|   |   | 

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün mü? Kira öder gibi konut nasıl alınır?

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Herkesin hayalini ev sahibi olmak süslüyor. Ancak ev fiyatları sürekli artıyor. Ev fiyatlarındaki artış verilere de yansıyor. Özellikle büyükşehirlerdeki fiyat artışı dikkat çekiyor. Hürriyet Emlak Şubat 2017 Emlak Endeksi’ne göre Türkiye genelinde satılık konutların ortalama metrekare fiyatı son bir yılda yüzde 10 oranında artış gösteriyor ve 2 bin 742 lirayı buluyor. İstanbul'da ise Şubat 2017 itibariyle satılık konutların ortalama metrekare fiyatı 4 bin 500 lira. İlde son bir yıllık artış yüzde 20 oranında. Diğer büyükşehirler de durum aynı. Satılık konutların fiyatları artmaya devam ediyor. Peki bu durumda ev sahibi olmak hayalden öteye geçemeyecek mi? Ev sahibi olmak imkansız mı?

Kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün mü?

Konut fiyatlarında artış sürüyor. Fiyatlardaki artış ev sahibi olmanın hayalini kuranları olumsuz etkiliyor. Ancak konut kredisi kullanarak ev sahibi olunabiliyor. Ev sahibi olmak isteyenler için bankaların sunduğu konut kredileri önemli bir fırsat sunuyor. Uygun konut kredisi kullanarak kira öder gibi ev sahibi olunuyor. Yani konut kredileri kira öder gibi ev sahibi olmayı mümkün kılıyor. Peki kira öder gibi konut sahibi nasıl olunur?

Kira öder gibi konut nasıl alınır?

Kira öder gibi ev sahibi olmak için yapılması gerekenler bulunuyor. Öncelikle kira öder gibi ev sahibi olmak için; konut kredisi veren bankalara başvurmak gerekiyor. Ancak bunun için önceden bazı hazırlıkların yapılması ve iyi bir araştırma yapılması gerekiyor.

- Satın alınacak evin en fazla yüzde 80’ine denk gelecek şekilde konut kredisi kullanılabiliyor. Bu nedenle yüzde 20’lik bölüm için peşinat olması, birikim yapılması gerekiyor. Yani yüzde 20 oranında bir peşinat olması gerekiyor. Yasal olarak peşinat olmadan konut kredisi kullanmak mümkün değil. Ancak bazı durumlarda konutun tamamına kredi kullandırılıyor. Yani satın alacağınız evin yüzde 100’üne kadar konut kredisi kullanılması mümkün oluyor. Peşinat olmadan istenilen taksitler belirlenebiliyor. Ancak evin tamamına kredi kullanılması durumunda toplam maliyet artıyor.

- Bankalar tüketicilere konut kredisi ürünü sunuyor. Bu seçenekler arasında en uygun konut kredisini belirlemek gerekiyor. Böylece en uygun faiz oranını ve vadeyi belirleyerek ev sahibi olunabiliyor. Bütçeye uygun doğru kredi ürünün belirlenmesi toplam maliyetin düşmesini de sağlıyor. Ancak bunu için de kredi ürünlerini araştırmak ve doğru ürüne ulaşmak gerekiyor.

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bilecik’te 2017 Şubat Ayında 373 Konut Satıldı
  Bilecik’te 2017 Şubat Ayında 373 Konut Satıldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, Bilecik genelinde konut satışları 2017 Şubat ayında, 2016 Şubat ayına göre yüzde 35,1 oranında artarak 373 adet oldu.

 • Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Değişiyor!
  Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Değişiyor!

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğini sil baştan değiştirmeye hazırlanıyor. Hazırlanan yönetmelik taslağına göre İstanbul, Ankara gibi büyükşehirler başta olmak üzere imar planlarına aykırı şekilde yapılan yükseklik, yoğunluk artışları yeni dönemde mümkün olmayacak.

 • Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor
  Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor

  Akfen Holding tarafından 1,1 milyar liralık yatırımla hayata geçirilen Isparta Şehir Hastanesinin resmi açılışı bugün yapılacak.

 • Eskişehir'de Konut Satışı Arttı
  Eskişehir'de Konut Satışı Arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Eskişehir'deki konut satışları 2016'nın şubat ayına göre artış gösterdi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.