|   |   | 

Rönesans'tan Minsk'te İkinci Proje

Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesi’nde 53.sırada yer alan Rönesans Holding, Belarus’taki ikinci projesinin de startını verdi.

Rönesans'tan Minsk'te İkinci Proje

Rönesans Holding’in yapımını üstlendiği Türkmenistan’ın Belarus Cumhuriyeti’ndeki Büyükelçiliği’nin temeli 9 Ekim 2014 tarihinde gerçekleştirilentörenle atıldı. Törene Türkmenistan ve Belarus devlet başkanları katıldı. Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko yeni elçilik binasınınMinsk’in mimari görüntüsünü değiştireceğini söyledi. Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguly Berdimuhamedow da elçilik binasının iki ülke arasındaki dostluk ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinde köprü olacağını ifade etti.

Belarus Cumhuriyeti’nin başkenti Minsk’te yapılan temel atma töreninde Türkmenistan'ı Devlet Başkanı Gurbanguly Berdimuhamedow, Belarus'u Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko temsil etti. Törende Belarus Cumhuriyeti ve Türkmenistan devletlerinin bakanları, diplomatları ile Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak ve Holding yöneticileri hazır bulundu.

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguly Berdimuhamedow, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, yeni elçilik binasının hizmete girmesiyleBelarus halkının, Türkmenistan’ın kültürü ve sanatıyla ilgili daha çok bilgi sahibi olacağını söyledi. Berdimuhamedow, “Yeni elçilik binasında iki ülkenin bilim adamları, aydınlarla bir araya gelecekler. İnanıyorum ki bu bina iki ülke arasında sağlam dostluk ve karşılıklı anlayışa dayalı ilişkilerin geliştirilmesinde yeni bir köprü olacaktır. Kapımız dostlarımıza ve ekonomik işbirliğine her zaman açık olacaktır” dedi.

Yeni elçilik binası Minsk’in mimari görüntüsünü değiştirecek

Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko da törendeki konuşmasında, yeni elçilik binasının başkentin mimari görüntüsünü değiştireceğini söyledi. Temeli atılan elçilik binasının Belarus ile Türkmenistan arasında yeni bir dönem başlatacağını ve iki ülke arasındaki kökleri sağlam işbirliğinin önemli bir göstergesi olacağını kaydeden Lukashenko, “Belarus’da Türkmenistan Elçiliği kompleksi projesinin temelini atıyoruz. Bu proje ile güvenli temellere dayanan uzun soluklu işbirliğimizi ve bunu geliştirmek için de ne kadar hevesli olduğumuzu kanıtlamış oluyoruz.

Karşılıklı ekonomik ilişkiler, iç ve dış politikalarda benzer yaklaşımlar ve çalışkan insanlarımız arasındaki iyi ilişkiler iki ülkeyi birbirine bağlıyor.Bilimsel, teknik, insani yardım işbirliği, bölgeler arası gelişmiş coğrafi bağlar Belarus ve Türkmenistan arasındaki ekonomik işbirliğinin temelinioluşturuyor. Bu elçilik binası verimli ve dostluk içeren toplantıların merkezi olacak. İnanıyorum ki yakın gelecekte yeni bir tesisin resmi açılışını da gerçekleştireceğiz. Bu yeni elçilik binası başkent Minsk’in mimari görüntüsünü değiştirecek” diye konuştu.

24 milyon dolarlıproje

Türkmenistan Büyükelçilik kompleksi, Galleria Concept Çok Amaçlı Alışveriş Merkezi ve Otel projesinin ardından Rönesans Holding tarafındanBelarus’un başkenti Minsk’te inşa edilecek ikinci proje. Büyükelçilik kompleksi ile Türkmenistan, 1995 yılından bu yana elçiliğinin bulunduğu Belarus’ta yeni ve modern binasıyla temsil edilmeye başlanacak. Yaklaşık 24 milyon Dolar tutarındaki proje, büyükelçilik ve konsolosluk idari binası, konut ve teknik binadan oluşacak. Dış cephesi İtalyan mermeriyle kaplanacak bina, özgün tasarımıyla da dikkat çeken bir proje olacak. 7 bin 300 metrekarelik kapalı alana sahip büyükelçilik kompleksinin, 2016 yılının Şubat ayında hizmet vermeye başlaması planlanıyor.

Rönesans’ın Türkmenistan’da üstlendiği projeler

Rönesans Holding Türkiye ve dünyanın 18 farklı ülkesinde ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyor. Taahhüt sektöründe Dünyanın ilk 5 şirketi arasına girmeyi hedefleyen Rönesans’ın Türkmenistan’da üstlendiği dev projelerin de katkısıyla, bu hedefe adım adım ilerliyor.

Rönesans’ın Türkmenistan’da üstlendiği başlıca projeler arasında Mary Amonyak ve Üre Üretim Fabrikası, Ahal Gas to Gasoline (GTG) (Doğalgazdan benzin üretim) Tesisi, Türkmenabad Sülfürik Asit Üretim Fabrikası, Ashgabat’ta hayata geçirilen Detsky Mir Alışveriş Merkezi, Türkmenistan Uluslararası Gaz ve Petrol Üniversitesi ile Demiryolları, Ulaştırma ve Sanayi Bakanlıkları İdari Binaları yer alıyor.

Rönesans Holding Hakkında

Dr. Erman Ilıcak tarafından 1993 yılında St.Petersburg’da kurulan Rönesans Holding, bugün Türkiye ve dünyanın 18 farklı ülkesinde ana müteahhit ve yatırımcı olarak hizmet veren bir şirketler topluluğu…İnşaat, gayrimenkul geliştirme, enerji ve sağlık ana dallarında faaliyet gösteren Rönesans Holding, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketleri arasında 53’üncü sırada yer alıyor. Rönesans Holding, 37 bin çalışanı ile alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, konutlar, karma yapılar, ağır sanayi tesisleri, altyapı tesisleri, hafif üretim tesisleri, kimyasal ve ilaç üretim tesisleri, yiyecek ve içecek işleme tesisleri, araba ve makine fabrikaları, devlet binaları, sağlık kompleksleri ve enerji santralleri inşa ediyor.2014 yılı ikinci çeyreğinde aktif büyüklüğü 12 milyar TL’ye ulaşan Rönesans Holding’in aynı yıl, aktif büyüklüğüne göre büyüme oranı yüzde 67,ciro bazında büyüme oranı ise yüzde 76 olarak gerçekleşti. Holding’in global cirosu ise 4,5 milyar TL. Rönesans Holding, 23 bin çalışanı ve 3,6 milyar Dolar iş hacmi ile de Rusya’nın en büyük yabancı inşaat şirketi konumunda… İnşaat sektöründe dünyanın en büyük ilk 5 kuruluşu arasına girmeyi hedefleyen Rönesans Holding, önümüzdeki 3 yıl boyunca 3,2 milyar Euro’luk yatırım yapmayı planlıyor.

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bakırküre Architects’ten Mutlu ve Verimli Ofisler...
  Bakırküre Architects’ten Mutlu ve Verimli Ofisler...

  25 yılı aşkın tecrübesiyle ofis mekanları üzerine uzmanlaşan Yüksek Mimar Gürhan Bakırküre liderliğindeki Bakırküre Architects, Y kuşağının ve arkadan gelen Z kuşağının beklentilerini de analiz ederek, gelişen teknoloji ve sağladığı avantajlara entegre olmuş ofisler tasarlıyor…

 • Konutder’in Yeni Başkanı Z. Altan Elmas Oldu
  Konutder’in Yeni Başkanı Z. Altan Elmas Oldu

  Konut sektörünün sesini daha güçlü duyurmak ve sağlıklı büyümesinin önünü açmak için 2011 yılında kurulan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği’nin (KONUTDER) 3 dönemdir Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Ömer Faruk Çelik’in tüzük gereğince görev süresinin sona ermesiyle birlikte Başkanlık görevini Z. Altan ELMAS devraldı.

 • Bilecik’te 2017 Şubat Ayında 373 Konut Satıldı
  Bilecik’te 2017 Şubat Ayında 373 Konut Satıldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, Bilecik genelinde konut satışları 2017 Şubat ayında, 2016 Şubat ayına göre yüzde 35,1 oranında artarak 373 adet oldu.

 • Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Değişiyor!
  Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Değişiyor!

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğini sil baştan değiştirmeye hazırlanıyor. Hazırlanan yönetmelik taslağına göre İstanbul, Ankara gibi büyükşehirler başta olmak üzere imar planlarına aykırı şekilde yapılan yükseklik, yoğunluk artışları yeni dönemde mümkün olmayacak.

 • Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor
  Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor

  Akfen Holding tarafından 1,1 milyar liralık yatırımla hayata geçirilen Isparta Şehir Hastanesinin resmi açılışı bugün yapılacak.

 • Eskişehir'de Konut Satışı Arttı
  Eskişehir'de Konut Satışı Arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Eskişehir'deki konut satışları 2016'nın şubat ayına göre artış gösterdi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.