|   |   | 

Özyurtlar İnşaat, 3 yeni projeyle büyümeye devam ediyor!

İnşaat sektöründe başarılı işlere imza atan Özyurtlar İnşaat, kısa süre arayla N5 Suites, NCity Esenyurt ve NCadde projelerini satışa sundu. N5 Suites, Arap yatırımcılardan büyük ilgi gördü

Özyurtlar İnşaat, 3 yeni projeyle büyümeye devam ediyor!

Hayata geçirdiği Gardencity, Ntepe, Ntowers, Nmerkez, Özyurtlar Residence ve Nşehir projeleriyle bugüne kadar 7 bin aileyi ev sahibi yapan Özyurtlar İnşaat, yeni projelerle büyümesini sürdürüyor. Bu yıl N5 Suites, NCity Esenyurt ve NCadde adını taşıyan üç yeni projeyle konut alıcısının karşısına çıkan Özyurtlar İnşaat, önümüzdeki günlerde Bayrampaşa'da yapımına başlayacağı rezidans otelle birlikte turizm sektörüne de adım atacak.  

Özyurtlar İnşaat'ın yeni projelerini tanıtmak ve faaliyetleri hakkında bilgi vermek amacıyla bugün bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt ve Özyurtlar İnşaat Genel Müdürü Haluk Levent Ünal katıldı. 

Toplantıda bir konuşma yapan Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, sekiz ayını geride bıraktığımız 2013 yılını dolu dolu geçirdiklerini belirterek “Şuanda altı şantiyede inşaat çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu şantiyelerde Nmerkez, Özyurtlar Residence, Nşehir, N5 Suites, NCity Esenyurt ve NCadde projelerimiz yükseliyor” dedi. 

Üç yeni proje

Kısa  süre önce satışa sundukları ve büyük ilgi gören üç yeni projeleri N5 Suites, NCity Esenyurt ve NCadde hakkında bilgi veren Tamer Özyurt şunları söyledi: “N5 Suites, Beylikdüzü'nde otel ve rezidans konseptinde inşa ediliyor.16 katlı projede 132'si otel odası, 190'ı daire, 8'i dükkan olmak üzere toplam 330 bağımsız bölüm bulunuyor. 132 odalı N5 Suites Otel'de 101 adet 1+0 (stüdyo) ve 31 adet de 1+1 daire bulunuyor. Projede yer alan stüdyo daireler 40 metrekare büyüklüğünde. 1+1 dairelerin büyüklüğü ise 75 ve 87 metrekare arasında değişiyor. Diğer projelerden farklı olarak her dairede bir de balkon yer alıyor. Özellikle Arap yatırımcılardan büyük ilgi gören N5 Suites'in şuana kadar  yüzde 20'sini sattık.”

NCity Esenyurt projesini de anlatan Tamer Özyurt, “NCity Esenyurt,  Kiptaş 5. Etap ile Kiptaş 6. Etap'ın yanında bulunan 15 dönümlük arazide inşa ediliyor. 15 katlı dört bloktan oluşan NCity Esenyurt'ta 448 daire yer alıyor. Temmuz ayında satışa çıkan NCity Esenyurt'un şuana kadar yüzde 40'ını satmış durumdayız. 
Esenyurt'ta 7 dönüm arazi üzerinde inşa edilen NCadde ise tek blokta 16 kattan oluşuyor. NCadde'de 112 daire bulunuyor. Satışa çıkalı bir ay olmasına rağmen NCadde'nin ise yüzde 25'i satılmış durumda” diye konuştu.   

Ntowers'ta hayat başladı

Bu yıl yapımına yeni başlanan ve devam eden projelerin yanı sıra hak sahiplerine teslim edilen projelerinin de olduğunu belirten Tamer Özyurt şöyle devam etti: “Bu yıl ilk olarak Ntowers projemizi tamamlayarak konut sahiplerine teslim ettik. Hepinizin de bildiği gibi Esenyurt'ta yaşanan imar probleminden dolayı bu projemizi revize etmek zorunda kaldık. Yeni imar planına göre inşa ettiğimiz Ntowers'ta şuanda hayat başlamış durumda. Yine imar tadilatı yaptığımız bir diğer projemiz Nmerkez'de ise inşaat tüm hızıyla sürüyor. Bu arada satışını tamamladığımız Özyurtlar Residence'ın inşaatını da bitirmek üzereyiz. Yıl sonuna doğru Özyurtlar Residence'da teslimlere başlayacağız. Esenyurt Nşehir projemiz ise ilk satışa çıktığı andan itibaren büyük ilgi gördü. Son olarak projeye iki yeni blok daha ekledik. Bu projenin de satışı tamamlanmak üzere” diye konuştu.

 “Zamanında teslim yaptık”

İnşaat sektöründe 23 yılı geride bıraktıklarını belirten Tamer Özyurt, “Bugüne kadar hep güvene dayalı işler yaptık. Tüm projelerimizi söz verdiğimiz zamanda ve söz verdiğimiz şekilde teslim ettik” açıklamasında bulundu.  Bu nedenle satışa sundukları tüm projelerinin ilk günden itibaren büyük gördüğünü belirten Tamer Özyurt, “Bu da bize yeni projelere başlamak için cesaret veriyor. Önümüzdeki günlerde otel rezidans projesiyle karşınıza çıkacağız” açıklamasında bulundu. 

Bayrampaşa Maltepe'de inşa edecekler rezidans otel hakkında bilgi veren Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt şöyle devam etti: “Büyük bir otel markasının adını taşıyacak olan projemizin ruhsatını aldık. İnşaatına başlamak üzereyiz. Proje 160 odalı 300 yatak  kapasiteli olacak. Biz aslında bu projeyle kentsel dönüşüme de girmiş olacağız.”

Kentsel dönüşüme destek

Kentsel dönüşüme ilişkin görüşlerini de açıklayan Tamer Özyurt, “Ben herkesin depreme dayanıklı, etrafından sosyal donatıları olan sağlıklı evlerde yaşaması gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle de kentsel dönüşümü sonuna kadar destekliyorum. Ancak kentsel dönüşüm dediğiniz olay bugünden yarına gerçekleşecek bir şey değil. Türkiye'nin kentsel dönüşümü bana göre 20 yılda tamamlanır. Tabiki önemli olan bu işe başlamaktır” açıklamasında bulundu. 
Son olarak perakende sektöründeki yatırımları Neyzen Yapı Market hakkında da bilgi veren Özyurt şunları söyledi:
“İlk şubesini 1990 yılında Esenyurt'un merkezinde açtığımız Neyzen'in üçüncü yapı marketini Mayıs ayında Beylikdüzü'nde Tüyap Fuar Merkezi'nin yanında faaliyete geçirdik. Neyzen Yapı Marketler'de 20 bin çeşit ürün satılıyor. Beylikdüzü'nün dışında Esenyurt ve Bahçeşehir'de de iki yapı marketimiz var. Ayrıca bir de lojistik depomuz bulunuyor. Neyzen'de perakendenin yanı sıra toptan satış da yapıyoruz. Biz Türkiye'nin önde gelen 10 inşaat firmasının resmi tedarikçisiyiz.”

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Akçakoca Liman içinde dönüşüm hayata geçiyor

  Akçakoca Liman içinde dönüşüm hayata geçiyor

  Akçakoca Liman içi bölgesinde yapılacak kentsel dönüşüm çalışmalarında sona doğru gelinirken, projeye son halini vermek üzere Belediye Başkanı Yemenici ve ilgili kurum amirleri İstanbul'da buluştular.

 • 50 bin konutluk Kuzey Şehir yükseliyor

  50 bin konutluk Kuzey Şehir yükseliyor

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in Türkiye’ye örnek projelerinden biri olan “Kuzey Şehir” projesinde çalışmalar devam ediyor.

 • Seydişehir’de Kentsel Tasarım Projesi Başladı

  Seydişehir’de Kentsel Tasarım Projesi Başladı

  Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından, yaklaşık 80 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek olan Kentsel Tasarı Projesi kapsamında, ilçenin en eski yerleşim yeri olan Çarşı Meydanı ile Seyitharun Cami ve çevresi yeniden düzenlenecek.

 • Başkan Toru Kentsel Dönüşüm Zirvesi’ne Katıldı

  Başkan Toru Kentsel Dönüşüm Zirvesi’ne Katıldı

  İstanbul’da düzenlenen 3’üncü Kentsel Dönüşüm Zirvesi’ne konuşmacı olarak katılan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “6306 sayılı yasa kapsamında uygulama yapan, dönüşüme imza atan ilk belediyeyiz” dedi.

 • Başbakan Fikirtepe'ye mi geliyor?

  Başbakan Fikirtepe'ye mi geliyor?

  İstanbul’un ‘özel kentsel dönüşüm bölgesi’ Fikirtepe, bu ünvanına kavuştuğu Ocak 2011’den beri 2 Cumhurbaşkanı, 2 TBMM Başkanı, 3 Başbakan, 2 Genelkurmay Başkanı, 2 Kadıköy Belediye Başkanı ve 4 Şehircilik Bakanı gördü…

 • Kentsel dönüşüm yeni düzenlemeyle hız kazanacak

  Kentsel dönüşüm yeni düzenlemeyle hız kazanacak

  Gayrimenkul İçin Strateji Platformu’nun (GİSP) düzenlediği, “Kentsel Dönüşümde Yeni Düzenleme Ve Yeni Dönem” başlıklı toplantı üyelerin ve gayrimenkul sektörünün farklı alanlarından katılımcılarla gerçekleştirildi.

 • Kentsel Dönüşümde Müteahhitlere Belediye İndirimi

  Kentsel Dönüşümde Müteahhitlere Belediye İndirimi

  Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesince 5 ayrı mahallede devam eden Kentsel Dönüşüm Uygulamasının devam ettiğini ve bu mahallerde bina inşaat eden müteahhitlere belediye olarak mali indirimlerde bulunduklarını söyledi.

 • 'Kentsel Dönüşümde Anahtar Emlak Konut’un Elinde'

  'Kentsel Dönüşümde Anahtar Emlak Konut’un Elinde'

  İnşaat Sektörüde GYODER, İNDER ve AYİDER gibi sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevi üstelenen,Kentsel Dönüşüm ve Hukuk Platformu Başkanı Prof. Dr. Gürsel Öngören Gayrimenkul ve İnşaat Sektörünü değerlendirdi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu bir 3DVisualEarth iştirakidir. | Her Hakkı Saklıdır.