|   |   | 

Narlıdere'de Dönüşüme Batur'dan Garanti

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Atatürk ve 2.İnönü mahallelerinde düzenlenen kentsel dönüşüm toplantılarına katıldı. Başkan Batur net konuştu: ‘Hiçbir gecekondu sahibi ilave ücret ödemeyecek'' dedi.

Narlıdere'de Dönüşüme Batur'dan Garanti

Başkan Batur, Narlıdere’de kentsel dönüşümün uygulanacağı mahalleler olan Atatürk ve 2.inönü Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Kentsel dönüşüm süreci ile ilgili vatandaşın kafasında oluşan soruları yanıtlamak ve dönüşümü anlatmak için dönüşüm mahallelerinin meydanlarına giden Başkan Batur: ‘Barınma hakkınızın siyaset malzemesi olmasına izin vermeyin’ dedi. Seçim sürecine girildiğini hatırlatan Batur: “Her şeyden önce şunu belirtmeliyim ki, bu toplantı siyasi bir amaçla düzenlenmiş toplantı değildir. Biz Narlıdere Belediyesi olarak yıllardır kentsel dönüşümü yapan ve hiçbir insanımızı mağdur etmeyen bir belediyeyiz. Kentsel dönüşümle oluşacak rantın hiçbir şekilde politika malzemesi yapılmasına müsaade etmeyin. Seçim süreci başlangıcından önce kentsel dönüşümle ilgili bazı kararlar alındı. Mahalle temsilcileriyle toplantılar yaptık. Temsilcilerinizi bilgilendirdik. Aday adaylığı sürecim uzun sürdüğünden dolayı adaylığımız açıklanana kadar bekledik ve böyle bir toplantıyı sizinle şimdi gecikmeli de olsa gerçekleştiriyoruz” dedi.

Narlıdere’de kentsel dönüşüm sürecinin 2011 yılında başladığını hatırlatan Batur: ‘Biz bu yetkiyi almasaydık Karşıyaka ve Karabağlar’da olduğu gibi TOKİ gelecek ve vatandaşla hiçbir toplantı yapmadan kaderinize razı olacaktınız. Biz sürecinde en başından beri sizinle ve diğer dönüşüm mahalleleri olan 2.İnönü, Çatalkaya, Narlı mahalleleriyle toplantılar yaptık. Bugün geldiğimiz nokta şudur: En başından beri söylediğim bir şeyi yeniden söylemek istiyorum. Halk istemezse hiç bir şey olmaz. Biz kendi kafamıza göre, sizinle ortak karar almadan hiçbir şey yapmayacağız. Sizin aranızda seçeceğiniz temsilcilerle yapacağız’ dedi.

Kentsel dönüşümle ilgili ilk önce ön çalışmaların yapılması gerektiğini söyleyen Batur vatandaşlara süreci şöyle özetledi: ‘İlk önce tespitler yapılacak. Yani nerede inşaat yapılacak, zeminin nerede daha uygun olduğu tespit edilecek. Bu hazırlık 5 ay sonra tamamlanacak. Daha sonra imar planı yapılacak. Bu alan içerisinde olan ve bu alan dışında özel mülkiyette olan gecekonduların hepsi, bu projenin içinde yer alacak. Hak sahibi olan hiçbir gecekondu sahibi ilave ücret ödemeyecek. Bu konu sürekli suistimal ediliyor. Ben bir kez daha tekrar ediyorum. Hak sahibi olan hiçbir gecekondu sahibi ilave ücret ödemeyecek. Kentsel dönüşümle ilgili yapılacak her işlem aranızda çıkan komite ile birlikte size aktarılacak, bilgilendirileceksiniz. Diğer önemli bir konu da; ön çalışmalar tamamlandığında bu mahallenin sakinleri dönüşümü belediye mi yapsın, müteahhitler mi yapsın, siz kendi aranızda kooperatif mi kurup yaptıracaksınız. bunu kendi içinizde referandum düzenleyerek kararlaştıracaksınız. Biz de sizin alacağınız karara göre hareket edeceğiz. Çalışmaların tamamlanması için önümüzde 5 aylık bir süreç var. Bu 5 ayın sonunda kendi kararınızı kendiniz vereceksiniz’

Başkan Batur sözlerini şöyle tamamladı: ‘Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, kime oy atarsanız atın, bu projeyi başından sonuna kadar sizin içinizden seçeceğiniz temsilcilerle birlikte uyum içeresinde yöneteceğiz. Kentsel dönüşüm zorlu bir süreçtir. Birbirimizi anlayarak, birbirimizi dinleyerek ve uzlaşarak bunu başarabiliriz. Halk içinde olmadığı sürece ben ve Narlıdere Belediyesi tek başına hiçbir şey yapamayız’

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Kayseri'de kentsel dönüşüm konutlarının temeli atıldı 
  Kayseri'de kentsel dönüşüm konutlarının temeli atıldı 

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Kazım Karabekir Mahallesinde başlatılan çalışma için 184 konutun temel atma törenine katıldı. Bakan Özhaseki ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan 248 kişi için 248 bin fidan dikimi törenine katıldı.

 • Siirt kentsel dönüşümle tanışıyor
  Siirt kentsel dönüşümle tanışıyor

  Daha önce Güneydoğu Anadolu bölgesinde Mardin Yeşilli için hazırladığı Riskli Alan teklifi Bakanlar Kurulunca onaylanarak Mardin’de dönüşümün kapısını açan İmpo İmar ekipleri, bir kez daha bölgedeydi.

 • Modern Sahabiye İçin Yıkım Sürüyor
  Modern Sahabiye İçin Yıkım Sürüyor

  Büyükşehir Belediyesi’nin ve ülkemizin önemli kentsel dönüşüm projelerinden Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Seher Sokak’taki binaların yıkımına başlandı.

 • Sanayi Sitelerinin Taşınması Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak
  Sanayi Sitelerinin Taşınması Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak

  Sanayi Bakanlığı'nın görevlerinin yeniden belirlenmesiyle yerleşim alanları içinde kalan sanayi sitelerinin taşınması bir kez daha gündeme gelirken, iş adamları böylece hem kentteki arsa sıkıntısının çözümü hem de kentsel dönüşümün hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini dikkat çekti.

 • Kentsel Dönüşüm'de Herkes Elini Taşın Altına Koysun
  Kentsel Dönüşüm'de Herkes Elini Taşın Altına Koysun

  Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm kapsamında yıkımı gerçekleştirilerek yeniden inşa edilecek konutların temel atma törenine katılan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kentsel dönüşümün bir fırsat olduğunu belirterek, "Herkes taşın altına elini koysun, bu fırsatı değerlendirmeye devam etsin” dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.