|   |   | 

Nidakule Ataşehir'in İlk Etabı Satışta

Tahincioğlu, İstanbul Finans Merkezi'ne komşu Nidakule Ataşehir'in ilk etabını satışa çıkardı. 600 milyon ciro hedefi olan projede metrekare fiyatları 5 bin 500 liradan başlıyor

Nidakule Ataşehir'in İlk Etabı Satışta

Tahincioğlu Gayrimenkul, Emlak Konut GYO işbirliğiyle Ataşehir'de inşa ettiği A Plus ofis projesi Nidakule Ataşehir'in ilk etabını satışa çıkardı. KDV dahil 600 milyon lira ciro hedefi bulunan projede metrekare fiyatları 5 bin 500 liradan başlıyor. Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, "Bölgede metrekare fiyatları 15 bin lira seviyesinde. Biz 5 bin 500 liradan satışa çıktık. Amacımız tüketiciye kazandırmak" diye konuştu. Nidakule Ataşehir Kuzey'in toplam 13 bin 20 metrekare alanda inşa edildiğini söyleyen Tahincioğlu, alanları 135 ila 1.150 metrekare arasında modüler sistemde inşa edilen 190 ofis ve 21 ticari üniteden oluşan projenin tamamlandığında en az yüzde 50 prim yapacağını söyledi. Ofis, AVM, konut ve otel yatırımlarındaki tecrübelerini yeni yatırımlarına da aktaracaklarını anlatan Özcan Tahincioğlu, bu yıl iki projeyi daha satışa çıkaracaklarını kaydetti. 

3 SENE SONRA GYO OLURUZ 
Tahincioğlu, "Yeni yatırımlarımız da Nidakule markasıyla satışa çıkacak. Yıl sonuna doğru lanse edeceğiz" diye konuştu. Bugüne kadar yaklaşık 1.5 milyon metrekare inşaat yaptıklarını söyleyen Tahincioğlu, halka açılacaklarının sinyallerini verdi. Tahincioğlu, "Portföyümüzde otel, AVM ve konut var. Son dönemde ofis yatırımlarına ağırlık verdik. Konjonktüre bağlı olarak üç yıl içinde halka arz yapabiliriz" dedi. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da İstanbul Finans Merkezi'ne komşu olan proje için arsa payı olarak idareye yüzde 36.2 oranında 190 milyon 231 bin lira taahhüt edildiğini söyledi. Emlak Konut'un 2013'te 15 bin konut hedefini aştığını söyleyen Kurum, bu yıl 10 bin konut satışı hedeflediklerini belirtti. 

BAKANLAR DA KATILDI 
Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın himayelerinde hayata geçirilen İstanbul Finans Merkezi (İFM) ile ilgili rutin toplantılar düzenlediklerini söyledi. Kurum, "Geçen gün Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin de katıldığı bir toplantı yaptık. Hem Türkiye'ye hem de Avrupa'ya hitap edecek İstanbul Finans Merkezi için hükümetimizin de desteğiyle yoğun bir çalışma içerisindeyiz" diye konuştu. 

ADIM ATSAK DAVA AÇIYORLAR
Murat Kurum, bazı projelerin imar planları hakkında meslek odalarının açtığı davalarla ilgili de şunları söyledi: "Bazı odalar bize iş yaptırmamayı alışkanlık haline getirdi. Nereye adımımızı atsak bir engelle karşılaşıyoruz. Her projemizde mütevazı emsaller uyguluyoruz. Bizim şirket olarak imar planı hazırlama yetkimiz yok. Yönetmelik dışında hiçbir şey yapmıyoruz kimseye de yaptırmayız. Eğer bir eksiğimiz varsa bunları düzeltiriz. Yanlıştan dönmek elzemdir."

İFM' NİN TEMELİ 3. ÇEYREKTE
İstanbul Finans Merkezi'nde hafriyat çalışmalarının tamamlandığını, bu yılın üçüncü çeyreğinde de temelinin atılacağını söyleyen Kurum, yabancı yatırımcıları buraya çekmek için turlar düzenlediklerini söyledi.

sabah.com.tr

Güncel Emlak Haberleri

Nidakule Ataşehir Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Gayrimenkul Değerleme Raporu’nun Önemine Vurgu
  Gayrimenkul Değerleme Raporu’nun Önemine Vurgu

  TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Bursa Şubesi Teminat Değerleme Departmanı Yöneticisi Miray Beğendi, yatırımlarını gayrimenkul alarak değerlendirecekler için gayrimenkul değerleme raporunun önemine dair görüşlerini paylaştı.

 • Park MOZAİK’te yaşam başladı!
  Park MOZAİK’te yaşam başladı!

  Ankara’nın TEPE ve MESA gücüyle fark yaratan konut projesi Park MOZAİK’te yaşam başladı. Başkentin yatırım değeri sürekli artan bölgesi Yaşamkent’te yükselen Park MOZAİK’te teslimler geçtiğimiz Aralık ayında başladı.

 • ABD, inşaat malzemesi ihracatında zirveye oturdu
  ABD, inşaat malzemesi ihracatında zirveye oturdu

  Türkiye İMSAD tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan Sektör Raporu’nun mart ayı sonuçlarına göre, Türkiye inşaat malzemeleri sektöründe ihracat 2016 yılında yüzde 10,2 gerileyerek 15,2 milyar dolara indi.

 • Sinpaş Yapı, Çadır Kampanyasına Devam Ediyor
  Sinpaş Yapı, Çadır Kampanyasına Devam Ediyor

  Sinpaş Yapı tarafından konut satışında ilk kez gerçekleştirilen ‘Altınoran Çadır Günleri’ Ankaralılardan çok yoğun ilgi gördü. Türkiye gayrimenkul sektörünün temalı en büyük yaşam projesi olan Altınoran’da başlatılan yüzde 30 indirimli çadır günleri, son stokları hızla bitiriyor.

 • Manisalı Engellilere Ev Müjdesi
  Manisalı Engellilere Ev Müjdesi

  Manisa Bedensel Engelliler Derneği’ni ziyaret ederek dernek üyeleriyle buluşan Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, engelli ailelerine bir de müjde verdi, 5 bin 500 konutluk Toplu Konut Projesi’nin 2. etabında onlara kontenjan ayıracaklarını duyurdu.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.