|   |   | 

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün mü? Kira öder gibi konut nasıl alınır?

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Herkesin hayalini ev sahibi olmak süslüyor. Ancak ev fiyatları sürekli artıyor. Ev fiyatlarındaki artış verilere de yansıyor. Özellikle büyükşehirlerdeki fiyat artışı dikkat çekiyor. Hürriyet Emlak Şubat 2017 Emlak Endeksi’ne göre Türkiye genelinde satılık konutların ortalama metrekare fiyatı son bir yılda yüzde 10 oranında artış gösteriyor ve 2 bin 742 lirayı buluyor. İstanbul'da ise Şubat 2017 itibariyle satılık konutların ortalama metrekare fiyatı 4 bin 500 lira. İlde son bir yıllık artış yüzde 20 oranında. Diğer büyükşehirler de durum aynı. Satılık konutların fiyatları artmaya devam ediyor. Peki bu durumda ev sahibi olmak hayalden öteye geçemeyecek mi? Ev sahibi olmak imkansız mı?

Kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün mü?

Konut fiyatlarında artış sürüyor. Fiyatlardaki artış ev sahibi olmanın hayalini kuranları olumsuz etkiliyor. Ancak konut kredisi kullanarak ev sahibi olunabiliyor. Ev sahibi olmak isteyenler için bankaların sunduğu konut kredileri önemli bir fırsat sunuyor. Uygun konut kredisi kullanarak kira öder gibi ev sahibi olunuyor. Yani konut kredileri kira öder gibi ev sahibi olmayı mümkün kılıyor. Peki kira öder gibi konut sahibi nasıl olunur?

Kira öder gibi konut nasıl alınır?

Kira öder gibi ev sahibi olmak için yapılması gerekenler bulunuyor. Öncelikle kira öder gibi ev sahibi olmak için; konut kredisi veren bankalara başvurmak gerekiyor. Ancak bunun için önceden bazı hazırlıkların yapılması ve iyi bir araştırma yapılması gerekiyor.

- Satın alınacak evin en fazla yüzde 80’ine denk gelecek şekilde konut kredisi kullanılabiliyor. Bu nedenle yüzde 20’lik bölüm için peşinat olması, birikim yapılması gerekiyor. Yani yüzde 20 oranında bir peşinat olması gerekiyor. Yasal olarak peşinat olmadan konut kredisi kullanmak mümkün değil. Ancak bazı durumlarda konutun tamamına kredi kullandırılıyor. Yani satın alacağınız evin yüzde 100’üne kadar konut kredisi kullanılması mümkün oluyor. Peşinat olmadan istenilen taksitler belirlenebiliyor. Ancak evin tamamına kredi kullanılması durumunda toplam maliyet artıyor.

- Bankalar tüketicilere konut kredisi ürünü sunuyor. Bu seçenekler arasında en uygun konut kredisini belirlemek gerekiyor. Böylece en uygun faiz oranını ve vadeyi belirleyerek ev sahibi olunabiliyor. Bütçeye uygun doğru kredi ürünün belirlenmesi toplam maliyetin düşmesini de sağlıyor. Ancak bunu için de kredi ürünlerini araştırmak ve doğru ürüne ulaşmak gerekiyor.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Arkitera Genç Mimar Ödülü 2017
  Arkitera Genç Mimar Ödülü 2017

  Nitelikli ürünler veren genç mimarların tanınmasını sağlamak ve çalışmalarının değer bulması için düzenlenen Arkitera Genç Mimarlık ödülleri için son başvuru tarihi 15 Eylül olarak açıklandı.

 • Bulvar Loft kampanyasında son gün 18 Haziran
  Bulvar Loft kampanyasında son gün 18 Haziran

  Türkiye’nin inşaat devi Akfen İnşaat, İstanbul Levent ve Ankara İncek’ten sonra hayata geçirdiği üçüncü Loft markalı projesi olan Bulvar Loft’un lansmanında verdiği %32’lik kar garantisi üzerine son bir fırsat kampanyası başlatıyor.

 • Tapuya giderken gerekli evraklar
  Tapuya giderken gerekli evraklar

  Gayrımenkul alım satımları uzun zaman alabilen ve karmaşık işlemlerdir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün yoğunluğu nedeniyle de eğer önceden bilgilenmez ve hazırlık yapmazsanız çok zaman kaybedebilirsiniz.

 • Kiracı İle Ev Sahibi Arasında Kalan Emlakçıların Mağduriyetine Son
  Kiracı İle Ev Sahibi Arasında Kalan Emlakçıların Mağduriyetine Son

  Kiracının, kirayı ödememesi halinde mülk sahiplerinin haklarını koruma altına alan yeni bir uygulama hayata geçti. Kiracıya kefil olan uygulama kapsamında, mülk sahiplerinin ödenmeyen kiraları karşılanarak, maddi zarara uğraması önlenecek. Öte yandan, ev sahibi ile kiracı arasında kalan emlakçıların mağduriyetine de son verilmiş olacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.