|   |   | 

SEKTÖRÜN DEV UMUDU

Umut İnşaat bugün, 20 yıllık deneyimin getirdiği uzmanlıkla örnek gösterilen 600’den fazla personel istihdamıyla sektörün lider firmaları arasında yer alıyor.

SEKTÖRÜN DEV UMUDU

Yılda ortalama 200 bin m² kapalı alan projelendirerek taahhüdünü yapan Umut İnşaat Turizm San. ve Tic. A.Ş. 1992 yılından beri sektörde faaliyet gösteriyor.  Sanayi yapıları, sanayi siteleri, okul, toplu konut projeleri, alışveriş merkezleri, kamu binaları, villa, çevre düzenlemeleri ve alt yapı çalışmalarında uzmanlaşmış olan firma, deneyimli personelleri ve altı yüzden fazla sigortalı inşaat işçisiyle sektörde hizmet veriyor.


2006 yılında yaklaşık yetmiş altı milyon cirosu ile dikkat çeken, Haziran 2005 tarihinde ISO 9001-2008, Şubat 2006 tarihinde ISO 14001-2004 ve 18001-2004 belgelerini alan Umut İnşaat dev projelere, iddialı işlere imza atmaya devam ediyor.

Adım adım büyüdük
Profesyonel yönetim kadrosuyla, kalitesinden ödün vermeden, taahhütlerini eksiksiz ve zamanında tamamlayarak yenilikçi, modern ve çağdaş yaşamlar yaratan Umut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Hazır, Umut İnşaat olarak sektördeki büyüme sürecini şöyle anlatıyor; “Biliyorsunuz ben inşaat mühendisliği eğitimi aldım. Kamuda bir süre yöneticilik yaptıktan sonra Türkiye’nin özel sektöre ve dışa açılmaya dayalı 1980’li yıllarında kendi işimi kurdum. Yaptığımız kaliteli işler, bizi hızlı büyüttü. Bugün inşaattan elektrik üretimine, çimentodan yurt dışı operasyonlara kadar bir dizi işimiz var”

Başarının anahtarı fark yaratmaktır
Kuşkusuz ki Ali Hazır bugün inşaat sektörünün baş aktörlerinden ve başarılarıyla göz dolduran bir isim. Hazır’a göre dürüstlük ve fark yaratan projelere imza atmak başarısının en büyük sırrı. Her zaman dürüst olmanın ve sabırla çalışmanın önemine değinen Ali Hazır,  “Ford’un kurucusu Henry Ford, ‘Kalite, kimse bakmadığında da doğru olanı yapmaktır’ demiş. Ben de işin başarısının dürüstlük olduğuna inananlardanım. Ne yaparsanız yapın, en iyisini yapmayı hedeflemelisiniz. Başarının anahtarı fark yaratmaktır. Kendisini ve çevresini iyi tanıyıp algılayamayanlar fark yaratamazlar. Başarı için yeteneğinizin farkına varmak, sonuç alana kadar çalışmak, kendinizi sürekli geliştirmek, akıllı seçimler yapmak ve asla tembellik etmemek, başarıyı getirir” diyor.

Her an kriz varmış gibi çalışıyoruz
Mali yönden bakıldığında, her kurumsal firma da olduğu gibi Umut İnşaat için de Bütçe Disiplini en önemli kalemlerin başında geliyor. Ama kuşkusuz ki her firma kendi yöntemlerini ve bütçe disiplinlerini oluşturuyor. Peki, Umut İnşaat Maliyet yönetiminde nelere dikkat ediyor? Ali Hazır sorumuza şu yanıtı veriyor; “Maliyet yönetiminin işletme başarısında çok önemli bir yeri olduğu tartışılmaz. Bu nedenle işletmelerimizde finansal muhasebe, maliyet ve yönetim muhasebesi ilkeleri titizlikle uygulanır. Toplam kalite yönetiminden yalın üretime, müşteri odaklı yapılanmadan çalışan yetkilendirmesine kadar, ileri üretim felsefesinin tüm gereklerini yerine getirmeye odaklanıyoruz. Biz, işletmelerimizde, her an kriz varmış gibi ihtiyatlı davranıyoruz. Bu nedenle küresel krizin daraltıcı yansımalarını fark edip duruşumuzu biraz daha sağlamlaştırdık”

Kentsel dönüşüm girişimciler için bir fırsat
“Türkiye son 10 yıldır ciddi bir değişim ve dönüşüm geçiriyor” diyen Hazır, Kentsel Dönüşüm’ün girişimciler için bir fırsat olduğu görüşünde; “Bugün gündemimizde 400 milyar doları aşkın bir yatırım isteyen kentsel dönüşüm projeleri var. Türkiye, zenginleşmesine paralel olarak yaşam kalitesini yükseltecek, bu zorunlu. Bu nedenle yeni konut tasarımından şehir planlamaya, yenilenebilir enerjiden atık yönetimine pek çok alanda çok önemli fırsatlar var. Girişimcilere, dönüşüm yaşayan ülkelerdeki hareketliliği takip etmelerini öneririm.” 

Sektör çift haneleri görecek
Ali Hazır’ın piyasaya ve sektöre ilişkin geleceğe dönük öngörüleri oldukça olumlu. İnşaat sektörünün büyüme rakamlarında orta vadede çift haneleri göreceğini düşünen Hazır “Sadece Türkiye’nin yeniden yapılanması değil, başta MENA olmak üzere bölgemizdeki büyük imar ihtiyacı da bu sektörün geleceğini parlak kılıyor. Krize rağmen geçen yıl inşaat sektörü gelişmiş ülkelerde yüzde 2, gelişmekte olan ülkelerde (Çin hariç) yüzde 7 büyüdü. Ben, inşaat sektörünün orta vadede çift haneli büyümesini sürdüreceğine inanıyorum” diyor.

Avrupa ülkelerindeki projelerle Türkiye projelerini değerlendiren Ali Hazır, ölçeklerin giderek birbirine yaklaştığını ancak uluslararası pazarda daha kurallı çalışıldığını ve finansman imkânlarının daha kolay olduğunu belirtiyor

Güncel Emlak Haberleri

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bilecik’te 2017 Şubat Ayında 373 Konut Satıldı
  Bilecik’te 2017 Şubat Ayında 373 Konut Satıldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, Bilecik genelinde konut satışları 2017 Şubat ayında, 2016 Şubat ayına göre yüzde 35,1 oranında artarak 373 adet oldu.

 • Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Değişiyor!
  Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Değişiyor!

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğini sil baştan değiştirmeye hazırlanıyor. Hazırlanan yönetmelik taslağına göre İstanbul, Ankara gibi büyükşehirler başta olmak üzere imar planlarına aykırı şekilde yapılan yükseklik, yoğunluk artışları yeni dönemde mümkün olmayacak.

 • Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor
  Isparta Şehir Hastanesi Açılıyor

  Akfen Holding tarafından 1,1 milyar liralık yatırımla hayata geçirilen Isparta Şehir Hastanesinin resmi açılışı bugün yapılacak.

 • Eskişehir'de Konut Satışı Arttı
  Eskişehir'de Konut Satışı Arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Eskişehir'deki konut satışları 2016'nın şubat ayına göre artış gösterdi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.