|   |   | 

Sanayi Geldi, Konut Anlayışı Değişti

Teşvik Yasası'nın sanayicilerin gözdesi haline getirdiği Osmaniye'de devam eden sanayi yatırımları, kentte ekonomik ve sosyal hayatı geliştirirken, nitelikli konuta olan talebi de artırdı.

Sanayi Geldi, Konut Anlayışı Değişti

Gerçekleştirdiği marka konut projesi Osmaniye Sarayları ile bölgenin ihtiyacına cevap veren Keten Proje’nin yönetim kurulu üyesi Hüseyin Özgür İraöz, canlanan ekonomiyle birlikte bölgede nitelikli konuta talebin daha da artacağını söyledi. 
Ortadoğu ülkelerine yakınlığı, çevresinde bulunan limanlar ve uygun karayolu ulaşımıyla Osmaniye, sanayicilerin son dönemdeki en gözde şehirlerinden. 2004 yılında Teşvik Yasası kapsamına alınmasıyla önemli bir sanayi hamlesinin başladığı Osmaniye OSB'de işletme sayısı 100'ü, istihdam edilen işçi sayısı ise 12 bini buldu. Bölgede istihdam, yeni açılan işletmelerle artarak devam ediyor.

ENERJİ İHTİSAS PROJESİ BÖLGEYİ UÇURACAK
Osmaniye, yaklaşık 20 kilometre mesafedeki Adana’nın Ceyhan ilçesinde kurulacak Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’ni de heyecanla bekliyor. Dünyanın enerji ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayan Kerkük ve Hazar petrolünün boru hatlarıyla ulaştığı son nokta olan Ceyhan, stratejik konumuyla dünyanın yeni enerji üssü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yatırım potansiyeliyle Hollanda'nın en büyük liman kenti Rotterdam'ın tahtına aday gösterilen Ceyhan, kamulaştırma çalışmaları süren Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi Projesi'yle birlikte önemli bir sanayi atılımına hazırlanıyor. Şimdiden sanayi devlerinin ilgisini çekmeye başlayan ve İngiltere'de yayınlanan ünlü ekonomi gazetesi Financial Times tarafından dünyada yatırım yapılabilecek bölgeler arasında ilk sıralarda gösterilen Ceyhan, kamulaştırma çalışmaları tamamlanıp, proje hayata geçirildiğinde, boru hatlarıyla gelen petrolün işleneceği dev petrokimya tesisleri ile tersanelere ev sahipliği yapacak. Buna bağlı olarak gelişecek yan sanayi yatırımlarıyla Ceyhan ve çevresi, cazibe merkezi haline gelecek.

TERSİNE GÖÇ, BÖLGEDE MARKA KONUTA TALEBİ ARTIRDI
Osmaniye-Ceyhan hattında son dönemde yapılan yatırımlarla birlikte gelişen ekonomik ve sosyal hayat, tersine göçü de başlattı. Daha önce vasıflı insan gücünü İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa gibi büyük sanayi şehirlerine kaptıran Osmaniye ve Ceyhan, "beyaz yakalı" olarak tabir edilen üst düzey yöneticilerin de yaşadığı kentler haline geldi. Bütün bu gelişmeler, sıradan konutların inşa edildiği bölgede nitelikli ve A plus konut ihtiyacını gün yüzüne çıkardı. İhtiyacı fark eden inşaat firmaları, talebi karşılamak için bölgede marka konut projelerine yöneldi.
Birçok ilde prestijli projeler gerçekleştiren Keten Proje de saray konforu ve ihtişamını bir arada sunan, kentin yaşam stiline yeni bir soluk getirecek Osmaniye Sarayları ile bölgede yerini aldı. Osmaniye şehir merkezine 7, OSB'ye 2.5, Devlet Hastanesi'ne 1, Ceyhan'a 20, ağır sanayi tesislerinin yer aldığı Hatay’ın Dörtyol ilçesine 25 kilometre mesafede, doğayla iç içe yükselen Osmaniye Sarayları, lüks anlayışını değiştiren konseptiyle tüm beklentileri karşılıyor.

“BÖLGENİN GELECEĞİNE YATIRIM YAPIYORUZ”
Keten Proje Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Özgür İraöz, Osmaniye-Ceyhan hattında yapılan yeni sanayi yatırımlarının, bölgede kaliteli ve nitelikli konut ihtiyacını doğurduğunu, firma olarak bu beklentileri karşılamak için çaba gösterdiklerini söyledi. 7 blok ve 160 lüks konuttan oluşan Osmaniye Sarayları projesinin devam ettiğini belirten Iraöz, Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi'nin de hayata geçirilmesiyle bölgede daha büyük sanayi yatırımlarının yapılacağını kaydetti. Böylelikle istihdamın artacağını ve ekonominin canlanacağını ifade eden İraöz, gelişen ekonomi ve değişen sosyal hayatla birlikte nitelikli konut ihtiyacının daha da artacağını kaydetti. Iraöz, Keten Proje olarak, bütün bu gelişmeler ışığında bölgenin geleceğine yatırım yaptıklarını ifade etti.

KONFOR İÇİN HER DETAY DÜŞÜNÜLDÜ
Hüseyin Özgür İraöz, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahaları, 4 mevsim kullanılabilecek ısıtmalı kapalı yüzme havuzu, SPA ve fitness merkezi, gölet, açık alan satranç, dinlenme terasları, şelale, su kanalları, süs havuzları, açık ve kapalı çocuk oyun alanları, trambolin, cep sineması, kreş, kuaför, mescit ve toplantı salonuyla ailelerin her türlü ihtiyacına cevap verecek Osmaniye Sarayları’nın, içerisinde Türk hamamı bulunan daireleriyle Keten Proje’nin iz bırakacak çalışmaları arasında yerini alacağını kaydetti.
Birinci sınıf malzemelerin kullanıldığı yaşam alanlarının yanı sıra, teknolojinin de nimetlerinden faydalandıklarını dile getiren İraöz, şöyle devam etti:
"Her blokta çift asansör bulunacak. Tüm sitenin elektrik ihtiyacını karşılayacak şekilde jeneratör, site sakinlerinin güvenlikle ve diğer dairelerle konuşabilmesine uygun görüntülü interkom, çağrı merkezi ve teknik servis gibi imkanlar da insanların hayatlarını kolaylaştıracak.”

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Tek Daireli Binalarda Değer Artışı Yaşanıyor!

  Tek Daireli Binalarda Değer Artışı Yaşanıyor!

  Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2016 yılı yapı ruhsatları verilerine göre konut fiyatları 2016'da yüzde 4,4 artarken en çok artış yine tek daireli binalarda gerçekleşti. Tek daireli binalarda metrekare değeri yüzde 10.8’le büyük ve çok odalı konutları solladı.

 • Yabancıya KDV'siz Konut Satışı Şartı!

  Yabancıya KDV'siz Konut Satışı Şartı!

  Maliye Bakanı Naci Ağbal, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Ağbal, yabancılara getirilen konut alımındaki KDV istisnasına ilişkin, "Bu imkandan ilk başta yararlansa bile bir yıllık süre içinde bu konutu elinde tutması gerekecek." dedi.

 • İkinci Çeyrekte Yüzde 30'luk Artış Bekleniyor

  İkinci Çeyrekte Yüzde 30'luk Artış Bekleniyor

  2017 yılının ikinci çeyreğinde; konut ve ofis projelerinde fiyat artışı olabileceğinin vurgusunu yapan Moment Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Uyar “İkinci çeyrekte yüzde 30'lara varan bir artış bekliyoruz” dedi.

 • KDV Düzenlemesi Konut Fiyatlarını Etkileyecek Mi?

  KDV Düzenlemesi Konut Fiyatlarını Etkileyecek Mi?

  Bu yıl KDV indirimi ve damga vergisinin sıfırlanmasının yanında inşaat şirketlerinin KDV iade alımları da hızlandı. KDV'deki bu düzenlemelerin konut fiyatlarında maliyetleri azaltacağı ve fiyatlarda indirim sağlayacağı düşünülüyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.