|   |   | 

Ofton İnşaat Şişli Bomonti’de Yeni Bir Proje İçin Start Verdi!

2016 yılında tamamlanması planlanan Ofton İnşaat Bomonti projesinde 230 adet rezidans daire ve 20 adet dükkan yer alacak...

Ofton İnşaat Şişli Bomonti’de Yeni Bir Proje İçin Start Verdi!

Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı İsmail Altun, 2013 yılında gayrimenkul sektörünü bekleyenleri anlattı. Altun ayrıca 2012'nin inşaat sektörü açısından nasıl geçtiğini de değerlendirdi. İsmail Altun yaptığı açıklamalarda Ofton İnşaat'ın Bomonti'de yeni bir projeye başlayacaklarını bildirdi.

2013 yılında inşaat sektörünü neler bekliyor? Beklentileriniz neler?

2012 yılında yaşadığımız ekonomik dalgalanmalardan ve Arap Baharı benzeri dünyayı etkileyen toplumsal ve siyasi olaylardan ülkemiz çok fazla etkilenmedi. Diğer ülkelere nazaran, küresel kriz sürecinde dünyanın takdir ettiği bir ekonomik başarı yaşadık. Ancak bu başarı, sektör büyüme anlamında geçtiğimiz yıllara nazaran biraz geride kaldı. 2012 yılının son çeyreğine baktığımızda, yeni yasa düzenlemelerle birlikte, tüm yıla oranla bir hareketlilik de olduğunu söyleyebiliriz. Bu artışta Türkiye'nin kredi notunun az da olsa artması ve konut faizlerinin düşmesi etkili oldu.

 Yeni yıl ile beraber gerek sektör profesyonellerinin gerek yatırımcıların beklediği, faiz oranlarındaki düşüşün devam etmesini ve sektörle ilgili yasal mevzuatlarınsektördeki yatırımları destekleyici yönde düzenlenmesini bekliyoruz.Konutlara uygulanan harçlar ve dolaylı vergiler, getirilmesi planlanan KDV artışı uygulaması, konutun Tüketiciyi  Koruma Kanunu'na dahil edilmesi gibi konular önümüzdeki yılda sektörde çok konuşulacak. Koşulların düzelmesi ve sektörün desteklenmesiyle birlikte çok daha iyi çalışmalar yapılacağı ve hem sektörde hem de ekonomide kayda değer bir büyüme olacağı kanısındayım.

Yerel seçimler, Türkiye'nin kredi notunun artması, kentsel dönüşüm, yabancıya mülk satışı gibi etkenleri göz önüne alarak bir değerlendirme yapıp, sektörün artı ve eksilerini belirtir misiniz?

İnşaat Sektörü Türkiye'de etkinliğini büyük oranda arttırmaya başlayan, nitelikli konut beklentilerinin ve taleplerinin artarak devam ettiği, son yılların en hareketli sektörlerinden biri. Türk insanının hayat standartlarının yükselmesi ve beklentilerin artması inşaat sektörüne olan ilgiyi artırıyor. Halkımız, yaşamlarını kaliteli hale getirecek, çocuklarına bırakabilecekleri, sadece başını sokacakları bir yer değil, yatırım emtiası olarak da konuta olan ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmakta.Bu nedenle, borsaya, altına yapılan yatırımlar artık gayrimenkul yatırımlarıyla yer değiştiriyor.

İnşaat sektörü, ekonomiyi zaman zaman yönlendiren lokomotif bir sektör olma özelliği de taşıyor. Gayrimenkulün birçok sektöre doğrudan ve dolaylı yoldan etkisi var. Sadece bir kurumun işvereni olarak değil, yan ve destekleyici sektörlerle birlikte 3 milyonun üzerinde kişinin istihdamını sağlayan oldukça büyük bir sektör. Ülkemizde çıkan yeni düzenlemeler ve yasalarla birlikte şehirlerimiz yenilenmeye başladı. Kentsel dönüşümle birlikte özellikle kent merkezlerindeki mevcut konut stoku büyük ölçüde yenilenecek. Bu çok uzun yıllar hem konut arzının, hem de konut talebinin canlı olacağı anlamına geliyor. Yabancı yatırımcıların konut edinebilmesini kolaylaştıran Mütekabiliyet Yasası‘nın yeniden düzenlenmesiyle birlikte yabancı alıcıların ve yerli yatırımcıların artacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu nedenle 2013'e olan beklentilerimiz oldukça yüksek.


Yeni Proje Haberleri

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Levnavilla Sapanca’da yükseliyor

  Levnavilla Sapanca’da yükseliyor

  Vefa Holding, yeni markası Estans Yapı ile Sapanca’da tamamını çelikten inşa edeceği 15 villadan oluşan Levnavilla Projesini hayata geçiriyor.

 • Bahçeşehir’in caddesi Akzirve’den

  Bahçeşehir’in caddesi Akzirve’den

  Zeytinburnu Ambarlar arazisini satın alarak adından söz ettiren Akzirve Gayrimenkul & Yatırım, İstanbul Bahçeşehir’deki projesinin lansmanına hazırlanıyor.

 • La Marin Kartal’da Ön Talep Başladı

  La Marin Kartal’da Ön Talep Başladı

  Üçay İnşaat ve Sercan İnşaat’ın ortak girişimi ile İstanbul’un yıldızı parlayan semtlerinden Kartal sahilde hayata geçirilen, adalar ve deniz manzaralı La Marin Kartal projesi için ön talep toplanmaya başlandı.

 • Dünya sinema, dizi ve reklam sektörünün Kalbi Midwood’da atacak

  Dünya sinema, dizi ve reklam sektörünün Kalbi Midwood’da atacak

  Hollywood, Bollywood ve Avrupa sinemasına dünya standartlarında film stüdyoları ve ekipmanları temin edecek olan, gelişen Türk dizi ve film sektörüne de destek vermeyi amaçlayan,‘Hayallerin çok ötesinde’ sloganıyla yola çıkan bir dünya projesi Midwood’un temel atma töreni Büyükçekmece’de gerçekleşti.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu bir 3DVisualEarth iştirakidir. | Her Hakkı Saklıdır.