|   |   | 

Ofisiniz Geleceğin Teknolojilerine Hazır Mı?

Dünyada petrol kaynakları hızla tükenirken, kentsel altyapı ve binaların, geleceğin ekonomik ve çevre dostu teknolojisi olan hibrit araç konseptine hızla uyarlanması zorunlu hale geliyor.

Ofisiniz Geleceğin Teknolojilerine Hazır Mı?

Ankara’da yeni nesil iş yaşamının öncüsü Regnum Sky Tower, “hibrit otoparkı” ve “hibrit şarj istasyonu” ile geleceğin bu hayati ihtiyacını şimdiden karşılıyor.

Hızla tükenen petrol kaynakları dünyayı hibrit otomobile yöneltirken, hızla kabuk değiştiren kentlerin alt yapısı ve yeni inşaat projelerinin de geleceğin teknolojisi olan bu konsepte uyarlanması zorunlu hale geliyor.

Elektrikli ya da hem benzin hem elektrikle çalışan hibrit araçların üretim ve satışları, tüm dünyada giderek yaygınlaşıyor. Az yakıt tüketen, düşük emisyonlu, iklimle dost teknolojiler, tüm dünyada mali düzenlemelerle teşvik ediliyor. Hem ekonomik hem çevre dostu olan bu araçlar sayesinde benzin, motorun tüketimi azalıyor; dolayısıyla petrol kaynaklarının tükenme süreci yavaşlıyor. Aynı zamanda egzoz gazları ile çevrenin kirletilmesinin de önüne geçiliyor. 2020’lerde hibrit araçların Avrupa otomobil pazarındaki payının yüzde 50’ye ulaşacağı tahmin ediliyor. Türkiye’de de üretim ve satışları giderek artan hibrit otomobiller trafikte yerini alıyor. Köklü otomotiv kuruluşlarının bu pazara girişleri hızla artarken, dizaynını tamamen Hacettepe Üniversitesi’nin yaptığı ilk elektrikli otomobilin de önümüzdeki günlerde piyasaya çıkması bekleniyor.

-Kentlerimiz yeni teknolojiye hazır mı?

Salt elektrikle çalışan ya da hibrit teknolojiye sahip araçların yaygınlaşması, kentlerin altyapısının buna uyarlanmasını da zorunlu kılıyor. Bu araçların yaygın kullanımının önünü açmak için hibrit otoparklar ve şarj istasyonlarının ülke genelinde yaygınlaştırılması, yeni inşaat projelerinin bu unsurları da içermesi, zorunlu bir ihtiyaç olarak öne çıkıyor.

Ankara’da “iş-yaşam merkezi” kurgusuyla yeni nesil ofis konseptinin öncüsü olan Regnum Sky Tower, bu alanda da öncülük yapıyor. Regnum Sky Tower, hibrit teknolojisinin kullanımının yakın zamanda hızla yaygınlaşacağını öngörerek, bünyesinde yer verdiği “hibrit otoparkı” ve “hibrit şarj istasyonu” ile geleceğin en hayati ihtiyacını şimdiden karşılıyor. Ankara’da Konya Yolu üzerinde hızla yükselen Regnum Sky Tower projesinde, elektrikli ve hibrit araçlara özel otopark ve şarj üniteleri ihmal edilmemiş.

Proje ortaklarından Canpa Yönetim Kurulu üyesi Murat Özcan, Regnum Sky Tower’ın geleceği dönük bir proje olduğunun altını çizerek, “Gayrimenkul yatırımında, geleceği öngörerek adım atmak önemli. Bundan hareketle hibrit teknolojisine uygunluğu, öncülüğünü yaptığımız yeni nesil iş yaşamının vazgeçilmez bir unsuru gördük. Projemizde yer verdiğimiz hibrit otoparkı ve hibrit şarj istasyonu ile bu imkânı sunuyoruz. Siz elektrikli aracınızı kullanıp çevreyi koruyun; biz sizi şarja hazırız” diyor.

-“İş ve sosyal yaşam aynı çatı altında”…

“Ankara’nın Maslakı” olarak bilinen Konya Yolu üzerinde yapımı hızla süren Regnum Sky Tower’da, 49-980 metrekare arasında değişen büyüklüklerde 161 ofis ve 10 mağaza yer alıyor. Bittiğinde 150 metre yüksekliğinde bir ofis ve yaşam merkezi olacak Regnum Sky Tower, 46 bin metrekare inşaat alanına sahip; 3 bodrum kat, zemin kat, asma kat ve 30 normal kattan oluşuyor. Lansmanı Şubat ayında yapılan projede anahtar teslimleri Haziran 2016’da gerçekleşecek.

“Mutlu ofis” mottosuyla yola çıkan Regnum Sky Tower, “iş ve yaşam merkezi” kurgusuyla sosyal yaşamı çalışma hayatına entegre ediyor. Regnum Sky Tower’da kapalı yüzme havuzundan, şehir manzaralı gezi terasına, restorandan spor merkezine, sinemadan 2 bin 500 metrekarelik anti stres bahçesine ve squash, playstation, mini golf ve özel misafirlerini ağırlayabileceği “VIP lounge”a çeşitli sosyal donatılar yer alıyor. Regnum Sky Tower’da çalışanlara günlük hayatta olmasını isteyecekleri her türlü imkân düşünülmüş. Sağladığı bu imkânlar ve konforla Regnum Sky Tower, çalışanı ofise bağlayacak, iş performansını artıracak nitelikte.

Projede, ofis sahibi olacaklara da önemli avantajlar sunuluyor. Aylık giderleri oldukça yüksek tutarlara ulaşan iş merkezlerindeki ofislerin yüksek aidat sorununa çözüme getiriliyor. Projede yer alan ortak alanlar “kullandıkça öde” sistemiyle kuleye gelir yaratırken işletme giderleri düşürülüp, firmaların aidata verecekleri miktar kâra çevrilecek. Kullanılan doğal havalandırma ve alternatif enerji sistemleri sayesinde ofislerin giderlerinin ciddi şekilde düşeceği belirtiliyor. Böylece; firmaların cebine önemli katkı sağlayacak “kârlı ofis” sistemi de hayata geçirilmiş oluyor.


Güncel Emlak Haberleri

Regnum Sky Tower Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor
  Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor

  Akfen Holding tarafından 1,1 milyar liralık yatırımla hayata geçirilen Isparta Şehir Hastanesinin resmi açılışı bugün yapılacak.

 • Eskişehir'de Konut Satışı Arttı
  Eskişehir'de Konut Satışı Arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Eskişehir'deki konut satışları 2016'nın şubat ayına göre artış gösterdi.

 •  İstanbul’da günlük kiralık ev sahiplerine ceza yağdı
   İstanbul’da günlük kiralık ev sahiplerine ceza yağdı

  Özellikle terör örgütleri ve fuhuş çeteleri tarafından kullanılan günlük kiralık evlere yönelik İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri 39 ilçede uygulama yaptı. 2017’nin ilk çeyreğinde tespit edilen bin 210 günlük kiralık evin 550'si kapatıldı. Uygulamalarda emlakçı ve mülk sahiplerine 2 milyon 22 bin 501 lira para cezası verildi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.