|   |   | 

Bodrum Konut Projeleri Vitrini


Bodrum Projeler Haritası

Bodrum Konut Projeleri

Bodrum, Muğla ili'nin 12 ilçesinden biridir. Bodrum günümüzde önemli bir turizm merkezi olması ile anılmaktadır ki bunda Bodrum'un kendine has bazı özellikleri olması etkilidir. Bodrum sadece Türkiye'de değil dünyada da turizm açısından bilinen bir ilçedir.

Bodrum, Muğla ili'nin batısında yer alır. Bodrum topraklarının büyük çoğunluğu kendi adını taşıyan bir yarımada içerisinde bulunmaktadır. Bordum kuzey, batı ve güneyden Ege Denizi ile çevrelenmiştir. Doğusundaki Milas hariç herhangi bir idari sınırı yoktur.

Bodrum'un antik çağdaki adı Halikarnassos'dur. Türkçe Halikarnas olarak okunmuştur. Aziz Petrus Kalesi (Castle of St. Peter) adı verilen kale ile birlikte şehrin Aziz Petrus'a adanmasıyla şehre Petrium adı verilmiştir. Bu isim zaman içerisinde önce petrum sonra potrum ve en sonunda Bodrum olarak okunur olmuştur.

Muğla Bodrum Gayrimenkul Yatırım Analizi

Bodrum Konut (Ev) Satış Fiyatları

Muğla Bodrum’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 4 yılda % 51 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 233.000 TL seviyesinde olan Bodrum satılık konut fiyatları, 2014 yılının Temmuz ayına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 308.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Bodrum satılık daire fiyatları, 2014 yılının kalan kısmında kısmi bir düşüş yaşayarak yeniden 290.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2015 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Bodrum satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de sürdürmüş ve 354.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Bodrum Konut (Ev) Kira Fiyatları

Muğla Bodrum’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 4 yılda % 61 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 1.125 TL seviyesinde olan Bodrum kiralık konut fiyatları, 2014 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 1.458 TL seviyesine ulaşmıştır. 2014 yılı boyunca değişmeyen Bodrum kiralık ev fiyatları, aynı fiyat seviyesinde kalmıştır. 2015 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de devam ettiren Bodrum kiralık daire fiyatları, 1.818 TL seviyesine ulaşmıştır.

Bodrum Yatırım Geri Dönüş Süresi

Muğla Bodrum’da yaklaşık olarak 155.000 kişi yaşamaktadır. Bodrum’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 yaş ile 45 yaş aralığındadır. Bodrum’da yaşayanların yüzde 63’lük kısmı evli kalan yüzde 37’lik kısmı ise bekârdır. Bodrum bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A+) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

Muğla Bodrum’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 16 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Bodrum’da Ulaşım

Bodrum, dünyaca ünlü bir tatil beldesi olması nedeniyle gelişmiş ulaşım imkanlarına sahiptir. Şehrin hava ulaşımı Milas-Bodrum Havalimanı üzerinden sağlanmaktadır. Bodrum’a uzaklığı 32 km.'dir. Bodrum'da üç büyük marina ve kruvaziyer yanaşma iskelesi de mevcuttur. Marinaların ilk yapılanı Bodrum merkezde bulunan Milta marinadir. İkinci marina Turgutreis beldesinde bulunan D Marin ve üçüncüsü Yalıkavak beldesinde bulunan Palmarina'dır.

Bodrum önemli bir karayolu kavşağında bulunmaz. Bodrum'a karayoluyla ulaşım Milas üzerinden çift şeritli asfalt yol ile sağlanmaktadır.

Bodrum’daki Konut Projeleri

Bodrum’da birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Bodrum’da bulunan 30’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

 

Bodrum Konut Projeleri

daha fazla yükle

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.