|   |   | 

Önder Halisdemir Ağaoğlu Grubu’ndan ayrıldı!

Önder Halisdemir Ağaoğlu Grubu CEO’su olarak sürdürdüğü görevinden ayrıldı… Peki neden? Dr. Önder Halisdemir, ayrılığın nedenini imrpanosu.com Genel Yayın Yönetmeni Emre Kulcanay’a açıkladı… İşte Dr. Halisdemir’in o açıklaması…

Önder Halisdemir Ağaoğlu Grubu’ndan ayrıldı!

Önder Halisdemir Ağaoğlu ile yolları ayırdı. Peki ne oldu da Ağaoğlu Grubu ile CEO Dr. Önder Halisdemir’in yolları ayrıldı? 

İkinci Vatan programı ile Hükümet’in ‘konut alan yabancıya vatandaşlık verilmesiyle ilgili kanun’ çalşmasına yasa taslağına 5 madde birden katkı sunan, United Colors of Ağaoğlu programı ile Ağaoğlu markasını seçen yabancıların hayatlarını kolaylaştıran sistemi kuran, gayrimenkul satış ve istatistik altyapısı için dijital sistemler geliştiren ve grubu inşaat sektörünün dijital lideri  yapan Dr. Önder Halisdemir, Ağaoğlu Grubu’nda çalışma ve ayrılma hikayesini Emre Kulcanay’a açıkladı…

Ağaoğlu Grubu’nun ‘eski’ CEO’su Dr. Önder Halisdemir, Ramazan Bayramı’ndan sonra emlak editörleriyle yapmayı düşündüğü kahvaltılı toplantıda açıklamayı planladığı bilgileri açıkladı.

İşte Dr. Halisdemir’in o ‘ayrılık’ açıklaması ve tatilin ardından gerçekleştirmeyi planladığı ‘özel projeleri’:

Önder Bey, Linkedin’deki Ağaoğlu Grubu’ndaki deneyim sürecinize nokta koydunuz. O dönemi kısaca değerlendirir misiniz?

– “Gruba Mayıs’ta katıldım. Bu süreçte 3 ana konuda sektöre ve pazar payı ölçüsünde gruba katkım oldu:

1. Benim “İkinci Vatan Projesi” adını verdiğim; belli tutarda gayrimenkul alana vatandaşlık verilmesi projesini ortaya atarak oluşturdum. ilaveten kanun teklifi haline getirdim ve ilgililerine sundum. Kabul gördü ve Hükümet, programına aldığını açıkladı. İlk Torba Kanunu’nda çıkar… Sektörün önünü açacak ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır.

2. Grubun sermaye piyasalarından 500 milyon lira gibi yüksek bir limitle teminatsız borçlanabilmesini sağlayan tahvil ihraç limitini SPK’ya başvuru sürecini yönettim. Ağaoğlu’nun sermaye piyasalarına büyük bir adımı oldu. İlaveten yine sermaye piyasalarında bazı sektör adına girişimlerim oldu. Detayına girmeyeyim yakında meyvesi alınır..

3. İstanbul Finans Merkezi’nin “Finans Serbest Bölgesi” olması ile ilgili çalışmayı yaptım. İlgililerine sundum. Netice, inşallah zaman içinde alınacaktır. Kesin değil. Mikro olarak da katkı vermeye çalıştım.

Peki ayrılık neden ve nasıl oldu?

– Ali Bey başta tüm ekiple dostluk ve muhabbetim baki, hepsini çok seviyorum. Bizim ayrılığımız için tıpkı Ali Ağaoğlu’nun babasının yanından ayrılması gibi, ‘bir zaman sonra aileden ayrılmak’ olarak niteleyebiliriz.

Yeni bir adresiniz olacak mı? Bu ayrılık sektörde transfer bombası mı?

– Herhangi bir yerde profesyonel olarak çalışmayacağım. Teklifleri ve projesi olanları dinliyorum. Eylül ayında karar vereceğim. Türkiye’nin önde gelen şirketlerini yöneten CEO’larla ‘Acaba ülkemizin sorun ve gelişim ihtiyaçlarına bir katkı sunabilir miyiz?’ diye bir ekonomik think-thank oluşturma düşüncem var. Biraz ona vakit ayırmak istiyorum.

Ayrılığı ve planlarınızı ne zaman açıklamayı planlıyordunuz?

– Ramazan sonrası emlak basınındaki arkadaşlarımızla bir kahvaltı yapar bir araya geliriz…”

Emre Kulcanay - İmarpanosu.com

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bulvar Loft kampanyasında son gün 18 Haziran
  Bulvar Loft kampanyasında son gün 18 Haziran

  Türkiye’nin inşaat devi Akfen İnşaat, İstanbul Levent ve Ankara İncek’ten sonra hayata geçirdiği üçüncü Loft markalı projesi olan Bulvar Loft’un lansmanında verdiği %32’lik kar garantisi üzerine son bir fırsat kampanyası başlatıyor.

 • Tapuya giderken gerekli evraklar
  Tapuya giderken gerekli evraklar

  Gayrımenkul alım satımları uzun zaman alabilen ve karmaşık işlemlerdir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün yoğunluğu nedeniyle de eğer önceden bilgilenmez ve hazırlık yapmazsanız çok zaman kaybedebilirsiniz.

 • Kiracı İle Ev Sahibi Arasında Kalan Emlakçıların Mağduriyetine Son
  Kiracı İle Ev Sahibi Arasında Kalan Emlakçıların Mağduriyetine Son

  Kiracının, kirayı ödememesi halinde mülk sahiplerinin haklarını koruma altına alan yeni bir uygulama hayata geçti. Kiracıya kefil olan uygulama kapsamında, mülk sahiplerinin ödenmeyen kiraları karşılanarak, maddi zarara uğraması önlenecek. Öte yandan, ev sahibi ile kiracı arasında kalan emlakçıların mağduriyetine de son verilmiş olacak.

 • Evinizi kiralamadan önce yapmanız gerekenler
  Evinizi kiralamadan önce yapmanız gerekenler

  Evinizi kiraya vermeye karar verdiniz ve bunun için sadece ilan vermenizin yeterli olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Konut ya da işyerinizi kiraya vermeden önce yapmanız gerekenleri sizin için derledik.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.