|   |   | 

Narlıdere'de Dönüşüme Batur'dan Garanti

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Atatürk ve 2.İnönü mahallelerinde düzenlenen kentsel dönüşüm toplantılarına katıldı. Başkan Batur net konuştu: ‘Hiçbir gecekondu sahibi ilave ücret ödemeyecek'' dedi.

Narlıdere'de Dönüşüme Batur'dan Garanti

Başkan Batur, Narlıdere’de kentsel dönüşümün uygulanacağı mahalleler olan Atatürk ve 2.inönü Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Kentsel dönüşüm süreci ile ilgili vatandaşın kafasında oluşan soruları yanıtlamak ve dönüşümü anlatmak için dönüşüm mahallelerinin meydanlarına giden Başkan Batur: ‘Barınma hakkınızın siyaset malzemesi olmasına izin vermeyin’ dedi. Seçim sürecine girildiğini hatırlatan Batur: “Her şeyden önce şunu belirtmeliyim ki, bu toplantı siyasi bir amaçla düzenlenmiş toplantı değildir. Biz Narlıdere Belediyesi olarak yıllardır kentsel dönüşümü yapan ve hiçbir insanımızı mağdur etmeyen bir belediyeyiz. Kentsel dönüşümle oluşacak rantın hiçbir şekilde politika malzemesi yapılmasına müsaade etmeyin. Seçim süreci başlangıcından önce kentsel dönüşümle ilgili bazı kararlar alındı. Mahalle temsilcileriyle toplantılar yaptık. Temsilcilerinizi bilgilendirdik. Aday adaylığı sürecim uzun sürdüğünden dolayı adaylığımız açıklanana kadar bekledik ve böyle bir toplantıyı sizinle şimdi gecikmeli de olsa gerçekleştiriyoruz” dedi.

Narlıdere’de kentsel dönüşüm sürecinin 2011 yılında başladığını hatırlatan Batur: ‘Biz bu yetkiyi almasaydık Karşıyaka ve Karabağlar’da olduğu gibi TOKİ gelecek ve vatandaşla hiçbir toplantı yapmadan kaderinize razı olacaktınız. Biz sürecinde en başından beri sizinle ve diğer dönüşüm mahalleleri olan 2.İnönü, Çatalkaya, Narlı mahalleleriyle toplantılar yaptık. Bugün geldiğimiz nokta şudur: En başından beri söylediğim bir şeyi yeniden söylemek istiyorum. Halk istemezse hiç bir şey olmaz. Biz kendi kafamıza göre, sizinle ortak karar almadan hiçbir şey yapmayacağız. Sizin aranızda seçeceğiniz temsilcilerle yapacağız’ dedi.

Kentsel dönüşümle ilgili ilk önce ön çalışmaların yapılması gerektiğini söyleyen Batur vatandaşlara süreci şöyle özetledi: ‘İlk önce tespitler yapılacak. Yani nerede inşaat yapılacak, zeminin nerede daha uygun olduğu tespit edilecek. Bu hazırlık 5 ay sonra tamamlanacak. Daha sonra imar planı yapılacak. Bu alan içerisinde olan ve bu alan dışında özel mülkiyette olan gecekonduların hepsi, bu projenin içinde yer alacak. Hak sahibi olan hiçbir gecekondu sahibi ilave ücret ödemeyecek. Bu konu sürekli suistimal ediliyor. Ben bir kez daha tekrar ediyorum. Hak sahibi olan hiçbir gecekondu sahibi ilave ücret ödemeyecek. Kentsel dönüşümle ilgili yapılacak her işlem aranızda çıkan komite ile birlikte size aktarılacak, bilgilendirileceksiniz. Diğer önemli bir konu da; ön çalışmalar tamamlandığında bu mahallenin sakinleri dönüşümü belediye mi yapsın, müteahhitler mi yapsın, siz kendi aranızda kooperatif mi kurup yaptıracaksınız. bunu kendi içinizde referandum düzenleyerek kararlaştıracaksınız. Biz de sizin alacağınız karara göre hareket edeceğiz. Çalışmaların tamamlanması için önümüzde 5 aylık bir süreç var. Bu 5 ayın sonunda kendi kararınızı kendiniz vereceksiniz’

Başkan Batur sözlerini şöyle tamamladı: ‘Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, kime oy atarsanız atın, bu projeyi başından sonuna kadar sizin içinizden seçeceğiniz temsilcilerle birlikte uyum içeresinde yöneteceğiz. Kentsel dönüşüm zorlu bir süreçtir. Birbirimizi anlayarak, birbirimizi dinleyerek ve uzlaşarak bunu başarabiliriz. Halk içinde olmadığı sürece ben ve Narlıdere Belediyesi tek başına hiçbir şey yapamayız’

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Anbar'da 260 Dairelik Konutların Temeli Atılacak
  Anbar'da 260 Dairelik Konutların Temeli Atılacak

  Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kentsel Dönüşüm Projesi ve Uygulaması kapsamında Anbar bölgesinde 260 dairelik sosyal konutların temelinin 28 Nisan 2017 Cuma günü saat 13.30’da düzenlenecek tören ile temelinin atılacağını söyledi.

 • Van’da 1065 Konutta Dönüşüm Sağlandı
  Van’da 1065 Konutta Dönüşüm Sağlandı

  Van Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mahsum Semerci, ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ kapsamında Van’da bin 65 bağımsız konut ve 362 iş yerinde dönüşüm sağlandığını belirterek, bu kapsamda 3 milyon 500 bin TL kira desteği verdiklerini söyledi.

 • Yunusemre Modern Bir Şehir Merkezi Kuracak
  Yunusemre Modern Bir Şehir Merkezi Kuracak

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Laleli ve Mesir mahallelerinde gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm için hak sahiplerini bilgilendirmeye devam ediyor.

 • Bursa Çamlık Sitesinde Yıkımlar Başladı!
  Bursa Çamlık Sitesinde Yıkımlar Başladı!

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Nilüfer İlçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki Çamlık Sitesi’nde dönüşüm başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da kentsel dönüşümün önemli olduğunu söyledi..

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.