|   |   | 

Rönesans Holding Üniversiteli Gençleri Ağırladı

Geleceğin mimar ve mühendislerine yönelik “Geleceği Tasarla” çağrısıyla proje yarışması açan Rönesans, üniversite öğrencisi gençleri İstanbul’da ağırladı.

Rönesans Holding Üniversiteli Gençleri Ağırladı

15 üniversiteden İstanbul’a gelen 15 genç, Rönesans Holding’in, LEED sertifikalı projelerini gezdi, yeşil bina ve çevre dostu sistemleri konusunda bilgi aldı

Yarışmaya başvuran öğrenci sayısı 2 ayda 1,000’e yaklaştı, 27 üniversitede 2,500 öğrenciye seminer verildi.

Projelerinde insan unsurunu önde tutan ve yetişmiş insan gücünün önünü açmayı hedefleyen Rönesans Holding, üniversiteler arasında düzenlediği ve yoğun başvurunun görüldüğü “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışması kapsamında 15 üniversiteden gelen 15 genci İstanbul’da ağırladı, projelerini gezdirdi.

Uluslararası piyasalarda küresel bir oyuncu haline gelen ve Türk inşaat sektörünü dünyanın 16 farklı ülkesinde başarıyla temsil eden Rönesans, düzenlediği gezi programıyla, kuruluşundan bu yana geçen 21 yılda geldiği aşamayı gençlerle paylaştı. İstanbul programıyla, gençlere Holdingin inşaat ve mimarlık alanlarındaki yenilikçi yaklaşımının ve dinamizminin aktarılması, aynı zamanda geleceğin mühendis ve mimarlarının vizyon sahibi olmalarına katkı sağlanması hedeflendi.

“Yeni yıldızlar kazanacağız”

15 farklı üniversiteden gelen ve öğrenci konseyleri aracılığıyla seçilen 15 genç, ilk olarak bir Rönesans yatırımı olan Kozzy AVM’de Rönesans Holding yöneticileri ile öğle yemeğinde bir araya geldi. Rönesans Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim ve Varlık Yönetimi Grup Başkanı Süha Günel ve Rönesans Holding Proje Yönetimi Müdürü Dr. Onur Tokdemir ile buluşan öğrenciler, sektörün dinamikleri hakkında fikir alışverişi yapma imkanı buldular.

Yemekte konuşan Süha Günel, Holdingin gençlere verdiği öneme dikkati çekerek, Rönesans olarak öğrenmenin sürekliliğine inandıklarını ve Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek gençlerin kendi sınırlarını aşmasını istediklerini söyledi. Bu hedef çerçevesinde, “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” sloganıyla üniversitelerarası proje yarışması düzenlediklerini hatırlatan Süha Günel, şöyle devam etti:

“Yeşil Bina ve Çevre Dostu Sistemler temalı yarışmada öğrenciler; çevre dostu, kalıcı değerler taşıyan yenilikçi, özgün ve sürdürülebilir projeler geliştirmek için çalışacaklar. Bu sayede, gençlere hem yaratıcı bir proje hazırlama hem de kendi geleceklerini tasarlama fırsatı sunuyoruz. Büyük Önder Atatürk’ün ‘Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir’ sözlerinde de ifade ettiği gibi sizlere güveniyoruz. Bu yarışmayla yeni yıldızlar kazanacağımıza ve sizlerin bizim yaptığımız projelerden daha iyilerini yapacağınıza inanıyoruz. Esas gelecek sizlersiniz. İş hayatına erken atılmanız çok önemli. Bu yarışma ile sektörü daha yakından tanıma fırsatı buluyorsunuz, bu fırsatı iyi değerlendirmenizi öneririm.”

Türkiye’nin ilk LEED Platin Sertifikalı Yüksek Yapısı: Rönesans Tower

Rönesans Holding Proje Yönetimi Müdürü Dr. Onur Tokdemir, “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışması kapsamında bugüne kadar 19 ildeki 27 üniversitede seminerler düzenlediklerini, 2 ay gibi kısa bir sürede 2 bin 592 öğrenciye ulaştıklarını bildirdi. Tokdemir, seminerlerde gençlerle paylaştıkları Rönesans’ın yalın inşaat, yapı bilgi modellemeleri ve çevre dostu bina tasarımlarını şimdi de öğrencilere İstanbul’da yerinde gözlemleme imkanı tanıdıklarını anlattı. Üniversite öğrencilerine, Rönesans Holding’in bugüne kadar hayata geçirdiği yeşil projeler ve bu projelerin en yenisi Rönesans Tower hakkında da bilgi veren Tokdemir şunları söyledi:

‘’Rönesans Gayrimenkul Yatırım tarafından İstanbul Kozyatağı’nda geliştirilen Rönesans Tower, 44 katlı A Sınıfı bir ofis projesi. 185,5 metre yüksekliğindeki kule, Amerikan Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen ve Dünyanın en önemli gönüllü sertifikalarından biri olan LEED sertifikalarının en üst sınıfı olan (LEED Platin Sertifikası) sahibi. Türkiye’nin ilk LEED Platin Sertifikalı Yüksek Yapısı olan Rönesans Tower'ın hem mimarlık hem de mühendislik literatürüne girecek birçok özelliği bulunuyor.

Yüzde 100 yeşil enerjili Rönesans Tower’da yüzde 26 enerji tasarrufu, şebeke suyu bağlı olmadan, kurulan depolardaki yağmur suyunun kullanımıyla sulama ihtiyacının tamamı karşılanıyor ve yüzde 45 su tasarrufu sağlanıyor ve gün ışığından yüzde 90 oranında yararlanılıyor. Yerden deplasmanlı havalandırma sistemi ile Rönesans Tower'ın tüm alanlarına yüzde 100 temiz hava sağlanıyor. Ayrıca, deprem güvenliği için çok önemli olan ve Türkiye’de ilk defa uygulanan "outrigger" sistemiyle deprem yükleri sönümlendiriliyor.”

Sürdürülebilir projeleri yerinde gördüler

Aralarında ODTÜ, İTÜ, Boğaziçi, Mardin Artuklu, Gaziantep, Selçuk ve Erciyes üniversitelerinin de bulunduğu mimarlık ve mühendislik fakültelerinden gelen gençler daha sonra, eğitim-öğretime bu yıl açılan TED Rönesans Koleji’ni gezdiler. Gezide geleceğin mimar ve mühendislerine, Türkiye’de LEED Altın Sertifika’yı alan ilk özel okul olan kolejin, tüm yaşam alanlarının en üst düzeyde çevreci yaklaşımla tasarlandığı ve inşa edildiği bilgisi verildi.

TED Rönesans Koleji’nin ardından üniversiteli gençler, Türkiye’nin en büyük ofis geliştiricisi firmanın RönesansBiz Küçükyalı Ofis projesini ziyaret ettiler. Verimlilik esasına dayalı tasarım ve mimari anlayışla geliştirilen, LEED Gold sertifikası adayı RönesansBiz Küçükyalı, geleneksel binalara kıyasla yüzde 43 su tasarrufu ve yüzde 38 oranında enerji verimliliği sağlıyor.

27 üniversitede seminerler verildi

2014 yılında dünyanın en büyük uluslararası inşaat şirketleri arasında 53’üncü sıraya yükselen Rönesans Holding’in, geleceği şekillendirecek gençlerle tanışmak ve sinerji oluşturmak için düzenlediği yarışma öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” sloganıyla gerçekleşen yarışmaya, Türkiye genelindeki tüm üniversitelerin 3. ve 4. sınıf mimarlık ve mühendislik fakültesi öğrencileri, takımlar halinde katılabiliyorlar. “Yeşil Bina ve Çevre Dostu Sistemler” temalı yarışmada öğrenciler; çevre dostu, kalıcı değerler taşıyan yenilikçi, özgün ve sürdürülebilir projeler geliştirmek için çalışacaklar.

Yarışma kapsamında bugüne kadar Türkiye’nin farklı illerindeki üniversitelerde ‘Sürdürülebilirlik’ ve ‘Çevre Dostu Sistemler’ konusunda seminerler de düzenlendi. İstanbul, Trabzon, Ankara, Malatya, Şanlıurfa, İzmir, Adana, Mardin, Gaziantep, Eskişehir, Bursa, Konya, Erzurum, Kahramanmaraş, Mersin, Kayseri, Edirne, Kocaeli, Balıkesir’de 27 üniversite ziyaret edildi ve buralardaki seminerlerde gençlere Rönesans’ın ‘Yalın İnşaat’ prensipleri ve yeşil binalar hakkında bilgi verildi.

Çevrenin öneminin ve çevre konusunda artan kaygıların farkında olarak, yeşil projeler konusunda yoğun olarak çalışan, yeşil hizmetler sunan ve kaynakların korunmasını sağlayan Rönesans Holding’in söz konusu yarışmasına, bugüne kadar 78 üniversiteden 912 genç başvuruda bulundu. 297 kişi ve 104 grupla en fazla başvurunun geldiği İstanbul’u, 95 kişiyle Gaziantep, 92 kişiyle Ankara ve farklı sayılarıyla İzmir, Kocaeli, Eskişehir, Mardin, Trabzon ve öteki iller izliyor.

Yarışmaya katılacak gençlerin proje teslimi için 13 Şubat 2015’e kadar başvurmaları gerekiyor. Sonuçlar ise 27 Şubat 2015 günü açıklanacak.

 

Şirket Haberleri

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Türkiye Gazbeton Sanayisinin Tek Avrupa’lı Lentosu AKG Gazbeton’dan!

  Türkiye Gazbeton Sanayisinin Tek Avrupa’lı Lentosu AKG Gazbeton’dan!

  Türkiye’nin lider gazbeton üreticilerinden AKG Gazbeton İşletmeleri, Avrupa standartlarında ürettiği lento ile bir ilke daha imza attı. Türkiye gazbeton sektörünün Avrupa standartlarında üretim yapan tek kuruluşu olan AKG Gazbeton İşletmeleri, sektör öncülüğünü sürdürüyor.

 • GD Holding Yüzde 50 Büyüdü

  GD Holding Yüzde 50 Büyüdü

  Teknoloji ve girişimcilik alanında yaptığı yatırımlar ve yenilikçi iş modeliyle öne çıkan GD Holding, 2016 yılında yüzde 50 seviyesinde büyüdüğünü açıkladı.

 • Gayrimenkulün Geleceği Gayrimenkul Sertifikasında

  Gayrimenkulün Geleceği Gayrimenkul Sertifikasında

  Metrekare metrekare ev satışının yolunu açacak sertifika sisteminde bekleyiş sürüyor. Gayrimenkul sektörünü finansman açısından rahatlatacak, tasarrufları az olan vatandaşın ev sahibi olmasını kolaylaştıracak gayrimenkul sertifikasının, gayrimenkul sektörüne yeni bir ivme kazandırması bekleniyor.

 • Akçansa’nın 2016 Cirosu 1 Milyar 461 Milyon TL Oldu

  Akçansa’nın 2016 Cirosu 1 Milyar 461 Milyon TL Oldu

  Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2016 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirketin 2016 yılındaki satış geliri 1 milyar 461 milyon TL, dönem kârı ise 287 milyon TL olarak gerçekleşti.

 • Aşçıoğlu’ndan 3 Projeye 245 Milyon Dolar Yatırım

  Aşçıoğlu’ndan 3 Projeye 245 Milyon Dolar Yatırım

  SelenIum markalı lüks konut projeleriyle faaliyet gösteren Aşçıoğlu Grubu, 50'nci yılı olan 2017'de toplam 245 milyon dolarlık yatırımla Sarıyer, Ataköy ve Merter'de yeni projeler inşa etmeye hazırlanıyor.

 • Demir İnşaat Dev Seferberliğe Katılıyor

  Demir İnşaat Dev Seferberliğe Katılıyor

  Gayrimenkul sektöründe 32 yıllık tecrübeye sahip Demir İnşaat, GYODER tarafından “Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti” sloganıyla başlatılan 20 yıl vadeli konut seferberliğine Demir Romance, Ayışığı Butik ve Demir La Vida projeleri ile katılıyor. Cumhuriyet tarihinde ilk kez yatırımcıları 240 ay vadeli konut satışıyla tanıştıran kampanyaya “Güçlü Ekonomi, Güçlü Türkiye” diyerek destek veren Demir İnşaat, 3 projesinde de yüzde 0,45 vade oranı ile 120 ay, yüzde 0,79 ile 240 ay vade imkânı sunuyor.

 • İbrahim Demirel İnşaat TÜYAP Fuar'ında

  İbrahim Demirel İnşaat TÜYAP Fuar'ında

  Adana'da 16-19 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek inşaat fuarı için geriye sayım başlarken, İbrahim Demirel İnşaat da fuardaki yerini almaya hazırlanıyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.