|   |   | 

Modern Şehir Anlayışı Brooklyn Park

Yeni Fikirtepe’nin modern bir anlayışla şehir planı yapıldı.

Modern Şehir Anlayışı Brooklyn Park

Bağdat caddesi ve çevresinde emlak fiyatlarının aşırı artması ve Anadolu yakasında merkezi konumda benzeri alternatif olmamasından dolayı başlatılan kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde Yeni fikirtepe’nin şehir planı uluslararası bir mimari firmaya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yaptırıldı.
 
Modern şehircilik planları New York gibi örneklerde şehirlerin belirli bir ölçeğe geldikten sonra sağlıklı büyümesini sağlamak için veya Dubai’de olduğu gibi ekonomik büyüme için yapılmaktadır.Yeni Fikirtepe şehir planı ise Bağdat caddesi ve çevresinde emlak fiyatlarının aşırı artması ve binaların günümüzün ihtiyaçlarına cevap verememesinden dolayı tasarlandı. 
 
Yeni Fikirtepe’de avlulu şekilde inşa edilecek olan binaların içine girildikten tüm ihtiyaçların giderilmesi mümkün olacak. Buna ek olarak yıllardan beri bu bölgeye yapılan ulaşım altyapı yatırımlarının daha verimli şekilde kullanılmaktadır.
 
İLK ÇAĞLARDAN BERİ MERKEZ
 
Khalkedon (Kadıköy) M.Ö. 675 yılında Fenikeliler tarafından bugünkü Fikirtepe ve Moda’nın olduğu bölgede kurulmuştur.Bölgenin stratejik konumundan dolayı buraya yerleşen Fenikeliler Roma imparatoru Constantin’in gelişine kadar önemli bir ticaret kolonisi olarak tarihte yer aldılar.Osmanlı döneminde ise dönemim fikir alimlerinin yaşadığı bölge olduğu için Fikirtepe adını aldı.
 
MODERN ŞEHİR PLANI
 
Yeni Fikirtepe’nin şehir planı yapılırken sadece duvarlar ile çevrili bir lüks semti olmak yerine çevresi ile bütünleşerek yaşayan bir şehir olacak şekilde planlamıştır. Hemen 5 dakika mesafede, Sahil yolu, Kadıköy  çarşısı, Bağdat Caddesi, Kalamış Marina ve Fenerbahçe Parkı gibi şehrin en önemli cazibe merkezleri çevresinde yer almaktadır.
 
En büyük avantajı ise ulaşım ağlarına yakınlığından dolayı özellikle iş saatlerinde bu cazibe merkezlerindeki trafik sıkışıklıklarından arınmış olmasıdır.
 
MÜKEMMEL ULAŞIM BAĞLANTILARI
 
Yeni Fikirtepe E5 VE TEM otobanlarının hemen yanında, iki adet Metro İstasyonu, Metrobüs ve Marmaray bağlantısı ve 2016 yılında açılacak olan Avrasya Oto Tünelinin  hemen girişinde bulunmaktadır.Istanbul şehrinin iki ucu ve tarihi yarımada arasında en kolay ulaşım bağlantısı olan bir konuma sahiptir.
 
Yeni Fikirtepe Anadolu yakasında hem alışveriş caddesi ve hem de iki ucunda AVM’ler olan tek bölgesi olma özelliğini taşımaktadır.Yeni FikirtepePark Bulvarı, Bağdat caddesine alternatif bir yürüme yolu oluşturuken, Anadolu yakasının en iyi AVM’leri çevresinde yer almaktadır.
 
Anadolu yakasının en yeni yerleşim bölgesi olan Yeni Fikirtepe’de farklı modern mimari tasarımlar görücüye çıkmaktadır.Marka projeleri ile Fikirtepe uzun yıllar şehrin merkezinde önemli bir konumu olacağı tartışılmazdır.
 
140 BİN NÜFUSLU YENİ BİR KENT
 
Yeni Fikirtepe toplam 1.3 milyon metre kare arazi üzerine kuruluyor. Bina yükseklikleri 80 metre ile sınırlanmış durumda. Binaların oturum alanı ise sadece yüzde 15’e geliyor.Yeni Fikirtepe’nin yüzde 25’i yeşil alanlara ayrılmış. Yeni Fikirtepe 4 milyon metrekare inşaat kapasitesi ile, 140.000 kişinin yaşayacağı, 60.000 kişinin çalışacağı yeşili bol, geniş bulvarları ve yolları ile modern bir kente dönüşecek. 
 
Yeni Fikirtepe’de, Brooklyn Parkise mimarisi ve donatılarıyla bölgenin merkezini oluşturacak.
 
Projeye gelen yoğun ilgi olduğunu söyleyen Selimoglu Group Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Selimoğlu; yıllardır Anadolu Yakası’nda merkezi lokasyona sahip projelere ciddi bir talep olduğunu, fakat hep şehrin çevresinde projeler yapılabildiğini, ilk defa bu kadar merkezi bir konumda bir projenin yüksek olmayan fiyatlarla satışa sunulduğunu söyledi. Çok ciddi bir talep gördüklerini ekleyen Selimoğlu, kısa bir süre içerisinde lansman sonrası fiyatların artacağını belirtti. Satış fiyatlarının 379.000 TL’den başladığını söyleyen Hızır Selimoğlu, caddenin yeni generasyonu için Yeni Fikirtepe’yi adres gösterdi.
 
Pana Yapı’nınYönetim Kurulu Başkanı Kürşat Ufuk, Brooklyn Park projesi üzerinde 2 yıldan fazla çalıştıklarını, mimarisi ve sunacağı yaşam şekli ile uluslararası başarılara da imza atacağına emin olduklarını dile getirdi. Tarihi yarımadaya yeni inşa edilen ulaşım altyapısı ile en yakın projelerden birisi olduğunu belirten Kürşat Ufuk; dünyanın farklı yerlerinden de talepler aldıklarını belirtti.
 
Projemizde sadece bina yok, yaşam var diyen Kürşat Ufuk, deniz havası, deniz kokusu almak istiyorsanız, Bağdat caddesinin tepe noktasında yer alan Brooklyn Park projesine tüm İstanbul’luları davet etti. milliyet.com.tr

Emlak Haberleri

Brooklyn Park Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • Kiracı İle Ev Sahibi Arasında Kalan Emlakçıların Mağduriyetine Son
    Kiracı İle Ev Sahibi Arasında Kalan Emlakçıların Mağduriyetine Son

    Kiracının, kirayı ödememesi halinde mülk sahiplerinin haklarını koruma altına alan yeni bir uygulama hayata geçti. Kiracıya kefil olan uygulama kapsamında, mülk sahiplerinin ödenmeyen kiraları karşılanarak, maddi zarara uğraması önlenecek. Öte yandan, ev sahibi ile kiracı arasında kalan emlakçıların mağduriyetine de son verilmiş olacak.

  • Evinizi kiralamadan önce yapmanız gerekenler
    Evinizi kiralamadan önce yapmanız gerekenler

    Evinizi kiraya vermeye karar verdiniz ve bunun için sadece ilan vermenizin yeterli olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Konut ya da işyerinizi kiraya vermeden önce yapmanız gerekenleri sizin için derledik.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.