|   |   | 

Sanayi Geldi, Konut Anlayışı Değişti

Teşvik Yasası'nın sanayicilerin gözdesi haline getirdiği Osmaniye'de devam eden sanayi yatırımları, kentte ekonomik ve sosyal hayatı geliştirirken, nitelikli konuta olan talebi de artırdı.

Sanayi Geldi, Konut Anlayışı Değişti

Gerçekleştirdiği marka konut projesi Osmaniye Sarayları ile bölgenin ihtiyacına cevap veren Keten Proje’nin yönetim kurulu üyesi Hüseyin Özgür İraöz, canlanan ekonomiyle birlikte bölgede nitelikli konuta talebin daha da artacağını söyledi. 
Ortadoğu ülkelerine yakınlığı, çevresinde bulunan limanlar ve uygun karayolu ulaşımıyla Osmaniye, sanayicilerin son dönemdeki en gözde şehirlerinden. 2004 yılında Teşvik Yasası kapsamına alınmasıyla önemli bir sanayi hamlesinin başladığı Osmaniye OSB'de işletme sayısı 100'ü, istihdam edilen işçi sayısı ise 12 bini buldu. Bölgede istihdam, yeni açılan işletmelerle artarak devam ediyor.

ENERJİ İHTİSAS PROJESİ BÖLGEYİ UÇURACAK
Osmaniye, yaklaşık 20 kilometre mesafedeki Adana’nın Ceyhan ilçesinde kurulacak Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’ni de heyecanla bekliyor. Dünyanın enerji ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayan Kerkük ve Hazar petrolünün boru hatlarıyla ulaştığı son nokta olan Ceyhan, stratejik konumuyla dünyanın yeni enerji üssü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yatırım potansiyeliyle Hollanda'nın en büyük liman kenti Rotterdam'ın tahtına aday gösterilen Ceyhan, kamulaştırma çalışmaları süren Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi Projesi'yle birlikte önemli bir sanayi atılımına hazırlanıyor. Şimdiden sanayi devlerinin ilgisini çekmeye başlayan ve İngiltere'de yayınlanan ünlü ekonomi gazetesi Financial Times tarafından dünyada yatırım yapılabilecek bölgeler arasında ilk sıralarda gösterilen Ceyhan, kamulaştırma çalışmaları tamamlanıp, proje hayata geçirildiğinde, boru hatlarıyla gelen petrolün işleneceği dev petrokimya tesisleri ile tersanelere ev sahipliği yapacak. Buna bağlı olarak gelişecek yan sanayi yatırımlarıyla Ceyhan ve çevresi, cazibe merkezi haline gelecek.

TERSİNE GÖÇ, BÖLGEDE MARKA KONUTA TALEBİ ARTIRDI
Osmaniye-Ceyhan hattında son dönemde yapılan yatırımlarla birlikte gelişen ekonomik ve sosyal hayat, tersine göçü de başlattı. Daha önce vasıflı insan gücünü İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa gibi büyük sanayi şehirlerine kaptıran Osmaniye ve Ceyhan, "beyaz yakalı" olarak tabir edilen üst düzey yöneticilerin de yaşadığı kentler haline geldi. Bütün bu gelişmeler, sıradan konutların inşa edildiği bölgede nitelikli ve A plus konut ihtiyacını gün yüzüne çıkardı. İhtiyacı fark eden inşaat firmaları, talebi karşılamak için bölgede marka konut projelerine yöneldi.
Birçok ilde prestijli projeler gerçekleştiren Keten Proje de saray konforu ve ihtişamını bir arada sunan, kentin yaşam stiline yeni bir soluk getirecek Osmaniye Sarayları ile bölgede yerini aldı. Osmaniye şehir merkezine 7, OSB'ye 2.5, Devlet Hastanesi'ne 1, Ceyhan'a 20, ağır sanayi tesislerinin yer aldığı Hatay’ın Dörtyol ilçesine 25 kilometre mesafede, doğayla iç içe yükselen Osmaniye Sarayları, lüks anlayışını değiştiren konseptiyle tüm beklentileri karşılıyor.

“BÖLGENİN GELECEĞİNE YATIRIM YAPIYORUZ”
Keten Proje Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Özgür İraöz, Osmaniye-Ceyhan hattında yapılan yeni sanayi yatırımlarının, bölgede kaliteli ve nitelikli konut ihtiyacını doğurduğunu, firma olarak bu beklentileri karşılamak için çaba gösterdiklerini söyledi. 7 blok ve 160 lüks konuttan oluşan Osmaniye Sarayları projesinin devam ettiğini belirten Iraöz, Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi'nin de hayata geçirilmesiyle bölgede daha büyük sanayi yatırımlarının yapılacağını kaydetti. Böylelikle istihdamın artacağını ve ekonominin canlanacağını ifade eden İraöz, gelişen ekonomi ve değişen sosyal hayatla birlikte nitelikli konut ihtiyacının daha da artacağını kaydetti. Iraöz, Keten Proje olarak, bütün bu gelişmeler ışığında bölgenin geleceğine yatırım yaptıklarını ifade etti.

KONFOR İÇİN HER DETAY DÜŞÜNÜLDÜ
Hüseyin Özgür İraöz, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahaları, 4 mevsim kullanılabilecek ısıtmalı kapalı yüzme havuzu, SPA ve fitness merkezi, gölet, açık alan satranç, dinlenme terasları, şelale, su kanalları, süs havuzları, açık ve kapalı çocuk oyun alanları, trambolin, cep sineması, kreş, kuaför, mescit ve toplantı salonuyla ailelerin her türlü ihtiyacına cevap verecek Osmaniye Sarayları’nın, içerisinde Türk hamamı bulunan daireleriyle Keten Proje’nin iz bırakacak çalışmaları arasında yerini alacağını kaydetti.
Birinci sınıf malzemelerin kullanıldığı yaşam alanlarının yanı sıra, teknolojinin de nimetlerinden faydalandıklarını dile getiren İraöz, şöyle devam etti:
"Her blokta çift asansör bulunacak. Tüm sitenin elektrik ihtiyacını karşılayacak şekilde jeneratör, site sakinlerinin güvenlikle ve diğer dairelerle konuşabilmesine uygun görüntülü interkom, çağrı merkezi ve teknik servis gibi imkanlar da insanların hayatlarını kolaylaştıracak.”

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Kanal İstanbul Projesinde Finans Modeli Çalışılıyor
  Kanal İstanbul Projesinde Finans Modeli Çalışılıyor

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "Yakın gelecekte ülkemizin en büyük projelerinden olacak Kanal İstanbul Projesinde de finans modelini çalışıyoruz. Taraflarla, kamu adına bu işin paydaşları olanlarla çalışıyoruz." dedi.

 • Geleceğin Konut Tasarımı Mercek Altına Alındı
  Geleceğin Konut Tasarımı Mercek Altına Alındı

  McGill Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Avi Friedman, Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Manyezit Yapı Paneli üreticisi Modelpan’ın düzenlediği konferans için İstanbul’a geldi.

 • Dekon Suadiye Ametist'te Son Daireler
  Dekon Suadiye Ametist'te Son Daireler

  Dekon İnşaat tarafından inşa edilen, Bağdat Caddesi’nin nadir site konseptli projelerinden olan Dekon Suadiye Ametist’te tamamı deniz manzaralı son 15 daire yeni sahiplerini bekliyor.

 • Babacan Port Royal İddialı Fiyatlarla Lansmana Çıktı
  Babacan Port Royal İddialı Fiyatlarla Lansmana Çıktı

  Tamamladığı güvenli ve lüks konut projeleriyle bilinen Babacan Holding, şimdi de bölgesinin en iddialı ve en prestijli projesi olan ‘Babacan Port Royal’i hayata geçiriyor. Emsallerine göre daha ekonomik ve iddialı fiyatlarla sunulan ‘Babacan Port Royal’de, daireler 249 bin TL’den başlıyor.

 • Kordon İstanbul Projesi Satışa Çıktı
  Kordon İstanbul Projesi Satışa Çıktı

  Bulunduğu bölgeye değer katan ödüllü projelerin markası Ege Yapı, Maslak ve Kâğıthane’nin buluşma noktasında, yeniden canlanan Sadabad Deresi’nin kıyısında 820 milyon TL yatırımla inşasına başladığı Kordon İstanbul Projesi’ni satışa çıkardı.

 • Kadınlar, Gayrimenkul Sektöründe Biz de Varız Diyor
  Kadınlar, Gayrimenkul Sektöründe Biz de Varız Diyor

  Türkiye’de gayrimenkul sektöründe çalışan kadınlara yönelik olarak ULI, GYODER ve TMB işbirliğiyle ilk kez düzenlenen ‘Gayrimenkulde Kadın Araştırması’ sonuçları; 17 Mayıs 2017 tarihinde Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu tarafından açıklanacak.

 • Enerji Kimliğine Erteleme!
  Enerji Kimliğine Erteleme!

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2 Mayıs’ta zorunlu hale gelecek Enerji Kimlik Belgesi’nde ‘süre uzatımı’nı gündemine aldı. Süre uzatımına ilişkin yönetmelik düzenleme Başbakanlığa gönderildi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.