|   |   | 

Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali Küratörleri Açıklandı

Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali IABR-2018-2020 küratörlerinin isimleri açıklandı. IABR'den yapılan açıklamaya göre, Hollanda, Belçikalı ve Flaman üç mimar bu önemli etkinliğin küratörlüğünü yapacak.

Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali Küratörleri Açıklandı

Hollanda'nın Devlet Baş Mimarı Floris Alkemade, Flaman Devlet Mimarı Leo Van Broeck ve Belçikalı Mimar Joachim Declerck, Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali'nin küratörleri olarak seçildi.

Seçilen küratörler Alkemade, Van Broeck ve Declerck, mekansal transformasyonun günümüzün önemli sorunlarına nasıl yanıt verebileceği üzerinde duracak. Rhine-Meuse-Scheldt Deltasının kendine özgü kentsel, ekolojik ve ekonomik sisteminin çalışma alanı olacak.

2017 baharından başlayarak 2020 yazına kadar sürecek IABR-2018+2020 bienali, Belçika ve Hollanda'yı kapsayan iki ayaktan oluşacak. Bienal, günümüzün temel sorunlarına verilmesi gereken cevapların, şehirler ve peyzajlar için hangi niteliksel sıçramaları yapmamız gerektiğine odaklanıyor.

İklim Değişikliği Üzerine Sürdürülebilir Gelişme Hedefleri ve Paris Antlaşması (COP21) aracılığıyla gündeme gelen sorunları çıkış noktası olarak alan Bienal, bu sorunların gerçek bir yön değişimine, köklü bir dönüşüme işaret ettiğini savunuyor.

Yaşadığımız toplumu, savunmacı olmayan, pozitif bir şekilde nasıl aktif hale getireceğimizin sorgulandığı Bienalde, şehirleri ve peyzajı içine alabilecek bir dönüşümün arayışı içine girecek.

Bienal, yaşama, çalışma ve konaklama şeklimizin yeniden tasarlanmasıyla enerji sistemindeki dönüşüm, ekonomik sistemdeki dönüşüm, kentsel dönüşüm, hareketlilik, sağlık sistemi, gıda üretimi ve su sorunlarının çözümleri için alan açılabileceğini savunuyor.

Enstitü hem de kültürel bir platform olarak çalışan IABR, küçük ölçekli insiyatiflerle büyük ölçekli sosyal sorunlar arasında köprü kurmayı amaçlıyor.  

 

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İnşaat Sektörünün Gözü Kocaeli'nde
  İnşaat Sektörünün Gözü Kocaeli'nde

  Son yıllarda inşaat sektöründe yakaladığı yükseliş ile giderek büyümeye devam eden Kocaeli, inşaat firmalarının da vazgeçilmezi arasında yer alıyor.

 • Konut Satışlarında Artış Devam Ediyor
  Konut Satışlarında Artış Devam Ediyor

  Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, konut satışlarında yapılan düzenlemelerde ilk olumlu etkilerin bu ay ortaya çıktığını belirtti.

 • Piyalepaşa İstanbul, Sektöre Örnek Olmaya Devam Ediyor
  Piyalepaşa İstanbul, Sektöre Örnek Olmaya Devam Ediyor

  Polat markasının 60 yıllık köklü geçmişini ve gücünü arkasına alarak yükselen Piyalepaşa İstanbul, TMMOB Makina Mühendisleri Odası’nın Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından düzenlenen yıllık denetimine örnek şantiye olarak ev sahipliği yaptı.

 • Ev Sahipleri İçin Son Tarih 2 Mayıs!
  Ev Sahipleri İçin Son Tarih 2 Mayıs!

  Isı kullanımı, teknik altyapı ve yalıtım malzemesi kalitesini gösterecek 'Enerji Kimlik Belgesi' olmadan binaların alım satımı yapılamayacak, kiraya verilemeyecek, elektrik ve su abonelikler dahi alınamayacak. 2 Mayıs'tan itibaren başlayacak zorunluluk 2011'den önce ruhsat alınmış binalarda geçerli olacak.

 • Çimento Sektöründen 145 Milyon TL’lik Yatırım
  Çimento Sektöründen 145 Milyon TL’lik Yatırım

  Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), 17 bin kişiye istihdam sağlayan Türk çimento sektörünün iş sağlığı ve güvenliği dendiğinde akla ilk gelen sektör olmayı hedeflediğini açıkladı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.