|   |   | 

Özyurtlar İnşaat Yeni Projelere Odaklandı!

Esenyurt' ta yaşanan imar sorunu nedeniyle bölgede yer alan ve üç projesinde bin 350 dairesini tıraşlamak zorunda kalan Özyurtlar İnşaat, sorunların çözülmesiyle yeni projelere odaklandı...

Özyurtlar İnşaat Yeni Projelere Odaklandı!

Esenyurt'ta geçtiğimiz yıllarda yaşanan imar sorunu bölgede Fi Yapı, Ukra inşaat gibi inşaat firmalarını mali krize sürüklemiş, diğer firmalar da şantiyelerinin bir yıla yakın bir süre mühürlenmesiyle zor günler geçirmişti. Esenyurt'taki bu sorunlardan nasibini alan Özyurtlar inşaat da bu zorlu süreci başarıyla atlatarak sektörde güven tazelerken yeni projelerinin tanıtımını yaptı.

Gardencity, Ntepe, Ntowers, Nmerkez, Özyurüar Residence ve Nşehir gibi hayata geçirdiği projeleriyle bugüne kadar 7 bin aileyi ev sahibi yapan Özyurtlar inşaat, yeni projeleriyle C ve D segmentinden bir üst segment olan B segmentine de adım atarak büyümesini sürdürüyor. 
sırasında markamıza olan güvenin arttığını bunun da satışlarımıza olumlu yansıdığını gözlemliyoruz" diyor. 

7 BİN KİŞİYİ EVLENDİRDİ

Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkam Tamer Özyurt, yaşadıkları imar sorunlarının çözülmesinin ardından zor günleri adatıp önlerine baktıklarını ve yeni projelere odaklandıklarını söylüyor. 

Bu yıl N5 Suites, NCity Esenyurt ve NCadde adını taşıyan üç yeni projeyi piyasaya sunan Özyurtlar İnşaat, önümüzdeki günlerde Bayrampaşa'da yapımına başlayacağı rezidans otelle birlikte turizm sektörüne de adım atacak. 

"Esenyurt cehenneminden anlımızın akıyla çıktık" diyen Özyurt, yaşanan süreci şöyle özetliyor: "Esenyurt'ta yer alan üç projemizde toplam bin 350 daireyi üraşlamak zorunda kaldık. Bu dairelerin sahipleriyle birebir kendim konuştum. Onlardan isteyenlere başka kadardan ya da başka projelerimizden yer verdim. Bunlardan binin paıasını geri ödedik. Hiç kimsenin ahım almadan, helalleşerek sorunu hallettik. Bu operasyon maddi anlamda şirketimizi 5 yıl öncesine döndürdü ama markamızın imajını korumayı başardık." Şirketin saüşa sunduğu N5 Suites, Beylikdüzü'nde otel ve rezidans konseptinde inşa ediliyor. Projede, 16 kaüı projede 132'si otel odası, 190'ı daire, 8'i dükkan olmak üzere toplam 330 bağımsız bölüm bulunuyor. 

132 odalı N5 Suites Otel'de 101 adet 1+0 (stüdyo) ve 31 adet de 1+1 daire bulunuyor. Projede yer alan stüdyo daireler 40 metrekare büyüklüğünde. 1+1 dairelerin büyüklüğü ise 75 ve 87 metrekare arasında değişiyor. Diğer projelerden farklı olarak her dairede bir de balkon yer alıyor. Özellikle Arap yatırımcılardan büyük ilgi gören N5 Suites'in şuana 2013 yılının kendileri için hareketli bir yıl olduğuna işaret eden Özyurt, "Şu anda alü şantiyede inşaat çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu şantiyelerde Nmerkez, Özyurtlar Residence, Nşehir, N5 Suites, NCity Esenyurt ve NCadde projelerimiz yükseliyor" diyor. 

Yeni projeleri ile yıllarına devam ettiklerini belirten Özyurt, N5 Suites, NCity Esenyurt ve NCadde projelerini satışa sunduklarını da vurguluyor. N5 Suites'in Arap yatırımcılardan büyük ilgi gördüğüne işaret eden Özyurt, " Temmuz ayında saüşına başlanan NCity Esenyurt'un yüzde 40'ı, Ağustos'ta satışa çıkan NCadde'nin ise yüzde 25'ini kısa sürede satık.

NCity Esenyurt projesi ise, Kiptaş 5. Etap ile Kiptaş 6. Etap'ın yanında bulunan 15 dönümlük arazide inşa ediliyor. 15 katlı dört bloktan oluşan NCity Esenyurt'ta 448 daire yer alıyor. Temmuz ayında satışa çıkan NCity Esenyurt'un şu ana kadar yüzde 40'ı satıldı.
Esenyurt'ta 7 dönüm arazi üzerinde inşa edilen NCadde ise, tek blokta 16 kattan oluşuyor. NCadde'de 112 daire bulunurken, satışa çıkılan ilk bir ayda projenin yüzde 25'i satılmış durumda. 

ZAMANINDA TESLİM

 İnşaat sektöründe 23 yılı geride bıraktııklarını belirten Tamer Özyurt, "Bu yıl yapımına yeni başlanan ve devam eden projelerin yanı sıra hak sahiplerine teslim edilen projelerinin de olduğunu belirten Özyurt yaşadıkları süreci şöyle özetliyor: "Bu yıl ilk olarak Ntowers projemizi tamamlayarak konut sahiplerine teslim ettik. Hepinizin de bildiği gibi Esenyurt'ta yaşanan imar probleminden dolayı bu projemizi revize etmek zorunda kaldık. Yeni imar planına göre inşa ettiğimiz Ntowers'ta şuanda hayat başlamış durumda. Yine imar tadilaü yaptığımız bir diğer projemiz Nmerkez'de ise inşaat tüm hızıyla sürüyor. Bu arada satışını tamamladığımız Özyurtlar Residence'ın inşaatını da bitirmek üzereyiz. Yıl sonuna doğru Özyurtlar Residence'da teslimlere başlayacağız. Esenyurt Nşehir projemiz ise ilk satışa çıktığı andan itibaren büyük ilgi gördü. Son olarak projeye iki yeni blok daha ekledik. Bu projenin de satışı tamamlanmak üzere."

 KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPACAK

İnsanların sosyal donaülan olan sağlıklı evlerde yaşamaları gerektiğine inandığını, bu nedenle kentsel dayalı işler yapük. Tüm projelerimizi söz verdiğimiz zamanda ve söz verdiğimiz şekilde teslim ettik" diyerek yaşanan sorunlara rağmen işlerini aksatmadıklarına dikkat çekiyor. 

Bu nedenle saüşa sundukları tüm projelerinin ilk günden itibaren büyük gördüğüne dikkat çeken Özyurt şöyle devam ediyor: 'Tüketicilerin güvenini kazanmak bizim sektörümüz açısından çok önemli. Bu da bize yeni projelere başlamak için cesaret veriyor. Önümüzdeki günlerde otel rezidans projesiyle tüketicilerimizin karşısına çıkacağız. Bayrampaşa Maltepe'de inşa edeceğimiz büyük bir otel markasının adını taşıyacak olan projemizin ruhsatını aldık. İnşaatına başlamak üzereyiz. Proje 160 odalı 300 yatak kapasiteli olacak. 
Biz aslında bu projeyle kentsel dönüşüme de girmiş olacağız." dönüşümü desteklediğini söyleyen Özyurt, "Kentsel dönüşüm dediğiniz olay bugünden yarına gerçekleşecek bir şey değil. Türkiye'nin kentsel dönüşümü bana göre 20 yılda tamamlanır. Tabi ki önemli olan bu işe başlamakür" diyor. 

Perakende sektöründeki yatuımları Neyzen Yapı Market hakkında da bilgi veren Özyurt, inşaat sektörü dışındaki faaliyetlerini şöyle özetliyor: "İlk şubesini 1990 yılında Esenyurt'un merkezinde açtığımız Neyzen'in üçüncü yapı marketini Mayıs ayında Beylikdüzü'nde Tüyap Fuar Merkezi'nin yanında faaliyete geçirdik. Neyzen Yapı Marketler'de 20 bin çeşit ürün satılıyor. Beylikdüzü'nün dışında Esenyurt ve Bahçeşehir'de de iki yapı marketimiz var. Ayrıca bir de lojistik depomuz bulunuyor. Neyzen'de perakendenin yanı sıra toptan satış da yapıyoruz. Biz Türkiye'nin önde gelen 10 inşaat firmasının resmi tedarikçisiyiz." 

Şirket Haberleri

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Türkiye İMSAD’ın Yeni Başkanı Ferdi Erdoğan Oldu

  Türkiye İMSAD’ın Yeni Başkanı Ferdi Erdoğan Oldu

  Türkiye İMSAD’ın (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) 35. Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı. Yönetim kurulunun iki yılda bir seçildiği Türkiye İMSAD’da başkanlık görevine, Kale Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Ferdi Erdoğan geldi.

 • Kuzu Grup, dünya müteahhitlik listesinde 141’inci sırada

  Kuzu Grup, dünya müteahhitlik listesinde 141’inci sırada

  Yaklaşık 75 yıldır inşaat sektöründe faaliyet göstererek yurt içi ve yurt dışında çok sayıda proje hayata geçiren Kuzu Grup, uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR tarafından firmaların ülkeleri dışında gerçekleştirdikleri iş hacimleri dikkate alınarak hazırlanan "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinde 141’inci sırada yer aldı.

 • Kayaşehir’de Metrekare İle Ev Satışı Başlıyor

  Kayaşehir’de Metrekare İle Ev Satışı Başlıyor

  Gayrimenkul sertifikasıyla markalı konut projelerinden 1 metrekare bile satın almak mümkün olacak. Bu yeni modelle bir ilki başlatan Makro İnşaat TOKİ'nin Başakşehir Kayaşehir'deki arazisi üzerinde hayata geçireceği projede metrekareyle ev satışına başlayacak.

 • Türkiye Gazbeton Sanayisinin Tek Avrupa’lı Lentosu AKG Gazbeton’dan!

  Türkiye Gazbeton Sanayisinin Tek Avrupa’lı Lentosu AKG Gazbeton’dan!

  Türkiye’nin lider gazbeton üreticilerinden AKG Gazbeton İşletmeleri, Avrupa standartlarında ürettiği lento ile bir ilke daha imza attı. Türkiye gazbeton sektörünün Avrupa standartlarında üretim yapan tek kuruluşu olan AKG Gazbeton İşletmeleri, sektör öncülüğünü sürdürüyor.

 • GD Holding Yüzde 50 Büyüdü

  GD Holding Yüzde 50 Büyüdü

  Teknoloji ve girişimcilik alanında yaptığı yatırımlar ve yenilikçi iş modeliyle öne çıkan GD Holding, 2016 yılında yüzde 50 seviyesinde büyüdüğünü açıkladı.

 • Gayrimenkulün Geleceği Gayrimenkul Sertifikasında

  Gayrimenkulün Geleceği Gayrimenkul Sertifikasında

  Metrekare metrekare ev satışının yolunu açacak sertifika sisteminde bekleyiş sürüyor. Gayrimenkul sektörünü finansman açısından rahatlatacak, tasarrufları az olan vatandaşın ev sahibi olmasını kolaylaştıracak gayrimenkul sertifikasının, gayrimenkul sektörüne yeni bir ivme kazandırması bekleniyor.

 • Akçansa’nın 2016 Cirosu 1 Milyar 461 Milyon TL Oldu

  Akçansa’nın 2016 Cirosu 1 Milyar 461 Milyon TL Oldu

  Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2016 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirketin 2016 yılındaki satış geliri 1 milyar 461 milyon TL, dönem kârı ise 287 milyon TL olarak gerçekleşti.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.