|   |   | 

Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali Küratörleri Açıklandı

Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali IABR-2018-2020 küratörlerinin isimleri açıklandı. IABR'den yapılan açıklamaya göre, Hollanda, Belçikalı ve Flaman üç mimar bu önemli etkinliğin küratörlüğünü yapacak.

Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali Küratörleri Açıklandı

Hollanda'nın Devlet Baş Mimarı Floris Alkemade, Flaman Devlet Mimarı Leo Van Broeck ve Belçikalı Mimar Joachim Declerck, Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali'nin küratörleri olarak seçildi.

Seçilen küratörler Alkemade, Van Broeck ve Declerck, mekansal transformasyonun günümüzün önemli sorunlarına nasıl yanıt verebileceği üzerinde duracak. Rhine-Meuse-Scheldt Deltasının kendine özgü kentsel, ekolojik ve ekonomik sisteminin çalışma alanı olacak.

2017 baharından başlayarak 2020 yazına kadar sürecek IABR-2018+2020 bienali, Belçika ve Hollanda'yı kapsayan iki ayaktan oluşacak. Bienal, günümüzün temel sorunlarına verilmesi gereken cevapların, şehirler ve peyzajlar için hangi niteliksel sıçramaları yapmamız gerektiğine odaklanıyor.

İklim Değişikliği Üzerine Sürdürülebilir Gelişme Hedefleri ve Paris Antlaşması (COP21) aracılığıyla gündeme gelen sorunları çıkış noktası olarak alan Bienal, bu sorunların gerçek bir yön değişimine, köklü bir dönüşüme işaret ettiğini savunuyor.

Yaşadığımız toplumu, savunmacı olmayan, pozitif bir şekilde nasıl aktif hale getireceğimizin sorgulandığı Bienalde, şehirleri ve peyzajı içine alabilecek bir dönüşümün arayışı içine girecek.

Bienal, yaşama, çalışma ve konaklama şeklimizin yeniden tasarlanmasıyla enerji sistemindeki dönüşüm, ekonomik sistemdeki dönüşüm, kentsel dönüşüm, hareketlilik, sağlık sistemi, gıda üretimi ve su sorunlarının çözümleri için alan açılabileceğini savunuyor.

Enstitü hem de kültürel bir platform olarak çalışan IABR, küçük ölçekli insiyatiflerle büyük ölçekli sosyal sorunlar arasında köprü kurmayı amaçlıyor.  

 

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Arkitera Genç Mimar Ödülü 2017
  Arkitera Genç Mimar Ödülü 2017

  Nitelikli ürünler veren genç mimarların tanınmasını sağlamak ve çalışmalarının değer bulması için düzenlenen Arkitera Genç Mimarlık ödülleri için son başvuru tarihi 15 Eylül olarak açıklandı.

 • Bulvar Loft kampanyasında son gün 18 Haziran
  Bulvar Loft kampanyasında son gün 18 Haziran

  Türkiye’nin inşaat devi Akfen İnşaat, İstanbul Levent ve Ankara İncek’ten sonra hayata geçirdiği üçüncü Loft markalı projesi olan Bulvar Loft’un lansmanında verdiği %32’lik kar garantisi üzerine son bir fırsat kampanyası başlatıyor.

 • Tapuya giderken gerekli evraklar
  Tapuya giderken gerekli evraklar

  Gayrımenkul alım satımları uzun zaman alabilen ve karmaşık işlemlerdir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün yoğunluğu nedeniyle de eğer önceden bilgilenmez ve hazırlık yapmazsanız çok zaman kaybedebilirsiniz.

 • Kiracı İle Ev Sahibi Arasında Kalan Emlakçıların Mağduriyetine Son
  Kiracı İle Ev Sahibi Arasında Kalan Emlakçıların Mağduriyetine Son

  Kiracının, kirayı ödememesi halinde mülk sahiplerinin haklarını koruma altına alan yeni bir uygulama hayata geçti. Kiracıya kefil olan uygulama kapsamında, mülk sahiplerinin ödenmeyen kiraları karşılanarak, maddi zarara uğraması önlenecek. Öte yandan, ev sahibi ile kiracı arasında kalan emlakçıların mağduriyetine de son verilmiş olacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.