|   |   | 

Kepezaltı Santral'de sözleşmeler imzalanmaya başlandı

Kepez Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hak sahibi vatandaşlarla asıl sözleşmelerin imzalanmasına başlandı.

Kepezaltı Santral'de sözleşmeler imzalanmaya başlandı

Büyükşehir Belediyesi, Kepez ve Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi’nde adım adım sona doğru ilerliyor. 3 bin 258 hak sahibinin yüzde 91’i ön protokolü imzalayarak, projeye evet demiş ve Büyükşehir’e yetki vermişti. Hak sahibi vatandaşların yetkilerini Büyükşehir Belediyesi’ne devretmesinin ardından, asıl sözleşmelerin de imzaları atılmaya başlandı. Büyükşehir Belediyesi’nin bölgede açtığı Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde büyük bir yoğunluk yaşanıyor. Hak sahibi vatandaşlar bilgilendirme ofisine gelerek, işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor. 29 Temmuz’dan bu yana 650 vatandaş sözleşme imzaladı. Her gün bu sayı artarak devam ediyor.
VATANDAŞ AKIN EDİYOR
Hak sahibi vatandaşların projeye büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Kent Estetiği Dairesi Başkanı Ömer Ali Acar, “650 vatandaşımız sözleşmesini imzalamış durumda. Vatandaşlarımız, hak sahipliği durumuna göre nereden, kaç metrekare ve hangi daire tipini alacakları konusunda tek tek bilgilendiriliyor. Kafalarında hiçbir soru işareti kalmadıktan sonra sözleşmelerine imza atıyor. Böyle olunca uzun bir süreç ortaya çıkıyor. 3 bin 258 hak sahibinin yüzde 91’i ön protokole imza atmıştı. Sözleşmede yüzde 95’e yakın bir oran bekliyoruz. Hak sahibi vatandaşlarımız, bilgilendirme ofisimizden merak ettikleri her konuda bilgi alabilirler” dedi.
KİRA VE TAŞINMA YARDIMI
Ömer Ali Acar, sözleşme sonrası gelişecek süreç hakkında da şu bilgileri verdi: “Vatandaşlarımız sözleşmeyi imzaladıktan sonra kira yardımı alabilmek için Kira Yardımı Ofisimize başvurarak işlemlerini tamamlayacak. Hak sahibi vatandaşlarımıza Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilgili yönetmeliklerine uygun olarak aylık 600 TL kira ve 750 TL taşınma yardımında bulunulacak. Proje bitip vatandaşımız yeni dairesine taşınacağında ayrıca 750 lira daha taşınma yardımı yapılacak. Vatandaşlar evlerinin elektrik ve su aboneliklerini iptal ettirip evlerini yıkılabilir halde teslim edecekler. Büyükşehir ve ANTEPE olarak yıkım işlemlerini yapacağız. Hak sahipleri evlerini boşaltmaya başladı bile.”
İMZA BİTECEK YIKIM BAŞLAYACAK
Bütün hak sahibi vatandaşların sözleşme sürecini uzatmadan imza işlemlerini gerçekleştirmeleri konusunda çağrı yapan Kent Estetiği Dairesi Başkanı Ömer Ali Acar, “Bu işlemlerin bitmesiyle birlikte inşaat çalışmalarına da başlayabileceğiz. Bu proje ile Antalya’nın marka değerine değer katacak. Tüm Türkiye’ye örnek olacak” diye konuştu.
261 BİN METREKARE YEŞİL ALAN
Kepez-Santral mahalleleri için dünya çapında bir kentsel dönüşüm projesi hazırlandı. Modern çağın teknik imkan ve donanımları göz önüne alınarak oluşturulan proje ile mahalle sakinleri, büyük meydanlar, göletler, müzeler, yeşil alanlar, çocuk parkları, alışveriş alanları, yarı açık pasaj alanları, camiler, okullar, pazar alanları, hastane gibi yaşam standartlarını en üst seviyeye çıkaracak sosyal alanlara kavuşacak. Proje toplam 261 bin metrekare yeşil alanıyla Türkiye’ye örnek bir yaşam merkezi olacak. Kepez ve Santral mahallelerinden raylı sistem hattı da geçecek.
BÖLGENİN DEĞERİ KATLANACAK
Antalya’nın çehresini değiştirecek proje ile hak sahiplerine hiç para ödemeden metrekare hakları kadar daire sahibi olması, hak sahiplerine mevcut yerlerine en yakın konut alanlarından daire verilmesi, ister büyük bir tek daire ister küçük metrekareli iki daire sahibi olması gibi imkanlar sunuluyor. Hak sahiplerine yeni evlerine taşınana kadar kira yardımı ve taşınma yardımı da yapılacak. Proje hayata geçirildiğinde bölge Antalya’nın en prestijli bölgelerinden biri haline gelecek ve değerini misli misli katlayacak.
İHA

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Kayseri'de kentsel dönüşüm konutlarının temeli atıldı 
  Kayseri'de kentsel dönüşüm konutlarının temeli atıldı 

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Kazım Karabekir Mahallesinde başlatılan çalışma için 184 konutun temel atma törenine katıldı. Bakan Özhaseki ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan 248 kişi için 248 bin fidan dikimi törenine katıldı.

 • Siirt kentsel dönüşümle tanışıyor
  Siirt kentsel dönüşümle tanışıyor

  Daha önce Güneydoğu Anadolu bölgesinde Mardin Yeşilli için hazırladığı Riskli Alan teklifi Bakanlar Kurulunca onaylanarak Mardin’de dönüşümün kapısını açan İmpo İmar ekipleri, bir kez daha bölgedeydi.

 • Modern Sahabiye İçin Yıkım Sürüyor
  Modern Sahabiye İçin Yıkım Sürüyor

  Büyükşehir Belediyesi’nin ve ülkemizin önemli kentsel dönüşüm projelerinden Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Seher Sokak’taki binaların yıkımına başlandı.

 • Sanayi Sitelerinin Taşınması Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak
  Sanayi Sitelerinin Taşınması Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak

  Sanayi Bakanlığı'nın görevlerinin yeniden belirlenmesiyle yerleşim alanları içinde kalan sanayi sitelerinin taşınması bir kez daha gündeme gelirken, iş adamları böylece hem kentteki arsa sıkıntısının çözümü hem de kentsel dönüşümün hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini dikkat çekti.

 • Kentsel Dönüşüm'de Herkes Elini Taşın Altına Koysun
  Kentsel Dönüşüm'de Herkes Elini Taşın Altına Koysun

  Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm kapsamında yıkımı gerçekleştirilerek yeniden inşa edilecek konutların temel atma törenine katılan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kentsel dönüşümün bir fırsat olduğunu belirterek, "Herkes taşın altına elini koysun, bu fırsatı değerlendirmeye devam etsin” dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.