|   |   | 

Önder Halisdemir Ağaoğlu Grubu’ndan ayrıldı!

Önder Halisdemir Ağaoğlu Grubu CEO’su olarak sürdürdüğü görevinden ayrıldı… Peki neden? Dr. Önder Halisdemir, ayrılığın nedenini imrpanosu.com Genel Yayın Yönetmeni Emre Kulcanay’a açıkladı… İşte Dr. Halisdemir’in o açıklaması…

Önder Halisdemir Ağaoğlu Grubu’ndan ayrıldı!

Önder Halisdemir Ağaoğlu ile yolları ayırdı. Peki ne oldu da Ağaoğlu Grubu ile CEO Dr. Önder Halisdemir’in yolları ayrıldı? 

İkinci Vatan programı ile Hükümet’in ‘konut alan yabancıya vatandaşlık verilmesiyle ilgili kanun’ çalşmasına yasa taslağına 5 madde birden katkı sunan, United Colors of Ağaoğlu programı ile Ağaoğlu markasını seçen yabancıların hayatlarını kolaylaştıran sistemi kuran, gayrimenkul satış ve istatistik altyapısı için dijital sistemler geliştiren ve grubu inşaat sektörünün dijital lideri  yapan Dr. Önder Halisdemir, Ağaoğlu Grubu’nda çalışma ve ayrılma hikayesini Emre Kulcanay’a açıkladı…

Ağaoğlu Grubu’nun ‘eski’ CEO’su Dr. Önder Halisdemir, Ramazan Bayramı’ndan sonra emlak editörleriyle yapmayı düşündüğü kahvaltılı toplantıda açıklamayı planladığı bilgileri açıkladı.

İşte Dr. Halisdemir’in o ‘ayrılık’ açıklaması ve tatilin ardından gerçekleştirmeyi planladığı ‘özel projeleri’:

Önder Bey, Linkedin’deki Ağaoğlu Grubu’ndaki deneyim sürecinize nokta koydunuz. O dönemi kısaca değerlendirir misiniz?

– “Gruba Mayıs’ta katıldım. Bu süreçte 3 ana konuda sektöre ve pazar payı ölçüsünde gruba katkım oldu:

1. Benim “İkinci Vatan Projesi” adını verdiğim; belli tutarda gayrimenkul alana vatandaşlık verilmesi projesini ortaya atarak oluşturdum. ilaveten kanun teklifi haline getirdim ve ilgililerine sundum. Kabul gördü ve Hükümet, programına aldığını açıkladı. İlk Torba Kanunu’nda çıkar… Sektörün önünü açacak ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır.

2. Grubun sermaye piyasalarından 500 milyon lira gibi yüksek bir limitle teminatsız borçlanabilmesini sağlayan tahvil ihraç limitini SPK’ya başvuru sürecini yönettim. Ağaoğlu’nun sermaye piyasalarına büyük bir adımı oldu. İlaveten yine sermaye piyasalarında bazı sektör adına girişimlerim oldu. Detayına girmeyeyim yakında meyvesi alınır..

3. İstanbul Finans Merkezi’nin “Finans Serbest Bölgesi” olması ile ilgili çalışmayı yaptım. İlgililerine sundum. Netice, inşallah zaman içinde alınacaktır. Kesin değil. Mikro olarak da katkı vermeye çalıştım.

Peki ayrılık neden ve nasıl oldu?

– Ali Bey başta tüm ekiple dostluk ve muhabbetim baki, hepsini çok seviyorum. Bizim ayrılığımız için tıpkı Ali Ağaoğlu’nun babasının yanından ayrılması gibi, ‘bir zaman sonra aileden ayrılmak’ olarak niteleyebiliriz.

Yeni bir adresiniz olacak mı? Bu ayrılık sektörde transfer bombası mı?

– Herhangi bir yerde profesyonel olarak çalışmayacağım. Teklifleri ve projesi olanları dinliyorum. Eylül ayında karar vereceğim. Türkiye’nin önde gelen şirketlerini yöneten CEO’larla ‘Acaba ülkemizin sorun ve gelişim ihtiyaçlarına bir katkı sunabilir miyiz?’ diye bir ekonomik think-thank oluşturma düşüncem var. Biraz ona vakit ayırmak istiyorum.

Ayrılığı ve planlarınızı ne zaman açıklamayı planlıyordunuz?

– Ramazan sonrası emlak basınındaki arkadaşlarımızla bir kahvaltı yapar bir araya geliriz…”

Emre Kulcanay - İmarpanosu.com

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Mod İstanbul’da 60 ay sıfır faiz fırsatı
  Mod İstanbul’da 60 ay sıfır faiz fırsatı

  İstanbul’un farklı ilçelerinde orta ve üst gelir grubuna yaptığı projelerle adından sıkça söz ettiren Ortadoğu Grup, Kâğıthane’de hayata geçirdiği Mod İstanbul projesinde, bahar aylarına özel vade farksız 60 ay taksit imkanı sunuyor.

 • Babacan Port Royal'de fiyatlar 240 bin liradan başlıyor
  Babacan Port Royal'de fiyatlar 240 bin liradan başlıyor

  Babacan Holding imzasıyla hayata geçirilen ‘Babacan Port Royal’, bölgenin en iddialı, en prestijli, en kaliteli projelerinden biri olmasının yanı sıra, bölgenin en hesaplı projesi olma özelliğiyle de dikkat çekiyor.

 • Milas'ta 40'a Yakın Binanın Tescili Yapılıyor!
  Milas'ta 40'a Yakın Binanın Tescili Yapılıyor!

  Muğla'nın Milas ilçesinde bulunan 40'a yakın bina tescilleniyor. Binaların tescillenmesi konusu Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından düzenlenen toplantıda belirtildi...

 • Kınık’a İki Yeni Yatırım Müjdesi
  Kınık’a İki Yeni Yatırım Müjdesi

  İzmir Kınık’ta, Hazine’ye ait olan arazide plan değişikliğine gidildi, arazi ‘sağlık tesis alanı’ ve ‘kapalı spor tesis alanı’na dönüştürüldü. İlçeye, spor salonu ve 25 yataklı hastane yapılacak.

 • Düşen Kiralar Ofis Piyasasını Hareketlendirdi
  Düşen Kiralar Ofis Piyasasını Hareketlendirdi

  İstanbul’da ofis piyasası hareketlendi. Bunun nedeni yeni yabancı yatırımlar değil, fiyatlardaki düşüşü fırsat olarak değerlendiren şirketlerin pazarlık masasına oturması. İstanbul’un merkezi iş alanlarında boş ofislerin oranı %17’ye ulaşırken dip nokta için 12 aylık süreç olduğu vurgulanıyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.