|   |   | 

Özgen Keskin'in hazırladığı kentsel dönüşüm projesi örnek gösterildi!

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin 'in ekibiyle birlikte hazırladığı kentsel dönüşüm projesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 40 'tan fazla ilde başlatılan çalışmalara örnek gösterildi.

Özgen Keskin'in hazırladığı kentsel dönüşüm projesi örnek gösterildi!

Recep Tayyip Erdoğan, kentsel dönüşümü, 36 bin binanın yıkılıp, 40 bin yeni ve dayanıklı binanın yapılacağı Yıldırım'dan başlatmıştı. Ülkemizin son aylarda en çok konuşulan konusu kentsel dönüşüm. Bu kadar konuşulmasının en önemli sebeplerinden birisi de hiç kuşkusuz ülkemizin birinci derecede deprem bölgesi olması.
Gölcük Depremi ile henüz yaralarını sarmaya çabaladığımız Van depremlerinin ardından kentsel dönüşüm çok daha acil ve çözülmesi gerekli sorunlar arasında yerini aldı. 
Bu konuda önemli bir bilinç yerleşmeye baslarken. Bursa kentsel dönüşüm çalışmalarına hız veren yegâne merkez oldu. Doğanbey gibi olumsuz örneklerin yanı sıra. Yıldırım Belediye Başkanı özgen Keskin in ekibiyle hazırladığı kentsel dönüşüm projesi ise bizzat Başbakan Erdoğan tarafından 40'tan fazla ilde başlatılan çalışmalara örnek gösterildi. 
Başbakan Erdoğan, tüm yurtta merak ve ilgi uyandıran kentsel dönüşümü. 36 bin binanın yıkılıp. 40 bin yeni ve dayanıklı binanın yapılacağı Yıldırım'dan başlattı, özgen Keskin, Başbakan ın ziyaretinden sonra kentsel dönüşümü ilk kez HTBursa ile konuştu. 
İşe nasıl ve nereden başladınız? 
Biz 2004'te göreve geldiğimizde Yıldırım'm gelecek 50 yılını planladık. Yıldırımın 50 yıllık m as ter planı çekmecemizde, biz bunu yaptık. Yıldırım'da üç ana baslık ortaya çıktı. Birisi tarihi kültürel miras ve kentsel dönüşüm. Biz önce ecdat yadigârlarına önem verip, hepsim restore ettik. Bir tek Cumalıkızık kaldı o da devam ediyor. Yani tarihi eserleri ayağa kaldırdık. Bu da bir çeşit kentsel dönüşüm. Osmanlı'nın ilk hastanesini yemden kullanılır hale getirdik. 
Kentsel donüsum konuşulduğunda sizin projelerinize hayal dendi. Şimdi ne durumdasınız? Kentsel dönüşüm ev yıkıp yenisini yapmak değil. Şu anda esas modelimiz, Sinandede kentsel dönüşüm. Vatandaşın cebinden tek kuruş çıkmadan her 37 bin liralık gecekondu değerine karşılık bir daire düştü. 37 bin liralık evlen şu an 230 bin liralık daire oldu. "Ver gecekondunu al daireni" dedik, hayal kuruyor dediler. 
Şimdi gıdın bakın, çalın zillerini neler söyleyecekler. Bu modeli söyledim hep Şehircilik Bakanıma. "Zordur olamaz lilan" dediler, simdi "Tamam bak bu model" diyorlar. Büyük projemiz 7 mahalleyi kapsayan kentsel dönüşüm. Bursa'nm en riskli bölgelerinde yapacağız. Böylesi handikaplı bir yerde. Bu topluma kendimize adadık. Kimileri hayal kurar, kimileri gerçekleştirir. Biz hayal edip. gerçekleştiriyoruz. 

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Anbar'da 260 Dairelik Konutların Temeli Atılacak
  Anbar'da 260 Dairelik Konutların Temeli Atılacak

  Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kentsel Dönüşüm Projesi ve Uygulaması kapsamında Anbar bölgesinde 260 dairelik sosyal konutların temelinin 28 Nisan 2017 Cuma günü saat 13.30’da düzenlenecek tören ile temelinin atılacağını söyledi.

 • Van’da 1065 Konutta Dönüşüm Sağlandı
  Van’da 1065 Konutta Dönüşüm Sağlandı

  Van Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mahsum Semerci, ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ kapsamında Van’da bin 65 bağımsız konut ve 362 iş yerinde dönüşüm sağlandığını belirterek, bu kapsamda 3 milyon 500 bin TL kira desteği verdiklerini söyledi.

 • Yunusemre Modern Bir Şehir Merkezi Kuracak
  Yunusemre Modern Bir Şehir Merkezi Kuracak

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Laleli ve Mesir mahallelerinde gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm için hak sahiplerini bilgilendirmeye devam ediyor.

 • Bursa Çamlık Sitesinde Yıkımlar Başladı!
  Bursa Çamlık Sitesinde Yıkımlar Başladı!

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Nilüfer İlçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki Çamlık Sitesi’nde dönüşüm başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da kentsel dönüşümün önemli olduğunu söyledi..

 • Pendik'te Kentsel Dönüşüm Oranı Yüzde 25'e Ulaştı!
  Pendik'te Kentsel Dönüşüm Oranı Yüzde 25'e Ulaştı!

  Pendik'teki eski konutlar tek tek deprem riskine karşı güvenle yaşanabilecek, modern kent yaşamının ihtiyaçlarını da karşılayabilecek nitelikli yapılara dönüşüyor. Kentsel dönüşümün gerçekleştiği inşaatların oranı, yüzde 25 gibi yüksek bir rakama yükseldi..

 • Bozbey: 'Kentsel dönüşüm yaptığımızı zannediyoruz'
  Bozbey: 'Kentsel dönüşüm yaptığımızı zannediyoruz'

  Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa’da 20 yıllık binaların yıkıldığına dikkat çekerek “Şimdi o yapıları yıkıyoruz ve yoğunluğu iki kat artırıyoruz. Böylece kentsel dönüşüm yaptığımızı zannediyoruz. Bu anlayışla gidilirse Bursalılar 2030’lu yıllarda başka yere taşınır” dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.