|   |   | 

Kılıçdaroğlu Polislere Seslendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, polislere seslenerek oy istedi, polisin hakkını CHP’nin koruyacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu Polislere Seslendi

TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne’de yaşanan sel felaketine değinerek, Edirnelilere geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Edirne Belediyesi’nin tüm birimleri ile hizmet verdiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Hükümetten istediğimiz desteği alamıyoruz ama belediyemiz 24 saat çalışıyor” dedi. Daha önceki grup toplantılarında seçmenlerden 4 yıllık iktidar isteyen Kılıçdaroğlu, bu haftaki grup toplantısında da polislerden oy istedi. “Sen halkın polisi olacaksan ben senin oyuna talibim” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, polisin onurunu koruyacağının sözünü verdi.

“MİLLETVEKİLLERİNİ LİDERLER SEÇMESİN”
Başbakan Ahmet Davutoğlu’na milletvekillerini halkın belirlemesi için çağrıda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, “Başbakan Davutoğlu diyor ki, ‘CHP’nin Türkiye’nin gündemine ilişkin hiçbir sözü yok’ diyor. Hayatımda bu kadar yalan söyleyen ikinci bir adam görmedim. Bir öneri yapıyorum sana, gel milletvekillerini milletin kendisi seçsin, liderler seçmesin. Bunun 12 Eylül darbesi getirdi, açık net çağrı yapıyorum, demokrasiyi istiyorsan, millete inancın varsa, milletin oyuna güveniyorsan, kararına saygın varsa gelirsin Siyasi Partiler Yasasını adam gibi değiştirir ve demokrasiyi getiririz. Vesayet altında Başbakanlık yapılamaz” diye konuştu.

“YASAMA ORGANI YÜRÜTMENİN VESAYETİ ALTINDA”
Yasa organının yürütmenin vesayetinde olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, “Yargıyı siyasallaştırdılar, adaleti de bunlar bozdular. Parlamento sınıfta kalmış vaziyette, yargı da sınıfta kalmış vaziyette. Yaptıkları düzenlemeden şimdi kendileri şikayet ediyorlar. Senin istediğin gibi karar vermiyorlar diye şikayet ediyorsun. Yasama organı için ‘seçimle geldik’ diyorlardı. Milletvekillerine ‘tuzluk’ dedi, milletvekillerinden buna itiraz etmelerini istedim, tek bir cümle çıkmadı. Bu, yasama organı yürütmenin vesayeti altında demektir. Son yolsuzluk olaylarında 50’ye yakın AK Partili milletvekili Yüce Divan için oy verdi. Yanında oturan arkadaşı vicdanı ile oy veren arkadaşına ‘hain’ dedi. Hain diyen kişi asıl yasama organına ihanet ediyor, asıl hain odur. AK Partili milletvekillerinin oyuyla 4 eski Bakan’ın Yüce Divana gönderilmemesine karar verildi. AK Parti grubu bir kişinin sözünden çıkmıyor. O nedenle ciddi sorunumuz var” şeklinde konuştu.
Kılıçdaroğlu, “Bugün geldiğimiz nokta yeni bir süreçtir. Anayasası askıya alınmış bir devlet var. Parlamento yürütmenin baskısı altında, yargı yürütmenin kontrolü altında. Bu süreç biraz daha giderse halkın direnme hakkı ortaya çıkacaktır. Anayasanın Cumhurbaşkanı ile ilgili maddesi askıya alınmıştır, çalışmıyor. Namus ve şeref kavramı bizim geleneğimiz için çok önemli kavramlardır, namus ve şeref için her türlü mücadeleyi yaparız. Geleceksin parlamentoya, kürsüye çıkacaksın, tarafsız olacağın konusunda namusun ve şerefin üzerine ant içeceksin, parlamentodan çıkacaksın namus ve şerefi çöp sepetine atacaksın, bunu kabul etmiyoruz. Adam gibi adamsan, namusuna da şerefine de sahip çıkarsın” ifadelerini kullandı.

“BENİM BAŞBAKANLIĞIMDA ORTADOĞU’YA BARIŞ VE HUZUR GELECEK”
Hükümetin Ortadoğu politikasını eleştiren ve “Davutoğlu duysun, abisi de duysun, benim Başbakanlığımda Ortadoğu’ya barış ve huzur gelecek” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, kimsenin burnunun kanamayacağını, Türkiye’nin bölgesinin en saygın ülkesi olacağını kaydetti. Türkiye’nin iyi yönetilmediğini ve Türkiye’de huzur olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, “CHP’nin bir görevi var, Cumhuriyeti kuran partiyiz, seni kul olmaktan çıkartan, vatandaş yapan bir partiyiz. Çok partili hayatı getiren partiyiz. Bu ülkeye sosyal demokrasiyi getirdik, ‘insan siyasetin odağında olmalıdır’ dedik. Şimdi dördüncü bir devrime hazırlanıyoruz, bu ülkede kaybolan demokrasiyi yeniden getirmek, özgürlükleri yeniden getirmek, bu bizim boynumuzun borcudur” açıklamasında bulundu.

“POLİS KARDEŞİM GEL OYUNU CHP’YE VER”
Başbakan Davutoğlu’nun açıkladığı kıdem tazminatı konusunda, “İşçilerle anlaşmadan buraya getireceğin her teklife, her tasarıya CHP olarak izin vermeyeceğiz” açıklamasında bulunan Kılıçdaroğlu, işçilerin haklarını Mecliste, gerekirse meydanlarda savunacaklarının altını çizdi.

TBMM Genel Kurulu gündemine gelecek olan İç Güvenlik Paketinin eksiklerini anlatan Kılıçdaroğlu, “Tabanca olursa 1 yıl ile yargılanıyorsun, sapan olursa 2 yıl ela yargılanıyorsun, poşu olursa 4 yıl ile yargılanıyorsun, adalete bak. Yurttaşlarıma sesleniyorum, buna ‘adalet’ diyorsanız gidin oyunuzu verin, eğer ‘adalet değil’ diyorsanız yeriniz bellidir, CHP. Hırsızlık düzenini korumak için getiriyorlar bunu. 250 bin polis kardeşime sesleniyorum, sen halkın polisi olacaksan ben senin oyuna talibim. Özgürce görev yapacaksın, kimse sana müdahale etmeyecek. Senin onurunu korumak benim boynumun borcu, sana sözüm sözdür. Polis kardeşim gel oyunu CHP’ye ver. Senin de saygınlığını koruyacağız. Sana o talimatı verenlerin talimatına uyma kardeşim. Dinlemeleri mahkeme kararı olmaksızın yapacaklar. Bunlar telekulak hükümeti” dedi.

“CHP OLDUĞU SÜRECE BAŞKANLIK SİSTEMİ GELMEZ”
Başkanlık sistemine yönelik konuşan ve bu konuda medyayı eleştiren Kılıçdaroğlu, “Yıl 1993, ‘başkanlık sisteminin ortaya çıkışı bir özentinin sonucu ya da Amerikan emperyalizminin bize tavsiyesidir’ diyordu Erdoğan. Şimdi ne oldu. Bunların bir genel başkan yardımcısı var, Süleyman Soylu, ne kadar soylu bir adam bilemezsiniz. AK Parti’ye geçmeden önce, müzik kutusuna para atmadan önce, ‘Başbakan padişah olmak istiyor, hükümet Türkiye’yi yolsuzluk çukuru içinde batırdı’ diyordu. Şimdi ‘başkanlık sistemi sadece yeryüzünde değil, uzayda bile yapılabilecek en önemli sistemlerden birisidir’ diyor. Atma Süleyman bu kadar. CHP olduğu sürece başkanlık sistemi gelmez, bunu herkes unutsun” diye konuştu.

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • THY Yolculara Laptop Verecek
  THY Yolculara Laptop Verecek

  TÜRK Hava Yolları, ABD ve İngiltere'ye yapılan uçuşlarda uygulanan elektronik yasağının ardından yolculara dizüstü bilgisayar dağıtma kararı aldı.

 • Ekonomide Yeni Dönem Başlıyor!
  Ekonomide Yeni Dönem Başlıyor!

  Yeni hükümet modeli ile ekonomide reformlar başlıyor. Yıl sonuna kadar faiz, işsizlik ve enflasyon tek haneye düşecek, 40 yıl vadeli finansman hayata geçecek. Ayrıca kamu ürününde zam olmayacak.

 • EXPO Özelleştirme Kapsamına Alındı
  EXPO Özelleştirme Kapsamına Alındı

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, EXPO 2016 Antalya'nın yeni bir sürece girdiğini belirterek, "Bu alan özelleştirme kapsamına alınmış bulunuyor." dedi.

 • 29 Nisan 2017 Yurtta Hava Durumu
  29 Nisan 2017 Yurtta Hava Durumu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının güney, iç ve batı kesimlerde artarak mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

 • Nisanın Son Haftası Borsa Kazandırdı!
  Nisanın Son Haftası Borsa Kazandırdı!

  Borsa İstanbul`da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 2,41 yükseldi. Bu hafta 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı yüzde 3,93, dolar/TL ise yüzde 2,63 değer kaybetti.

 • Kırgızistan'da Heyelan
  Kırgızistan'da Heyelan

  Kırgızistan'ın güneyinde meydana gelen heyelanda 6 evin yıkıldığı, göçük altında kalan 24 kişi için arama kurtarma çalışması başlatıldığı bildirildi.

 • İkinci Elde Ayıplı Mala İlk Ceza
  İkinci Elde Ayıplı Mala İlk Ceza

  Bakımları yapılmıştır ilanı üzerine aldığı araç 4. gün yolda kalan tüketici dava açıp araç bedeli, tamir ve dava masraflarını geri aldı. İkinci el araç satışında ilk defa alınan karar emsal olacak.

 • AB'den Flaş Referandum Açıklaması!
  AB'den Flaş Referandum Açıklaması!

  Avrupa Birliği''nden yapılan açıklamada, 16 Nisan'da yapılan Anayasa Değişikliği referandumuyla ilgili 'Sonuçlara saygı duyuyoruz' denildi.

 • Ankara Valiliğinden 1 Mayıs Açıklaması
  Ankara Valiliğinden 1 Mayıs Açıklaması

  Ankara Valiliği, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilecek kutlamalara katılacak vatandaşların poşet, çanta ve benzeri malzemelerle alanlara alınmayacağını açıkladı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.