|   |   | 

Ofisiniz Geleceğin Teknolojilerine Hazır Mı?

Dünyada petrol kaynakları hızla tükenirken, kentsel altyapı ve binaların, geleceğin ekonomik ve çevre dostu teknolojisi olan hibrit araç konseptine hızla uyarlanması zorunlu hale geliyor.

Ofisiniz Geleceğin Teknolojilerine Hazır Mı?

Ankara’da yeni nesil iş yaşamının öncüsü Regnum Sky Tower, “hibrit otoparkı” ve “hibrit şarj istasyonu” ile geleceğin bu hayati ihtiyacını şimdiden karşılıyor.

Hızla tükenen petrol kaynakları dünyayı hibrit otomobile yöneltirken, hızla kabuk değiştiren kentlerin alt yapısı ve yeni inşaat projelerinin de geleceğin teknolojisi olan bu konsepte uyarlanması zorunlu hale geliyor.

Elektrikli ya da hem benzin hem elektrikle çalışan hibrit araçların üretim ve satışları, tüm dünyada giderek yaygınlaşıyor. Az yakıt tüketen, düşük emisyonlu, iklimle dost teknolojiler, tüm dünyada mali düzenlemelerle teşvik ediliyor. Hem ekonomik hem çevre dostu olan bu araçlar sayesinde benzin, motorun tüketimi azalıyor; dolayısıyla petrol kaynaklarının tükenme süreci yavaşlıyor. Aynı zamanda egzoz gazları ile çevrenin kirletilmesinin de önüne geçiliyor. 2020’lerde hibrit araçların Avrupa otomobil pazarındaki payının yüzde 50’ye ulaşacağı tahmin ediliyor. Türkiye’de de üretim ve satışları giderek artan hibrit otomobiller trafikte yerini alıyor. Köklü otomotiv kuruluşlarının bu pazara girişleri hızla artarken, dizaynını tamamen Hacettepe Üniversitesi’nin yaptığı ilk elektrikli otomobilin de önümüzdeki günlerde piyasaya çıkması bekleniyor.

-Kentlerimiz yeni teknolojiye hazır mı?

Salt elektrikle çalışan ya da hibrit teknolojiye sahip araçların yaygınlaşması, kentlerin altyapısının buna uyarlanmasını da zorunlu kılıyor. Bu araçların yaygın kullanımının önünü açmak için hibrit otoparklar ve şarj istasyonlarının ülke genelinde yaygınlaştırılması, yeni inşaat projelerinin bu unsurları da içermesi, zorunlu bir ihtiyaç olarak öne çıkıyor.

Ankara’da “iş-yaşam merkezi” kurgusuyla yeni nesil ofis konseptinin öncüsü olan Regnum Sky Tower, bu alanda da öncülük yapıyor. Regnum Sky Tower, hibrit teknolojisinin kullanımının yakın zamanda hızla yaygınlaşacağını öngörerek, bünyesinde yer verdiği “hibrit otoparkı” ve “hibrit şarj istasyonu” ile geleceğin en hayati ihtiyacını şimdiden karşılıyor. Ankara’da Konya Yolu üzerinde hızla yükselen Regnum Sky Tower projesinde, elektrikli ve hibrit araçlara özel otopark ve şarj üniteleri ihmal edilmemiş.

Proje ortaklarından Canpa Yönetim Kurulu üyesi Murat Özcan, Regnum Sky Tower’ın geleceği dönük bir proje olduğunun altını çizerek, “Gayrimenkul yatırımında, geleceği öngörerek adım atmak önemli. Bundan hareketle hibrit teknolojisine uygunluğu, öncülüğünü yaptığımız yeni nesil iş yaşamının vazgeçilmez bir unsuru gördük. Projemizde yer verdiğimiz hibrit otoparkı ve hibrit şarj istasyonu ile bu imkânı sunuyoruz. Siz elektrikli aracınızı kullanıp çevreyi koruyun; biz sizi şarja hazırız” diyor.

-“İş ve sosyal yaşam aynı çatı altında”…

“Ankara’nın Maslakı” olarak bilinen Konya Yolu üzerinde yapımı hızla süren Regnum Sky Tower’da, 49-980 metrekare arasında değişen büyüklüklerde 161 ofis ve 10 mağaza yer alıyor. Bittiğinde 150 metre yüksekliğinde bir ofis ve yaşam merkezi olacak Regnum Sky Tower, 46 bin metrekare inşaat alanına sahip; 3 bodrum kat, zemin kat, asma kat ve 30 normal kattan oluşuyor. Lansmanı Şubat ayında yapılan projede anahtar teslimleri Haziran 2016’da gerçekleşecek.

“Mutlu ofis” mottosuyla yola çıkan Regnum Sky Tower, “iş ve yaşam merkezi” kurgusuyla sosyal yaşamı çalışma hayatına entegre ediyor. Regnum Sky Tower’da kapalı yüzme havuzundan, şehir manzaralı gezi terasına, restorandan spor merkezine, sinemadan 2 bin 500 metrekarelik anti stres bahçesine ve squash, playstation, mini golf ve özel misafirlerini ağırlayabileceği “VIP lounge”a çeşitli sosyal donatılar yer alıyor. Regnum Sky Tower’da çalışanlara günlük hayatta olmasını isteyecekleri her türlü imkân düşünülmüş. Sağladığı bu imkânlar ve konforla Regnum Sky Tower, çalışanı ofise bağlayacak, iş performansını artıracak nitelikte.

Projede, ofis sahibi olacaklara da önemli avantajlar sunuluyor. Aylık giderleri oldukça yüksek tutarlara ulaşan iş merkezlerindeki ofislerin yüksek aidat sorununa çözüme getiriliyor. Projede yer alan ortak alanlar “kullandıkça öde” sistemiyle kuleye gelir yaratırken işletme giderleri düşürülüp, firmaların aidata verecekleri miktar kâra çevrilecek. Kullanılan doğal havalandırma ve alternatif enerji sistemleri sayesinde ofislerin giderlerinin ciddi şekilde düşeceği belirtiliyor. Böylece; firmaların cebine önemli katkı sağlayacak “kârlı ofis” sistemi de hayata geçirilmiş oluyor.


Emlak Haberleri

Regnum Sky Tower Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bulvar Loft kampanyasında son gün 18 Haziran
  Bulvar Loft kampanyasında son gün 18 Haziran

  Türkiye’nin inşaat devi Akfen İnşaat, İstanbul Levent ve Ankara İncek’ten sonra hayata geçirdiği üçüncü Loft markalı projesi olan Bulvar Loft’un lansmanında verdiği %32’lik kar garantisi üzerine son bir fırsat kampanyası başlatıyor.

 • Tapuya giderken gerekli evraklar
  Tapuya giderken gerekli evraklar

  Gayrımenkul alım satımları uzun zaman alabilen ve karmaşık işlemlerdir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün yoğunluğu nedeniyle de eğer önceden bilgilenmez ve hazırlık yapmazsanız çok zaman kaybedebilirsiniz.

 • Kiracı İle Ev Sahibi Arasında Kalan Emlakçıların Mağduriyetine Son
  Kiracı İle Ev Sahibi Arasında Kalan Emlakçıların Mağduriyetine Son

  Kiracının, kirayı ödememesi halinde mülk sahiplerinin haklarını koruma altına alan yeni bir uygulama hayata geçti. Kiracıya kefil olan uygulama kapsamında, mülk sahiplerinin ödenmeyen kiraları karşılanarak, maddi zarara uğraması önlenecek. Öte yandan, ev sahibi ile kiracı arasında kalan emlakçıların mağduriyetine de son verilmiş olacak.

 • Evinizi kiralamadan önce yapmanız gerekenler
  Evinizi kiralamadan önce yapmanız gerekenler

  Evinizi kiraya vermeye karar verdiniz ve bunun için sadece ilan vermenizin yeterli olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Konut ya da işyerinizi kiraya vermeden önce yapmanız gerekenleri sizin için derledik.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.