|   | 

Konut Projeleri Vitrini


Şehirlerine göre konut projeler

Emlak Haberleri

Konut Projeleri Hakkında Genel Bilgi

Yeni konut projeleri Türkiye'nin dört bir yanında inşa ediliyor. Eskilerden kalma binalar, apartmanlar, şimdilerde yerlerini gökdelenlere, sitelere ve rezidanslara bırakıyor. İnsanlar teker teker bu eski yaşam alanlarını terk ederek daha lüks, daha güvenli ve konforlu olan yeni yapılara taşınıyor.

Türkiye’deki konut projeleri, sosyal aktivite alanları, güvenliği, havuzu, otoparkı ve spor alanları ile aileniz ve sevdiklerinizle birlikte güvenli ve sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralarken, ülke insanının da konut projeleri ne olan bakış açısını değiştirdi. Bu durum konut üreticisi firmaları da etkisi altına aldı demek yanlış olmaz.

Zira konut geliştiricisi büyük firmalara baktığınızda, artık konutun insanlara sadece “barınma ihtiyacını karşılamak”tan fazlasını sunması gerektiği anlayışının ve lüks yaşamın herkesin hakkı olduğunu düşündüklerini ve dile getirdiklerini görebilirsiniz. Bu anlayışın olumlu ve güzel taraflarını hayata geçirilen yeni yaşam alanlarında görmek mümkünken, konut fiyatlarındaki hızlı yükseliş ise bu anlayışın negatif etkisi olarak değerlendirilebilir.

Yine de birbirinden farklı mimarı anlayış ile tasarlanan yeni konut projeleri adeta eskinin düz mantıkla inşa edilmiş binalarından ne kadar farklı olduklarını adeta gözümüzün önüne seriyorlar. İçinde barındırdığı AVM'sinden kuaförüne, kuru temizlemesinden bankasına kadar günlük hayatta ihtiyaç duyabileceğiniz tüm gereksinimleri birkaç dakika uzağınıza getiren firmalar, aynı zamanda şehrin ve insanların yaşamlarında bambaşka bir soluk getiriyor.

Türkiye geneline bakıldığında en fazla markalı konut projesi nin başta İstanbul olmak üzere Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde olduğu hemen dikkat çekmektedir. Büyük şehirlerde çok fazla konut üretilmesinin başlıca sebeplerine bakıldığında barınma ihtiyacının karşılanmasının yanı sıra gayrimenkul yatırımcıları nın çok büyük bir ekonomi yaratmasının da etkisinin çok yüksek olduğu görülmektedir.

Ayrıca TOKİ, Kiptaş ve Emlak Konut GYO büyük şehirler dışında Anadolu’nun dört bir köşesinde hem insanların barınma ihtiyacını hem de yatırımcıların ilgisini çekecek markalı konut projeleri üretmektedir. Bu projelerin tüm detaylarına 3DKonut.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.