuşsa affetsinler. Çünkü işin bütününe baktığınızda bu kadar geniş alanda bu kadar sayıdaki insanın hepsini memnun etmemiz belki mümkün olmayabilir. Ama hareket noktamız insanlarımızın en ekonomik şekilde ve en nitelikli konutu almasını sağlamak. Kendi nefsimize ne istiyorsak vatandaşımız için de onu istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Anbar’da 260 Konutun Temeli Atıldı
  Anbar’da 260 Konutun Temeli Atıldı

  Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kentsel dönüşüm projesi kapsamında Anbar mahallesinde başlatılan çalışma için 260 konutun temeli düzenlenen tören ile atıldığını söyledi.

 • Anbar'da 260 Dairelik Konutların Temeli Atılacak
  Anbar'da 260 Dairelik Konutların Temeli Atılacak

  Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kentsel Dönüşüm Projesi ve Uygulaması kapsamında Anbar bölgesinde 260 dairelik sosyal konutların temelinin 28 Nisan 2017 Cuma günü saat 13.30’da düzenlenecek tören ile temelinin atılacağını söyledi.

 • Van’da 1065 Konutta Dönüşüm Sağlandı
  Van’da 1065 Konutta Dönüşüm Sağlandı

  Van Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mahsum Semerci, ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ kapsamında Van’da bin 65 bağımsız konut ve 362 iş yerinde dönüşüm sağlandığını belirterek, bu kapsamda 3 milyon 500 bin TL kira desteği verdiklerini söyledi.

 • Yunusemre Modern Bir Şehir Merkezi Kuracak
  Yunusemre Modern Bir Şehir Merkezi Kuracak

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Laleli ve Mesir mahallelerinde gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm için hak sahiplerini bilgilendirmeye devam ediyor.

 • Bursa Çamlık Sitesinde Yıkımlar Başladı!
  Bursa Çamlık Sitesinde Yıkımlar Başladı!

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Nilüfer İlçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki Çamlık Sitesi’nde dönüşüm başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da kentsel dönüşümün önemli olduğunu söyledi..

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.