|   |   | 

Real Merter Görücüye Çıktı

Tekstil dünyasının kalbinin attığı Merter'e ihtisas çarşısı geliyor. Türkiye'yi 'Toptan Tekstil AVM' konsepti ile tanıştıracak olan Real Merter toplam 130 milyon TL'lik yatırımla 2017 yılında hayata geçecek.

Real Merter Görücüye Çıktı

İstanbul Merter'in merkezinde konumlanan ve bölgenin ilk kentsel dönüşüm projesi olan Real Merter'de satışlar başladı. Toplam 130 milyon TL'lik yatırımla hayata geçecek olan proje tekstil sektörünün ilk ihtisas AVM'si olma özelliği taşıyor. 

Oliv Yapı ve Vizyon Art Yapı ortaklığıyla gerçekleştirilen projenin tasarımı Tago Mimarlık’a ait.  Proje bugün gerçekleştirilen basın lansmanı ile yatırımcılara tanıtıldı. 

Toplantıda konuşan Oliv Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dokumacı, Real Merter projesinin  Merter bölgesinde yaşanan sorunları önemli ölçüde bitireceğini belirterek, 'Yıllık yaklaşık 5 milyar dolar ticaret hacmi olan Merter Merter'e dar geliyor. Trafik, araç park, mal giriş ve sevkiyat sıkıntısı ile dar geliyor. Bölge artık kendine yakışan projeleri hakediyor. Biz ve ortağımız Vizyon Art Yapı yaklaşık 30 yıldır bu bölgede ve İstanbul'da projeler üretiyoruz. Real Merter bölgenin ilk kentsel dönüşüm projesi olacak ' diye konuştu. 

Yatırımcı kazanacak

Projenin 2017 yılının ilk çeyreğinde tamamlanacağına dikkat çeken Dokumacı, 'Real Merter'de 155 mağaza ve 248 konut yer alıyor. Projemiz otoparkı, sosyal alanları ve ticari üniteleri ile Merter'e yeni bir vizyon katacak. Bu projede yeralan yatırımcılar proje tamamlandığında yüzde 80 oranında kazanç sağlayacak' dedi.

Projenin lokasyon olarak önemli bir yerde olduğunu kaydeden Dokumacı, '10 dakikalık lokasyonda; Havalimanı, TEM, E-5 gibi tüm lojistik ulaşım noktalarına ve Metro, metrobus, otobüs, minibüs gibi tüm toplu taşıma ağlarına da ulaşılabilir. Projeyi oluştururken tekstil sektörünün yetkilileri ile konuştuk. Onların isteklerini dikkate aldık. Çünkü projenin önemli bir kısmını yatırımcılardan ziyade tekstil firmalarına satmayı hedefliyoruz' dedi. 

Pazarlama ve yönetim KDM'de 

Projenin satış ve yönetim sürecini ise KDM Danışmanlık yapacak. Real Merter ile ihtisas AVM'leri konusunda farklı bir bakış açısı oluşturmak istediklerini kaydeden KDM Yönetim Kurulu Başkanı Murat İzci, 'Türkiye'de ihtisas AVM'leri konusunda önümüzde örnekler var. Fakat bunların çoğunda başarılı olunamadı. Bunun sebebi insanları alıştığı bölgelerden farklı noktalara götürmeleriydi. Fakat Real Merter'i biz tekstilin kalbi olan Merter'de yapıyoruz. Yani Merter'e rağmen değil Merter ile birlikte bir proje gerçekleştiriyoruz' diye konuştu. 

Türkiye'de AVM yatırımları konusunda hala gidilecek yol olduğunu belirten İzci, şunları söyledi: 'Türkiye'de  AVM yatırımları belli lokasyanlarda toplanmış durumda. Önümüzdeki dönemde yatırımların büyük bir kısmı Anadolu yakasında olacak. Sadece Ataşehir bölgesine 250 bin metrekare ilave olacak. AVM konusunda eksik olsa da farklılaşma olmak zorunda. Bizde bu konuda yeni arayışlar içindeyiz. Real Merter de ihtisas çarşısı olma özelliğiyle diğer AVM'lerden ayrılıyor.'  

Metrekaresi 4 bin 677 TL 

Real Merter projesinin yatırımcılara kazandıracağına dikkat çeken İzci, 'Metrekare satış fiyatlarımız 4 bin 677 TL. Bölgedeki projeler incelendiğinde fiyatlar 6 bin TL civarında. Ticari üniteler ise 7.016 TL ile 16 bin 961 TL arasında değişiyor' dedi. 

Farklı özelliklerde zengin seçenekler; 

Sadece tekstil dünyasını değil, bölgedeki yaşam standartlarını da değiştirmeye hazırlanan Real Merter, farklı yaşam olanakları da sunuyor. Proje; 14.591 m2 taban üzerine 98.000 m2 inşaat alanına sahip. Real Merter’de modern mimariyi son teknoloji ile buluşturan ve büyüklükleri 66 m2 – 185 m2 arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 daireler yer alacak. Real Merter, bulunduğu konumdaki trafik sıkıntısına da son verecek; Havalimanı’na 10 dakika, E-5 Karayolu’na 5 dakika, TEM Otoyolu’na 5 dakika. Ayrıca; Metro, metrobüs ya da otobüs minibüs gibi toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesinde olan “REAL MERTER”de araç bir zaruret olmaktan da çıkıyor. Ayrıca 800 araçlık otopark kapasitesiyle burada yaşayanların hayatını kolaylaştıracak

Yeni Proje Haberleri

Etiketler Real Merter

Real Merter Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Levnavilla Sapanca’da yükseliyor

  Levnavilla Sapanca’da yükseliyor

  Vefa Holding, yeni markası Estans Yapı ile Sapanca’da tamamını çelikten inşa edeceği 15 villadan oluşan Levnavilla Projesini hayata geçiriyor.

 • Bahçeşehir’in caddesi Akzirve’den

  Bahçeşehir’in caddesi Akzirve’den

  Zeytinburnu Ambarlar arazisini satın alarak adından söz ettiren Akzirve Gayrimenkul & Yatırım, İstanbul Bahçeşehir’deki projesinin lansmanına hazırlanıyor.

 • La Marin Kartal’da Ön Talep Başladı

  La Marin Kartal’da Ön Talep Başladı

  Üçay İnşaat ve Sercan İnşaat’ın ortak girişimi ile İstanbul’un yıldızı parlayan semtlerinden Kartal sahilde hayata geçirilen, adalar ve deniz manzaralı La Marin Kartal projesi için ön talep toplanmaya başlandı.

 • Dünya sinema, dizi ve reklam sektörünün Kalbi Midwood’da atacak

  Dünya sinema, dizi ve reklam sektörünün Kalbi Midwood’da atacak

  Hollywood, Bollywood ve Avrupa sinemasına dünya standartlarında film stüdyoları ve ekipmanları temin edecek olan, gelişen Türk dizi ve film sektörüne de destek vermeyi amaçlayan,‘Hayallerin çok ötesinde’ sloganıyla yola çıkan bir dünya projesi Midwood’un temel atma töreni Büyükçekmece’de gerçekleşti.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu bir 3DVisualEarth iştirakidir. | Her Hakkı Saklıdır.