|   |   | 

Sinpaş 5 yılın konut lideri! 5 yılda 12 bin konut sattı!

5 yılda 7 milyar TL değerinde 12 bin konut satışı gerçekleştiren Sinpaş, 5 yılın konut lideri oldu.

Sinpaş 5 yılın konut lideri! 5 yılda 12 bin konut sattı!

Sinpaş, 40. yılında Ankara projelerindeki son durumu ve yeni hedeflerini açıkladı. Sinpaş'ın sektörde istikrarlı gelişimle sağlanan kalite ve güveni temsil ettiğini belirten Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik, 2014 yılında 1.2 milyar TL değerinde 2 bin 500'ün üzerinde konut satışı gerçekleştirdiklerini söyledi. 
Ankara'daki projeleriyle büyümeye devam eden Sinpaş, 2014 yılıyla ilgili son verileri ve 2015 beklentilerini Ankara'da düzenlenen basın toplantısıyla açıkladı. Sinpaş Yapı ve Sinpaş GYO'nun birlikte gerçekleştirdiği toplantıya Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik, Sinpaş Holding iştiraki Servet GYO Genel Müdürü Mahmut Sefa Çelik ve Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer katıldı.

"5 YILDA 7 MİLYAR DEĞERİNDE 12 BİN KONUTLA ÖZEL SEKTÖRÜN LİDERİ OLDUK"
Basın toplantısında konuşan Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik, bu yıl hedeflerin üzerinde 1.2 milyar TL değerinde konut satışı gerçekleştirdiklerini söyledi. Ankara'daki Altınoran ve İncek projelerinin bu büyümede büyük payı olduğunu vurgulayan Çelik, son 5 yıla bakıldığında 12 bin konut satışıyla 7 milyar TL'yi aşan satış cirosuna ulaştıklarını, bunun Sinpaş'ı özel sektörde konut geliştiren şirketler arasında liderliğe taşıdığını söyledi. Sinpaş'ın temellerinin 1974'te Ankara'da atıldığını, başkentin grubun doğduğu ve geliştiği şehir olduğunu anlatan Çelik, Sinpaş'ın 40 yıllık yolculuğunun kalite ve güvenirlik yolculuğu olduğunu belirterek şunları söyledi: 
"Yola koyulduğumuz yerde başkentin konut ve sosyal yaşamına değer katan büyük projeler geliştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Konut sektöründe istikrarlı gelişimle güvenin sembolüyüz. Bunun arkasında çok önemli bir tasarım ve üretim gücü var. Projelerimizin tasarımı 1.5-2 yılı buluyor. Tüm detaylarıyla ince eleyip sıkı dokuyoruz. Ardından üretim için de 2.5-3 yıllık bir süremiz var. 40 yıldan beri inşaatlarımızda en kaliteli hammaddeyi kullanarak, en ileri mühendislik teknikleriyle en güvenilir binaları inşa ediyoruz. Bunu işçisiyle, mühendisiyle, statik danışmanıyla büyük bir üretim ordusu başarıyor. Örneğin Altınoran'da bugün 4 bin kişi çalışıyor. Burada farklı tipte konutları, home-office'i, yalısı, kulesi, kayak pisti, teleferiği, meydanı, skywalk'ı, alışveriş alanları ile müthiş bir çeşitlilik var. Öne çıkan özelliğimiz, sunduğumuz binaların ve sosyal alanların çeşitliliği, yeşil ve maviyle iç içe doğaya saygılı biçimde geliştirdiğimiz özgün konseptlerimiz ve girdiğimiz bölgeye kattığımız değerdir."

"ALTIN ORAN 40 YILLIK BİRİMİN ULAŞTIĞI YENİ ZİRVEYİ TEMSİL EDİYOR"
Sinpaş Holding iştiraki Servet GYO Genel Müdürü Mahmut Sefa Çelik ise, Türkiye'nin temalı en büyük yaşam projesi olan Altınoran'ın Türkiye'de ilk olan detaylarını anlattı. Çelik, "Altınoran, 40 yıllık birikimimizin tasarımıyla, üretimiyle, çeşitliliğiyle, sunduğu sosyal imkanlarla ulaştığı yeni bir zirveyi temsil ediyor" ifadelerini kullandı.


Altınoran'ın toplam 1 milyon 850 bin metrekarelik alana sahip olduğunu belirten Mahmut Sefa Çelik, "Altınoran'da 640 bin metrekarelik peyzaj alanı bulunmakta. Proje kapsamında rekreasyon alanımıza 100 bin ağaç dikerek Çankaya'ya yeni bir oksijen kaynağı da kazandırıyoruz. Altınoran projesinde toplam 2 bin 647 konut yer alıyor. Proje alanımız içerisinde yeni konseptlerle yeni yaşam alanları geliştirmeye devam edeceğiz. Sinpaş olarak sadece konut değil, şehre değer katan sosyal alanlar üretme felsefemizi de en üst seviyede sürdürüyoruz. Türkiye'nin en büyük temalı yaşam projesi Altınoran, aynı zamanda en fazla sosyal donatıyı bünyesinde taşıyan proje olma özelliğine de sahip. Başka hiçbir projede kordon boyu yürüyüş yollarını, kanalları, köprüleri, gölleri, alışveriş alanlarını, rekreasyon alanını, kayak merkezini, buz pateni pistini, teleferiği vb. bir arada göremezsiniz. Ankaralılara yılın dört mevsimi kayak yapabilecekleri bir Kayak Vadisi sunuyoruz. Profesyonel ve amatör pistleri, teleferiğiyle tüm Ankaralılara hizmet edecek. Skywalk ile tıpkı Grand Canyon'daki gibi gökyüzünde yürüme deneyiminin heyecanlı ve güvenli yolunu da Altınoran'da hayata geçireceğiz. Yüzyıl Meydanı, meydanı çevreleyen 2 home office kulesi, Agora AVM'si, yürüyüş yolları, köprüleri, kanalları ve gölet alanı ile Altınoran, Ankara'nın yeni bir merkezi, yeni bir ikonu olacak. Sinpaş'ın güvenli ve nitelikli üretimle özdeşleşen adını, Ankara'nın beklenti ve ihtiyaçlarıyla bütünleştiriyoruz. Ayrıca proje alanımız içerisinde farklı konseptte yeni yaşam alanları geliştirmeye devam edeceğiz. Gelecek yıl da ivmemizi hiç kaybetmeden 2014'teki hızımızla devam etmeyi planlıyoruz. 2015 yılı ikinci çeyreği itibariyle Ankara Oran'da yeni projelerimizin lansmanları olacak. Muhtemelen sizler ile birlikte projelerimizin lansmanı için 2015'in ilk aylarında yine burada bir araya geleceğiz" dedi.

"YAŞAMA DEĞER KATAN PROJELER İÇİN ÇALIŞIYORUZ"
Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, toplu konut üreten firmaların sadece bina, inşaat ve üretim kalemlerini hesapladıklarını, yaşam değeri geliştirmediklerini belirterek, "Sinpaş olarak biz yaşam değeri katan projeler için çalışıyoruz, her projemizin birbirinden farklı detaylar ile donatılmasına özen gösteriyoruz. Özgün projeler yaratmak üzere kendimizle yarışıyoruz. Fark yaratan projeler geliştirmek bizim DNA'mızda var. Henüz keşfedilmemiş yerlerde proje geliştirerek, şehrin sorunlu alanlarının değişimini sağlama misyonunu üstlendik. Bu misyonla sektörde öncüyüz" diye konuştu.


Seba Gacemer, Çekmeköy ve Halkalı projeleri ile bölgedeki değişimi anlatarak, "Yıllar önce Çekmeköy pek çok kişi tarafından tanınmayan bir bölgeyken, Bağdat Caddesi'nde yaşayanlar Aqua City projemize taşındı. O yıllarda bölgede yatırım yapan ilk markaydık, şimdi Çekmeköy neredeyse başlı başına bir şehir haline geldi. Halkalı'da da sektöre öncülük ettik, halka arz dönemimizde 4 bin konutluk bir proje geliştireceğimizi söylediğimizde analistler, yerli ve yabancı yatırımcılar, akademisyenler şaşırdı. Ancak, Bosphorus City proje lansmanı ilk hafta satışları burada başarılı olacağımızı gösterdi. Bölge kısa sürede Atakent kimliğini kazandı ve sektörde bir çok firma peşimizden yaşam alanları geliştirdi" ifadelerini kullandı.

"İNCEK PROJESİ, ANKARALILARIN ÖZLEMLERİ, BEKLENTİLERİ ANALİZ EDEREK GERÇEKLEŞTİRİLDİ"
Gacemer, İncek projelerinin gelişimini ve yeni hedefleriyle ilgili olarak, "İncek projemizde Ankaralıların temalı projelere dönük beklentilerini ve özlemlerini iyi analiz ederek bugünkü başarımıza ulaştık. Kısa sürede konsept yaklaşımımızın burada çok sevildiğini gördük. İlk satışa çıktığımız dönemde tüm villalarımızın ve 1+1'lerimizin satışını ilk hafta sonu tamamladık. Burada geniş su alanları ve sosyal yönden Ankara'ya yenilikler sunan donatılar geliştirdik. İncek'te Ankara'nın ilk plajlı bin 200 metrekarelik devasa yüzme havuzu ve Zen Kulübü başkente yenilik getiriyor. İncek'in yatırım değeri yüksek ve her geçen gün daha da değer kazandığını görüyoruz. Çocuklara sunduğu olanaklarıyla, rahat trafiğiyle, temiz havasıyla, konforlu konutlarıyla büyük beğeni topluyor. Doğayla iç içe şehrin tüm olanaklarından faydalanabilmek Ankaralıların, İnceklilerin bir avantajı" ifadelerini kullandı.

RAKAMLARLA SİNPAŞ
Seba Gacemer, Sinpaş GYO konut satış sayılarını ve değerlerini de açıkladı. Gacemer, şirketin halka arz edildiği tarihten bugüne kadar 35 milyar değerinde 8 bin 763 konutun, 2014 yılında ise 860 milyon TL değerinde bin 830 konutun satışa sunulduğunu belirtti. Gacemer, 2014 -2015 yılında 2.3 milyar TL değerinde 4 bin 435 konutun satışa sunulmasını planladıklarını söyleyerek, şirketin 2014 hedefinin 700 milyon lire ciro ve bin 400 konut satışı olduğunu belirtti.


Gacemer, "2015 yılının ilk 6 ayında Ankara'da Çankaya ve GOP projelerini satışa sunmayı planlıyoruz" dedi. (İHA)

Şirket Haberleri

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Kuzu Grup, dünya müteahhitlik listesinde 141’inci sırada

  Kuzu Grup, dünya müteahhitlik listesinde 141’inci sırada

  Yaklaşık 75 yıldır inşaat sektöründe faaliyet göstererek yurt içi ve yurt dışında çok sayıda proje hayata geçiren Kuzu Grup, uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR tarafından firmaların ülkeleri dışında gerçekleştirdikleri iş hacimleri dikkate alınarak hazırlanan "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinde 141’inci sırada yer aldı.

 • Kayaşehir’de Metrekare İle Ev Satışı Başlıyor

  Kayaşehir’de Metrekare İle Ev Satışı Başlıyor

  Gayrimenkul sertifikasıyla markalı konut projelerinden 1 metrekare bile satın almak mümkün olacak. Bu yeni modelle bir ilki başlatan Makro İnşaat TOKİ'nin Başakşehir Kayaşehir'deki arazisi üzerinde hayata geçireceği projede metrekareyle ev satışına başlayacak.

 • Türkiye Gazbeton Sanayisinin Tek Avrupa’lı Lentosu AKG Gazbeton’dan!

  Türkiye Gazbeton Sanayisinin Tek Avrupa’lı Lentosu AKG Gazbeton’dan!

  Türkiye’nin lider gazbeton üreticilerinden AKG Gazbeton İşletmeleri, Avrupa standartlarında ürettiği lento ile bir ilke daha imza attı. Türkiye gazbeton sektörünün Avrupa standartlarında üretim yapan tek kuruluşu olan AKG Gazbeton İşletmeleri, sektör öncülüğünü sürdürüyor.

 • GD Holding Yüzde 50 Büyüdü

  GD Holding Yüzde 50 Büyüdü

  Teknoloji ve girişimcilik alanında yaptığı yatırımlar ve yenilikçi iş modeliyle öne çıkan GD Holding, 2016 yılında yüzde 50 seviyesinde büyüdüğünü açıkladı.

 • Gayrimenkulün Geleceği Gayrimenkul Sertifikasında

  Gayrimenkulün Geleceği Gayrimenkul Sertifikasında

  Metrekare metrekare ev satışının yolunu açacak sertifika sisteminde bekleyiş sürüyor. Gayrimenkul sektörünü finansman açısından rahatlatacak, tasarrufları az olan vatandaşın ev sahibi olmasını kolaylaştıracak gayrimenkul sertifikasının, gayrimenkul sektörüne yeni bir ivme kazandırması bekleniyor.

 • Akçansa’nın 2016 Cirosu 1 Milyar 461 Milyon TL Oldu

  Akçansa’nın 2016 Cirosu 1 Milyar 461 Milyon TL Oldu

  Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2016 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirketin 2016 yılındaki satış geliri 1 milyar 461 milyon TL, dönem kârı ise 287 milyon TL olarak gerçekleşti.

 • Aşçıoğlu’ndan 3 Projeye 245 Milyon Dolar Yatırım

  Aşçıoğlu’ndan 3 Projeye 245 Milyon Dolar Yatırım

  SelenIum markalı lüks konut projeleriyle faaliyet gösteren Aşçıoğlu Grubu, 50'nci yılı olan 2017'de toplam 245 milyon dolarlık yatırımla Sarıyer, Ataköy ve Merter'de yeni projeler inşa etmeye hazırlanıyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.