|   |   | 

Milas Konut Projeleri Vitrini

Milas Projeler Haritası

Milas Konut Projeleri

Milas Muğla ilinin ikinci büyük yerleşim bölgesidir. Sodra Dağının eteklerinde kendi adıyla anılan ova üzerinde kurulmuştur. Arkeolojik araştırmalara göre kentin kuruluşu İ.Ö 1.bine kadar uzanmaktadır. Adını rüzgarlar tanrısı Ailos'un soyundan gelen Mylasos'dan alan Milas, önce Karia'nın sonra Menteşe Beyliği'nin başkentliğini yapmıştır.
 
Milas'ın antik ismi Mylasos ya da Mylasa'dır. Tüm Karia'nın ulusal tanrısı Zeus Karios Mabedi'nin yer aldığı Milas, Kariaların haç yeri durumunda idi . Her yanı mermerlerle kaplı olan kent, haklı olarak "Mabetler Şehri" adını almı?tır Kesintisiz 3 bin yıllık kültür birikiminin izlerini Milas'ın her yerinde görmek mümkündür. Milas'ın sınırları içinde 27 antik kentin kalıntıları vardır.
 
Bunlardan İasos, Labrabda, Euromos ve Heraklia ziyaret edebilecek olanlarıdır. Ayrıca Milas başka tarihi değerlere de sahiptir. Milas sırasıyla Karia, Bizans, Selçuklu, Menteşe Beyliği ve Osmanlı Uygarlıklarını yaşamıştır. Milas Ege Deniz'inin iki önemli körfezi olan Gökova ve Mandalya Körfezi'ndeki kıyılarıyla yat turizmi açısından önemli bir konuma sahiptir. Kaptan Cousteau buraları gördükten sonra "Dünyada cennet arayan Gökova'da bulur" demiştir. Uluslar arası Milas Havaalanı Milas'a ulaşmanın en kolay yoludur.

Muğla Milas Gayrimenkul Yatırım Analizi

Milas Konut (Ev) Satış Fiyatları

Muğla Milas’ta 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 4 yılda % 24 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 105.000 TL seviyesinde olan Milas satılık konut fiyatları, 2014 yılının Temmuz ayına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 133.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Milas satılık daire fiyatları, 2014 yılının kalan kısmında sert bir düşüş yaşayarak 109.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2015 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Milas satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de sürdürmüş ve 130.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Milas Konut (Ev) Kira Fiyatları

Muğla Milas’ta 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 4 yılda % 40 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 400 TL seviyesinde olan Milas kiralık konut fiyatları, 2014 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 500 TL seviyesine ulaşmıştır. 2014 yılı başlarında kısmi bir düşüş yaşan Milas kiralık ev fiyatları, 468 TL seviyesine gerilemiştir. 2015 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de devam ettiren Milas kiralık daire fiyatları, 562 TL seviyesine ulaşmıştır.

Milas Yatırım Geri Dönüş Süresi

Muğla Milas’ta yaklaşık olarak 132.000 kişi yaşamaktadır. Milas’taki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 yaş ile 55 yaş aralığındadır. Milas’ta yaşayanların yüzde 69’luk kısmı evli kalan yüzde 31’lik kısmı ise bekârdır. Milas bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

Muğla Milas’ta 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 19 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Milas Emlak Haberleri

Milas Konut Projeleri

daha fazla yükle

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.