|   |   | 

Sevilla Kekliktepe Villaları Tanıtıldı

Sevkon Gayrimenkul, Ege’nin en şık ve zarif projesi Sevilla Kekliktepe Villaları'nı tanıttı.

Sevilla Kekliktepe Villaları Tanıtıldı

Sevkon Gayrimenkul, İzmir Urla'da hayata geçirdiği muhteşem doğa ve deniz manzaralı Sevilla Kekliktepe projesi ile lüks ve doğal yaşam anlayışına yeni bir boyut getiriyor.

PROJE İLE İLGİLİ EN GÜNCEL BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Sürdürülebilir lüks anlayışını farklı bir mimari ile yorumlayan Sevkon’un, 81 bin 500 metrekare alan üzerinde kurulu Sevilla Kekliktepe Villaları, 11 farklı tipte ve her birinde özel havuzu olan, konumuna göre ortalama 1500 - 3000 metrekarelik net bahçe alanlarına sahip toplam 32 villadan oluşuyor.

“Doğa dostu” bir yaşam projesi olan Sevilla Kekliktepe Villaları, doğanın içinde modern, lüks, konforlu ve müstakil bir yaşam kurmak isteyenlere sesleniyor. Doğadan ve doğallıktan ödün vermeden tasarlanan Sevilla Kekliktepe Villaları, yeşil bina konseptine uyumlu olarak hazırlandı.

Mimaride doğa dostu malzemeler kullanıldı

Dsgnart Mimarlık ve A.Han Peyzaj Mimarlık Ofisi tarafından tasarlanan Sevilla Kekliktepe’nin mimarisinde doğayla en uyumlu malzemeler kullanıldı. Karbon ayak izinin en aza indirgenmesine büyük özen gösterilen projede, suyu ve doğayı doğru kullanan, sürdürülebilir bir yaşam amaçlanıyor. Kuzeyinde deniz manzarası, doğusunda çam ormanı, güney ve batısında eşsiz doğa manzarası bulunan villalar, konumları itibariyle komşuluk duygularının tekrar oluşacağı güvenli ve kaliteli bir yaşam sunuyor.

Projede yürüyüş, bisiklet, egzersiz, tenis, basketbol, fitness, sosyal kulüp, çocuk oyun alanları, cep park, restaurant, kişiye özel yüzme havuzları, organik tarım ve özel peyzaj alanlarının yanı sıra açıkhava sineması da bulunuyor.

Sevkon Gayrimenkul İcra Kurulu Başkanı Nuri Sevil, Sevkon Gayrimenkul olarak amacımız eşsiz kalitesiyle ön plana çıkan, doğanın içinde şehir gürültüsünden ve kirliliğinden uzak, estetik, sağlık, teknoloji ve konforun üst düzeyde olduğu bir yaşam projesi ortaya koymak. Günümüzde sürdürülebilirlik kavramı iş hayatından kişisel yaşam tarzına kadar her alanda gözetilmesi gereken önemli bir konu. Biz de Sevkon Gayrimenkul olarak bu konuya ekstra özen gösteriyoruz. Sevilla projelerimizin ilk adımı olan Kekliktepe ve onu takip edecek diğer projelerimizde doğa dostu ve sürdürülebilir yaşam alanları yaratmak vizyonumuzun önemli bir parçasını teşkil ediyor” dedi. Sevil ayrıca Sevilla Kekliktepe Villaları’nın devamı niteliğinde olan Bodrum Mazı ve Ayvalık Cunda projelerinin 2018’de hayata geçeceğini belirtti.

Villaların teslimine 2016 yıl sonunda başlanacağını belirten Sevil, 2017 yılının Haziran - Aralık aralığında da projeyi tamamlayacaklarını söyledi.

Hem doğaya, hem de şehre yakın

Son dönemde Ege’nin yükselen değerleri arasına giren Urla, doğal dokusu, temiz havası ve şehir gürültüsünden uzak olmasına rağmen şehre bir o kadar yakın olmasıyla büyük avantaj sağlıyor. Sevilla Kekliktepe Villaları, şehir merkezine 38 km, en gözde tatil beldesi Çeşme'ye 42 km ve havaalanına sadece 55 km mesafede bulunuyor.

Bölgeye özel zeytin ve çam ağaçları yetiştirilecek

A.Han mimarlık tarafından peyzaj tasarımı gerçekleştirilen Sevilla Kekliktepe projesinde genel bitki dokusuna, toprağın değerlerine ve analizine büyük önem verildi. Bu şekilde bölgenin doğal dokusuna zarar vermeden, doğa ile bütünleşik sürdürülebilir peyzaj mimarisini devam ettirdiklerine dikkat çeken Nuri Sevil, Sevilla Kekliktepe projesinde bölgeye uygun 10 çeşit zeytin ve çam ağaçları ile özel bitkilerin olduğu çalışmalar yapacaklarının müjdesini verdi. Doğal dokunun korunmasına gösterilen özen, proje alanındaki zeytin ağaçlarının korunarak inşaat sürecini takiben yeniden proje alanı içerisine konumlandırılması ile dikkat çekiyor. Proje alanına komşu ormanların bakımını da üstlendiklerini belirten Sevil, her villanın bahçe alanındaki peyzaj çalışmalarında da çevreye uyumlu bitki örtüsü seçenekleri sunarak doğaya ve doğala gösterdikleri özenin altını bir kez daha çizdi.

Doğanın içe yansıması

Ayrıca drenaj çalışması ile toprak altı çalışmaları da sürdürdüklerini belirten Sevil, “Ortak alanların dışında da kişiye özel peyzaj uygulaması yapacağız. Sevilla Kekliktepe projesinde yeşilin içinde, yeşille bütünleşik iç mekanlar ferahlık algısını oluştururken, giriş katlardaki iç bahçelerle ve iç alanlarda da yeşil algısını devam ettirecek şekilde bir bütünlük sunacağız. Bu şekilde 'doğanın içe yansıması' ve 'iç-dış bütünlüğünü' sağlamayı amaçlıyoruz” dedi. Sevilla Kekliktepe Villaları’nın iç bahçeleri ile birlikte şömine yerleşimleri de dikkat çekiyor.

Tüm hizmetler Ramada Plaza İzmir ayrıcalığıyla veriliyor

Kekliktepe Projesi’nin otel konforu ve servisleri Ramada Plaza İzmir işletmesi tarafından uygulanacak, böylece yatay rezidans mantığı ile eşsiz bir güven ve rahatlık ortamı sunulacak. Hayatın duraksız yaşanabilmesi için gereken her detayın, uzman ekipler tarafından en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlandığı projede, villa sahipleri Ramada Plaza İzmir ve halen yapımı süren Alaçatı Resort, Ayvalık Cunda ve Bodrum Mazı otellerinin de VIP müşterisi olarak tüm hizmetlerden ayrıcalıklı olarak faydalanma imkanı bulacak.

Kulüp mantığıyla birbirleri ile bağlantılı otel-konut hizmet kurgusu sunan proje bu anlamda da lüks konut piyasasında fark yaratmayı hedefliyor. Sevilla Kekliktepe’de villa sahiplerine tüm organizasyonel ihtiyaçlarında çözümler, tamir, bakım ve onarım hizmetlerinin yanı sıra, temizlik servisi, güvenlik, seyahat planlamadan uçak kiralamaya varan geniş bir yelpaze ile hizmet veriliyor. Ayrıca Ramada otellerinde rezervasyon önceliği, free room upgrade, yiyecek ve içecekte özel indirim gibi ayrıcalıklar ile birlikte yepyeni bir yaşam tarzı sunuluyor.

Güncel Emlak Haberleri

Sevilla Kekliktepe Urla Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Güncel Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Kanal İstanbul Projesinde Finans Modeli Çalışılıyor
  Kanal İstanbul Projesinde Finans Modeli Çalışılıyor

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "Yakın gelecekte ülkemizin en büyük projelerinden olacak Kanal İstanbul Projesinde de finans modelini çalışıyoruz. Taraflarla, kamu adına bu işin paydaşları olanlarla çalışıyoruz." dedi.

 • Geleceğin Konut Tasarımı Mercek Altına Alındı
  Geleceğin Konut Tasarımı Mercek Altına Alındı

  McGill Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Avi Friedman, Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Manyezit Yapı Paneli üreticisi Modelpan’ın düzenlediği konferans için İstanbul’a geldi.

 • Dekon Suadiye Ametist'te Son Daireler
  Dekon Suadiye Ametist'te Son Daireler

  Dekon İnşaat tarafından inşa edilen, Bağdat Caddesi’nin nadir site konseptli projelerinden olan Dekon Suadiye Ametist’te tamamı deniz manzaralı son 15 daire yeni sahiplerini bekliyor.

 • Babacan Port Royal İddialı Fiyatlarla Lansmana Çıktı
  Babacan Port Royal İddialı Fiyatlarla Lansmana Çıktı

  Tamamladığı güvenli ve lüks konut projeleriyle bilinen Babacan Holding, şimdi de bölgesinin en iddialı ve en prestijli projesi olan ‘Babacan Port Royal’i hayata geçiriyor. Emsallerine göre daha ekonomik ve iddialı fiyatlarla sunulan ‘Babacan Port Royal’de, daireler 249 bin TL’den başlıyor.

 • Kordon İstanbul Projesi Satışa Çıktı
  Kordon İstanbul Projesi Satışa Çıktı

  Bulunduğu bölgeye değer katan ödüllü projelerin markası Ege Yapı, Maslak ve Kâğıthane’nin buluşma noktasında, yeniden canlanan Sadabad Deresi’nin kıyısında 820 milyon TL yatırımla inşasına başladığı Kordon İstanbul Projesi’ni satışa çıkardı.

 • Kadınlar, Gayrimenkul Sektöründe Biz de Varız Diyor
  Kadınlar, Gayrimenkul Sektöründe Biz de Varız Diyor

  Türkiye’de gayrimenkul sektöründe çalışan kadınlara yönelik olarak ULI, GYODER ve TMB işbirliğiyle ilk kez düzenlenen ‘Gayrimenkulde Kadın Araştırması’ sonuçları; 17 Mayıs 2017 tarihinde Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu tarafından açıklanacak.

 • Enerji Kimliğine Erteleme!
  Enerji Kimliğine Erteleme!

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2 Mayıs’ta zorunlu hale gelecek Enerji Kimlik Belgesi’nde ‘süre uzatımı’nı gündemine aldı. Süre uzatımına ilişkin yönetmelik düzenleme Başbakanlığa gönderildi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.